Obraz rzeczywistości

Obrazek użytkownika hobo
Kraj

Telewizja ma nowego "njusa". Od rana ,relacja  non stop z miejsca wybuchu gazu w Katowicach. Pomijając  fakt  niewątpliwej  tragedii ludzi których  to nieszczęście  dotknęło bezpośrednio, uwaga mediów  skupiona jest głównie na niezwykle sprawnej  akcji  ratowniczej(!)  Został  powołany  sztab  kryzysowy , jest opieka psychologów, są ratownicy z psami  itd. itp.... Co  chwila  wypowiadają się najlepsi  fachowcy  wielu z nich  w randze generałów.

Wszystko O.K, tylko wciąż nie wiemy co stało się z trzy osobową rodziną. Przy takiej akcji  medialnej  jednak nie sposób  ustrzec  się od drobnych zgrzytów. Otóż  kilku  mieszkańców  informowało  o mającym miejsce tąpnięciu, natomiast  Urząd Górniczy na początku dawał   mężny odpór  takim  mało wiarygodnym doniesieniom. Sytuacja jest  jednak  dynamiczna  i na chwilę obecną  potwierdza  już że  tąpnięcie jednak  miało miejsce.

Kolejny zgrzyt to relacja naocznego  świadka który nie zostawił suchej nitki na akcji  Straży Pożarnej. Jego zdaniem  można było  łatwo ugasić pożar  który dopiero się rozwijał. Organizacja akcji  trwała około godziny  i czas ten został stracony  bezpowrotnie.

Mam mieszane odczucia patrząc na  te same ujęcia kamer; grupy strażaków,  ekspertów od gazu, od ognia, psów ratowniczych i czego tam jeszcze. Może są  super procedury i super fachowcy ale brakuje mi tego czegoś co  wyróznia nas w tym świecie że nie jesteśmy tylko  świetnie zaprogramowanymi  automatami.

 

P.S deklarowałem w proteście przeciw "pałowaniu" że nie będę już pisał. Dziś dowiedziałem się że mój wpis z przed dwóch lat został przeczytany i skomentowany - to bardzo budujące. Budujące na tyle że postanowiłem wrócić.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (20 głosów)

Komentarze

Usłużne POlszewikom media nie informują o tym co smutne , tragiczne i negatywne , te sługusy uprawiają propagandę sukcesu , jak za PRL-u .

Vote up!
7
Vote down!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1447164

pokaz ajkei to panstwo jest sprawne i jak znow ``zdalo egzamin``

Jak zobaczylem ta mende Krasko ktory zwietrzyl mozliwosc POkazania sie i zoraganizowania specjalnego reportazu, sprawa byla oczywista ze PObolszewia lapie pkt.gdzie sie da.

 

Co do gaszenia pozaru to najpierw sie ratuje ludzi apozniej gasi,gdyz jesli w zawalonym domu sa ludzie to wada mozna tych ludzi ugotowac,najpierw wchodza ratownicy w masakch i kombinezonach i na ile jest to mzoliwe przeczesuja zawalisko/pozarowisko, a nastepnie gasi sie woda.

W czasie pozaru cieplo i dym zawsze unosza sie ku gorze i jest szansa ze nisko jest temperatura umozliwiajaca sie wyczolganie jest tez widocznosc,jesli sie najpierw poleje woda ,to wytwarza sie goraca para i wzrasta zaraz temperatura we wszytkich miejscach nie mowiac ze widocznosc spada do zera.

 

Vote up!
13
Vote down!
-1
#1447169

... to co to jest? Piszesz szyfrem, czy co?

1)  ćwieczenia,
2)  ajkei,
3)  
apozniej, 
4) masakch,
5) mzoliwe,
6) 
wszytkich (jeśli to w jęz. staropolskim, to zgoda, tak pisał M. Rej).

Gdzie jest interpunkcja? Znowu zaczynasz bazgrolić? Kilka komentarzy napisałeś (kiedy powróciłeś po "wakacjach" 96-godzinnych) w miarę poprawnie, a teraz znowu niechlujnie i byle jak?

Chociaż nie jestem w klubie niepałujących, to tym razem jeszcze nie "spałuję" tego komentarza. Ale jak zauważę następne tak niechlujnie i z błędami napisane, to zacznę pałować. Także wyłapię z dużymi błędami te, które napisałeś w przeciągu ostatnich dwóch tygodni.
Ostrzegam!!! Żebyś później nie płakał i nie skarżył do Gawriona, że Satyr znowu "spałował".

