Nareszcie kasta usłyszała co się o niej myśli

Obrazek użytkownika Janusz 40
Kraj

W czasie odwiedzenia Nowego Miasta Lubawskiego Pan Prezydent wygłosił znamienne przemówienie. Dotyczyło ono m.in. reformy sądownictwa w Polsce. Niżej wklejam tekst zamieszczony na portalu TVP Info:

 

"Prezydent przyznał, że „przywrócenie w Polsce sprawiedliwości w znaczeniu przywrócenia sprawiedliwych sądów jest bardzo trudne”, ponieważ „stary układ” w sądownictwie „bardzo mocno się trzyma i nie chce pozwolić na to, aby zabrać im przywileje i tę władzę nad ludźmi, do której doszli”.

– Ale muszą zrozumieć, że ich praca to także służba dla Rzeczypospolitej i przede wszystkim dla polskich obywateli. I że to jest najważniejsze. I że nie obywatel jest dla sądu, ale sąd jest dla obywatela. I że sędzia służy ludziom i służy Rzeczypospolitej – przypomniał zaznaczył Andrzej Duda, podkreślając, że taki status sędziego „jasno wynika z polskiej Konstytucji”

– Tylko państwo sędziowie nie chcą tej Konstytucji w ten sposób czytać. Niestety sami w ten sposób zaprzeczają, że są prawdziwą elitą polskiego społeczeństwa. Uzurpują sobie tę nazwę. Bardzo przykro mi o tym mówić. Prawdziwa elita dba o interesy zwykłych ludzi, bo jest do tego zobowiązana. To właśnie dlatego może się nazywać elitą, że stanowi przykład dla innych: pozytywny, a nie negatywny – wskazał

– Gdyby było inaczej, to społeczna ocena wymiaru sprawiedliwości nie byłaby taka, z jaką się spotykamy, że zdecydowana większość Polaków fatalnie wyraża się o wymiarze sprawiedliwości, o tym jak on działa i o tym czy polskie sądy są sprawiedliwe – zauważył.

Andrzej Duda wyznał, że „nigdy nie zrozumie tego, jak sędziowie Sądu Najwyższego mogli orzekać w tym samym sądzie, w którym obok nich siedział sędzia, co do którego do dzisiaj można wysłuchać w internecie jak dyskutuje, jak załatwić sprawę w Sądzie Najwyższym”.

– I taki człowiek orzeka razem z nimi i im to nie przeszkadza! Nie wyciąga się wobec niego żadnych konsekwencji, nawet w sensie koleżeńskim. A potem dziwią się, że ludzie nazywają ich kastą – przypomniał szef państwa.

„Wyjątkowa obrzydliwość”, „oddaje mentalność specjalnej kasty”

– A jakże to nazwać inaczej jeżeli jest taka obrona niesprawiedliwie uzyskanych przywilejów w postaci ewidentnej nietykalności i niemożność wyciągnięcia jakichkolwiek konsekwencji i prawnych, i dyscyplinarnych? – pytał retorycznie Andrzej Duda.

Prezydent zwrócił uwagę, że Polska nie będzie państwem sprawiedliwości, dopóki będą występowały takie zjawiska.

– Jeżeli tego nie przerwiemy, to zasada sprawiedliwości wyrażona w polskiej Konstytucji zawsze będzie zasadą pustą. Trzeba ją wreszcie wypełnić treścią. A wypełnienie jej treścią wymaga zmian. Dopiero po tych zmianach Polska będzie mogła naprawdę stać się krajem sprawiedliwym – wyjaśnił.

Prezydent tłumaczył też, dlaczego na zachodzie Europy wielu ludzi „nie jest w stanie zrozumieć tych procesów”.

„Nie zgodzimy się, by sędziowie kwestionowali prawomocność powoływania innych sędziów”

– Dla nich to jest niewyobrażalne, żeby sędzia dopuścił się czegoś takiego, żeby w internecie można było wysłuchać nagrań z propozycjami korupcyjnymi, kiedy rączka rączkę myje, kiedy sędziowie się między sobą dogadują, jak będą sprawy załatwiali "kolesiosko". To jest coś niewyobrażalnego – mówił Andrzej Duda.

