Zapętlony J. Gowin wychodzi z "zachowaniem twarzy"

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Jarosław Gowin podał się dziś do dymisji i opuścił fotel wicepremiera i ministra. Wcześniej wypowiadał się bardzo często i negatywnie na temat możliwości przeprowadzenia wyborów w dniu 10 maja a równocześnie był też przeciwny głosowaniu korespondencyjnemu w tych wyborach. Zapowiedział jednocześnie, że chciałby zmian w Konstytucji RP polegających na siedmioletnią kadencję prezydenta bez możliwości reelekcji i proponował, aby obecna kadencja prezydenta A. Dudy została wobec tego przedłużona o dwa lata. Jednocześnie J. Gowin oświadczył, że dalej jego ugrupowanie będzie w koalicji ze Zjednoczoną prawicą a on sam zostaje dalej jej szefem.

 

Szczerze powiedziawszy to chyba nikt się nie spodziewał takiego rozwoju sytuacji (przynajmniej ja).

 

Sądzę, że została przez niego podjęta (bez uśmiechu) z pięciu powodów.

 

Po pierwsze. Sama jego frakcja polityczna w sejmie była w większości przeciwna propozycjom J. Gowina i jest za głosowaniem korespondencyjnym i głosowaniem w dniu 10 maja 2020 roku. Potwierdza to m.in. głosowanie w sprawie wprowadzenia do obecnych obrad sejmu punktu dotyczącego głosowania korespondencyjnego. Za było 228 posłów ZP, przeciwko zaś również 228, przy czym możliwa jest reasumpcją głosowania, bowiem dwóch posłów PiS nie zdążyło - z powodu spraw technicznych związanych z systemem komputerowym - poprawnie zagłosować a przypominam, że Porozumienie J. Gowina ma 18 sejmowych szabel. Tak więc wynika, że zdecydowana większość Porozumienia zagłosowała za wprowadzeniem tego punktu do dzisiejszych obrad sejmu.

 

Po drugie i pośrednio związane z poprzednim. Większość posłów Porozumienia nie wyobraża sobie jakichkolwiek rozmów ze zdrajcami z PO-KO ani z innymi ugrupowaniami totalnej opozycji. Startowali do sejmu z list PiS i taką linię polityczną popierali od 2015 roku. I pośrednio uważali, że postawa J. Gowina jest poniekąd zdradą ich ugrupowania i umowy koalicyjnej między nimi a PiS.

 

Po trzecie zaś J. Gowin prowadził nieformalne negocjacje z PSL-em na temat aprobaty "ludowców" do jego pomysłów. I się po prostu przeliczył... bo przecież chyba powinien się domyślić, że PSL i tak nie zmieni antypolskiej retoryki, albo w skrócie ze strategii totalnego "antypisu". PSL po prostu chyba go po prostu politycznie okłamało.

 

Po czwarte. Być może J. Gowin został przez premiera M. Morawickiego dogłębnie poinformowany, co by znaczyło gospodarczo wprowadzenie stanu nadzwyczajnego. Jak sam J. Gowin stwierdził, taki stan wymagałby ogromnych odszkodowań dla dużych i międzynarodowych korporacji, których nasza Ojczyzna po prostu nie byłaby w stanie spełnić.

 

I wreszcie po piąte. J. Kaczyński postawił mu stanowcze ultimatum: albo coś ze sobą zrobi albo przedwczesne wybory parlamentarne, gdzie J. Gowin nawet nie wszedłby do sejmu a ewentualna koalicja z PO-KO spowodowałaby, że zdecydowanie większość jego ugrupowania odeszłoby z tej formacji i J. Gowin "zostałby na lodzie".

 

Tym niemniej ta decyzja była jedyna, która pozwoliła mu wyjść z twarzą z tego patu wśród Zjednoczonej Prawicy.

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)

]]>http://krzysztofjaw.blogspot.com/]]>

kjahog@gmail.com

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (8 głosów)

Komentarze

Plan Gowina był taki. On się wstrzymuje ale PiS głosowanie i tak wygrywa wtedy jak Piłat umywa ręce, zostaje dalej w rządzie i mówi "no sami widzicie chciałem ale się nie udało". Niestety system głosowania elektronicznego zawalił i został z tym wstrzymaniem jak Himilsbach.
Nie wiemy jaka będzie sytuacja epidemiczna w maju, sierpniu, we wrześniu czy w grudniu. Nie wiemy nawet czy w przyszłym roku sytuacja będzie stabilna. Dlatego niezależnie od daty wyborów, powinny być one korespondencyjne. To bezpieczniejsze rozwiązanie. To oczywiste i logiczne.

Vote up!
9
Vote down!
-1
#1625000

Sprytkom pustynnym chodzi wyłącznie o cichą i „bezproblemową” wypłatę przez Polskę uroszczeń żydowskich na 1 bln. zł, nad którymi prace w zasadzie się zakończyły, a w które to „prace” jest wyjątkowo zaangażowany prezydent. Pozostało wypłacić. Stąd parcie na „wybory”. Przy okazji chodzi też zapewne sprytkom pustynnym o przejęcie spółek giełdowych które pikują do zera.

