Joe Chal: - Europejskie kraje potępiają egzekucję w Arabii Saudyjskiej!

Obrazek użytkownika Joe Chal
Świat

W niedzielę Niemcy, Francja i jeszcze kilka innych krajów potępiły wykonanie wyroku  na 47 więźniach  w tym szyickiego duchownego w Arabii Saudyjskiej i wyrażono obawy, że wzrośnie napięcie na Bliskim Wschodzie po zamieszkach w zdominowanym przez szyitów Iranie.

Kraje europejskie wyraziły "głębokie ubolewanie z powodu  wykonania w sobotę wyroku pozbawiającego życia 47 więźniów w tym szyickiego przywódcy religijnego przez Arabię Saudyjską" Wysłano wiele pisemnych protestów, wzywających przywódców arabskich, aby "zrobić wszystko w celu uniknięcia zaostrzających się napięć sekciarskich i religijnych."

We francuskim oświadczeniu czytamy, że „Francja sprzeciwia się karze śmierci we wszystkich miejscach i okolicznościach, gdziekolwiek one by zaistniały".

Niemcy wydały podobne oświadczenie i wsparły Paryż.

"Kara śmierci jest czymś nieludzkim i nie należy jej stosować w ​​żadnych okolicznościach", powiedział rzecznik niemieckiego ministerstwa spraw zagranicznych do dziennikarzy.

"Wykonanie egzekucji na  Nimr Baqr al-Nimr potwierdza tylko nasze obawy dotyczące rosnącego napięcia  w tym regionie," powiedział.

Jednym ze straconych był tylko kierowcą uczestniczącym przypadkowo w tym proteście antyrządowym w Arabii Saudyjskiej w 2011 roku.

Jego skazanie wraz z innymi szyickimi działaczami i sunnitami oskarżonymi o udział w atakach Al-Kaidy, wywołało demonstracje w Iranie, Iraku i Bahrajnie, a także wśród szyitów w bogatej w ropę naftową wschodniej prowincji Arabii Saudyjskiej.

W Teheranie, wściekłe masy protestujących przepuściły atak na ambasadę saudyjską zaraz po jej opuszczeniu przez wszystkich dyplomatów tej placówki. Ambasada została zdemolowana i splądrowana.

Od autora

„Mam pewne obawy, że „sprowokowanej” sytuacji jaka od pewnego czasu rozwija się w tym regionie nikt nie jest w stanie zatrzymać”.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)

Komentarze

POtępiają zabicie islamskich terrorystów, ale cicho sza o zabijanych chrześcijanach, na bliskim wschodzie.

Już nie długo, a prawo szariatu będzie obowiązywało na zachodzie, a na wiosnę parę milionów bojowników islamskich zasili swoich braci wierze w Niemczech, Francji, Belgi czy Holandii.

Vote up!
7
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1503807

Kto na tym skorzysta ?  Iran moze uderzyc w odwecie.  Czy to nie zydom chodzi o to wlasnie ?!  Hmmmm !!!

Rozaniec, karabin, Bog, Honor i Ojczyzna.

Vote up!
1
Vote down!
0

casey

#1503867