– Kiedy się tym ludziom mówi, że w Polsce coś takiego ma miejsce, oni w to nie wierzą. Mówią, że to jest niemożliwe – dodał.

Szef państwa powiedział, że „trzeba także tę władzę rozliczyć”. – Nie, że są takie władze, których nikt nie ma prawa rozliczyć, które są nietykalne i które nie wiadomo, kto wybierał. Ja chcę Polski sprawiedliwej i uczciwej, chcę Polski, w której każdy obywatel traktowany jest poważnie. Proszę państwa o wsparcie w dążeniu do takiej Polski i życzę państwu, żeby taką się stała – mówił prezydent.

Zastrzegł, że „to się nie stanie z dnia na dzień”, ale „jesteśmy w czasie normalnych kadencji parlamentarnych w stanie to zrealizować”, ale do tego „konieczne jest wsparcie ze strony zwykłych obywateli”. – Jeżeli tego wsparcia nie będzie, to dalej będziemy żyli w tym postkomunistycznym systemie. Bo to są postkomunistyczne obyczaje, w których jest grupa nietykalnych, których nie wolno dotknąć, tak jak nietykalni byli przed 1989 r. – powiedział. . "

 

Pod tym tekstem znalazło się szereg komentarzy i wygląda na to, że wszystkie dotychczas zamieszczone komentarze zostały napisane przez samą kasę, bądź jej pomocników (do kasty zaliczam tylko tych sędziów, którzy walczą o zachowanie dotychczasowego patologicznego statusu). Owe komentarze dotyczyły posła Piotrowicza i "miękkiej" dotychczasowej polityki uprawianej w tej mierze przez prezydenta RP.

Zarzuty dotyczące posła Piotrowicza, to argumenty typu "a u was biją murzynów". Nie ma niezbitych dowodów na to, że Piotrowicz był aktywnym prawnikiem zwalczającym wolnościowe ruchy. Ludzi pracujących przed 1989 r. na bardzo różnych stanowiskach jest jeszcze kilkanaście milionów; nikt nie ma prawa przyklejać im łatki komucha przed dokładnym zapoznaniem się z ich życiorysem. Sam fakt wcześniejszych narodzin i walka o trudną wtedy egzystencję nie daje podstaw do oskarżania. Przez 30 lat wolnej Polski poseł Piotrowicz udowodnił, że jest nadzwyczaj rzetelnym prawnikiem i z komuną nie ma nic wspólnego. W odróżnieniu np. od. A. Kwaśniewskiego, L. Millera, Rosatiego, Czarzastego i setki innych drobniejszego płazu, którzy w komunie w dalszym ciągu zdają się nie dostrzegać niczego złego - akurat tylko w stosunku do Piotrowicza formułuje się ciągle zarzuty...

To przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy wygłoszone w Nowym Mieście Lubawskim oceniam jako najbardziej odważne i merytoryczne jakiekolwiek kiedykolwiek wygłosił. To należy rozkolportować na wszelkich forach i w tym duchu głosić choćby na forum PE, czy krajowego.

 

Oczywiście moje teksty zamieszczane na portalach od lat są nadzwyczaj zbieżne z treścią przemówienia pana prezydenta, ale mój głos nie jest powszechnie słyszalny. Piszę od jakiegoś czasu o sędziokracji panującej w Polsce (a nie werbalnie obowiązującej demokracji). Demokracja będzie wówczas, kiedy także sędziowie będą wybierani przez naród (np w lokalnych wyborach) NA KADENCJE. Wówczas nie będzie potrzebna Izba Dyscyplinarna w SN. Suweren sam zdyscyplinuje ową kastę

 

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 4 (głosów:15)

Komentarze

że kasta usłyszała, jezeli na zbite mordy nie wyleciała, a nie wyleciała ponieważ uratował ją sam Adrianek swoimi wetami. Teraz groźnie kiwa palcem w bucie.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1611518

Aj tam pierdolicie,sympatyczny kolego że Prezydent Duda  zawalił sądy. Uspokoił sytuację wtedy bo robiło się gorąco.

Od tego jest Prezydent.

Macie kogoś lepszego? Bosaka?

