O sklerozie pana prezydęta palmą tuszowanej, jajach w resorcie Temidy i i....

Obrazek użytkownika contessa
Kraj

"Nie warto straszyć Polaków strefą euro. Szczególnie wtedy, kiedy robią to ludzie, którzy sami grube pieniądze, grubą pensję europejską w euro biorą" - grzmiał co chwila  pan prezydęt  jeszcze kilka dni temu, objeżdżając Polskę...

 

Dziś pan prezydęt w tej materii dziwnie milczy, a euro jest tematem tabu - w Pałacu, w mediach pokrywających wizerunek kandydata do reelekcji tonami pudru & POmady. Zapomniał jednak pan prezydęt (pamięć pana prezydęta na wyjątkowo pstrokatym koniu jeździ), że to namaszczający go  Donald Tusk przez 7 lat straszył Polaków eurowalutą i wtedy pan prezydęt nie protestował i nie pałał oburzeniem. W swej kampanii wyborczej do reelekcji sam nawet stał się jej orędownikiem i dopiero na przykładach "uroków" euro, przedstawianych przez jego konkurenta, tego przeklętego czeladnika i kupca Dudę, wpadł we wściekłość, że... on, Duda zarabia miesięcznie 14 tys.euro, a on - Bronisław I Maria Wielki, prezydęt tylko 14 tys.złotych!  

To już samo w sobie  jest niesprawiedliwe bo po co Bronisławu Marii pensja? Na kursy językowe nie uczęszcza, na kursy z finansów też nie, nie  wspominając o management courses (strażnikowi żyrandola zarządzanie skojarzy się najwyżej z menażerią i tresurą małp), żre, śpi (gdzie popadnie i kiedy popadnie) i w ogóle jeśli już coś robi to wciąż za pieniądze podatników ! Za pieniądze podatników ma prąd, gaz, centralne i ciepłą wodę w kranie, fury + paliwo i kierowców, bigos czyli wikt i opierunek, garnitury, gacie itd.. Wszystko ! Za pieniądze podatników w środku tygodnia może sobie urządzić rodzinny łykęt w Japonii albo Emiratach. Za pieniądze podatników może ględzić na okrągło i w nieskończoność o radosnej wolności, dla której dziś ma szczególne powody by dzień 30 marca ogłosić państwowym świętem POdpaski Temidy czyli świętem  triumfu rui i poróbstwa  rządów  Platformy Obywatelskiej bo właśnie 30 marca  "państwo polskie zdało egzamin" zerwało statecznej Temidzie odwieczną opaskę z oczu i włożyło jej w... krok ! By już krok w krok, ad mortem defecatum Najjaśniejszej Rzplitej sqrwiona przez pachoła III RP  Temida patronowała platformersko-obywatelskiej  uczciwej korupcji, łapówkarstwu, lodom, przekrętom, prostytucji  itd. nierządowi rządu.

To ciekawe - czego nie osiągnął za prawie dwie kadencje (+/- 8 lat premierowania)  Donald Tusk, wyznający swego czasu publicznie z paniką w oczach i półgębkiem, że przestępczość  legalna istnieje w Polsce ale on  "nie dał rady choć osobiście i z całą odpowiedzialnością brał na klatę" (czym dał jej zielone światło), w 3-4 miesiące poprzedzające wybory prezydenckie 2015 osiągnął bez wysiłku Bronisław Maria  - kulfon, burak i analfabeta, "miszcz" faux pas, bon motów, japoński rekordzista w skoku na krzesło, europejski rekordzista w siadaniu na fotel i opróżnianiu królewskich kieliszków, akwizytor  parasoli i największy od tysiącleci wrzód na dupie Najjaśniejszej Rzeczpospolitej mimo obywatelskich bajecznych 74% poparcia Bronisław Maria,  faktyczny prezydęt faktycznego gigantycznego środkowoeuropejskiego  mega ch..., dupy i kamieni kupy. Tego samego, z którym dziś nie chce być identyfikowany nawet sam prezydęt Europy - polski koń trojański Pałacu, KPRM, mediów i wszelkiej swołoczy sortu HGW, miśki Kamińskie,Michniki, Olejniki, cysorze itd., krótko zwanej nawet przez lemingozę EPP (Elyta Prostytucji Polytycznej) oraz kaprawa szkapa Angeli i kamerdyner jej kamerdynerów......Kampania wyborcza Bronisława Marii miała być bombą atomową, a tu co chwila słychać albo tylko suche trzaski zamokłego kapiszona (skok na SKOK-i i "wielka afera Dudy"), albo pękającą gumkę  procy kandydata reelekta czyli euro. Czekamy na kolejne piruety pana prezydęta, potykającego się o każdy kamień rzucany w konkurentów, a raczej konkurenta. Pan prezydęt w końcu  wyłoży się jak długi na takim i może to być kamień "Kamiński"... Mój Ty Panie Boże, co by ten biedny Bronek - i w ogóle całe "państwo polskie zdało egzamin" - zrobił bez ruskich serwerów? Co by zrobił bez rozgrzanych sędziów? Właśnie jeden taki szeregowy wyskoczył z hukiem z szafy podpierać walące się słupki  kandydata reelekta. Łączewski Wojtuś się nazywa, a szeleszcząca niezawisłymi togami i dzwoniąca łańcuchami "generalitia  justitia" (PO nazwiskach jechać nie będę  bo wiadomo kogo Bronek mianował) w szafie siedzi przyczajona i czeka... Na kamyku hofmanowym Bronisław Maria też może nabić sobie guza bo to są jaja żeby podawać kogoś do sądu za pytanie...

