Zdrada państwa

Obrazek użytkownika Zawiedzony
Świat

 

 

Oto jest głowa zdrajcy

A raczej głowy

  ANATOLIJ MASŁOW, OLEKSANDR SZYPLUK I WALERY ZWIEGINCEW

Trzej naukowcy z Nowosybirskiego Instytutu Mechaniki Teoretycznej i Stosowanej, którzy brali udział w tworzeniu hipersonicznych rakiet, zostali kolejno aresztowani przez rosyjskie siły bezpieczeństwa na podstawie artykułu „Zdrada państwa”.
Przypadek???
Ujawniono ten fakt  tuż po blamażu rakiet hipersonicznych do jakiego doszło w ataku na baterie systemu Patriot pod Kijowem. We wtorek 16 mają pracownicy ITPM ​​opublikowali list otwarty, w którym poinformowali o aresztowaniu pod zarzutem zdrady stanu Walerija Zwiegincewa – doktora nauk technicznych i głównego badacza, który założył wiele lat temu laboratorium aerodynamiki w tym instytucie. Jedyny taki w Rosji
Jest on jednym z trzech wybitnych naukowców z Instytutu Mechaniki Teoretycznej i Stosowanej w Nowosybirsku, którzy zostali aresztowani pod bardzo poważnymi zarzutami a zajmowali się właśnie udoskonaleniem rakiety Kindżał  Zwiegincew najpierw przebywał w areszcie domowym od 7 kwietnia.Teraz przewieziono go do aresztu w Lefortowie 
Jego bezpośredni przełożony, dyrektor ITPM ​​Oleksandr Szypluk, został umieszczony w areszcie śledczym Lefortowo w sierpniu ubiegłego roku, kilka dni po aresztowaniu Anatolija Masłowa, głównego badacza. Obaj zostali oskarżeni na podstawie tego samego artykułu - 275 Kodeksu karnego Federacji Rosyjskiej „Zdrada”. Masłow jest podejrzany o przekazywanie do Chin i Izraela danych związanych z technologiami hipersonicznym.
Szypyuk i Masłow pracują (pracowali) nad rakietami hipersonicznymi od ponad 10 lat. Eksperymentalny projekt takiej broni zaprezentowali już w 2012 roku na seminarium naukowym we Francji. Cztery lata później ukazała się ich praca, której wspólnymi autorami byli ci dwaj naukowcy, dotycząca badań aerodynamicznych przy prędkościach hipersonicznych.

W ostatnich latach Szypluk pracował również nad powłoką ochronną pocisków hipersonicznych.

W syberyjskim oddziale Rosyjskiej Akademii Nauk, znanym z dużego potencjału w dziedzinie fizyki i matematyki, postawiono zarzuty łącznie 16 osobom, w tym byłego szefa, akademika Rosyjskiej Akademii Nauk Ołeksandra Asejewa. Jeden z naukowców - 54-letni Dmytro Kolker, kierownik laboratorium kwantowych technologii optycznych Nowosybirskiego Uniwersytetu Państwowego - zmarł w moskiewskim areszcie śledczym wkrótce po zatrzymaniu go przez funkcjonariuszy FSB

 

Wróćmy do potężnego sukcesu Kosmiczno-Galaktycznych Sił Rosji

 

Z najnowszego komunikatu Pentagonu wynika że uszkodzenia systemu obrony powietrznej Patriot w wyniku rosyjskiego ataku rakietowego w pobliżu Kijowa we wtorek rano są minimalne. System nadal jest gotowy do działania.Uszkodzony jeden z elementów tego systemu zostanie naprawiony najdalej do soboty. Uszkodzeń dokonały spadające szczątki rakiety Kalibr a nie Kindżał Przy okazji tej informacji podano że duży udział w zestrzeleniu tej cudownej broni Putina miał niedawno dostarczony przez Izrael do Ukrainy najnowocześniejszy system wczesnego ostrzegania. Ponoć w wersji " cywilnej" czyli  "niebojowy system obrony przeciwrakietowej" Do niedawna przywódcy Ukrainy  krytykowali władze Izraela za bierność w udzielaniu wsparcia wojskowego w odpieraniu rosyjskiej inwazji. Jak widac, presja ma sens.

