17 września 1939 roku Sowieci napadli na Polskę

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Historia

„Takim to sposobem ja, młodszy lejtnant niezwyciężonej Armii Czerwonej wkroczyłem na czele mego plutonu do burżuazyjnej Polski. A stało się to nocą 17 września 1939 roku. Hura! hura! hura!”

 

"Noc była czarna jak sumienie faszysty, jak zamiary polskiego pana, jak polityka angielskiego ministra. Lecz nie ma siły na świecie, która by powstrzymała żołnierzy niezwyciężonej Armii Czerwonej, idących dumnie I radośnie wyzwalać z burżuazyjnego jarzma swych braci: chłopów i robotników całego świata.

Zaskoczyliśmy nieprzyjaciela całkowicie. Ja szedłem pierwszy z pistoletem w pogotowiu. Za mną bojcy. Na granicy nie spotkaliśmy nikogo. Drogę zastąpił nam jakiś zezwierzęcony żołnierz faszystowski. Przystawiłem mu pistolet do piersi, a bojcy bagnety.

– Ręce do góry, pachołku!

Rozbroiliśmy go I szorujemy do środka. Prawie wszyscy tam spali. Nikt nie stawiał oporu. Zabraliśmy broń ze stojaków I wyłączyli telefon. Spytałem jednego z żołnierzy:

– Gdzie wasz dowódca?

Ten – wskazał palcem.

Patrzę ja: zupełnie chudy pan. Może nawet z robotników wygrzebał się, swych braci sprzedając. Tacy są najgorsi. Pytam ja go:

Ty tu dowódca?

Ja – powiada. – O co chodzi?

Złość mnie porwała, lecz nie miałem czasu porządnie z nim rozprawić się. Tylko powiedziałem:

Skończyło się twoje panowanie I koniec waszej pańskiej Polsce! Napiliście się dużo ludzkiej krwi! Teraz trzeba będzie I swoją wyrzygać!

Należałoby się, według sprawiedliwości, I jego I tych wszystkich otumanionych pachołków kapitalistycznych powystrzelać, chociaż kul szkoda na takie burżujskie ścierwo.

Ale rozkaz mieliśmy jasny: „Jeńców odsyłać na tyły”. Więc zostawiliśmy eskortę i poszli dalej. Nasze orły z NKWD tam z nimi rozprawią się. A nam szkoda czasu. Mamy do wykonania ważne bojowe zadanie.

Poszliśmy dalej wprost drogą. Kierunek na Mołodeczno. Cicho… Nigdzie ani światła, ani człowieka. Zdziwiło mnie to nawet. Tyle czytałem o przebiegłości polskich panów. A tymczasem myśmy ich przechytrzyli. Jak śnieg na głowę im spadliśmy.

Ech, żeby moja Dunia zobaczyła, jak dumnie i śmiało kroczyłem na czele całej Armii Czerwonej, jako obrońca proletariatu i jego wybawiciel! Ale pewnie spała i nie śniło się jej nawet, że ja, Miszka Zubow, stałem się tamtej nocy bohaterem Związku Radzieckiego. Nie wiedziała tego, że aby ona mogła spokojnie, radośnie i w dobrobycie żyć i pracować, ja szedłem w krwawą paszczę burżuazyjnego zwierza. Lecz jestem z tego dumny.

Rozumiem, że przyniosłem do Polski, dla moich uciemiężonych przez panów braci i sióstr, światło nieznanej im wolności i naszą wielką, jedyną na świecie, prawdziwą sowiecką kulturę. Właśnie o to chodzi, o kulturę, psiakrew! Niech się przekonają, że bez panów i kapitalistów staną się wolnymi, szczęśliwymi ludźmi i budowniczymi wspólnej, socjalistycznej ojczyzny proletariatu. Niech odetchną wolnością! Niech zobaczą nasze osiągnięcia! Niech zrozumieją, że tylko Rosja wielka MATKA ludów uciemiężonych, może wybawić ludzkość od głodu, niewoli i wyzysku!

 

Pisane ponoć już od 1940 roku „Zapiski oficera Armii Czerwonej” Sergiusza Piaseckiego po raz pierwszy wydane były w Londynie 12 lat po wojnie. Z jednej strony groteska, ale z drugiej oparta przecież w swej warstwie mentalnej na sowieckiej propagandzie tamtych czasów.