Chyba czas na prezydęcką wrzutę o potrzebie i walorach ustawy antyprzemocowej ? Tak sobie myślę - atomowy niewypał kampanii prezydęckiej może uratować już tylko on sam, przekonując wyborców o plusach dodatnich ustawy antyprzemocowej (może być w kombinacji z in vitro):

 

 

......Jak już jaja zostały wyżej wspomniane to nijak nie wspomnieć o belwederskich jajach palmowych.  Małżowinka pana prezydęta, obdarzona równie bogatym darem słowa jak jej prezydęcki małżonek, dała jajowy popis w Niedzielę Palmową :"Tych palm by nie było, gdyby nie wszyscy ci, którzy te palmy potrafią zrobić i którzy kultywują tę prastarą tradycję"...Palmy kojarzą się jej chyba tylko z kotylionami, czekoladowym możełem i z robótkami ręcznymi w ogóle, ewentualnie z miotłą na warszawskim Rondzie Degaulle'a, nie zaś z istotą Misterium Wielkiej Nocy i dywanem z liści palmowych w Jerozolimie. Może obecność osła w tej całej sprawie rodzi w pani prezydętowej krępujące skojarzenia i wprawia w utrudniające  nazwaniem rzeczy po imieniu zażenowanie stąd jej życzeniowa formułka "by czas wielkanocny był czasem dobrym i radosnym".

Aż chce się dodać za panem prezydętem Bronisławem Marią  - "radujmy się nimi jak 25-cioleciem polskiej wolności"....Pan prezydęt gdyby nie nagły wyjazd do Tunisu w celu radosnego radowania się marszowym marszowaniem, z pewnością zasadziłby w tę Niedzielę Palmową Anno Domini 2015 wierzbę wolności zamiast tradycyjnego dębu, zaś "palemę gospodarza Belwederu"  powierzył pani prezydętowej. Co z tego wyszło -  to wyszło. Mnie w popalmową noc gdy po powrocie z wyjazdu  nadrabiałam prasowe zaległości  "wyszły"  takie oto dwie "pisanki" :

 

 

 

 

 

 

 

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:13)

Komentarze

Pytania do kandydata Komorowskiego. W Wolna-Polska. Brak pamieci jest bardzo wygodny. Jak pojade na urlop do zony i dzieci czy moja  suczka doberman mnie rozpozna czy zje? Zona stara sie ja dobrze odzywiac ale, nic nie wiadomo. Troszke humoru nie boli. A na tych debili jak sie patrzy to mam pytanie dlaczego wypuszczono ich z wariatkowa.

Rozaniec, karabin, Bog, Honor i Ojczyzna.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

casey

#1472032

żeby zwolnić miejsce dla tych, którzy nie godzą się z tym, że "polskość to nienormalność".

Jednak... wszystkich nas nie zamkną !!!

