Łabędzi śpiew Antypisu

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

 W mediach po II turze dużo hałasu o nic. Wybory okazały się sukcesem PISu dowodzać kontynuacji przejmowania przez tę partię władzy w całym kraju. W miastach uklad postkomunistyczny zmobilizował wszystkie siły spod znaku bożka Antypisa, ale to łabędzi śpiew układu, bo party on jest nie na jakimś konkretnym programie lecz na czystej negacji. Nie da się rządzić nawet w samorządzie bez programu czas zweryfkuje realny potencjał Antypisu, za którym kryje się kompletna pustka ideowa. 

Szum i hałas jest przeszacowany, bo to w miastach mieszkają funkcjonariusze układu i związane z nim media. Ale widać wyraźnie, że zwiększył się zakres kontroli nad samorządami i sobiepaństwo będzie pod obserwacją. Układ postkomunistyczny został wypchnięty ze sfery centralnej i pozostało mu tylko szukanie szczęśćia w dużych samorządach miejskich, bo tylko tam jest dostęp do poważnych finansów. A na tak zawężonym polu działania trudniej będzie konkurować. 

Przyjrzyjmy się konkretom, zamiast pianie bitej przez propagandę układu. 

http://wyborynamapie.pl/.

Na mapkach tu zamieszczonych widać wygranych wyborów do sejmików wojewódzkich. Widać globalny uklad sił w skali Polski na poziomie województw. 

PIS dominuje na południe od linii ukośnej idącej od Suwałk przez połowę Warmińsko-Mazurskiego, pół Kujawsko -Pomorskiego, pół Wielkopolski po południowe rejony Zielonogórskiego. Na północ od tej linii jest niemal pół na pół, z lekką przewagą KO i ludowców. To jest dalszy postęp PISu ku Bałtykowi, jeżeli porównamy te wyniki z mapą z wyborów parlamentarnych w r. 2015. Z tej mapki wyglada na to, że PIS zawojował ok. 2/3 całego obszau Polski a totalsi panują na 1/3 na obszarze Pomorza i połowy Wielkopolski.

Ale mapki terenów Pomorza nie wskazują jeszcze pełnej tendencji, która rozwija się od lat, a którą ilustrują mapki z innego serwisu. 

No to teraz już wiadomo, jak się rozłożyły głosy na poziomie gmin w wyborach do sejmików wojewódzkich: Wpływy na tym terenie na poziomie gmin już się równoważą.

Tak więc, by poznać pełną tendencję, należy zacząć od mapek pokazujących wyniki na poziomie województw. Kolejnym krokiem będzie spojrzenie na to, jak na mapkę wyników wojewódzkich nakładają się bardziej szczegółowe wyniki na poziomie powiatów. W końcu przyglądamy się wynikom na poziomie gmin i w oparciu o tę trzypoziomwą analiizę możemy formułować prognozy co do tendencji na przyszłość. Tendencja wykazuje rosnące poparcie dla PISu. 

https://wbdata.pl/wybory-samorzadowe-2018-mapy/ 

Dogrywka w II turze potwierdza moją analizę dotyczącą mitu samorządności. 

Okazało się po II turze, że wybory samorządowe nie były, na poziomie dużych miast, wyborami samorządowymi, były potwierdzeniem roli układu postkomunistycznego, mówiąc dokładnie ANTYPISU, a więc faktycznie okazały się tu być wyborami antysamorządowymi. Nie decydowały względy merytoryczne, bo Rafał Trzaskowski miał bardzo marną kampanię wyborczą, Paweł Adamowicz zbojkotował debaty wyborcze, a Jacek Majchrowski skompromitował się w starciu z Małgorzatą Wasserman. Świadczy też o tym identyczny procent poparcia w dużych miastach. Potwierdziły się więc tezy o niskich standardach i infantylizmie wyborców. 

Nie decydował też fakt uprzednego sprawowania władzy, bo przegrał popierany przez PIS urzędujący prezydent Kielc, a po kompromitacji rządów pani HG-W Platforma powinna być wyeliminowana z Warszawy. Nie były to więc w miastach tak naprawdę wybory demokratyczne, lecz rodzaj emocjonalego plebiscytu, bo w wyborach demokratycznych biorą udział transparentne, powtarzam TRANSPARENTNE, demokratyczne partie polityczne, oceniane merytorycznie, lecz w tym przypadku mieliśmy do czynienia z mobilizacją zakulisowego, ukrytego układu postkomunistycznego, o dobrze nam znanych aferalnych "osiągnięciach".

Widać też, że szyld Platformy okazuje się mało atrakcyjny na poziomie samorządowym i kandydaci wywieszają szyldy neutralne, co wcale jednak nie oznacza, że nie są powiązani z lokalnym układem.  

