Żydzi znów chcą debatować nad roszczeniami ze strony Polski? Oby nie!

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Świat

Nie zwykłem reagować impulsywnie na ewentualnie niepewne doniesienia płynące od niewiarygodnych osób czy dziennikarzy, bo zawsze to może być jakaś celowo kłamliwa i fałszywa informacja (tzw. fake news) czy też zwykła pomyłka wynikająca z niedoinformowania. Ale nie tym razem.

 

Autorem poniższej informacji jest szanowany przeze mnie dziennikarz tygodnika "Do Rzeczy", Pan Marcin Makowski, który w ostatnim numerze tegoż czasopisma napisał świetny artykułu dotyczący ustawy 447-JUST pt.: "Gra o najwyższą stawkę" (s. 16-20 w numerze 19/321 6-12 maja 2019). Jego słowa przedstawia portal n.czas.com.pl – ]]>https://nczas.com/2019/05/12/czy-kaczynski-i-morawiecki-znow-padna-na-kolana-przed-zydami-specjalna-delegacja-z-izraela-przyjezdza-do-polski-w-sprawie-roszczen/]]>.

 

Chyba wszyscy moi i nie tylko moi czytelnicy wiedzą o czym tenże artykuł mówi: o ewentualnej możliwości zapłacenia przez Polskę nieprawnych żydowskich roszczeń za bezspadkowe mienie pozostawione w Polsce z czasów II WŚ, ale też - o czym się mało mówi - nie tylko te stracone w wyniku agresji niemieckiej, ale i sowieckiej. Kwota opiewa wstępnie na gigantyczna sumę 330 mld USD ( 1 bilion zł) i cały czas rośnie (sic!)

 

I też od zawsze mówię, że jedynym adresatem zwrotu jakichkolwiek żydowskich roszczeń są przede wszystkim Niemcy, ale też i Moskwa. My niczego i nikomu nie jesteśmy winni, ale winni są nam Niemcy i Sowieci.

 

Jeżeli to, co poniżej jest prawdą, to oczekuję jasnego dementi polskiego rządu i ogólnopolskich mediów. Ostatnio przecież ustami J. Kaczyńskiego i M. Morawieckiego jednoznacznie Polska zadeklarowała, że nie zapłaci ani złotówki, więc po co jakieś negocjacje? Czy powtórzą to po takim ewentualnym spotkaniu i po wizycie A. Dudy w Waszyngtonie?

 

-----------------------------

 

""(...) Z tego co słyszę formalna delegacja rządu izraelskiego uda się jutro do Polski w sprawie rozmów o JUST Act 447” – napisał na Twitterze Makowski (...) Potwierdzają się może informacje o delegacji Izraela, która leci do Polski rozmawiać o restytucji i ustawie 447. Jakie będzie stanowisko @MorawieckiM, @PatrykJaki, @Jaroslaw_Gowin, @jbrudzinski? Bardzo poważna gra na polu międzynarodowym. ‫עקב הסירוב להשיב רכוש יהודי מהשואה: משלחת ישראלית תצא לפולין | החדשות 13

נציגי המשרד לשוויון חברתי ייפגשו עם בכירים בממשלה הפולנית, לאחר טענתו של מורבייצקי כי "אנחנו אלה שראויים לקבל פיצוי". השרה גמליאל: "קידום זכויות שורדי השואה הוא צו מוסרי מחייב"


W artykule izraelskiego portalu 13news.co.il czytamy:


„Delegacja Ministerstwa ds. Równości Społecznej, z dyrektorem generalnym ministerstwa Avi Cohen-Skali na czele, wyjedzie poniedziałek na serię spotkań z wyższymi urzędnikami polskiego rządu na temat powrotu żydowskiej własności z czasów Holokaustu.”


