Polacy są niezwzyciężeni ! Cześć i Chwała Bohaterom

Obrazek użytkownika Anonymous
Historia

Polacy o swoich bohaterskich czynach nie zwykli publicznie dyskutować. Skupiają się oni głównie na pokazywaniu swoich słabości, wad i przywar. A jak bohaterski naród Polski oceniają przyjaciele i wrogowie? dzisiaj gdy nastał czas próby obrony granic przed atakiem obcych nam sił oczy Polaków zwrócone są na ich obrońców, Wojsko Polskie, Straż Graniczną i Policję.

Zamiast wstępu

Sytuacja polityczna i militarna, obserwowana w ostatnim czasie, głównie na wschodzie Ukrainy i powstałe realne zagrożenie dla bezpieczeństwa Polski, spowodowało dyskusje na temat naszego potencjału obronnego, ale głównie odpowiedzi na pytanie – czy się obronimy, jacy tak naprawdę jako naród jesteśmy na polu walki itp. W dniach gdy oddajemy cześć i szacunek dla Polskiego munduru warto przypomnieć jak na przestrzeni dziejów historii przyjaciele i wrogowie postrzegali Żołnierza Rzeczypospolitej. Będziecie zszokowani !

Odpowiedzi na to pytanie i wiele innych związanych z tym tematem, w przeszłości dokonali nasi partnerzy i wrogowie. A jak oceniali oni żołnierza Polskiego na podstawie kilku losowo wybranych wypowiedzi - przeczytajcie sami.

„Dla Polaków nie ma rzeczy niemożliwych” - Bonaparte

Podczas trwania kampanii hiszpańskiej w 1808 r., w czasie walk i obawie przełamania obrony wąskiego przejścia dla armii Napoleona w wąwozie Somosierra, jeden z podwładnych Napoleona, gen. Montbrun, stwierdził:„ Zadanie niemożliwe – zostawcie to Polakom!”. Gdy Polscy szwoleżerowie Somosierrę zdobyli, sam Napoleon, zdejmując kapelusz przed polskimi żołnierzami stwierdził„ Cześć najdzielniejszym z dzielnych!”

W czasie trwania II wojny światowej wrogowie i alianci docenili bohaterstwo i heroiczną walkę żołnierza Polskiego. Oto kilka przykładów wypowiedzi i ocen:

Generał von der Leppe, zimą 1942 r., na odprawie w dowództwie w Berlinie, w czasie analizy dotychczasowych działań wojennych, stwierdził „Wojna jest łatwa, nikt się specjalnie nie broni, każda bitwa jest z góry wygrana, tylko Polacy bronili się jak lwy, oni bili się jak lwy!”

Generał Erich von Bach składając meldunek przełożonym o postępie walk w czasie trwania Powstania Warszawskiego w 1944 r. stwierdził „Wczoraj rano zaczął się atak na południową część Śródmieścia, niestety nie posuwa się dobrze. Polacy walczą jak bohaterowie!”

Niemiecki Sztab Generalny Wojsk Lądowych w latach 1939-1945, w swoich raportach i analizach o przeciwnikach pisał :”Polacy są najbardziej inteligentnym narodem ze wszystkich, z którymi spotkali się Niemcy podczas wojny w Europie, jest to jedyny naród w Europie, który łączy w sobie wysoką inteligencję niesłychany spryt i ogromną zdolność przetrwania wyrabiając sobie rozsądek życiowy nigdzie nie spotykany. Pod dobrym dowódcą, Polak jest najdzielniejszy z dzielnych, brawurowy, niewymagający, chętny i twardy w walce, lepszy w natarciu niż w obronie”.

„Trzy kompanie atakujące nie dają radę kilku Polakom” - Generał Eberhardt – Westerplatte

W 1939 r., w czasie walk o Westerplatte, Generał Eberhardt tak meldował do Berlina:

„ Jesteśmy zaskoczeni dzielnością Polaków, walczą jak zranione Lwy, nawet trzy moje kompanie nie dają rady kilku Polakom. Potrzebujemy wsparcia z powietrza atakujemy w sile 4000 ludzi i 60 samolotów przeciwko mam 225 Polaków”.

„Polacy nacierają z tak ogromnym uporem, a ich dzielność budzi wręcz paniczny strach” - Dowódca SS Leibstandarte Sepp Dietrich

16 września 1939 r. w walkach o Łódź, gen. brygady Hans Felber oraz Dowódca SS Leibstandarte Sepp Dietrich stwierdzili, że „Polacy nacierają z tak ogromnym uporem, a ich dzielność budzi wręcz paniczny strach wśród moich żołnierzy – "Polacy są jak atakujące stadem wygłodniałe lwy”, „Kto by zechciał zakwestionować dzielność tych polskich jednostek, powiedziałby nieprawdę”

„Polacy walczący o Monte Cassino pokazali, że są najlepszymi wojownikami wśród wszystkich armiach alianckich” - brytyjski historyk Peter Caddick- Adams

Stalin dowiedziawszy się o polskim zwycięstwie pod Monte Cassino, jak podają źródła, wpadł w furię, bo wiedział, że ten triumf podniesie ducha Polaków i zaprzeczy kłamstwom sowieckiej propagandy.

Brytyjski historyk Peter Caddick - Adams opisuje w swoich publikacjach mi.in, że„Kluczowe znaczenie dla zwycięstwa nad wojskami III Rzeszy w bitwie o Monte Cassino miał udział 2 Korpusu Polskiego pod dowództwem gen. Władysława Andersa. To Polskie zwycięstwo przypieczętowało klęskę Niemiec i Włoch w II wojnie światowej”.

Generał Harold Alexander tak ocenił żołnierzy Polskich: „Polacy walczyli honorowo - nienawidzili Niemców, ale jednak brali jeńców do niewoli czego nie robili Francuzi i Hindusi”.