To powodzenia.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4
#1611548

...i nie da się jej przeprowadzić z dnia na dzień - to oczywista prawda dla Prezydenta, dla mnie i dla każdej demokracji nie zamieniającej się w dyktaturę, która w imieniu wyborców nie liczy się z nikim i z niczym.

 Gdyby totalna oPOzycja nie miała poparcia dla swoich knowań wśród swoich wyborców w Polsce (a jest ich jeszcze przerażająco dużo) i w Unii w działaniu przeciwko Naszemu Krajowi - co jest oczywiste bo im gorzej w Polsce tym lepiej dla innych zachodnich krajów - to w działaniu unijnych "szeryfów" będącym na pograniczu prawa lub wręcz bezprawnie nie mającym w swoim działaniu żadnych umocowań ani przesłanek statutowych, czym przekraczają oni swoje kompetencje traktatowe - to każda Ustawa w Polsce zgodna z logiką, dobrem naszego Narodu i Konstytucją musiałaby być przyjęta przez Parlament Europejski i nasz system prawny dawno byłby wzorem dla całej Europy.

 Pamiętajmy, że tzw "Zachód" w czasie II Wojny Światowej pomimo, że w perfidnym procederze masowego mordowania Żydów i ludności wszystkich podbitych przez NIemców (nie tylko hitlerowców!) krajów uczestniczyły takie kraje jak Francja, Finlandia, Norwegia czy Włochy - "Świat zachodu" przez lata nie przyjmował do wiadomości, że ta zagłada ma miejsce i że istnieją obozy koncentracyjne masowej zagłady! 

 Czy dzisiaj można się dziwić, że ta sama Europa wraz z Niemcami i Francuzami nie dopuszcza do siebie oczywistej dla polskich patriotów prawdy, że dość znaczna grupa polskich sędziów za nic mając sprawiedliwość stawia siebie ponad prawem i polską konstytucją, gdy uznawane przez tą Europę autorytety takie choćby jak Giersdorf czy Rzepliński krzyczą w Parlamencie Europejskim, że w Polsce łamie się niezawisłość sędziowską i wprowadza dyktaturę PiS-u? 

 Czy ta Europa przyjmie do wiadomości, że Rzepliński mający tytuł profesora prawa stawiając siebie ponad polską konstytucją i ponad głową państwa - publicznie w formie pisemnej twierdzi, że sędziów nie mianuje Prezydent tylko przyjmuje od nich ślubowanie dodając pogardliwe określenie, że "przybija pieczątkę" i to przy oczywistym zapisie w Konstytucji (na którą się tak często powołuje) jest jednoznaczny zapis, że sędziów powołuje Prezydent!

 Najpierw trzeba mieć uzasadnione pretensje do tych Polaków, którzy głosując na PO i koalicję wskrzesili trupy spod znaku PZPR cofając nas w erę kamienia łupanego i czerwonej gwiazdy a potem do merytorycznie uzasadnionych i przemyślanych, choć nie ukrywam, że bolesnych dla demokracji decyzji Prezydenta A. Dudy. To ci wyborcy uniemożliwili zmianę kontrowersyjnych zapisów w konstytucji poprzez takie podzielenie parlamentu, by zwolennicy zmian, nie mogli uzyskać wymaganej prawem większości a już dokooptowanie do przeciwników tych zmian - czerwonych z SLD i prorosyjskiej grupy spod znaku Korwina Mikke - całkowicie taką możliwość przekreśla. 

 Śmiem twierdzić, że czy to nieświadomie czy perfidnie przemyślane krytykowanie decyzji Prezydenta, wpisuje się w bardzo ostrą kampanię wyborczą, której wynik nigdy nie jest oczywisty, tak jak niewyobrażalnym zdawał się powrót na salony Europy i polskiego Parlamentu - ludzi czerwonej kasty zbrodniczego systemu byłej władzy absolutnej podległej moskalom. 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-2

niezależny Poznań

#1611523

To smutny, oczywiście dobrze oddający rzeczywistość komentarz, ale jednak zbyt pesymistyczny. Łatwo  byłoby przeprowadzić gruntowną reformę sądownictwa, gdyby posiadać konstytucyjną większość w parlamencie. Zawsze pozostaje rozwiązanie w stylu Marszałka. lub Erdogana. To łączy sie rzecz jasna z polexitem. lecz gra jest warta świeczki biorąc pod uwagę niesprawiedliwe restrykcje dotyczące emisji CO2. które już doprowadzają do dwukrotnego wzrostu ceny energii elektrycznej a co za tym idzie do utraty konkurencyjności naszej gospodarki; w efekcie do zubożenia społeczeństwa...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Janusz40