Słuchałem w TVPInfo wypowiedzi red. Walenciaka, szkoda czasu na komentowanie kuriozalnych głupstw jakie wypowiadał, bo to typowa propaganda układu. Tak wypowiada się funkcjonariusz ukladu, a nie profesjonalny komentator. Generalnie komentatorzy polityczni akceptują pewne, nie mające pokrycia w realiach spoleczno-politycznych, mity np. ten o demokracji, samorządności, apolityczności, lub odwrotnie, o swoiście, negatywnie rozumianej polityczności. Komentatorzy, ze względu na ograniczony czas antenowy i tempo medialne, zajmują się z reguły opisem czubka góry lodowej, rezygnująć z określenia istotnych związków przyczynowo-skutkowych.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)

Komentarze

nie wiem, nie wiem zetjocie, czy aby na pewno jest to taki sukces. Owszem, masz rację, poparcie dla PiS wzrosło, ale szczerze mówiąc sądziłem, że wynik będzie bardziej spektakularny. Piszesz, że totalnym została 1/3 Polski, ale jeśli zawrą koalicję z PSL i innymi przystawkami (a jak wiemy dla władzy są gotowi na wszystko) to chyba poza czterema województwami mogą łyknąć resztę. Zakładając oczywiście, że PSL będzie w większości lojalny wobec "góry".

W/g mnie, choć wszyscy, łącznie z Kukizem, obtrąbili zwycięstwo - wynik nie jest jednoznaczny.

Może to i jednak dobrze - zdecydowane zwycięstwo PiS mogłoby na rok przed ogólnopolskimi wyborami spowodować rozprężenie i przekonanie, że nie ma z kim przegrać. Jak może być to złudne nie trzeba tłumaczyć.

pozdr...

/benjamin

PS: Panie Premierze (a nuż czyta NP?) chciałbym zauważyć, że już trzeci rok czekam na spełnienie obietnicy podniesienia kwoty wolnej od podatku i został tylko rok na jej realizację. Nie żebym jakoś się awanturował, ale uprzejmie przypominam, bo mogło Panu z głowy wylecieć.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1574716

Ogólnie to PiS porusza się od sukcesu do sukcesu. Swego czasu wielkim sukcesem były "negocjacje" nad TL, gdzie Polska pozbyła się siły głosu za nic, niedawno sukcesem była nowelizacja ustawy o IPN przeprowadzona w rekordowych podskokach w czasie jednego dnia, teraz sukcesem okazuje całkowita klapa w II turze. Prawdziwy zawrót głowy od tych sukcesów. Oby tylko następnym sukcesem nie okazało się zwycięskie przejście do opozycji po najbliższych wyborach.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1574721

  Witam! Nie wiem  dlaczego jednoznacznie okłada się PIS kijem za wybory. Przecież odbito dużo gmin i sejmików. W miastach z łatwością przez lata zaniechań cementowała się sitwa, wiec mam taki obraz. Myślę, że wreszcie mamy podwaliny, aby w wyborach parlamentarnych wykopać tę czerwoną zarazę i szwabskich pachołków z sejmu i senatu. Więcej wiary, bo chyba nikt nie chce powrotu kanalii do władzy. Pilnie potrzeba repolonizacji mediów. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1574728

Witaj Ronin z rana... słoneczko na Zachodzie... wyborcy PiSu na lodzie!

Nikt jednoznacznie nie okłada PiSu kijem!

Tak można twierdzić nie wyciągając konstruktywnych wniosków z komentarzy NP.

Ci, którym PiS a szczególnie Polska na sercu wskazują na  potknięcia i ostrzegają.

Ostrzegają bo poparcie było już ponad 50 % i spadło do poziomu z 2015 r.

PiS się sam okłada pałami bo przez warcholstwo  i zwykłą głupotę traci władzę w samorządach terytorialnych i organach administracji państwowej.. Władzę, która np. w przypadku stanowiska burmistrza w Trzebnicy była Pisowi podawana na tacy!

https://natemat.pl/249543,konflikt-w-pis-w-trzebnicy-kto-bedzie-burmistrzem-kto-starosta

http://trzebnica.pl/4440/wyniki-wyborow-samorzadowych-2018.html

http://nowagazeta.pl/2017/09/pzpr-owska-przeszlosc-starosty-wysockiego/

Poczytaj w necie jak to było od początku do końca z wyborami i sprawowaniem władzy przez starostę W.

Dokonano oszustwa i ten fakt też się zemścił bo jak zaznaczam w komentarzach, oszustwo ma krótkie nogi!

I zapewniam cię, że w tym przypadku G*Wa nie kłamie:

http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,23854056,starosta-trzebnicki-poszedl-na-wojne-z-pis-tak-zareagowal.html

W 2015 r. w Trzebnicy był "Cyrk na kołach":

http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1,35771,19274141,starosta-z-pis-nie-chce-opuscic-gabinetu-i-oddac-go-po.html

PS

Trzeba dokonać przeglądu kadr Prawa i Sprawiedliwości.

Trzeba oczyścić szeregi!

Trzeba przestać stawiać "słupy" na stanowiskach rządowych!

Trzeba wrócić na  kurs  POLSKA dla POLAKÓW.