„Delegacja przyjdzie w cieniu weekendowych demonstracji skrajnie prawicowych działaczy wzywających polski rząd do nie wdrażania wniosków o zwrot mienia żydowskiego. Protestujący protestowali przeciwko ustawie zatwierdzonej przez Kongres USA w ubiegłym roku, znanej jako „Ustawa 447”, w której Departament Stanu monitoruje restytucję mienia żydowskiego w kilkudziesięciu krajach, głównie w Polsce.”


„Minister Gamliel powiedział, że „rząd Izraela uważa przywrócenie własności żydowskiej i promowanie praw ocalałych z Holokaustu za moralny imperatyw państwa żydowskiego, i żaden czynnik polityczny lub antysemicki nie powstrzyma nas przed wypełnieniem tego ważnego porządku. Czas się kończy i musimy działać energiczniej, zanim będzie za późno'''.


---------------------------------------


Naprawdę, chcę wierzyć, iż w końcu - jako Polska – zakończymy w tym względzie jakiekolwiek dyskusje. Jeżeli coś - to do Niemiec (w części do Moskwy) – a nie do nas, zdałoby się jasno powiedzieć?

 

P.S.

Ciekawe jest to, że w artykule powołują się na wczorajszy Marsz przeciw tej ustawie, który odbył się w Warszawie. Aż tak zabolał ewentualny sprzeciw Polaków przeciw grabieży naszego majątku?

 

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

]]>http://krzysztofjaw.blogspot.com/]]>

kjahog@gmail.com

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (20 głosów)

Komentarze

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika cisza został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

"Żydzi znów chcą debatować nad roszczeniami ze strony Polski?"

Z naszej strony czy od lub wobec lub....Polski? Może się mylę....

 

Przy okazji: w komentarzu u mnie: powinno być Matka Boża Jasnogórska a nie Jeleniogórska. o.k?

Vote up!
4
Vote down!
-9

CISZA

#1589898

"Aż tak zabolał ewentualny sprzeciw Polaków przeciw grabieży naszego majątku?"

Żydów nic nie zabolało! Żydzi to "lubią" - dostali właśnie kolejny argument świadczący o "polskim antysemityzmie".

Jeśli nie zdobędziemy się ma lepszą, od żydowskiej, propagandę (liczyłabym szczególnie na Polonię Amerykańską!) - to będziemy mieli, no "prze...chlapane". Na razie, w wojnie propagandowej, Żydzi są lepsi. Nie powinniśmy im w tym "pomagać" - dostarczać argumentów, na które czekają. Powinniśmy żądać odszkodowań, za straty materialne i personalne wskutek bezprawnych, kryminalnych działań żydowskich "komisarzy" - funkcjonariuszy służb specjalnych w czasach PRL-u. Skoro reprezentantami roszczeń żydowskich wobec Polski jest FŻP, to może od nich należałoby zacząć.. A jeśli inne organizacje żydowskie - to pole do działania otwarte.

Pozdrawiam,

Vote up!
17
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1589915

Nie ma się co dziwić, że żydzi będą takie marsze jak wczorajszy bełkotali jako antysemityzm - to jest część ich chorej narracji przemysłu holokaust.

Tak samo by gadali, jeśli byśmy się zwrócili do nich o odszkodowania, to też byłby antysemityzm. Jednak nie ma się co przejmować kretynami, tylko robić swoje.

Vote up!
14
Vote down!
-8

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1589925

W nawiązaniu do publikacji medialnych MSZ pragnie zdementować, że 13 bm. złoży wizytę w Warszawie izraelska delegacja na czele z panem Avi Cohen-Scali, dyrektorem generalnym Ministerstwa Równości Społecznej

— przekazało w oświadczeniu polskie MSZ.

Jak dodano w oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej resortu „w związku z dokonaną w ostatniej chwili przez stronę izraelską zmianą składu delegacji, która mogła sugerować, że rozmowy miałyby koncentrować się na kwestiach restytucji mienia, strona polska podjęła decyzję o odwołaniu wizyty izraelskich urzędników”.

Całość: wPolityce

* * * * *

A swoją drogą, co za idiota z MSZ zgodził się na przyjazd jakiejkolwiek delegacji w Izraela w czasie przed wyborami...