Pozdrawiam.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1472118

Contesso,

Tak czytam Cię

i sobie myślę, że Niepoprawni bez Ciebie, bez Twoich tutaj tekstów, byliby dużo bardziej ubodzy.

Jesteś Wspaniała i choć powtarzam się, to jednak nie przestanę nigdy.

Dotykasz Swym słowem tego komoruskiego badziewia w tak artystyczny sposób, że......                                                 

Chciałbym pożyczyć sobie jednego Twojego "b(r)on mota" do wykorzystania, może niedługo.

 

nierząd rządu.....

Pozwolisz ?

i Pozdrawiam

prozaicznie.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1472034

Co do reszty to nie wiem na ile artystyczny, w każdym razie pisząc o tym i owym z naszej Platfusowato-Obywatelskiej  rzeczywistości to coraz trudniej mi zachować powagę. Mam do wyboru - albo wpadać w złość albo  w śmiech. Złość jednak piękności szkodzi  i dostarcza satysfakcji platfonsjerze więc całkowicie odpada - niech ona się złości. A gdy się złości to i błędy popełnia (popatrz - z tej złości to oni wszyscy występując publicznie już obowiązkowo z kartki czytają żeby się nie pomylić, czegoś nie chlapnąć itd.) czyli korzyść jest podwójna, a nawet potrójna i poczwórna bo ja przy okazji poprawiam komuś humor, a i śmiejąc się podczas pisania czy "szycia" koszulek wyborczych (dziś je puszczę bo 1 kwietnia to dobra okazja) rozweselam domowników - np. robiąc koszulkę z czekoladowym możełem zdybała mnie contessina, spojrzała i śmiejąc się stwierdziła stanowczo - "Babciu, ten ptelodaktyl olła udaje ale olłem nigdy nie będzie!". Były również jej opinie, że np. "ogólek jest do kitu" i zdziwienie, że "chłopcyk udaje dziewcynkę zeby być plezydentem?".

Sam widzisz, że powagę trudno zachować. :D:D:D

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1472117

za POżyczkę.

 

A dla Contessiny uściski od starego dziadka z siwom brodom. (dziadka, ale nie dziadka jeszcze).

I powiedz Contessinie, że jest wspaniała. Jak Babcia. 

A może jeszcze większa będzie ?

Artystka.

Cego Jej z dusycki całej zycem.

I Pozdrówka ślem. Tam gdzieś w świat.

Z mojego świata też

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1472146

to sikanie POd wiatr ...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1472037

To nie on, był przeciw lustracji i dekomunizacji, to nie on POstawił POmnik dla kacapstwa w Ossowie, to nie on dążył do zmiany złotówki na euro.

To tylko wymysł zaplutych karłów reakcji z PIS

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1472045

tość - jako prezydęt postępowy sam nadzoruje opłód krowy....

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1472112

Tequilo,

POwinien POd ścianę !

i kóla w łep !!!

 

POrażające fakty z życia TW "Litwina" :

https://www.youtube.com/watch?v=1RDv8_iaXWE

 

https://www.youtube.com/watch?v=jePdMZDhpx4

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1472050

Komorowscy jak wszyscy w PO są bezideowi i areligijni. Gdyby dla poprawy sondaży trzeba było oddawac cześc krokodylom albo składac ofiary to by to robili podkreślając ,że to "prastara europejska tradycja". Ci ludzie łżą nawet jak milczą....

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1472047

Powiem szczerze, że widok Bronka przyjmującego  komunię obraża moje uczucia religijne.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1472103

Witam

 

To mnie się strasznie spodobywało:

 

"... Bronisław Maria  - kulfon, bzrak i analfabeta, "miszcz" faux pas, bon motów, japoński rekordzista w skoku na krzesło, europejski rekordzista w siadaniu na fotel i opróżnianiu królewskich kieliszków, akwizytor  parasoli i największy od tysiącleci wrzód na dupie Najjaśniejszej Rzeczpospolitej..."

 

 

Uściski

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1472057

Pozdrawiam.

 

PS. "Bzraka" poprawiłam, a klawiaturka niedługo pójdzie do kosza bo nie ma literek, starte. Komp też pójdzie do kosza bo nowy czeka w pudle na programistę. Córka mówi, że full wypas bo czterojajowy. Znaczy się komp, nie programista. ;);)

 

 

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1472098