Miszka Zubow to taki sowiecki leming. Jego myślenie, jego dosłowne pojmowanie rzeczywistości zgodnie z aktualną propagandą czynią go ponadczasowym archetypem, wzorcowym homo sovieticus. Jest antyszwejkiem, w odróżnieniu jednak od niego budzącym grozę w nas, pamiętających jeszcze nie do końca minione czasy.

Jest też doskonałą ilustracją słów, wypowiedzianych ongiś przez marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego:

Jeśli napadną na nas Niemcy, zabiorą nam tylko wolność, ale jeśli wejdą do nas Rosjanie, zabiorą nam dusze.

Zubow, a raczej jego „głębokie” przemyślenia, to właśnie efekt „pozbawienia duszy” i zastąpienia jej sowiecką rytualną propagandą. Jej wynikiem była również opętańcza wręcz kolaboracja polskich elit, które dostały się w łapy sowieckie we wrześniu 1939 roku i została zatrzymana dopiero dwa lata później – 22 czerwca 1941 roku.

Dzisiaj staramy się nie pamiętać, że rozstrzelani „polscy profesorowie” tak naprawdę wyrzekli się Ojczyzny, stając się urzędnikami największego wroga Polski.

17 września wyznacza początek niesławy, początek kolaboracji z najbardziej złowieszczym reżimem w całej historii naszego świata.

Trzeba powiedzieć sobie jasno – elity intelektualne zawiodły.

Przetrwaliśmy jako Naród tylko dzięki prostym ludziom.

Pamiętajmy dziś o tym, kiedy ludzie, którzy zaprzedali się najbardziej zbrodniczemu systemowi nagle udają polskich patriotów na nowo pisząc historię przekreślając złowrogi udział Rosji w utracie niepodległości przez Polskę.

Co więcej, usiłują obudzić w nas miłość do Rosji, czyli jak mówiliby nasi dziadkowie – miłość do knuta.

Jeśli nawet część z nich robi to cynicznie w nadziei nagrody to pamiętać trzeba o zgrai pożytecznych idiotów, którzy już dawno wyrzekli się samodzielnego myślenia i tęsknią za oficjalnymi wskazówkami Partii.

Miszka Zubow to Pawlik Morozow w wieku dojrzalszym.

Ale nie tylko on.

W kolejce czeka przecież cała zgraja renegatów, którzy wyrzekli się polskiego myślenia i dzisiaj myślą „Putinem”.

Oni chcą nam przynieść „wolność”. I patrząc na niektórych z przerażeniem widzę, że to nie poza, kupiona za ruble czy nawet „ojro”. To autentyczne przekonanie.

A to oznacza, że przespaliśmy lata po 1989 roku.


 

Przynajmniej wobec niektórych.


 

16.09 2020


 

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:9)

Komentarze

Kolejna zła data,w naszej historii.

Jedną z tych trzech najgorszych.
  1 Września 1939
17 Września 1939
10 Kwietnia  2010

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1644673

Niestety, przespaliśmy usypiając już w sierpniu 1980 roku kiedy to wpuściliśmy poststalinowską żydokomunę jako "doradców". "Doradzili" tak, że do dzisiaj nie mamy polskiego Rządu, a oni sterują państwem wprowadzając kolejnymi swoimi klikami uzgodnionymi w Magdalence kolejne "prawa" Kaduka, czyli bezkarność za swoje rabunki, wyprzedaż gospodarki narodowej, a co nie daje się natychmiast sprzedaż dewastację. Naocznie zobaczymy to dzisiaj kiedy kolejna zbrodnicza ekipa proceduje kolejne "prawo" Kaduka do dewastacji kolejnego jeszcze ostałego sektora gospodarki polskiej. W dodatku sobie fundując kolejne bezprawie pod nazwą "Bezkarność +".  Jestem zmuszony wrócić do pisania zaniechanych w roku 2015 tekstów z zaniechanym hasłem - "DO OBRONY POLSKI PRZED BANDYCKĄ ŻYDOKOMUNĄ - SZYKOWAĆ KAŁACHY!"

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

antyleming

#1644675

Cytuję:

17 września wyznacza początek niesławy, początek kolaboracji z najbardziej złowieszczym reżimem w całej historii naszego świata.

Trzeba powiedzieć sobie jasno – elity intelektualne zawiodły.

Przetrwaliśmy jako Naród tylko dzięki prostym ludziom.

