Zabijać pamięć o zabitych to tak jakby zabić ich jeszcze raz... W VI Rocznicę Smoleńską

Obrazek użytkownika contessa
Kraj

Od 6-ciu lat nad smoleńskim pogorzeliskiem snuje się dym. Od 6-ciu lat krew  ofiar tragedii wciąż barwi smoleńską ziemię...

Ziemia smoleńskich ugorów wraz z tą krwią miała pochłonąć pamięć – o samej tragedii, a zwłaszcza pamięć o jej Ofiarach. Pamięć całego Narodu Polskiego, pamięć o tym wszystkim, co zamknięte jest w słowach „polska racja stanu”!

Polska i Polacy mieli zapomnieć o 96-ciu swych Córkach i Synach bo tak chciało „państwo polskie zdało egzamin” - tak chciała III RP Tusków, Komorowskich, Borusewiczów, Kopaczy i swojego dopięła – wystarczy wrócić do wypowiedzi jej plastelinowego prokuratora generalnego Seremeta odnośnie tzw.śledztwa smoleńskiego, prowadzonego przez  polskie  organy państwowe, które wystarczy połączyć  z działaniami prokuratorów NPW i OPW – Parulskich, Szelągów, Artymiaków i i.

Tak samo chce dziś ich resortowa sfora Tomczyków, Kierwińskich, Neumannów i i., żądająca wyjaśnień dlaczego nowa PKBWL wznawia badanie tragedii smoleńskiej i wzywa jej  naczelnika na dywanik. A gdzie byli ci Kierwińscy, Tomczyki i i. przez ostatnie 6 lat?

Przez 6 lat aparatczycy Platformy Obywatelskiej hamowali śledztwo smoleńskie. Cały aparat państwowy i medialny był zaangażowany w produkcję smoleńskiej mgły, a kto był niewygodny  – „państwo polskie zdało egzamin” odbierało mu godność i pracę albo w piątek wieczorem  przychodził do niego seryjny samobójca...

Właśnie tak przez prawie 6 lat  „państwo polskie zdawało egzamin”! Przez prawie 6 lat zabijało Ofiary Smoleńskie na nowo, dokładając nowe, a tragedia smoleńska miała prawo zachować się w pamięci Narodu najwyżej jako dziwny splot dziwnych zbiegów  okoliczności...

 

...Dziś, w VI Rocznicę Smoleńską Polska znów upomina się o swych Synów i Córki -  o Prezydenta RP i Pierwszą Damę RP, o Prezydenta RP na uchodźstwie, o oddanych polskiej racji stanu polityków, o generałów i duchownych, o wszystkie 96 Ofiar smoleńskiego dramatu –  o wszystkich Gości śp.Prezydenta RP prof.Lecha Kaczyńskiego na pokładzie Tu-154M nr boczny 101, lecących na uroczystość 70-tej rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

Upominała się o Nich od dnia tragedii – od 10 kwietnia 2010 r. i przez prawie 6 lat ten głos ginął w kakofonii tusko-komorowskiej propagandy „państwo polskie zdało egzamin”....

Dziś Polska upomina się również o ofiary seryjnego samobójcy, które straciły życie tylko za to, że od nich Polska i Świat mogły dowiedzieć się więcej o tragedii smoleńskiej niż z raportu Miller-Anodina, niż z dokumentów śledztwa FR i tego Parulskich, Szelągów i Artymiaków – pachołków oddanych PO racji stanu z tą samą siłą co racji stanu Rosji. Mało – poznałyby nazwiska sprawców pośrednich i bezpośrednich - nie zapominajmy, że lista seryjnego samobójcy została otwarta na długo przed tragedią smoleńską, a pierwszą znaną opinii publicznej ofiarą, związaną ze Smoleńskiem jest  do dziś śp. Grzegorz Michniewicz – dyrektor Kancelarii Premiera Donalda Tuska.

Na sprawcach tragedii smoleńskiej od 6 lat mści się Historia bo tragedia smoleńska to fakt w dziejach współczesnej Polski. Od 6 lat są również ofiarami Pamięci Smoleńskiej, która widocznie tak bardzo im doskwiera, że winnego upatrują w Narodzie Polskim, a jej wszelkie materialne wyrazy uważają za akt zemsty i  niszczą wszelkimi instrumentami posiadanej władzy. Ale czy da się zabić Historię? Czy da się zabić Pamięć? Czy da się zabić Naród tylko dlatego, że pamięta i chce pamiętać?

Odpowiedź jest prosta i zawiera się choćby w 1050-tej rocznicy Chrztu Polski, którą za chwilę będziemy obchodzić.  Czyżby z powodu swej elementarności była tak trudna do pojęcia przez do wczoraj władających Polską, a dziś podwójnie zdegradowanych przez Naród, że potężnymi siłami własnymi, tymi bicepsami prężonymi Polakom przed nosem przez 8 lat rządów, dziś... nie są w stanie obronić swego statusu „totalnej opozycji” bez wsparcia zjednoczonych lewackich sił Eurokołchozu?

 

 

...VI Rocznica Smoleńska... Niby inna od poprzednich ale jednocześnie taka sama bo Pamięć przetrwała, bo dziś dopomina się o prawdę i tylko prawdę o tragedii z tą samą siłą co w minionych pięciu latach.  Bo puste krzesła w Katyńskim Lesie, 10 kwietnia 2010 r. w 70-tą Rocznicę Zbrodni Katyńskiej przygotowane dla Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Jego Delegacji wciąż są puste i tylko liście drzew, pochylonych nad Dołami Katyńskimi szeptają:

"W Katyńskim Lesie

puste krzesła krzyczą

i krzyk ich niemy

całą Polskę rani.