Vote up!
12
Vote down!
-4

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1589926

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika SolidarnyX został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

"A swoją drogą, co za idiota z MSZ zgodził się na przyjazd jakiejkolwiek delegacji w Izraela w czasie przed wyborami..." - a dlaczego nie miałaby do nas przyjeżdżać delegacja z izraela przed wyborami??? Przecież cały czas twierdzicie, ze to nasi sojusznicy!?! A po wyborach to juz będzie dobrze? - tylko sami potwierdzacie, ze ustawa zabezpieczajaca nasze mienie i nei dopuszczajaca do jakichkolwiek roszczeń zydowskich - jest bardzo potrzebna.

Vote up!
6
Vote down!
-10

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1589930

Doskonale wiadomo, że takiej ustawy nie było, bo po ustawce agenta NKWD Kiszczaka zwanej "okrągłym stołem" i przekazania przez niego w 1989 roku władzy swojej agenturze z UB i WSI - PZPR-owska mafia nie mogłaby rabować Polski.

 

Vote up!
10
Vote down!
-6

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1589932

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika SolidarnyX nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

a tak poza tym to wszyscy zdrowi? ;) zamiast odpowiedzi na pytanie, to dyrdymały rodem z Tworek ;)

co ma kiszczak do tego, no i "ustawy nie było" - brawo, coż za przenikliwość i odkrywczość - małe tylko ale.... o tym właśnie mowa aby taką ustawę uchwalić - jak by była to by nie trzeba było uchwalać ;P

Vote up!
8
Vote down!
-11

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1589935

że rosyjski agent Kwaśniewski obiecywał odszkodowania. W marcu 2001 r., a więc na początku swojej II kadencji,  Kwaśniewski skutecznie zawetował ustawę reprywatyzacyjną. Zdaniem prawników była ona najlepszym aktem prawnym w 11-letniej wówczas historii PRL-bis. A kwestia odszkodowania za utratę majątku w okresie tzw. Polski Ludowej nie została uregulowana do dzisiaj.

Rozmowy o odszkodowaniach dla Żydów kontynuowali mafiozi z PO z rezydentem Komuruskim z ramienia sowieckiej WSI - którzy chcieli sprzedać polskie lasy, aby mieć pieniądze na odszkodowania.

Vote up!
14
Vote down!
-6

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1589937

no tak, a teraz kontynuują to mafiozi z PiS...

Ps. jaki problem miał przez te lata PiS aby taką ustawę uchwalić?

Vote up!
9
Vote down!
-9

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1589947

Andy-aandy.

Agentura rosyjska, tym bardziej agentura pingwinów doskonale pamiętają kto co i jak od grubej kreski aż po kres Ojczyzny obiecał, dokonał i co jeszcze przeputa! Natolińczycy (Chamy) i Puławianie  (Żydy) wiecznie żywi. Jedni i drudzy siebie warci w szarpaniu sukmany okrywającej Polskę!  

PS

Co mnie obchodzą mafiozi z PO? Po to głosowałam na PiS by z mafiozami skończyć raz na zawsze. I co? Poślizgnę się teraz na kolejnym placku biernie obserwując przepływ biliona do kieszeni arcyłgarzy? Twoja retoryka to nieudolny ping-pong odwracający uwagę od meritum!

Vote up!
4
Vote down!
-1

casium

#1590356

........a tak poza tym to wszyscy zdrowi? ;) zamiast odpowiedzi na pytanie, to dyrdymały rodem z Tworek ;)..........

takie mam jakieś dziwne wrażenie  "SolidarnyX" (z kim???), że to wyście się z tych Tworek urwali by tu zamęt czynić na Niepoprawnych. PO jaką cholerę ?!