Czy da się zniszczyć cały system Patriot?
Spójrzcie choćby na ten obrazek z ćwiczeń amerykańskiego systemu. Mimo że ćwiczenie dotyczyło samej szybkiej relokacji i zajęcia pozycji na przygodnym lotnisku to już tutaj widać odległości pomiędzy poszczególnymi elementami baterii. Zaś zwykle były by one znacznie większe.

 

Jak widać, tutaj wiele "krzywdy" w i tak wielkim pustostanie rosyjskich propagandzistów (vide Toy-Toy 24r.u) zrobiły obrazki z pokazów dla VIP i prasy czy też pikniki dla publiki w których stawia się poszczególne elementy metr od siebie żeby oficjele nie musieli dreptać i łatwo było upilnować wszystko przed ciekawska publicznością. 
Czy ktoś z sowieckich trolli poświecił chwilę żeby sprawdzić czym właściwie jest ta bateria?
Bateria  to cały organizm w którego skład wchodzi kilka wyrzutni, radar, kabina dowodzenia walka, wozy łączności wraz z masztami, elektrownie, warsztaty i cała reszta. Wszystko działające razem ale nie siedzące sobie "na głowie".

 

 

 

 

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)

Komentarze

Wojna domowa w Rosji? „Zaczynają tam rzeź”

(...) Według doradcy Wołodymyra Zełenskiego inwazja na sąsiedni kraj okazała się dla samej Rosji „pociągnięciem za cyngiel”. Konsekwencją będą coraz bardziej brutalne konflikty rosyjskich elit i struktur siłowych o władzę, pieniądze oraz podział wpływów. 

– Obiektywnie rzecz ujmując, Rosję czeka wojna. (...) Skończyła się epoka świętości i nietykalności Putina, który przestał być traktowany niczym ikona. Majestat jego władzy jest już przeszłością, a wraz z tym majestatem kończy się to, co najważniejsze – zdolność do zarządzania i gotowość ludzi do podporządkowania się Kremlowi. Narastają skłonności do protestu, dlatego w sytuacji, gdy mity są demaskowane, władze muszą uciekać się do represji – zauważył Podolak.

„Wracają i zaczynają rzeź”

Rozmówca ukraińskiej telewizji zwrócił też uwagę na najbardziej bezpośrednie konsekwencje wojny z Ukrainą. – Nie zapominajmy, że z frontu powracają do Rosji ludzie z pokiereszowaną psychiką. Docierają do swoich wiosek, miejscowości i zaczynają tam rzeź. W konsekwencji kryminalizacja stosunków społecznych, już i tak bardzo skryminalizowanych, gwałtownie się tam nasila – ocenił przedstawiciel władz w Kijowie. (...)

Za: https://www.tvp.info/69902754/wojna-domowa-w-rosji-doradca-zelenskiego-zaczynaja-tam-rzez

Vote up!
6
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1651883

Tuż przed II W.Ś. Stalin pozamykał w tiurmie lub po prostu rozwalił kadrę dowódczą ZSRR i Żukow siedział i Rokossowski i wielu innych, ale gdy wyszli z zesłania (jeśli przeżyli), ucałowali pierścień władcy, to nie mieli żadnych skrupułów i wysyłali na śmierć setki tysięcy ludzi.

Więc widocznie szykuje się coś poważnego.

Dobry, wartościowy wpis. Dzięki.

Vote up!
4
Vote down!
-1

Apoloniusz

#1651884

Rokossowski zaś do końca życia nosił ze sobą pistolet na wszelki wypadek.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1651887