#1611528

Każda akcja wykastrowania czerwonego raka jest na czasie i dobra. Im wcześniej tym lepiej.Ich bron to system samorządów i oczywiście jurysdykcji. Duda spowalniając zmiany daje sygnał spolegliwości. Oni używając oręża demokracji do destabilizacji władzy wybranej demokratycznie  przy wsparci hołoty europejskiej. Bo jak nazwać przywódców europejskich godzących się na destabilizacje bezpieczeństwa europejskiego w imię globalizmu i swojej prywaty. No ale może czegoś nie wiem co Rząd i Duda wie, być może, być może.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1611549

To smutny, oczywiście dobrze oddający rzeczywistość komentarz, ale jednak zbyt pesymistyczny. Łatwo  byłoby przeprowadzić gruntowną reformę sądownictwa, gdyby posiadać konstytucyjną większość w parlamencie. Zawsze pozostaje rozwiązanie w stylu Marszałka. lub Erdogana. To łączy sie rzecz jasna z polexitem. lecz gra jest warta świeczki biorąc pod uwagę niesprawiedliwe restrykcje dotyczące emisji CO2. które już doprowadzają do dwukrotnego wzrostu ceny energii elektrycznej a co za tym idzie do utraty konkurencyjności naszej gospodarki; w efekcie do zubożenia społeczeństwa...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Janusz40

#1611529

Ile tego czasu potrzeba?

Czytam Afery Prawa od pierwszych dni, czyli od powstania portalu  aferyprawa.pl  w Polsce.

Ścigani przenieśli się najpierw na aferyprawa.com a następnie na  aferyprawa.eu

 Komu przeszkadza PRAWDA GŁOSZONA NA STRONACH AFER PRAWA ?

aferyprawa.eu      Włos się na głowie jeży! 

PS

Żaden kraj nie może być dobrze rządzony, dopóki wszyscy jego obywatele nie będą pamiętać, że oni są strażnikami prawa.

~  Mark Twain

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

casium

#1611707

To sa rzeczywiscie wspaniale, piekne slowa i ma Pan racje, ze sa warte zapamietania.

Jednak to sa tylko slowa i jak zwykle, niewiele maja wspolnego z czynami pana prezydenta - ze wspomne TYLKO o zawetowniu slynnej ustawy.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1611532

Oczywiście to tylko słowa. A owoców jak nie ma tak nie ma. Przepraszam ze sie wcinam.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1611550

Kolejny wyjazd…….(w wiadomym celu) i mimo niechęci do pisania widząc jednym okiem, jednak z konieczności jest kolejny tekst. Z konieczności, bo nie wolno przechodzić obojętnie wobec tak bezczelnej hipokryzji, obłudy jaką zaprezentował pan Prezydent Andrzej Duda na wczorajszym (11.12.20190) wystąpieniu. Wręcz „gromił” „nadzwyczajną kastę” sędziowską jakby nie pamiętając, że ta kasta nadal istnieje i bezprawnie szarogęsi się właśnie dzięki niemu. Przecież to on sam (może nie zupełnie sam, może na polecenie „naczelnika” albo przynajmniej w porozumieniu) zablokował ustawę reformatorską sądów. A wczoraj wzorem obecnego szefa telewizyjnej propagandy ŻydoPiSu uważa, że „ciemny lud to kupi” i ponownie zagłosuje na niego, Buta, pycha, arogancja całego ŻydoPiSu zaczyna przekraczać te cechy prezentowane przez poprzednie ekipy „rządzące” bandyckiej Magdalenki - łupiące, dewastujące, grabiące mienie ogólnonarodowe – UD/KLD/ZSL przemalowany powierzchownie na „psl”/SdRP/SLD/UW/PO. Pewni „siły” swoich pryncypałów w stopniach jeszcze nie szeregowych, a podoficerów z pejsatymi korzeniami, zapominając, ze po wykonaniu zadania postawionego im dostaną też kopniaka w zatłuszczone na polskiej biedzie cztery litery. Mam nadzieję, że jednak to Naród wymierzy im wszystkim dziejową sprawiedliwość wzorem powstańców listopadowych. Co prawda Naród jeszcze nie dojrzał do takiego rozliczenia ale wyłom jest zrobiony. Już wie, że głosując na Konfederację głos nie jest „stracony” jak obłudnie pokrzykiwali i nadal pokrzykują propagandziści ŻydoPiSu od „ciemny lud to kupi”. NIE! Już nie kupi, już wychodzi z „ciemnoty” do której cała żydokomusza Magdalenka próbowała wepchnąć Naród typową żydowską manipulacją. DO REPREZENTOWANIA NA RODU POLSKIEGO SĄ JUŻ POLACY I ICH WYBIERAMY!