Vote up!
12
Vote down!
-6
#1589952

Doskonale wiadomo, że takiej ustawy nie było, bo po ustawce agenta NKWD Kiszczaka zwanej "okrągłym stołem" i przekazania przez niego w 1989 roku władzy swojej agenturze z UB i WSI - PZPR-owska mafia nie mogłaby rabować Polski. /Andy-aandy/

--------------------------------------------------------

Porozumienia przy "okrągłym stole" odbyły się z pełnym poparciem USA. Kiszczak udał się na skargę do amerykańskiej ambasady, a nie do Moskwy, kiedy Wałęsa, niezgodnie z okrągłostołowymi postanowieniami, zaczął nagle kluczyć i odmawiać mu premierostwa. 

Sekretarz Stanu - poufny raport z lipca 1989 roku, wysłany z Ambasady Amerykańskiej w Warszawie:

https://nsarchive2.gwu.edu//NSAEBB/NSAEBB42/Doc6.pdf

Ambasador: Odpowiedziałem ponownie zapewniając o naszym poparciu  dla umów  Okrągłego Stołu i zaprzeczając jakoby rząd Stanów Zjednoczonych zainspirował ostatni ruch taktyczny Solidarności. 

"I RESPONDED  BY  RESTATING  OUR  SUPPORT  FOR THE ROUND  TABLE  AGREEMENTS AND DENYING  THAT  THE U.S. GOVERNMENT HAD INSPIRED  SOLIDARITY'S  LATEST TACTICAL  MOVE"

Vote up!
10
Vote down!
-1

AgnieszkaS

#1590054

A co z menorą postawioną na "Okrągłym Stole" vis a vis Kaczyńskiego? Taki sobie pusty gest? NIE! To latarnia nawigująca do Polin?! Kto jest głównym Latarnikiem w RPNajjaśniejszej?

PS

Czy bliźniaki też należały do cyt. "agentury Kiszczaka" skoro aktywnie uczestniczyły w przewałce komunistów? Kto z obecnych posłów bywał na salonach ambasady Rosji?

Ani z obowiązku, ani z ciekawości noga jego

nie powinna przekroczyć progu diabelskiego !!!

Vote up!
6
Vote down!
-1

casium

#1590354

  Witam! Żydzi w czasie okupacji byli obywatelami Polskimi, a Państwo Izrael wówczas jeszcze nie istniało. Więc temat wydumanych "roszczeń" powinien zniknąć. Próba wizyty Izraelitów w Polsce, to mniemam odpowiedż na stanowczą słuszną reakcję premiera M.Morawieckiego prezesa J.Kaczyńskiego. Chyba, czas najwyższy zakończyć miękką politykę w tej materii. Pozdrawiam!

Vote up!
16
Vote down!
0

ronin

#1589942

Pytanie, czy gdyby nie było teraz ogólnych protestów w sprawie 447 itp., to czy Kaczyński i Morawiecki byliby tak przeciwni dawaniu żydom czegokolwiek (jak mówią, że są?) - czy ta "miękka" polityka nie trwałaby w najlepsze, gdyby nie Konfederacja?

Vote up!
9
Vote down!
-9

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1589948

  Wypłynęło..., następny z " Konfederacji, niejaki Bartyzel, okazał się propagatorem LGBT. Mam wrażenie, że "Wiosna" I "Konfederacja" na tym samym pstrym Koniu jedzie Ruskiej propagandy.

Vote up!
9
Vote down!
-8

ronin

#1590011

Czyli jednak to nie był żaden fake news, ale prawda. A co do tego "idioty" z MSZ to masz rację. 

Pozdrawiam

Vote up!
10
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1590016

Witaj Krzysztofie

 

Widzisz, częstują nas po kawałku ciasteczkiem, a pod stołem kury czekają na spadające okruchy. Te kury to my.

Łapiemy kęs i go żujemy. Kęs jest smaczny i pożywny, ale w żaden sposób nie dostarczy nam wiedzy jakie właściwie to ciasteczko jest.

Tak jest z marszem 447 i tak jest z izraelską delegacją.

Mam nadzieję, że władze dbające o cały kraj dobrze wiedzą co jest grane.Jeśli nie, to po nas.

