39 lat temu Jan Paweł II rozpoczął swoją pierwszą podróż apostolską do Polski.

Obrazek użytkownika Zawiedzony
Kraj

Tego dnia wypowiedział również słynne słowa na Placu Zwycięstwa w Warszawie:

"Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi! Tej ziemi!".

 

I rozsypały się, otaczające Polskę mury bolszewi

Jan Paweł II odbył 104 podróże zagraniczne, odwiedził 129 krajów.

Podróże to był znak firmowy tego pontyfikatu. Papież Polak był wyczulony na krzywdę ludzi. Wiedział, że oni do niego nie przyjadą, więc on jeździł do nich. Wzorował się na św. Pawle i tak jak apostoł spowodował, iż chrześcijaństwo rozprzestrzeniło się na cały antyczny świat, tak on wzmocnił globalne znaczenie Kościoła. 

Św. Jan Paweł mówił też, że naród, który zabija własne dzieci jest narodem bez przyszłości. Zatrzymac aborcję musi być uchwalone jak najszybciej. W przeciwnym razie rząd staje po stronie diabła i staje się rządem wrogim Polsce i Kościołowi.

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)

Komentarze

25 marca 1984 r. Jan Paweł II zawierza świat Niepokalanemu Sercu Maryi przed statuą Matki Boskiej Fatimskiej.

To niezwykłe, jak mało nadal wiemy o tym, co stało się 13 maja 1984 r. w Siewieromorsku, bazie okrętów atomowych, skąd mogło wyjść uderzenie rozpoczynające III wojnę światową. W kolejną rocznicę objawień fatimskich potężny wybuch w głównym składzie amunicji uniemożliwił Moskwie jakiekolwiek działania zaczepne.

całość: gosc.pl/doc/3915485.Wybuch-w-Siewieromorsku

Vote up!
2
Vote down!
0

panMarek

#1565263

Pamiętam tamte dni niezapomnianego uniesienia, strachu komuny i nadziei, którą czuć było w powietrzu...jakże Go brak już 13 lat...

Vote up!
4
Vote down!
0

Yagon 12

#1565269

....tylko ,że na emocjach i uniesieniach się wszystko kończyło. Zabijanie nienarodzonych krąci biznes w szpitalach,  viagry i ellaone - w aptekach a  aktorzy w teatrach wystawiają  porno i palą biblię. W Krakowie kościół zamienia się w restaurację i mieszkania...za sprawą izraelskich firm.  "Otwarty kościół" przyniósł więcej szkody niż pożytku. I to wszystko w państwie , w którym katolicy stanowią ponad 90%? Wszystko śmiechu warte !

Vote up!
3
Vote down!
-3

Verita

#1565272

Niezły byłby z was tu duet 

Genderowy duet

Katoliczko .....inaczej

http://niepoprawni.pl/comment/1565274#comment-1565274

Vote up!
2
Vote down!
-1
#1565281

...ty chyba nie wiesz co to jest duet albo co znaczy gender...i co znaczy katolik......albo komentarz nie do tej osoby albo nie w tym miejscu...innej możliwości nie widzę. Ale bądź zdrów.

Vote up!
2
Vote down!
0

Verita

#1565282

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika adolfnr2 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

A jeszcze dziś nie jest do końca jasne kto tak naprawdę przyłożył swoje brudne łapska do wyboru Karola Wojtyły na papieża jego niejasne i sprzeczne z zasadami chrześcijan tolerowanie i akceptowanie innych wierzeń religijnych rzuca długi ćień na jego pontyfikat!

Vote up!
2
Vote down!
-4

adolfnr2

#1565308

Czasy się zmieniają, a młodzi "naukowcy" i "detektywi"  wciąż dzielnie stają na froncie walki z wrogiem ideologicznym.

Vote up!
2
Vote down!
-2
#1565314

nadal w Polsce morduje się dzieci tj. te, które  żyjąc w łonie mamy nie ujrzały jeszcze tego Świata ... Już to samo w sobie jest wyrazem ich władzy...

Vote up!
2
Vote down!
0

chris

#1565344