Jerzy Stępień – kapłan sekty kodziarzy

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Blog

Miałem to szczęście, że na własne oczy widziałem kapłana sekty kodziarzy, który był gościem programu „Minęła dwudziesta” (TVP Info). Były prezes TK Jerzy Stępień odpowiadał na pytania redaktora Michał Rachonia z wyższością kapłana, który ma dostęp do niedostępnej wiedzy dla zwykłego zjadacza chleba i co jest warunkiem uwielbienia, jakim Stępnia darzą wierzący w jego słowa kodziarze...

Stępień, jako świadek bożka Rzeplińskiego – a więc swoisty apostoł łamania praworządności w Polsce – z oczywistą wyższością traktował redaktora Rachonia, który śmiał zadawać mu pytania. Bo wiedza tajemna, jaką Stępień posiada nie pozwala mu dyskutować z byle kim. Zwłaszcza z tym, który ma czelność pytać o podstawy prawne tzw. orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który podjął je rzekomo na podstawie Konstytucji. A więc uznając, że 13 sędziów orzekających, to to samo co 15 sędziów zapisanych w art. 194 ust.1. Konstytucji RP: „Trybunał Konstytucyjny składa się z 15 sędziów, wybieranych indywidualnie przez Sejm na 9 lat spośród osób wyróżniających się wiedzą prawniczą. Ponowny wybór do składu Trybunału jest niedopuszczalny”.

Irytujące pytania red. Rachonia zmusiły kapłana kodziarzy do zwrócenia uwagi redaktorowi, że nie ma on prawa o cokolwiek pytać byłego prezesa Trybunału. Słowa Stępnia: „Panie redaktorze, pan naprawdę nie jest dla mnie partnerem do dyskusji. W tej sprawie wypowiedziała się też Komisja Wenecka, uniwersytety i cała masa prawników” – przejdą zapewne do annałów czarnej biblii kodziarzy, jako słowa objawione a zarazem nakaz, by nie dyskutować z Kimś, kto jest ponad prawem.

Także w dalszej części wywiadu, a w zasadzie kazania kapłana kodziarzy dowiedzieliśmy się, że kierowany przez bożka Rzeplińskiego Trybunał nie mógł orzec na podstawie ustawy Sejmu, „żeby nie wpaść w pułapkę”. Trybunał więc jawnie złamał art 197 Konstytucji RP, który mówi, że „Organizację Trybunału Konstytucyjnego oraz tryb postępowania przed Trybunałem określa ustawa”.

Tak więc wystarczy, by bożek Rzepliński uznał za pułapkę przepis Konstytucji, by orzekać na podstawie Konstytucji, przy założeniu, że 13 sędziów to to samo co 15 sędziów, zapisanych w art. 194 ust.1. Konstytucji RP....

Tego "rozumowania" nie jest w stanie pojąć żaden umysł, a tym bardziej umysł red. Rachonia, który nie jest partnerem do dyskusji z kapłanem kodziarzy. Jerzy Stępień – kapłan kodziarzy może tylko swobodnie „dyskutować”, czyli mówiąc wprost - wciskać kit do głów kodziarzy. Bo kodziarze to sekta, więc nikt kapłana sekty nie zapyta skąd czerpie swą tajemną wiedzę. Bo ta wiedza nie wynika ani z logiki, ani z prawa. Ona wynika ze strachu, że taki Stępień, Rzepliński i cały klan prawniczy, który w Polsce urósł do samozwańczej władzy, zdolnej obalić każdy rząd, powołany w wyniku demokratycznych wyborów - władzę swoją ostatecznie utraci… .

I właśnie to jest obecne zadanie kapłana kodziarzy. Walka o utraconą władzę. Jerzy Stępień jeździ po Polsce nawołując kodziarzy do obalenia rządu siłą: aby Trybunał stał się rządem faktycznym i poza wszelką kontrolą. Siłą kapłana kodziarzy jest to, że nikt go nie śmie zapytać. Bo gdy tylko zapyta to wiadomo, że nie jest dla Stępnia partnerem do dyskusji. Zwłaszcza gdy pytający jest częścią „dobrej zmiany”….

Jest pan częścią establishmentu III RP, tak samo jak ja funkcjonuję w ramach dobrej zmiany – podsumował „rozmowę” z kapłanem kodziarzy red. Michał Rachoń…

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:17)

Komentarze

TK uznał, że wystarczy 12 sędziów

http://trybunal.gov.pl/o-trybunale/sedziowie-trybunalu/

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1513848

J.Stępień jeżdzi po kraju i sieje KODowską  propagandę. Jest cała armia tych, dla których obecne rządy stoją ością w gardle. Ci "żołnierze" wolności inaczej sączą ludziom propagandę antypisowską na całęgo. Niedawno w Płocku też był jakiś prawnik konstytucjonalista, który jednak w swoim przekazie  wspierał prokorytową opozycję a w ostatnią środę zawitali tu również dziennikarze - Tadla i Miecugow, gaworząc o wolności słowa.

Nawet wykorzystuje się Uniwersytet III Wieku po to aby seniorom wkładać do głów jakim to nieszczęściem dla Polski jest PiS. To już jest prawdziwa wojna propagandowa, której PiS, póki co, przygląda się. A może i nie przygląda. Jednak sprawa wyglada naprawdę bardzo poważnie. Tak to oceniam.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#1513853

trefny profesor

 

taki trefny profesor

logiką się brzydzi

toteż prawo uprawia

jakie mu się widzi!

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1513859

Na początku lat 90-tych był dla mnie Jurkiem. Spotykaliśmy się na różnych prywatnych konwenktyklach, najczęściej u bardzo dobrego publicysty prawicowego Mateusza Wyrwicha, autora wielu książek o nieprawościach komunistycznych oraz wielotomowego cyklu o kapelanach Solidarności.

Czuł sie w naszym prawym towarzystwie znakomicie i radośnie, rozmawiał, żartował dokazywał. Z jakiej to m. in okazji? A no na przykład z okazji słabych wyników Unii Demokratycznej przy jednoczesnym sukcesie wyborczym Porozumienia Centrum. Wszyscy sie z tego cieszyliśmy, a wśród nas on, Jurek Stępień. Na pewno cieszył sie bardziej ode mnie, gdyz ja wtedy jeszcze nie byłem świadomy podziałów politycznych i nie chciałem rezygnowac z formacji UD. Dopiero później rozum przyszedl do mnie i zapukał w moją czaszkę. Ale nie o mnie to opowieść, ale o Jurku S. rozradowanym zwycięstwem braci Kaczyńskich. Co się, u licha, z nim stało, że teraz tak pluje na PiS i jego rząd, który jest zarazem moim rządem? Coś mu odbiło, czy co? Teraz już nie bywam z nim w jednym towarzystwie, to i nie mamy jakiegokolwiek kontaktu.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1513875

Tak właśnie wyglądaja otłuszczone gęby elyty III RP - buta, chamstwo i pogarda dla Polaków i Polski...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1513889

raczej kapłon.

Nie słuchałem i nie oglądałem, ale z obrazka co widzę wygląda na głupka

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1513914

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1513948