Panie Prezydencie

Twój Naród w bólu

głosuje zniczami..."

 

Dziś Autor tych strof może stał pod jakimś Krzyżem Katyńskim i składając pod nim wiosenne kwiaty szeptał – Panie Prezydencie! Melduję wykonanie zadania! Twój Naród zagłosował zniczami. Podwójnie. I z Twej krwi i z ognia Narodu rodzi się nowa Polska, za którą byłeś gotowy oddać życie. I oddałeś....

 

...Dopala się powoli światełko pamięci w mym oknie. Próbował je gasić harcujący wiatr ale nie jemu zmierzać się z mocą Pamięci. To  Pamięć jest siłą Narodów i nic tego nie zmieni. Nawet człowiek. I nawet wtedy gdyby cała ludzkość powierzyła mu  całą władzę nad światem.

Pamięć to Polska, to polski orzeł biały i biało-czerwona.

Pamięć to MY!

A droga nasza do wielkiej, dumnej i bogatej Polski wiedzie... przez Smoleńskie Wrota...

 

 

 

 
 

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:20)

Komentarze

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1510991

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika klarawal został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1510992

to jesteś nowym wcieleniem kazika?

Spadaj z tego blogu - pałę zarobiłeś ode mnie!

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1510994

he he he,

a o sobie napisał: Prawdziwy Polak
prawdziwek - wyjątkowy dupek

Katarzyno.

Wystarczy, że gostek wydali dwa słowa i widać co za śmieć. 

Z OBFITOŚCI SERCA MÓWIĄ USTA, powiada Księga Ksiąg. Czyż trzeba mówić więcej ?

guano pewnie w sercu

Pozdrawiam Pięknie 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1510998

 
Pamięć wiecznie żywa.
Będzie z nami ŻYŁ na zawsze.
 

 

http://old.niepoprawni.pl/blog/1601/testament-prezydentaczarne-chmurydwa-lata-pozniej
Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1510993

a ja Dziękując za Twe słowa dzisiejsze  Contesso, przypomnę ich więcej, i przypomnę także mój wiersz z tamtego czasu, który tam towarzyszy Twoim słowom:

http://niepoprawni.pl/blog/contessa/gdy-ginie-prezydent-to-tak-jakby-ginelo-cale-panstwo

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1510999

 Witam! Wlasnie wróciłem z szóstej rocznicy Smoleńskiej z Warszawy! Bylo nas ponad 100 tysięcy! Bylo pięknie ,patriotycznie! Flagi bialo-czerwone powiewaly na wietrze,kojarząc się z Polską husarią! Stali z boku z transparentem KODowcy, zaledwie kilkunastu wymoczków,bez swojego góru Kijowskiego . Chyba tego menela oblecial strach przed linczem! 100 tysięczny tłum przemaszerował kolo nich skandując Ubecja,Ubecja!

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1511000

mieli pełno w spodniach Roninie,

i mokro.

Dzięki, że TAM Byłeś. W moim imieniu też.

Niech ŻYJE POLSKA !

 

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0
#1511004

 Witaj! Mało komentarzy z rocznicy,więc pozwolę dodać. Byla 100 metrowa flaga bialo-czerwona niesiona przez kilkuset uczestników! Były wystąpienia naszych rządzących,oraz płomienne wystąpienie prezesa PISu Jaroslawa Kaczyńskiego jak zwykle na zakończenie! Owacją nie było końca. Trzeba tam być,aby zrozumieć tę podniosłą chwilę. Polaków nieda się podzielić. Kłaniam się!

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1511013

Morze biało-czerwone...

 

 

 

I tylko ta morda Nycza zgrzyta...

 

Kłaniam się nisko, po sarmacku, wszystkim Uczestnikom VI Rocznicy Smoleńskiej.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1511021

 Witam Panią! Bardzo dziękuję za wizualny przekaz. Przez roztargnienie zapomniałem aparatu. Wyrazy szacunku! Kłaniam się!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1511023

Sam się zaprosił czy go ktoś zaprosił, ten przyjaciel POlszewi, gdy wiatr historii powiał wolnością, a on jak chorągiewka, zawsze gdzie władza.

Pamiętam jak bronił POlszewie, a ludzi broniących wiary i Ojczyzny, nazywał oszołomami.

Wałęsa Nycz ten sam POkrój ludzki TW i kaPO.

Jeden w sułtanie, drugi z Matką Bożą w klapie.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1511024

 Witaj Marku! To są antyPolskie konfiturowe POzery. Szmaty i zdrajcy! Dziwię się ,że Polska ziemia ich urodziła...Pozdrawiam!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1511027

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1511028

ja również urodziłem się 10 kwietnia. Dlatego i dla mnie pamięć o katastrofie i o tym właśnie dniu zawiera całkiem osobisty szczegół...

pozdrawiam

Honic

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1511099

A ja urodziłam się w marcu ale Smoleńsk i pamięć o nim... Nie mam głowy do cyfr - nie potrafię pamiętać dat, numerów telefonów,  numerów domów choć trafię bezbłędnie na miejsce nawet jeśli kiedyś tylko raz w nim byłam. Dla mnie Smoleńsk to ludzie - kilkoro z nich spotkałam w swym życiu, na chwilę, przelotem, nawet bez podania sobie ręki ale to była Polska, spotkanie z Polską, dotyk Polski której nie mam na codzień.

Mogę nie pamiętać dat ale 10.04.2010 już nigdy nie zapomnę. 

Pozdrawiam i dziękuję za te kilka słów w Twom wpisie.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1511106

ja też  mam podobne reakcje gdy widzę tę gębę, uczucie podobne do tego gdy widzę mordy Tuska, Kopacz-ki, Komoruska, czy Grzesia Strychniny.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1511113