/koniec cytatu/

Jakie elity zawiodły? Kto kolaborował? Uczeni, księża, nauczyciele, urzędnicy, policjanci, którzy ginęli setkami tysięcy mordowani zarówno przez Niemców, jak i Ruskich?

Pewnie autor po raz kolejny próbuje przemycić akceptację dla mordu profesorów lwowskich, dokonanego przez Sowietów.

https://niepoprawni.pl/blog/humpty-dumpty/lwow-1939-41-kolaboranci-stalina

Zareagowałam tutaj:

https://niepoprawni.pl/comment/1596730#comment-1596730

Prawda dla autora Humpty Dumpty nie ma żadnego znaczenia. Dziwię się tylko jego "wyznawcom" i tchórzom, którzy nie mają odwagi protestować przeciwko zniesławieniom Polaków.

Przypominam, że ten człowiek popiera akcje genderystów, pod pozorem ochrony wolności słowa, atakuje konserwatywnych hierarchów i wspiera niemieckich modernistów (powołując się na autorytet "Więzi").

Gra w jednej drużynie z niejakim kontrikiem, piszącym o polskim patriotyzmie, że to zbędny polonocentryzm, że Polskę napadli naziści, a nie Niemcy i że nie ma potrzeby potępiać zbrodni banderyzmu.

Oczekuję od polskich patriotów, że nie będą tchórzliwie milczeć wobec kłamstw.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-6

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1644682

Rebeliantka pod pozorem patriotyzmu znowu przemyca idee bolszewickie. Won za Don, czerwona panienko. Tu nie LEon, tutaj czerwone śmieci się zamiata.

Ps. I gratuluję znajomości historii. Tak samo ją znasz jak prawo czy doktrynę Kościoła. Żenada.

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#1644683

Tym bardziej, gdy dotyczą polskich elit.

EOT

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1644687

Nie odróżnia lewicowej i komunizującej inteligencji na Kresach, która stanowiła znikomą  mniejszość inteligencji przedwojennej i która rzeczywiście kolaborowała z Sowietami, od patriotycznej reszty.

Nie potrafi też dostrzec, że po wojnie - ze względu na swoją liczebność - nie byłaby ona i tak w stanie odpowiedzieć na zapotrzebowanie kadrowe partyjnego aparatu państwowego. Z tego powodu Sowieci tworzyli własną "nową inteligencję" "z awansu" przy pomocy  doraźnego systemu kształcenia w postaci kilku-kilkunastomiesięcznych kursów dla aktywu, szkół partyjnych, specjalnych szkół para-wyższych do przygotowania kadr sądowo-prokuratorskich, etc.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1644712

No genialne po prostu...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1644714

A poza tym, na pewno nie był konserwatystą. Propagował antykoncepcję i edukację seksualną,  postulował legalizację aborcji, był partnerem i współpracownikiem feministki Ireny Krzywickiej, z którą prowadził w Warszawie od 1931 roku Poradnię Świadomego Macierzyństwa. Był zwalczany przez środowiska konserwatywne za głoszenie liberalnych poglądów oraz krytykę udziału Kościoła katolickiego w życiu społecznym i politycznym Polski.

Po wybuchu II wojny światowej wyjechał do Lwowa. W październiku 1939 radzieckie kierownictwo Uniwersytetu Lwowskiego powołało go na kierownika katedry historii literatury francuskiej. Boy działał w lwowskim oddziale Związku Literatów Polskich. Okazywał ciepłe nastawienie względem nowej władzy sowieckiej. Próbował interweniować u władz radzieckich w obronie osób deportowanych.

We Lwowie zamieszkał u szwagra żony, profesora Jana Greka. Wkrótce po zajęciu Lwowa przez Niemców, w nocy z 3 na 4 lipca 1941, przebywający w mieszkaniu profesorowie Grek i Boy-Żeleński zostali aresztowani, a następnie zamordowani na Wzgórzach Wuleckich pośród kilkudziesięciu innych profesorów lwowskich.

/z Wiki/

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1644719

Trochę wcześniej twierdziłaś z całą powagą, że sowieckich profesorów we Lwowie zabili... sowieci.

"Pewnie autor po raz kolejny próbuje przemycić akceptację dla mordu profesorów lwowskich, dokonanego przez Sowietów."

