Rekonstrukcja

Obrazek użytkownika Janusz 40
Świat

NIKT z PIS (włącznie z prezesem i M. Morawieckim) nie kwestionuje ogromnych zasług Pani premier Beaty Szydło. Nikt nie myśli, że jej polityczna kariera byłaby zakończona po odejście ze stanowiska premiera. A może Ojczyzna wzywa ją na nadzwyczaj trudny odcinek politycznych zmagań, na którym tylko Ona może zwyciężyć. A może do prowadzenia międzynarodowych batalii finansowych jest ktoś bardzie predestynowany. W historii bywało, że Marszałek kilkakrotnie desygnował na stanowisko premiera profesora K. Bartla. Nazywało się "Bartlowanie". Niezależnie od tego - Kazimierz Bartel, to bohater, który odmówił Niemcom kolaborację i został rozstrzelany we Lwowie razem z innymi profesorami...

A może trzeba "rzucić" Panią Beatę Szydło na bardzo trudny do zdobycia szaniec opozycji - prezydencję Warszawy - później (po siedmiu latach) na prezydencje państwa...

Oczywiście - metoda zamierzonych przecieków informacyjnych nie jest może najbardziej elegancka w stosunku do osoby, co do której bada się w ten sposób społeczne poparcie. Jednak w przypadku premier B. Szydło -może Ona mieć satysfakcję - wyszło, iż cieszy się ogromną popularnością.

 

Do całego zagadnienia można podejść dwojako - nie zmienia sie składu zwycięskiego teamu, ale też np. w czasie sportowych rozgrywek zmienia sie nawet najbardziej skutecznego zawodnika; trzeba wykorzystać wszystkie rezerwy. Nawet najlepszy zawodnik ma określona wytrzymałość (fizyczną i psychiczną). Widać, iż nasza wielce zasłużona i kochana Pani premier Beata Szydło nie przejawia jeszcze oznak zmęczenia, ma ponadto walor, ze wygląda jak prawdziwa Polka - niekoniecznie awangardowa z wyglądu, ale za to wszechstronnie wykształcona i reprezentująca sobą najlepsze polskie wartości narodowe.

Trudno - polityk musi się liczyć z tym, że w pewnym momencie może być dla Polski przydatny także na innym stanowisku niż premier RP. Pomimo największej sympatii do Pani Beaty, jednak względy osobiste nie mogą stać na pierwszym miejscu. Być może w obecnej chwili - w chwili kiedy względy gospodarcze są dla wszystkich Polaków najważniejsze, bo decydują o ich życiowej stopie - postawienie na międzynarodowego menedżera (jakim niewątpliwie jest M. Morawiecki) jest dla Polski opcją do wykorzystania. Nie wykorzystanie tego, to niewykorzystanie szans.

W tej chwili usłyszałem, że Pani premier Beata Szydło sama złożyła rezygnację z pełnionego urzędu. To świadczy o jej dużej politycznej klasie. Na pewno NIKT nie uważa, iż jej polityczna kariera się zakończyła - wszystko będzie zależało od niej. Stawiam na to, że nie obrazi się na nikogo i w miarę swoich sił stanie znowu do walki o wielką dumną (jak sama to wielokrotnie podkreślała) Polskę, o poziom życia jej obywateli.

           Mateusz Morawiecki premierem. To bardzo dobrze. Pełni on obecnie rolę przedwojennego wicepremiera Eugeniusza Kwiatkowskiego. Którego zawsze popierał prezydent Mościcki (mający w myśl konstytucji największą władzę w przedwrześniowej Polsce). E. Kwiatkowski miał więcej do powiedzenia w sprawach gospodarczych niż zmieniający się premierzy, niż GISZ (Rydz Śmigły). Skutkiem było zbudowanie COP, Gdyni, Tarnowskich azotów itd...

          Obecnie konstytucja daje największą władzę premierowi i dla dobra polskich spraw dobrze się stało, że premierem zostaje Mateusz Morawiecki

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.3 (głosów:18)

Komentarze

   Witam! Dla Pani Beaty wielkie podziękowania za utorowanie drogi Dobrej Zmiany. To były 2 lata trudnej ciężkiej pracy. Dała radę na wyrost. Dziękujemy! Teraz czas na złapanie oddechu, a póżniej  czas na kampanię wyborczą na prezydenta Warszawy. Chyba tylko Ona ma wielkie szanse na zaufanie mieszkańców stolicy. Trochę żal, bo była postrzegana, jak matka Polaków. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1554144

Po linii partii... i na bazie ideologii...   Wydawać by się mogło, że to odległa przeszłość, a jednak...

Dla dobra polskich spraw... 

"Kto kontroluje Polskę, ten decyduje o Europie. Co do tego nie ma wątpliwości. My jesteśmy jedynym narodem, któremu skutecznie, a przynajmniej tzw. elicie wmówiono, że Polska nic nie znaczy, że Polacy są najbardziej niemądrym i nieskutecznym, i marnotrawnym narodem świata. Wypracowywano w nas poczucie bezwartościowości. Robili to ludzie którzy mieli świadomość, jaki potencjał tkwi w Polakach."

