Joe Chal: - lekarz z Berlina zwerbował psychicznie chorego do walki w ISIS!

Obrazek użytkownika Joe Chal
Świat

„To co zdarzyło się w klinice berlińskiego lekarza nie wymyśliłby nawet najsłynniejszy scenarzysta do najlepszego filmu w Hollywood”.

 

Niemiecka policja aresztowała w czwartek lekarza podejrzanego o rekrutowanie mężczyzn o ograniczonej zdolności psychicznej do walki w Islamskim Państwie w Iraku.

 

Śledczy oskarżyli 33-letniego niemieckiego lekarza o „pranie mózgu” 24-letniemu mężczyźnie za pomocą  filmów o dżihadystach, któremu potem medyk zapłacił za bilet w jedną stronę do Syrii i Iraku.

 

Wcześniej młodszy mężczyzna, również obywatel Niemiec, został skierowany na Bliski Wschód a następnie wysadził się w północnym Iraku w miejscowości Baiji, zabijając co najmniej 12 irackich żołnierzy, podali w swym oświadczeniu prokuratorzy.

 

" Badający psychiatrzy i psychologowie ustalili, że zamachowiec samobójca był ograniczony umysłowo i łatwo ulegał wpływom w związku z czym miał przydzielonego opiekuna", powiedział prokurator.

 

"Jak do tej chwili nie udało się ustalić śledczym, czy oskarżony dobierał sobie celowo osoby z powodu ich choroby psychicznej, ale będzie to przedmiotem dalszych badań i wyjaśnień," dodali.

 

Aresztowania tego dokonana podczas przeszukań czterech apartamentów mieszkalnych w południowo-zachodnim mieście Mannheim, gdzie policja przejęła przyrząd optyczny do broni palnej, dokumenty, telefony komórkowe i elektroniczne urządzenia do składowania danych (prawdopodobnie pendrive-y).

 

Tysiące Europejczyków podróżuje do Syrii, by walczyć i wspierać  grupę ISIS z tego też względu rosną obawy, że walka z dżihadystami nie będzie miała końca, przynosząc jedynie niepotrzebny rozlew krwi i zniszczenia. 

 

W felietonie tym wykorzystałem notkę niemieckiej prokuratury i źródła własne.

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.3 (głosów:14)

Komentarze

Temat poważny i godny zainteresowania. Ciekawe jak odpowie ten konował za swoje postępki. Dla mnie to sprowadzenie najwyższego zagrożenia dla otoczenia, między innymi dla własnej nacji, plus nawet zdrada własnego państwa i kara powinna być niezwykle surowa. "Czapa" mogłaby podziałać profilaktycznie i odstraszająco. W tej wojnie nie powinno być litości (islamiści jej nie mają), albo oni albo my.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1508436