A moja hipoteza jest taka: Wasz własny rząd robi z was wariatów i dobrze się przy tym bawi.
Zważywszy na to co mówi Korwin – hipoteza najprostsza jest najbardziej prawdopodobna – to ja mam racje.
Rząd robi „z tata wariata”. A ile forsy przy tym przepuści na ratowanie Was …
Za Rocznikiem Demograficznym GUS 2019 - str. 318 mamy dane:
https://stat.gov.pl/download/gfx/portalinformacyjny/pl/defaultaktualnosci/5515/3/13/1/rocznik_demograficzny_2019.pdf
„Choroby układu oddechowego ....................... 460—519 1980/5,5 1990/4,1 2000/4,8 2010/5,0 2017/6,8 J00—J98” – na 10000 ludności
A więc zgony na „Choroby układu oddechowego” ogółem: 1980/ 21 132 - 1990/ 15 753 - 2000/ 18 442 - 2010/ 19 211 - 2017/ 26127
z ogółem zmarłych w latach jw.: 353 164, 390 343, 368 028, 378 478, 402 852, 414 200
Jak widać w 2017 zmarło 26 127 (dwadzieścia sześć tysięcy ...).
Skala robienia z Was wariatów jest równa 40 zmarłych na koronawirusa i 26127 w roku 2017 na "Choroby układu oddechowego".
Jaśniej już?

Cyt.: "Cele agendy 2030 są jasne.
Żydowscy starcy postanowili ją wdrożyć.
Pytanie (i wybór) jest czy to oni wymordują świat czy też świat wymorduje ich…"

W 2019 r. najczęstszą przyczyną śmierci człowieka był „zabieg medyczny”, przeprowadzony na nim w łonie matki. W wyniku tej „procedury”, życie straciło 42 mln 300 tys. nienarodzonych dzieci (raport Worldometers). Jest to najstraszniejsza w dziejach ludzkości „choroba”, nosząca znamiona śmiercionośnej epidemii, nad którą żadne światowe gremia nie chcą się pochylić. Co więcej, zabijanie ludzi, wpływowe grupy z ramienia ONZ, chcą wpisać w katalog praw człowieka! Absurd ten trudno pojąć, kierując się nie tylko sumieniem, ale też zdrowym rozsądkiem.

P.S. Tak nawiasem to komunikaty podawane przez megafony z radiowozów – dla zwiększenia dramaturgii – powinny być wygłaszane po NIEMIECKU.

Vote up!
0
Vote down!
-1

panMarek

#1625128

Po rezygnacji Gowina "co mu do pierwszego nie starczało" świat wstrzymał oddech.Ten facet jedyne jaja jakie ma, to te w lodówce

Góóó... win powinien podać się do dymisji dużo wcześniej za katastrofalny stan szkolnictwa wyższego! Za "fabryki" nic nie robienia, przechowalnie komuchów, synów komuchów i ich klientów! Za wypuszczanie półanalfabetów nieprzygotowanych do ciężkiej pracy i życia!

Vote up!
7
Vote down!
0
#1625007

J. Gowin nie nadaje się na jakiegokolwiek ministra, był kulą u nogi rządu M. Morawieckiego. Nie żal mi go w ogóle. 

Pozdrawiam

Vote up!
8
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1625013

J.Gowin wyszedł z PO, ale PO z niego nie wyszła! ( nie przewiduję, że ...wyjdzie).
pzdr

p.s.
Rządząca większość straciła przez Gowina ponad 10 dni, aby zareagować właściwą ustawą o głosowaniu korespondencyjnym.

Vote up!
6
Vote down!
0

antysalon

#1625021

Zobaczymy co mu tak w głowie świta, ale ma Pan rację... wychowanie polityczne jest w jego środku... bez możliwości wyjścia. 

pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1625024

Wszystkim kretynom warto przypomnieć, że w Polsce wybory są dobrowolne. Jeśli ktoś uważa, że Kidawa, Kosiniak, Biedroń, Hujownia, czy ten obszymurek Bosak nie jest warci, aby ryzykować życiem, niech wyrzuci kopertę z kartą do głosowania do kosza i nie ryzykuje "wyjazdu" do skrzynki pocztowej.

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1625027

do pierdla na trzy lata za takie praktyki.

Przeczytaj sobie kolego druk 328, zanim zaczniesz swiadczyc doradcze uslugi na ten temat.

Pozdrawiam.

Vote up!
1
Vote down!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1625041

Szanowne opozycyjne matołki nie byłoby tego całego zamieszania z wyborami prezydenckimi gdybyście kiedyś posłuchali Jarosława i Lecha Kaczyńskich którzy proponowali aby Prezydenta wybierał Sejm i Senat.
Dobranoc.

Vote up!
5
Vote down!
0
#1625045

gdyby PO przejelo rzady, bysmy mieli Kidawe - Prezydenta.