EOT

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1644720

Polecam:

https://instytutpileckiego.pl/pl/instytut/aktualnosci/losy-polskiej-inteligencji-podczas-ii-wojny-swiatowej

Że zostali zamordowani przez Sowietów napisałam specjalnie dla ciebie, bo przecież tylko Sowieci - wedle twojej oceny - mordowali Polaków. Niemcy i Ukraińcy są pomijani, albo bagatelizowani w twojej narracji. Aż dziw, że tym razem protestujesz.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1644724

To pytanie retoryczne, więc oszczędź nam kolejnego bełkotu.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1644728

Słuchaj perfidna i wredna "sowieciaro".

Babsztylu potomków zza Buga

Nie ma takiego czegoś jak sowieci.

Polaków mordowali ROSJANIE

Dotarło kretynko to do ciebie

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1644732

Żaden Polak nie zwraca się po chamsku po kobiety.

A ty na kim się wzorujesz? Na Ruskich, Niemcach czy Ukraińcach?

Bez odbioru.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1644734

W związku z tym tylko ona może po chamsku wyzywać innych niczym pijana ulicznica.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1644740

A ty na kim się wzorujesz?

Na swoich potomkach zza Buga?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1644752

ja nie mam potomków za Bugiem.

I nie mam i nigdy już nie będę mieć dla ciebie najmniejszego nawet szacunku.

EOT.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1644803

wzgórzach Golan. ;)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1644804

25 lutego 2003 Oddziałowa Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Rzeszowie (pion śledczy IPN) w związku z przekazaniem w r. 2001 przez Władysława Żeleńskiego zbioru archiwaliów dotyczących zbrodni do Archiwum Akt Nowych wznowiła zawieszone śledztwo w sprawie mordu profesorów lwowskich. 22 czerwca 2006 roku podjęte z umorzenia śledztwo zostało umorzone z powodu niewykrycia sprawców.

Według zgodnych relacji świadków aresztowań (rodzin aresztowanych i ich bliskich) w aresztowaniach uczestniczyli  funkcjonariusze Gestapo, w kilku przypadkach z udziałem cywilnych tłumaczy – Ukraińców.

Ukraińscy studenci, którzy prawdopodobnie przygotowali listę profesorów, mogli nie wiedzieć o planach ich wymordowania. Grzegorz Motyka stwierdził jednak, że nacjonaliści ukraińscy planowali polską inteligencję wyniszczyć. Również w przypadku mordów na jej przedstawicielach w Krzemieńcu i w Stanisławowie to członkowie OUN byli autorami list proskrypcyjnych, na podstawie których Niemcy dokonali następnie aresztowań i egzekucji.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1644721

O braciszku też w końcu prawdę powiesz.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1644722

Pokazałam twój brak konsekwencji.

Pokazałam, że wbrew twojej chamskiej narracji, Polacy na Kresach byli mordowani przez 3 nacje: ruskich, Niemców i Ukraińców, nierzadko wspólnie i w porozumieniu.

A ty jesteś przedstawicielem takiej samej antypolskiej swołoczy. Bo żaden Polak nie powiedziałby do kobiety, a tym bardziej Polki, że szczeka.

Konwersacja zakończona.

EOT.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1644726

że jesteś prostacką chamówą.

EOT

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#1644727

EOT

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1644736

etniczną, czy tylko za obywatelkę Polski? Ja obstawiam ten drugi przypadek.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1644737

EOT

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1644751

Tak zawsze wyglądała tą "przyjażń z sąsiadem .Gdy te zdarzenia przypomniał Putinowi z KGB i Merkel że Stasi nieżyjący już Polski Prezydent Lech Kaczynski... to zapłacił za to życiem
ON i Polska Elita wraz ze wspaniała Załogą Smoleńskiego Statku ...do Nieba...

 

z neta

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1644768

Czuję zażenowanie i wstyd, czytając te wariackie poszczekiwania Rebe.

Naturalnie- zamiast mieć cokolwiek do powiedzenia w temacie, wynajduje pretekst do swojego.