Nie jest to jedyny bulwersujący temat tego dnia. Oto TVP-Historia pod kierownictwem żydoPiSowskiego propagandzisty zaczyna wybielać komuszego zbrodniarza Kiszczaka i L. Balcerowicza – jakiś program ok. godz, 11 z minutami - usprawiedliwiając jego wybór jako „konieczny by zachować spokój społeczny niezbędny do wynegocjowania umorzenia pożyczek gierkowskich i otrzymania kredytów” (Przypominam, że na spłatę kredytów został powołany FOZZ z przekazanymi mu potężnymi środkami wyprowadzonymi praktycznie bezkarnie właśnie przez ludzi Kiszczaka, a pożyczki były potrzebne na zatrudnienie zachodnich agencji konsultacyjnych jakoby do „wyceny” polskiej gospodarki – w zasadzie najnowocześniejszych zakładów przemysłowych tak, by doprowadzić je do upadku lub do sprzedaży po kosztach gruntu pod nimi płacąc w dodatku pieniędzmi zajumanymi z kas tych przedsiębiorstw)

Kolejne programy gloryfikacji zbrodniarzy typu Sorosowskiego „triumwiratu” - Geremek, Kuroń- Michnik i innych tego typu zbrodniarzy którzy doprowadzili Naród do skrajnej nędzy, a gospodarkę na samo dno rabując, dewastując wyprzedając za łapówy. Pamiętamy obietnice PiSu tak w latach 2005-07 jak 2015-17 i ŻydoPiSu o „rozliczeniach”, minęły lata pełnych „rządów”i o rozliczeniach „zapomniano”, a widząc już, że to ostatnia ich kadencja, nawet o tym nie wspominają natomiast przygotowują na swych następców twardogłową komunę z żydokomuną z innym lewactwem. To stąd awanse „Czarzastych” i jemu podobnego lewactwa. A „ciemnemu ludowi” nadal będą wciskać „kit”, że teraz to oni nic nie mogą, bo senat….., na wiosnę bo „prezydent”….., a w końcu będą zwalać na 11 osobową ekipę Konfederacjii wyzywając ją od „ruskich onuc” kiedy właśnie im samym wyłażą sowieckie smrody nie tylko z onuc ale z gąb i postępków. To jest typowo żydowska narracja, odwrócić kota ogonem, Powtórzę jeszcze raz - „CIEMNY” LUD JUŻ WASZEGO KITU NIE KUPI!

DO OBRONY POLSKI PRZED POWRACAJĄCĄ ŻYDOKOMUNĄ – SZYKOWAĆ SIĘ!

Marek Chrapan

P.S. Piszę na dworcu w Olsztynie gdzie po przyjeździe o 19,40 z Ełku muszę czekać do 05,00 bo kolej pod rządami PiS skróciła trasę pociągu o 20,40 z Olsztyna tylko do Morąga mimo, ze poprzednio jeździł do Elbląga. TO SĄ WŁAŚNIE "RZĄDY" ŻydoPiSu.