~  Antoni Macierewicz

Polska to nie jest tylko państwo,
to historia na przemian radosna i smutna,
Polska to wielka idea i naród,
krew męczenników i wieczna niepewność jutra...

~  "Nasz tożsamość", Twierdza.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

casium

#1554146

M.Morawiecki był wytypowany już w 2007 roku jako ten, który będzie realizował projekty infrastrukturalne związane z projektami geopolitycznymi w odniesieniu do Polski.

Pierwszym był projekt unii Rosji( z jej unią celną) i UE zwanej Eurazją(unia od Pacyfiku po Atlantyk lub od Władywostoku po Lizbonę.

Przykładem takich projektow infrastrukturalnych związanych z Eurazją miała być kolej na poduszce magnetycznej na trasie Berlin-Warszawa-Moskwa(list intencyjny w tej sprawie ze swoim rosyjskim odpowiednikiem podpisał minister infrastruktury C.Grabarczyk w 2010 roku. Innym to most energetyczny Obwód Kaliningradzki - Polska.

Mega lotnisko pod Berlinem, to niemiecki element projektu Eurazji.

Polskie elementy infrastruktury miał finansować największy bank strefy euro czyli grupa bankowa Santander do której należał BZ WBK i na czele ktorego w 2007 roku postawiono M.morawieckiego.

Gdy polityka resetu poniosła kleskę to z nią upadł projekt Eurazji a narodził się projekt Trójmorza i to w kontrze do Eurazji.

Dlatego dla finansowania tego projektu nie mógłby być wykorzystany bank Santander ze strefy euro ale zaangażowano największy bank amerykański JP Morgan Chase i znowu do realizacji tego projektu podsunięto J.Kaczyńskiemu M.Morawieckiego  dobrze orientujacego się w bankowości i gospodarce.

Projekt Trójmorza jest waznym projektem geopolitycznym w interesie USA po klęsce polityki resetu.

W interesie USA jest by projekt Trójmorza się powiódł i by lider tego projektu stał się silnym gospodarczo i militarnie i był gwarancją globalnych interesow USA w tej kluczowej części Europy.

Polska ma stać się hubem na skrzyżowaniu interesów  północ - południe i wschód - zachód z CPK w jego środku.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1554148

Konstruktywna Rekonstrukcja, jest eMisją dojrzałego, spOdziewanego zaufania (Wyborcy – Władza i vice versa ) - przewidującego „klimatyczne” wskazania -  do ciepłEgo odziewania (motywującym zadowoleniem) - utalentowanych Zawodowców dla Polski… Zaufanych Zawodowców – (dobrej zmiany władzy ) - sprawiedliwych dla Podatników Wartości (dodanych) - ODDANYCH Polsce.

Pozdrawiam – J.K.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1554150

Propaganda jak kluchy dla gesi - g. prawda

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6

Fiona

#1554153

Morawiecki  premierem??? 

Nie  traktuje  się ludzi jak  baranów. Ustawa  o  gender  ciągle  nie  cofnięta, hipermarkety nie  opodatkowane , polski  handel  wciąż  wycinany, Polacy  nie  wracają  z  zagranicy  a  służba  zdrowia  leży  i  kwiczy.

Jak  na  razie  PIS  stracił  mój  glos.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

cover

#1554156

  Witam! Dobrze, że Pan porusza te tematy. Właśnie między innymi został powołany do tego nowy premier. Pani Beata między innymi, musiała poświęcać swój cenny czas na walkę z totalną hołotą, a tu mamy nowe rozdanie. Początek został zrealizowany. Teraz nadchodzi czas pracy na rzecz mądrych szybkich inwestycji i grubszych portfeli społeczeństwa. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1554165

u Ojca Rydzyka gdzie też pewien Mosiek wezwał na dywanik J. Kaczyńskiego. To tak jakby J. Kaczyński wyczekiwał na wskazówki. M. Morawiecki był przecież kandydatem Tuska na min. finansów - zbieg okoliczności? A może to jest prawdą? -Obserwuj @clausewitz11

W odpowiedzi do @BeataSzydlo

WOW! W 1987 roku SB zarejestrowała #MateuszMorawiecki jako zabezpieczenie operacyjne, inspektorat II WUSW we Wrocławiu był w rzeczywistości ekspozyturą terenową Biura Studiów MSW, które prowadziło agenturę nierejestrowaną we władzach podziemnej "Solidarności".

