Co znowu kombinują wajchowi ?

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Dobiegają do mnie sygnały o zmianie frontu wśród propagandzistów postkomunistycznych. Nie wiem jeszcze czy taka zmiana faktycznie nastąpiła i czy kiedykolwiek nastąpi, ale byłaby ona z ich punktu widzenia zasadna, bo jak inaczej wytłumaczyć, że oni, mądrzy, oświeceni, elitarni, wysublimowani ( w swoim mniemaniu oczywiście) przegrali z biomasą, z bezzębnymi, wąsatymi Januszami, już nie tylko z Podkarpacia.

Taka gigantyczna operacja marketingowa i to wszystko na nic. 

Na nic trzyletnia akcja "ulica i zagranica"

Na nic strategia "Łapaj złodzieja".

Na nic fantasy books na temat niektórych wpływowych polityków PIS, na temat Macierewicza a potem Morawieckiego.

Akcja Srebrna mająca podważyć autorytet Kaczyńskiego.

Operacja 'Pedofil" obliczona na wzbudzeie emocji, wymierzona bezpośrednio w Kościół, oparta na sprawdzonych wzorcach goebbelsowskich, a mająca pośrednio uderzyć w PIS.

I to wszystko psu na budę nawet się nie zdało. 

Więc propagandyści postkomuny szybko się zorientowali, że to obciach przegrać z obciachowatymi Januszami.

A prawdę powiedziawszy, z prawdą jeszcze nikt nie wygrał.

Ciekawe więc, co, w reakcji na tę trwałą jak widać tendencję społeczną, będą kombinować wajchowi. 

Na stronie www.wyborynamapie zamieszczone są mapki wyników wyborczych z poszczególnych lat, które wyraźnie pokazują proces politycznego dojrzewania społeczeństwa. W mediach zwykle zaczyna się od podziału wschód: zachód. na wyniki w województwach czy okręgach wyborczych, ale ta skala nie daje dobrego wgłądu. Dopiero przejscie na poziom powiatów a następnie gmin pokazuje realny stan poparcia dla partii. 

Główny kierunek zmian biegnie na ukos, z południowego wschodu ku północnemu zachodowi. Jeszcze w r. 2015 mozna było zauważyć spory trójkąt poparcia dla obozu postkomunistycznego rozpościerający się od Zielonogórskiego przez Wielkopolskie po skrawek Mazursko-warmińskiego, teraz z tego trójkąta pozostały tylko enklawy. Samym środkiem tego obszaru wlewa się aż do morza propisowska rzeka kaszubszczyzny. Po zielonych obszarach poparcia dla PSLu nie ma już nawet śladu. 

Ale to jeszcze nie wszystko, bo zwiększa się intensywność danego, propisowskiego koloru na mapie, co dowodzi, że poparcie się nie tylko rozprzestrzenia ale i pogłębia, przekraczająć w niektórych gminach nie tylko 60 ale i 80%, czego nie da się powiedzieć o antypisie. 

http://www.wyborynamapie.pl/euro2019/euro2019.html

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:11)

Komentarze

Uciekająca do Brukseli Kopacz już wylicza w mediach szalone "sukcesy" PO - tabletka „dzień po” bez recepty, znieczulenie do porodu, konwencja antyprzemocowa, dbałość o stan finansów publicznych, brak rozdawnictwa pieniędzy, racjonalność i odpowiedzialność za własne działania koalicji PO-PSL itd. Sekielski  to nawet sobie fundnął koszulkę z plakatem swego filmu i gada jak by miał Oscara z Pulitzerem w kieszeni. Koniec świętojebliwości Lisa, Dulkiewicz, GazoWnia już przeskoczyła Rubikonia smażąc inaugurujący nową kampanię wyborczą fakenews. 

Forma wraca.

Wrzucam mapki, polecane przez Autora:

 

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1592685

Pisoska szarańcza niczym bolszewicka zaraza idzie na zachód :D Kto ją powstrzyma?

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-1

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1592689

Jeszcze dokładniej obrazuje trend mapa z wynikami w gminach.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1592716

   Witam! Myślę, że obecnie zagrożeniem jest obecna niekontrolowana władza samorządowa. Rząd swoje, a samorząd swoje. Nie ma podmiotowości rządu, a więc dalszy stan, może prowadzić do destabilizacji i anarchii państwa. Chyba najwyższy czas skończyć z Tuskolandem i przeprowadzić zdecydowaną reformę samorządową. Samorząd nie może być sobie państwem. To bardzo grożne dla kraju. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1592690

Twierdzę od pewnego czasu i to chyba logiczne, że samorząd można wprowadzać dopiero, gdy zorganizuje się silne państwo i  gdy to silne państwo nie będzie mogło się dalej dynamicznie rozwijać,  nastąpi czas na reformę samorządową. Tzw. III RP była państwem tylko teoretycznym więć samorząd też był fikcją.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1592717

W samorządach jest to zło!!!  Do tego powiaty pomagają..

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1592752

Główny kierunek zmian biegnie na ukos, z południowego wschodu ku północnemu zachodowi.

-----------------------------------------------

Autor ma oczywiście racje pisząc, że propisowska rzeka rozlewa się w kierunku północno-zachodnim. Ja spojrzałam na wyniki wyborów jeszcze z innej perspektywy- z perspektywy patriotyzmu. Wzięłam pod uwagę mapkę wyników referendum z 2003 w sprawie przystąpienia Polski do Unii i ujrzałam podobne kształty- patrioci zamieszkują na południowym wschodzie, a Europejczycy (kosmopolici) mają zdecydowana większość w pasie zachodnim i północnym. A więc pod tym względem nic się nie zmieniło- tendencje ogólne pozostają te same.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Referendum_w_Polsce_w_2003_roku     - rozkład koloru pomarańczowego, w różnych natężeniach( lubelskie jako najbardziej patriotyczne)

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

AgnieszkaS

#1592702

Z każdymi kolejnymi wyborami kurczy się i to wyraźnie pokazują mapy, poparcie dla postkomuny. 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1592719

Krótka pamięć Zbyszka Napletka

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1592894

A jak już przyjadom te UFOludki z Odległej Galaktyki to pisirów pokrojom na połowem i wojna domowa bendzie.

Siostro gdzie moje leki?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1593082