My, drobne kurczaki, dorodne kury i koguty też domagamy się dostępu do pełnej wiedzy. Tylko czy można przewidzieć, co byśmy z tą wiedzą zrobili i jakie głupstwo moglibyśmy palnąć.

 

Dla mnie nie ulega wątpliwości, że ciąg ostatnich wydarzeń, stanowi jedną całość, starannie reżyserowaną i ze starym, tradycyjnym celem - "żeby było tak, jak było". A PIS ma zdechnąć, a Kaczor się przewrócić i co najmniej złamać miednicę.

Protest i demonstracja 447, co do celu jak najbardziej słuszna, jednakże jej przeprowadzenie było zwieńczeniem (kolejnym zresztą) przeprowadzania dowodu, że "Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki."

A zaraz potem przyjeżdżają Izraelici oburzeni anty-żydostwem w Polsce i zaczynają się domagać zadośćuczynienia, bo jak widać, Polacy byli, są i będą w stosunku do żydów oprawcami i nie wiadomo co by gadali - są winni i muszą za to zapłacić.

Ilu aktywnie zainteresowanych polityką i szczerze zaniepokojonych o dobro państwa daje się nabierać na takie niecne zagrywki w stosunkach międzynarodowych o głupią, ale grubą forsę.

Czy organizatorzy protestu też byli naiwni tak, jak my i w dobrej wierze zorganizowali niepotrzebny marsz? A może nie? Może polecono im z wrogich ośrodków taki marsz zorganizować, by przygotować grunt pod rozmowy.

Czy dziennikarz "Do rzeczy" jest szczerze zaniepokojony i uczciwie przedstawia plotki jako fakty, a hipotezy jako twierdzenia? Czy może też ma wywołać należyte wzburzenie w społeczeństwie?

 

Tak, czy inaczej, my -karmieni okruchami, reagując odruchowo, potwierdzamy tylko, że jesteśmy tymi przysłowiowymi kurami i jutro możemy znaleźć się w rosole.

Ale przedtem sporo się nagdakamy.

 

Serdeczności

Vote up!
13
Vote down!
-5

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1589938

No witam Cię serdecznie,

Masz dużo racji, ale tak się zastanawiam czy powinniśmy milczeć? Przecież o tych restytucjach środowiska żydowskie mówią od lat i wiele jest sygnałów, że jest to sprawa dla nich ważna. Dla nas jest to nie do przyjęcia. 

Czy marsz był potrzebny? Suma sumarum uważam jednak, że tak. Oczywiście zawsze będzie jazgot na cały świat, że Polacy to antysemici a przecież to jest bzdura. My chcemy prawdy. 

Ostatnio dość mocno "wgryzłem" się w sprawy żydowskie i stosunków żydowsko-polskich. I mam jedno przeświadczenie: we wzajemnych kontaktach winniśmy twardo przedstawiać nasze stanowisko a ono winno opierać się na prawdzie a nie na wyimaginowanych problemach, które są dalekie od rzeczywistości. 

Pozdrawiam, ale faktycznie nasze relacje z Żydami są delikatne, stąd np. zaproponowałem abyśmy wspólnie z Żydami żądali roszczeń wojennych od Niemiec i częściowo od Rosji. Oni dla siebie a my dla siebie, bo to my i Żydzi są ofiarami II WŚ.

Vote up!
11
Vote down!
-2

krzysztofjaw

#1590015

Popieram propozycję  Autora, której wyjątkowo sprzyja ten rok - osiemdziesiątej rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

Pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
-2

jan patmo

#1590019

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika SolidarnyX nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Pomysł dobry, gdyby nie to, ze żydzi nie uznają nas jako ofiary II wojny, a wręcz przeciwnie.

Na tym m.in. polega ich przemysł holokaust, że pokazują wszystkim jakoby oni i tylko oni byli nie dość, że największymi ofiarami wojny, to w dodatku jedynymi, a kazdy kto uważa inaczej to antysemita. - z takim ich nastawieniem to do niczego się nie dojdzie.