"Po czynach ich poznacie" - Jeżeli Z. Ziobro i A. Macierewicz utrzymają stanowiska jest szansa na właściwy kierunek zmian. Wówczas rozumiałbym odsunięcie PBS jako kandydatki na Prezydenta RP za "Adriana", w przeciwnym wypadku - "czarno, wszędzie czarno" wszędzie Rothschildy, Sorosy itp szachraje,. Scenariusz też prawdopodobny bo Radek po żonie Applebaum jest zadowolony z tej nominacji.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

antyleming

#1554158

Nie rozumiem zupełnie J.Kaczyńskiego. Wygląda na to, że ta zmiana Premier BSz na M.Morawieckiego nie była głęboko przemyślana przez Prezesa. Rozumiem, że potrzebne są nowe wyzwania, rozumiem to doskonale, tylko skąd pewność ze PBSz by sobie z tym nie poradziła?. Na jakiej podstawie się tak twierdzi. I tutaj mam poważne podejrzenia co do PADa i jego kreta w rządzie PBSz, Gowina. Czy PAD nie zaszantażował Prezesa, że nie podpisze ustaw sądowych. Jeżeli tak, to doprowadzi to do niewątpliwego upadku dobrej zmiany i samounicestwienia PiSu, a byłaby to katastrofą dla Polski. Panie Prezesie bardzo oczekujemy wyjaśnienia nam, Waszym wyborcom, dlaczego ta zmiana. Rozumiałbym tą zmianę gdyby BSz została Marszałkiem Sejmu i w niedalekiej przyszłości Prezydentem, bo obecnemu zupełnie przewróciło się w głowie.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1554166

 Z całym szacunkiem dla dotychczasowych działań i osiągnięć Pani Premier Beaty Szydło a szczególnie dla realizacji prospołecznych a nie kastowych obietnic wyborczych przez Nasz Rząd pod Jej kierownictwem - teraz nadszedł czas przede wszystkim na zapewnienie takich działań ekonomicznych, które zabezpieczą ten program na dalsze lata, co przy negatywnym nastawieniu tzw. "samozwańczych" władz Unii do tych działań jest bardzo trudnym zadaniem. Nowe dodatkowe wyzwania jak kanał przez Hel czy port lotniczy wymagają znalezienia i zabezpieczenia dodatkowych środków, które nie pojawią się same bo trzeba je wypracować a tego może moim zdaniem dokonać jedynie nowy Premier Mateusz Morawiecki, który musi mieć do tego nieograniczoną i szybką decyzyjną możliwość działania prawnego. 

 Stanowisko Wicepremier Beaty Szydło nie przynosi jej ujmy ani na władzy, ani na dyskryminacji płci jak to z pewnością ujmą krzykacze totalnej opozycji, czy też na honorze, jest nadal bezpośrednio przy sterze i niech Bóg ją wspiera w dalszej pracy dla dobra Naszego Kraju. Dziękuję jej za dotychczasowe dokonania i życzę dla naszego wspólnego dobra aby jeszcze wiele razy pokazała całemu światu jak ważna jest sprawa suwerennej i silnej Polski dla prawdziwej demokracji i bezpieczeństwa Europy. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

niezależny Poznań

#1554168

Przede wszystkim podziękowanie dla Pani premier B. Szydło za walkę na wszystkich frontach. z opozycja wewnętrzna rozhisteryzowana i zewnętrzna , z kacykami wrogo nastawionymi wrogo do Polski i Polaków .
Dziękuję Pani premier Szydło za 500+ i walkę z bieda w rodzinach , za danie ludziom wiary ze maja godność i ze byc Polakiem należny byc dumnym z tego , dziękuje Pani zw zmiany na lepsze w Polsce .
Czy Morawiecki będzie lepszym premierem ? nie wiem , był na odpowiednim stanowisku i zrobił dużo dla Polski , gospodarki i bankowości tam bylo jego miejsce i jest .
nie rozumiem dlaczego zmuszono ja do abdykacji i nikt mnie nie przekona ze Morawiecki będzie lepszy od niej.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1554169

Napewno jest dobrym finansistą ale nie politykiem.Sama znajomosc gospodarki bankowej nie stawia na równi Morawieckiego z zapewnieniem dostepu Polski do tych zasobów finansowych.W swiecie polityki i biznesu nie ma nic za darmo.Znajomosci Morawieckiego nie zapewniaja w zadnym stopniu pokładanych nadziei jak sugeruja niektórzy w  sferze finansowej .Natomiast sugestia aby Pani premier Beata Szydło została wicepremierem to taka sama równia jak by z marszałka sejmu zrobic woznego w tym sejmie a jakiegos kanceliste sejmowego zrobic marszałkiem.Totalny odlot według mnie  przejety od totalnych ze schetyna na czele.Polityk musi byc politykiem,kancelista kancelista a matematyk  matematykiem a  nie wykładowca prawa.Ciekawy jestem tylko kiedy schetyna ogłosi ze ich upór doprowadził do zmiany premiera co uznaja za swoje zwyciestwo w walce z obecna władzą.Bardzo wiele ludzi tak to odbierze i wcale mnie to nie zdziwi gdy zacznie lawinowo spadac poparcie dla PiSu.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1554174

Jeszcze powinni powołac starego Morawieckiego na marszałka sejmu bo w rodzinie/druzynie łatwiej o zwyciestwo!Do tego ma wielkie zasługi  był cały  czas za komuny w opozycji.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1554175