 

Pewnie, że intelektualiści zawiedli. I wtedy, i później, i przy upadku komuny. Dla mnie bardzo istotne jest pamiętać o polskiej masowej kolaboracji. Przecież to powinno boleć najbardziej, bardziej niż najazd wrogiej hordy! Nie da się tego zwalić na niechętne mniejszości, które zresztą były podzielone i same padły ofiarą. A to temat istotny i dzisiaj. Zdrada, nieudolność, egoizm czy partykularyzm- istnieje przecież w naszej historii nie od 17-ego września. I dziś, od lat słyszymy te same usprawiedliwienia, które są tylko przykrywką dla własnego konformizmu. Jest i tzw. realizm polityczny, nieprzypadkowo w rusofilskich środowiskach prawicy zwł. neoendectwa czy konserwy. Mamy nie przeszkadzać kacapom a nawet od razu się nadstawić. Sporo takich wyszło nawet ze środowisk "S" i katolickich.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1644825

Facet, który pisze, że polski patriotyzm, to zbędny polocentryzm, nigdy nie zmaże hańby ze swojej osoby.

Tym bardziej, że nadal uprawia swoją krecią robotę fałszywego oskarżania Polaków.

Zresztą kim jest postać, która biega do Otwartej Rzeczpospolitej z donosami, to można sobie dośpiewać.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1644840

Nienawidzisz jej, bo to ona złożyła doniesienie o czynach przestępczych twojego braciszka.

A skoro TY jej nienawidzisz to znaczy że to jest zła instytucja.

Tak właśnie wygląda paranoja w czystej postaci.

 

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1644855

EOT

PS. Kto w Polsce popiera Otwartą Rzeczpospolitą? Na NP są to Humpty i kontrik. Wnioski są jednoznaczne.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1644861

Jakieś dowody są czy tylko tradycyjnie kłamiesz?

 

pisze, że polski patriotyzm, to zbędny polocentryzm

krecią robotę fałszywego oskarżania Polaków

kim jest postać, która biega do Otwartej Rzeczpospolitej z donosami

 

Dowody, starczy przytoczyć moje cytaty.

Chyba nie jesteś kłamliwą ruską szmatą? Czy tylko bardzo się starasz.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1644937

to idź do sądu. Ja w związku z twoim stalkingiem na pewno pójdę.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1644939

Jakbyś miała 13 lat, to bym zrozumiał. W tym wieku dziecko nie umie posługiwać się rozumem. Ale mając 70 na karku straszyć sądem za to, że ktoś "ośmiela" się mieć inne poglądy niż ty i potrafi to udowodnić może tylko ktoś głęboko zaburzony.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1644946

Nikogo nie obchodzą twoje zmyślenia

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1644961

Bingo!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1644962

Dowody, Rebe.

Cytaty na stół albo znów okazujesz się kłamczuchą.

Robisz to stale.

Dlaczego stale kłamiesz?

Aż tak nie masz się do czego czepić, że wymyślasz pierdoły o innych i je obsesyjnie powtarzasz publicznie?

To ma swoją nazwę, i w psychiatrii, i w prawie.

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1644950

Dowody będzie badał sąd.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1644965

;)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1644967

Dalej zamulasz temat?
Jak już trollujesz i o coś oskarżasz, to łaskawie pokaż cytaty.

Są czy bezczelnie kłamiesz?

I to ty masz czelność robić z siebie pokrzywdzoną?

Spamujesz i kłamiesz o innych, robisz z siebie niewinną ofiarę i jeszcze grozisz.

Przecież to wariactwo.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1644970

Kurica nie ptica.

Polsza - nie zagranica.

Więc polej wódki, Grisza,

Bo zaraz oddasz strzał,

W tył głowy,

Potem do dołu.

Ciało na ciało się zrzuci

Sasza ugnieść je musi.

A spychacz zepsuł się nam.

Więc polej, Grisza,

Tak z duszy,

Dla Saszy, bo spychacz nie ruszy.

Ile ich jeszcze zostało,

A naszym chce się już spać

Raboty oczeń mnoga,

Starszyna chodzi zły.

Psuje się pogoda,

A jeszcze tylu ich.

Tylu ich jeszcze zostało.

A spychacz zepsuł się nam

Tam w dole się jacyś ruszają.

Wypijmy, Grisza, do dna.

Kończy się podły kwiecień,

Zaczyna zielony maj.

A nam wciąż nowych dowożą.

Nie dają wytchnienia nam.

Eeee, Grisza, co jest z tobą,

Czyżby ci było ich żal?

Kurica - nie ptica.

To tylko polski pan

Niech Wasia wapnem sypnie,

Na ten ostatni stos

A wapno pamięć rozpuści,

Sumienie prześpi się w nas

A potem, by nie bolało,

Posadzi się tu las.

I prawda nie wyjdzie na jaw.

A Stalin odznaczy nas.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1644889