39 lat temu Jan Paweł II rozpoczął swoją pierwszą podróż apostolską do Polski.

Obrazek użytkownika Zawiedzony
Kraj

Tego dnia wypowiedział również słynne słowa na Placu Zwycięstwa w Warszawie:

"Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi! Tej ziemi!".

 

I rozsypały się, otaczające Polskę mury bolszewi

Jan Paweł II odbył 104 podróże zagraniczne, odwiedził 129 krajów.

Podróże to był znak firmowy tego pontyfikatu. Papież Polak był wyczulony na krzywdę ludzi. Wiedział, że oni do niego nie przyjadą, więc on jeździł do nich. Wzorował się na św. Pawle i tak jak apostoł spowodował, iż chrześcijaństwo rozprzestrzeniło się na cały antyczny świat, tak on wzmocnił globalne znaczenie Kościoła. 

Św. Jan Paweł mówił też, że naród, który zabija własne dzieci jest narodem bez przyszłości. Zatrzymac aborcję musi być uchwalone jak najszybciej. W przeciwnym razie rząd staje po stronie diabła i staje się rządem wrogim Polsce i Kościołowi.

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:8)

Komentarze

25 marca 1984 r. Jan Paweł II zawierza świat Niepokalanemu Sercu Maryi przed statuą Matki Boskiej Fatimskiej.

To niezwykłe, jak mało nadal wiemy o tym, co stało się 13 maja 1984 r. w Siewieromorsku, bazie okrętów atomowych, skąd mogło wyjść uderzenie rozpoczynające III wojnę światową. W kolejną rocznicę objawień fatimskich potężny wybuch w głównym składzie amunicji uniemożliwił Moskwie jakiekolwiek działania zaczepne.

całość: gosc.pl/doc/3915485.Wybuch-w-Siewieromorsku

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

panMarek

#1565263

Pamiętam tamte dni niezapomnianego uniesienia, strachu komuny i nadziei, którą czuć było w powietrzu...jakże Go brak już 13 lat...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1565269

....tylko ,że na emocjach i uniesieniach się wszystko kończyło. Zabijanie nienarodzonych krąci biznes w szpitalach,  viagry i ellaone - w aptekach a  aktorzy w teatrach wystawiają  porno i palą biblię. W Krakowie kościół zamienia się w restaurację i mieszkania...za sprawą izraelskich firm.  "Otwarty kościół" przyniósł więcej szkody niż pożytku. I to wszystko w państwie , w którym katolicy stanowią ponad 90%? Wszystko śmiechu warte !

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1565272

Niezły byłby z was tu duet 

Genderowy duet

Katoliczko .....inaczej

http://niepoprawni.pl/comment/1565274#comment-1565274

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1565281

...ty chyba nie wiesz co to jest duet albo co znaczy gender...i co znaczy katolik......albo komentarz nie do tej osoby albo nie w tym miejscu...innej możliwości nie widzę. Ale bądź zdrów.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Verita

#1565282

A jeszcze dziś nie jest do końca jasne kto tak naprawdę przyłożył swoje brudne łapska do wyboru Karola Wojtyły na papieża jego niejasne i sprzeczne z zasadami chrześcijan tolerowanie i akceptowanie innych wierzeń religijnych rzuca długi ćień na jego pontyfikat!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

adolfnr2

#1565308

Czasy się zmieniają, a młodzi "naukowcy" i "detektywi"  wciąż dzielnie stają na froncie walki z wrogiem ideologicznym.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1565314

nadal w Polsce morduje się dzieci tj. te, które  żyjąc w łonie mamy nie ujrzały jeszcze tego Świata ... Już to samo w sobie jest wyrazem ich władzy...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

chris

#1565344