 „Polacy bili się jak tygrysy, a gdy zabrakło im amunicji na pięści, na bagnety nawet uderzali kamieniami” - gen. Albert Kesselring

Polscy żołnierze Brygady Karpackiej bili się z takim heroizmem z Niemcami, że docenił to gen. Albert Kesselring, składając raport do swego dowództwa z walk, tak je relacjonował: „Polacy bili się jak tygrysy, a gdy zabrakło im amunicji walczyli na pięści, na bagnety nawet uderzali kamieniami. Takie męstwo zadziwiało wielokrotnie przewyższających nacierających żołnierzy Niemieckich”

Gen. Mark Clark z 5 Armii amerykańskiej, mając obsesję na punkcie własnego wizerunku, starał się porównywać do najlepiej ocenianych żołnierzy w czasie II wojny światowej. Znany był z tego, że także starał się przyrównywać do najbardziej bohaterskich żołnierzy twierdził on iż:„Polacy najciężej doświadczeni przez wojnę i podwójną okupację Niemiec i ZSRR, są niezwyciężeni swoim duchem bojowym”.

Niemiecki feldmarszałek, Erich von Manstein, w swojej książce „Stracone zwycięstwa”, nie szczędził pochwał polskim żołnierzom, pisząc m.in. „Polacy walczyli z wielką odwagą i ogromną determinacją by wytrwać nawet w najbardziej beznadziejnych sytuacjach”.

Podsumowanie

We współczesnych operacjach wojskowych, takich jak te w byłej Jugosławii, Iraku czy Afganistanie, żołnierz Polski był ze wszystkich tam działających, według dostępnych źródeł wojskowych, oceniany najwyżej, co może być niewątpliwie analogią do historycznych działań i walk o narodowe wyzwolenie.

Niech determinacja, waleczność i patriotyzm żołnierza Polskiego, będące dawniej i dzisiaj, będzie wyraźnym sygnałem i ostrzeżeniem dla tych, którzy z pychą głoszą, że w trzy dni chcą zdobyć Warszawę.

Chwała obrońcom ojczyzny, bohaterskim żołnierzom i funkcjonariuszom którzy dzisiaj bronią granic Najjaśniejszej Rzeczypospolitej.

Dla nich ten materiał dedykuję.

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.9 (11 głosów)

Komentarze

Onet na Marszu Niepodległości, prowadził relację bez kostki na mikrofonie

Vote up!
6
Vote down!
0
#1635336

Nie dziwię się im. Mogło dojść do koincydencji zadeptania.

Vote up!
2
Vote down!
0

To, że Patmo i HD są żydami jestem niemal pewien. Czy Ty @Gawrion również? Twe działania na to wskazują.

#1637170

...i przydatna. Wpisuje się jakąś frazę z tekstu i znajdujemy wszystkie jej  wystąpienia. Czasem spotykają nas niespodzianki. I to ogromne. Okazuje się, że powyższy tekst został pierwotnie opublikowany pod tytułem "Polacy bili się jak tygrysy" (ciekawa figura stylistyczna, trochę niemiecka, może dlatego, że zapożyczona od Kesselringa) 10 września 2019 roku w portalu... NEon24.pl. Autor często wspomina o tym portalu.
 

Vote up!
5
Vote down!
-2

Krispin z Lamanczy

#1637162

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Tezeusz (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Pisałem że jesteś idiotą bo jesteś czytaj moje materiały na temat Scierwoneona to się dowiesz a tak robisz z siebie kretyna jak zwykle zresztą.

Vote up!
3
Vote down!
-5
#1637166

...na tym wrażym portalu, a inni nie - dla jednych to powód do dumy, a inni są odsądzani od czci i wiary, mimo że ich dewizą jest Bóg - Honor - Ojczyzna (już zapomniałeś? wystarczyło parę tygodni od usunięcia tego starego tatuażu?). To taka filozofia marksistowsko-leninowska.

PS czego mam się nauczyć z twoich przez lata powielanych wielokrotnie (trzeba będzie zgłosić Cię do nagrody "recykling blogerski") tekstów, które zazwyczaj są kompilacjami z innych tekstów, bo przecież Ty jednego zdania podrzędnie złożonego nie potrafisz napisać poprawnie?

Vote up!
4
Vote down!
-1

Krispin z Lamanczy

#1637221

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Tezeusz (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Co masz kompleksy bywszy redaktorku z wioskowej gazetki. Nie wyszło i starość przyszła stąd ten jad, głupota, chamstwo sowieckiego trolla rodem z SB.

Żenada !

Vote up!
2
Vote down!
-4
#1637228

...tej wioskowej gazetki, żebym mógł zgłosić się tam po wypłatę. Czy jak zwykle pozostaniesz na poziomie pomówień i insynuacji?

Muszę przyznać, że wiele wniosłeś do tego portalu. Wobec braku reakcji Gawriona, chyba pozostanie to tutaj na długo. Myśle przede wszystkim o tym, co wniosłeś tu na butach.

Vote up!
4
Vote down!
-1

Krispin z Lamanczy

#1637231

Co o tobie pisał i jak scharakteryzował ciebie Gawrion ! Wstyd wykapowal ciebie kim i czym jesteś od dawna. Wyżej nosisz dupę niż głowę. Zero rozumu i wrażliwości.

Vote up!
2
Vote down!
-3
#1637234

j.w.

Vote up!
4
Vote down!
0

***** tvn.
Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1637236

Czego można wymagać od kogoś, kto nie potrafi odpowiedzieć na proste pytanie? Na żadne pytanie.

Vote up!
4
Vote down!
0

Krispin z Lamanczy

#1637365