Vote up!
1
Vote down!
-4

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1590108

Z tego, co wiemy na dzisiaj, taka wizyta była planowana, ale podobno strona izraelska w ostatniej chwili zmieniła skład delegacji i agendę spotkania. Nagle okazało się, że poprzez pryzmat Marszu w dniu 11 maja przeciwko ustawie 447, strona izraelska ma też zamiar na temat roszczeń rozmawiać i podobno późnym wieczorem strona polska ta wizytę odwołała, i dobrze się stało. Jak widać to jednak do takiej wizyty miało dojść i sądzę, że gdyby nie informacje prasowe o niej, to niestety by do spotkania doszło. Więc to nie był żaden fake news!Nie mam też złudzeń, że prędzej czy później jednak dojdzie, tyle tylko, że w innym czasie i może nie w Polsce, ale cieszę się, że jednak "na dziś" sprawa jest zamknieta lub co najmniej odłożona w czasie. Pozdrawiam

 

Vote up!
12
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1589965

Sprawa jest wyłącznie odłożona, nikt nie powinien mieć co do tego złudzeń.
Można się tylko zastanawiać do kiedy - na kilka/kilkanaście dni, jak trochę ucichnie wrzawa, czy dopiero na "po wyborach".
To drugie wydaje się bardziej racjonalne, ale Żydzi czując nosem tak grubą kasę pewnie tyle nie wytrzymają.
Zobaczymy, trzeba trzymać rękę na pulsie. W żadnym jednak kontekście nie należy mówić o jakimkolwiek "zamknięciu" bo z niczym takim nie mamy do czynienia; raczej sprawa cały czas się dopiero rozkręca.

Vote up!
6
Vote down!
0
#1590056

Nie zwykłem reagować impulsywnie na ewentualnie niepewne doniesienia płynące od niewiarygodnych osób czy dziennikarzy...

--------------------------

I słusznie, wszystko należy sprawdzać. Ja przeczytałam artykuł w Los Angeles Times  dotyczący wizyty delegacji Izraelczyków w Polsce.  LAT podaje, że izraelska wizyta została natychmiast odwołana przez polskie władze po tym jak Polacy dowiedzieli się, że szef izraelskiego ministerstwa spraw zagranicznych ds. Restytucji mienia dołączył do delegacji. Informacja ta została przekazana Polakom w ostatniej chwili, jak przypuszczam tuż przed usadowieniem się delegacji w samolocie do Polski :)) Polskie odwołanie nadeszło za późno i chyba o to  im chodziło. Mamy w Polsce nieproszonych gości, których charakteryzuje wyjątkowa bezczelność.

https://www.latimes.com/world/la-fg-israel-poland-jewish-assets-restitution-holocaust-20190513-story.html

 

Vote up!
7
Vote down!
0

AgnieszkaS

#1590147

Takimi działaniami stawiają rząd pod ścianą. Rozgrywają nas jak juniorów. Tylko laik nie wie o co chodzi w tej hucpie! Smutne to i wielce niegodziwe! Te roszady doprowadzą do wielkich nieszczęść!  Ale do czasu dzban wodę nosi!

Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
0

casium

#1590358

Wszyscy wiedzą o co chodzi, jednak codex diplomaticus nadal obowiązuje.

Vote up!
4
Vote down!
0

AgnieszkaS

#1590363

Janecki jakis czas temu napisal w "W Sieci" artkul na temat ustawy 447 w ktorym dowodzil, ze PiS nawet gdyby nie chcial to i tak bedzie musial zaplacic. To mi wyglada na przygotowywanie gruntu. Obawiam sie, ze wladze PiS dawno temu obiecaly Zydom jakas kase i dzisiejsze zdjecie z programu obrad sejmowych dyskusji nad ustawa anty 447 o tym swiadczy. 

Vote up!
1
Vote down!
0

Vik

#1590463