Vote up!
0
Vote down!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1625051

gdyby !!!

Vote up!
2
Vote down!
0
#1625054

SEJM UCHWALIŁ USTAWĘ O GŁOSOWANIU KORESPONDENCYJNYM

Za 230 Posłów przeciw 228 wstrzymało się 2

Vote up!
5
Vote down!
0
#1625028

No i "po ptokach". A kto twierdził, że J. Kaczyński już nic nie może, to się przekonał, że w ostatnich latach jest skutecznym politykiem. Wybory odbędą się 17 maja 2020 roku i dobrze. Możliwe też są wybory w sobotę 23 maja bo w Konstytucji nie jest zapisane, że muszą się odbywać w niedzielę. 

Jeszcze raz: to dobra decyzja, która wytrąca wszelkie argumenty opozycji. 

Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1625034

Banda Kopertfilda zamrozi na 30 dni ustawę, to prawie pewne.
Mimo to, rząd ma na przygotowanie wyborów 40 dni, bo nic nie stoi na przeszkodzie, aby natychmiast zacząć pracę nad logistyką (druki, dodatkowe skrzynki, punkty zbiorcze, wolontariusze, pomoc wojska, transport etc.)

Vote up!
6
Vote down!
0
#1625046

jakom skromny antysalon przez małe "a" uważam, że chyba 23 maj jest tym granicznym możliwym terminem wyborów-to sobota, dzień wolny od pracy!

pzdr

Vote up!
3
Vote down!
0

antysalon

#1625076

"Odpowiednią" koperta, mogłaby przyśpieszyć pracę w Senacie.

Tak w każdym razie "ćwierkają", dziennikarskie ptaszki na mieście.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1625078

Projekt pryszcz Bosak 2020 został zrestartowany i wyszło, że jest postawiony na starym systemie operacyjnym Palikot 2.0

Vote up!
7
Vote down!
-2
#1625047

Mimo formalnego poparcia przez Porozumienie nowej ustawy dopuszczającej wybory korespondencyjnie, to przed chwilą na Polsat News był wywiad z wice prezesem Porozumienia, nazwiska nie wspomne, który przedstawił faktyczne plany. Przewidując oczywistą obstrukcje ze strony senatu, ogłosił ni mniej ni więcej że Porozumienie nie umożliwi odrzucenia weta senatu, będzie przeciw,  a więc wybory korespondencyjne sie nie odbedą. Z kolei czasu na zorganizowanie klasycznych wyborów już wtedy nie będzie.  Powiedzial też, że Porozumienie jest zdecydowanie przeciwne aby wybory odbyły sie w maju

Vote up!
3
Vote down!
0
#1625091

Vote up!
3
Vote down!
0
#1625055

   Witam! Po Gowinie został wolny wakat do zagospodarowania. Mianowicie wakat ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Czas na radykalną osobę, która zdecydowanie przemebluje ten kurnik "czerwonej zarazy". Do teraz, to przechowalnia autorytetów komuny, która pokoleniowo truje młode umysły. Tu pilna potrzeba człowieka pokroju A. Macierewicza. Może prof. Czarnek? Pozdrawiam!

Vote up!
5
Vote down!
0

ronin

#1625066

przekonując sejmową większość rządzącą prawicę do ustawy, która uczyniła uczelnie prywatnym poletkiem postkomuny, TW, dzieci i wnucząt czyli bachorów resortowych.
Dobrze byłoby to przetrzepać. Tylko, czy w umowie koalicyjnej nie jest do korytko gowinowców?
pzdr

Vote up!
4
Vote down!
0

antysalon

#1625077

Niestety, jest drugie dno. Mimo formalnego poparcia przez Porozumienie nowej ustawy dopuszczającej wybory korespondencyjnie, to przed chwilą na Polsat News był wywiad z wice prezesem Porozumienia, nazwiska nie wspomne, który przedstawił faktyczne plany. Przewidując oczywistą obstrukcje ze strony senatu, ogłosił ni mniej ni więcej że Porozumienie nie umożliwi odrzucenia weta senatu, będzie przeciw,  a więc wybory korespondencyjne sie nie odbedą. Z kolei czasu na zorganizowanie klasycznych wyborów już wtedy nie będzie.  Powiedzial też, że Porozumienie jest zdecydowanie przeciwne aby wybory odbyły sie w maju

Vote up!
3
Vote down!
0
#1625090

Trudno w to uwierzyć. Taaakie z nich gnidy?

Vote up!
2
Vote down!
0

Stasiek

#1625153

Trudno w to uwierzyć. Taaakie z nich gnidy?

Vote up!
1
Vote down!
0

Stasiek

#1625154

UW, UD ,ks Tischnera i Geremka.

^ przypadek szczególny, zakłada ją, pętlę jednocześnie sobie, kanapiarzom z Porozumienia oraz koalicjantom.
pzdr

Vote up!
1
Vote down!
0

antysalon

#1625169

Ile Wam zostało jeszcze ryżu i makaronu?

 

Proszę raportować stan zapasów.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1625214