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

antyleming

#1611580

Wszyscy razem mają w głowach jak w d…. po śliwkach skoro wybierają na swego prezydenta Sztoltzmana czy na premiera Cimuszko. Typowy przypadek kreacji nowych „polskich elit” w wyniku anihilacji starych polskich elit wyglądał mniej-więcej tak.
Dla zilustrowania tej patologii podaję typowy przykład jak działa POLSKI sąd: – 7 marca 1949 r. polski sąd zamordował Hieronima Dekutowskiego „Zaporę” – 23 maja 1994 r. polski sąd unieważnił zamordowanie Hieronima Dekutowskiego „Zapory, ale życia mu nie przywrócił (a więc brak sprawiedliwości wg Domicjusza Ulpiana, bo naszemu bohaterowi nie przywrócili życia które się Mu należy).
To tylko jeden przykład. Te wszystkie sądy to jest kupa gówna, śmierdzącego.
Przypominam, że różne matoły uważają PRL za państwo polskie.
Jest to wynikiem stanu, który trwa w Polsce od A.D. 1944 a który jest prostą kontynuacją działalności żydowsko-ubeckich dynastii, przywleczonych tu w ‘44 na sowieckich tankach, razem z wszami i proto-pomiotem WSI. Tak więc w wyniku takowej kreacji nowych „polskich elit” jest Sztoltzman, Cimuszko, …. I tak jest do dzisiaj.
Pan Stanisław Michalkiewicz, Grzegorz Braun czy Leszek Żebrowski pokazuje nam jak powinny wyglądać polskie elity które wymordowano w setkach tysięcy i nie ma ich genów wśród nas. Pan Stanisław, Grzegorz czy Leszek jest świetnym przykładem kogo nam teraz brakuje.

Miliony Polaków codziennie mantruje: powinna, powinien, powinni …
Po pierwsze to nie ma żadnej „najświętszej Rzeczpospolitej” ani republiki „okrągłego stołu”.
Po drugie, to jest to związek przestępczy, taki sam jak PRL.
Bezpieka wojskowa – te wszystkie fajfusy przy których donosił przez 10 lat Kukliński i jeszcze im uciekł – stworzyła Państwo Podziemne, takie głęboko zakonspirowane PRL, na wzór Polskiego Państwa Podziemnego z okresu IIWŚ, tylko będące jego odwrotnością w każdej dziedzinie.
Co do dziedziny sądownictwa. To nie są żadne polskie sądy. To są „polskie sądy” powstałe ostatecznie pod nadzorem wywiadu sowieckiego w latach 1985-90 i z Polską nie mają one nic wspólnego. Stan sowietyzowania sadów był „poszerzany” i „umacniany” w latach 1990 – 2018 i jest jak jest. W „polskich sądach” nie ma osób przypadkowych. Znam człowieka który skończył Wydz. Prawa na UW na celujący i trzy razy nie zadał egzaminu na aplikację adwokacką choć ma ojca pułkownika LWP. Nawet sobie nie zdajecie sprawy jak ścisła i kontrolowana jest kwestia kadr tym zarządzających. Zapamiętajcie – z Polską to nie ma nic wspólnego.
I tak jest w każdej innej dziedzinie. Bez wyjątku. 
Widać, mało kto, z tego cokolwiek rozumie.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

panMarek

#1611595

W wielu sprawach zgadzam się z Pana zdaniem, ale tu, jakby nie...

Logika nakazuje myśleć, że zdradzieckie sądy działają zawsze na rzecz okupanta...

A właśnie, jak Pan myśli, kto tak naprawdę nas dziś okupuje ?. 

Czyżby Rosja ?.

W których dziedzinach życia Polaków widzi Pan  wpływy Rosji ???.

Gospodarka?. 

Finanse?.

Handel?. 

Media?. 

Skąd więc Pana zdaniem ten "przemożny wpływ" Rosji na wymiar "sprawiedliwości" w Polsce ?. 

Jaki miałaby Rosja mieć w tym cel ?.

Konkretnie. 

Nie zauważa Pan rzeczywistego okupanta ?. Naprawdę ????. 

Nie myśli Pan, że to ciągłe oskarżanie Rosji o wszystkie nieszczęścia Polaków po 90 roku, to klasyczny przykład "false flag" ?. 

 

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1611701

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2
#1611625

A pod Cedynią też, gdzie Mieszko I zlał niemiaszków.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1611638

:) 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1611668