Trzeba każdego uzależnionego odstawić na boczny tor bez względu na to jaki zajmuje zydel i jakie nosi dystynkcje!

Wniosków jest więcej, ale czy beton zrozumie skoro ostrzeżenia działają jak płachta na byka?

Acha... ten od sprytnego długopisu przykleił się w kampanii wyborczej do pani Anny Morawieckiej. Czy mam komentować dalej?

Pozdrawiam bez urazy.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

casium

#1574733

Ludzie, niezależnie od opcji, żyją w krainie wirtualnej nierzeczywistośći, poddani zjawisku medialnej bieżączki i chcieliby zeby rzeczywistość zmieniała się za pstryknięciem palcami, w rytm intenetowych komentarzy. Nic dziwnego,że wpadają w pułapki, jakie sam tworzą.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1574746

PiS (właściwie Obywateli)  - łączy wspólnota przekonań. I marnie widzę dalszy rozwój bez budowania struktur dla bazy. PiS jak każda partia (działacze) zazdrośnie strzegą monopolu.  Uważam . Bez zbudowania i to szybko frontu organizacji o wartościach narodowych PRZERŹNIEMY . Miliony Obywateli identyfikujące się z wartościami prezentowanymi przez PIS zostanie rozproszone wobec braku podbudowy w postaci zorganizowanej . Głosowałem na "pisowca"  i przerżneliśmy z układem .Bo , książątko pisowskie wystawiło kolegę. I tu trzeba realnie rozliczyć i przyznać się do pychy prowadzącej do  upadku . 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1574749

To jest sugestia utopijna, chyba, że doprecyzujemy kwestie.

Można uznać, że między obywatelami a partiiami ich reprezentjącymi muszą istnieć rozliczne organizacje społeczne spełniające najrozmaitsze funkcje i posiadające rozmaite cele, przygotowujące kadry do działaności politycznej.. Ale to jest banalna oczywistość.Przy okazji okazuje się, że obecne NGOsy nie spełniają tych funkcji.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1574753

Wszelki oddolny  ruch (poza nielicznymi wyjątkami) jest pacyfikowany przez naczalstwo w okręgach. . Obserwije 3 okręgi i wszędzie to samo -  Przez lata tkwiąc w głębokiej opozycji działacze nie mają zaufania do szczerze oddanych Obywateli - jeśli w/s gminnej koalicji czekają na ponaglenia elektoratów  to coś nie teges z oceną rzeczywistości . Druga tura była testem zniszczeniowym na tzw KWW -  Po 1 turze koleżeństwo zabrało zabawki i ukryło się w domach . Morawiecki z Prezesem nie robią kampani (tu pokazali pychę i wiarę w siłę "zakonu" ) realny wpływ na języczek u wagi mają sąsiedzkie rozmowy i argumentacja - gdzie się tego nauczyć ? w TV Kurskiego ? Czy w klubach myśłi politycznej . Pan odwołuje się do NGO- niech Pan wejdzie do któregokolwiek biura - wszędzie lewactwo okupuje stołki . Pisanie programó dla tych organizacji ,projektów jest obowiązkiem  PiS . Tymczasem co mamy ?  Dobrze zaprojektowana kampania w gminie celem budowania ośrodka wpływu to najmniej 3 lata . Teoretycznie kadencja . 1 rok programy i pozyskanie środków drugi to wyłonienie grupy a dalej selekcja . Niestety z tą selekcja mamy problem ogromny . Stąd , ludzie nie garną się do skostniałych struktur . Idalej i dalej 
 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1574762

"Pan odwołuje się do NGO"

Podziwiam ten poziom odlotu i oderwania od rzeczywistości, coraz bardziej widoczny na NP. Nawet mego krótkiego komentarza Pan nie zrozumiał, co widać w cytacie.

A wracając do realiów - kto konkretnie pogonił postkmunę, no kto, jak nie kaczor ? 

Kaczor za was wszystkich musi robić konkretną  robotę. A jak ktoś ma pretensje, że nie jest doceniany, niech pokaze co potrafi tak jak pokazał to ojciec Rydzyk. Ci dwaj ludzie - Kaczyński i Rydzyk pokazali jak to się robi, więc proszę brać pzyklad i starać się im dorównać, zamiast biadolić.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1574767

Prawdę mówiąc sam nie byłem zbyt pewny, ale usłyszałem komunikat, zarządu, PIS czy jak tam się nazwali że te wybory to kolejny sukces PIS i zasnąłem spokojnie. Więcej takich sukcesów życzę.

Pozdrawiam.

P.S. Strasznie emocjonująco to w tvp wyglądało, gdzie bodajże w Chełmie raz zawodnik PIS wyprzedzał konkurentkę na 0,1%  to znów zostawał w tyle też na 0,1%. W końcu mu się udało wyprzedzić stary układ o te o1, % w nagrodę pokazała go tvp. nawet studio telewizyjne na tę okazje wyremontowali.

Ten minusik który pod wpisem Zetjota widzę to nie moja sprawa!!!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1574787