 

    

P.S.
I jeszcze jedno: jesteś na Niepoprawnych już 4 lata i 1 miesiąc. Nie miałeś czasu przez ponad 4 lata zainstalować dla swojej klawiatury polskich znaków diakrytycznych? Nie wierzę! Przeczytaj, co na ten temat napisał Administrator:

1. Brak polskiej czcionki, z polskimi znakami.

A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają - wszyscy znamy te słowa Mikołaja Reja. Jestesmy Polakami - naszym obowiązkiem jest kultywowanie tradycji i stosowanie prawidłowej pisowni polskich znaków. W przypadku braku stosowania znaków z ogonkami i innymi znakami diakrytycznymi często usprawiedliwiamy się brakiem polskiej klawiatury na obcojęzycznym systemie. Nie jest to żadne usprawiedliwienie - instalacja polskiej klawiatury jest dziecinnie prosta i sprowadza się do kilku kroków. Tutaj znajdziemy prosty opis z obrazkami dla systemu Windows. Jeśli mamy inny system? Każdy wie co to jest wyszukiwarka - są na ten temat setki artykułów. Nie usprawiedliwiajmy się lenistwem. Co po zainstalowaniu? Nadal walka z lenistwem - wyrobienie przyzwyczajenia i nawyku do wpisywania tych polskich znaków. 

2. Stawianie spacji gdzie tylko się da:

  • przed przecinkami, kropkami, dwukropkami, wykrzyknikami, pytajnikami,
  • po nawiasie otwierającym i przed zamykającym,
  • na początku akapitu,
  • po cudzysłowie otwierającym i przed zamykającym,
  • przed oznaczeniem przypisów,
  • po oznaczeniu przypisów (przed kropką kończącą zdanie),

 36. Brak spacji przed nowymi zdaniami, brak spacji po przecinkach w zdaniach wielokrotnie złożonych, brak spacji przed nawiasem otwierającym, po zamykającym.

 
To dość rażące błędy. Takie teksty bardzo ciężko się czyta. Przykład: Podaję przykład,który(dość dobrze)obrazuje błąd.Takie teksty fatalnie się czyta.
_________
 
Więcej przeczytasz tutaj: http://niepoprawni.pl/przewodnik/zasady-pisowni

 

Vote up!
4
Vote down!
-2

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1447185

Oglądając wczoraj TVP Info odniosłem wrażenie, ze cały świat na jeden dzień wstrzymał oddech i skierował swój wzrok na Katowice. Jak można przez 24 godziny wałkować jeden temat! Tysiace ekspertów, świadków i godziny materiału filmowego, dla mnie to zwykły sadyzm lub co tez jest bardzo możliwe, jeden dzień oddechu dla "profesjonalnych" dziennikarzy telewizji publicznej. 24 godziny zapełnione bez wysiłku umysłowego. Mamy początek batiali o przyszłość energetyczna Polski, może jakaś analiza, nie! itd Pustosłowie nic więcej.
Wieczorem obejrzałem w niemieckiej telewizji wiadomość o wybuchu gazu na południu Niemiec w Ludwigshafen. Zginęła jedna osoba i 26 jest rannych, ponad 100 w zniszczonych domów. Wiadomość trwała 3 min. "Matka Madzi" stała się kanonem dziennikarstwa w III RP.

Vote up!
14
Vote down!
0

z ujścia Menu do Renu

#1447173

"Matka Madzi" stała się kanonem dziennikarstwa w III RP. - to prawda. Nic dziwnego ze profesja  dziennikarska jest  nisko oceniana w hierarchii społecznej

Vote up!
10
Vote down!
0

hobo

#1447189

Gdyby było więcej obserwatorów, grup strażaków, ekspertów od gazu, specjalistów,szefów od obserwacji i psów ratowniczych,to pewnie akcja ratownicza,przebiegała by sprawniej.A tak "dziesięciu stało a dwóch sikało".Życie i zdrowie tak nie wiele jest warte?

Vote up!
7
Vote down!
0
#1447188

Rozumiem, że jest to tragedia. Ofiarom życia nikt nie przywróci. Tymczasem w Brukseli ważą się losy MILIONÓW POLAKÓW. Jest dyskusja o pakiecie klimatycznym. W łże mediach - ciiiiisza.

Co wymyślą nam na weekend?

Pewnie reportaż z Caritasu, gdzie przebywają pogorzelcy.

O wybuchu w kopalni Mysłowice - Wesoła - też milczą.

Wygląda tak, jakby ten pożar i tragedia były zbawieniem dla krętaczy medialnych.

Pozdrawiam.

Vote up!
6
Vote down!
-4

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1447190

na WP jest informacja że premiera załatwiła sprawę w Brukseli, ale dziwne że praktycznie o TV o tym nie mówią

Pozdrawiam,

Vote up!
5
Vote down!
0

hobo

#1447200

W TVP mówią, ale bardzo mało.

Dopiero były 2 krótkie migawki z rozmowy z premierą.

Były to, jak się okazuje pokrętne migawki.

Z wypowiedzi wynikało, że jednak coś zablokowala.

Dopiero teraz wiadomo, że zamówiła "nekrolog" dla Polski.

Pozdrawiam.

Vote up!
6
Vote down!
-2

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1447209

Jednym słowem znowu taka piękna katastrofa! Ceny energii o ok. 50% w górę . Czy uda się przekuć porażkę w sukces? oczywiście że tak : mogły pójść o 100%.

Pozdrawiam serdecznie.

Vote up!
6
Vote down!
0

hobo

#1447219

Samolot, którym miała wracać uległ awarii.

Będzie podstawiony inny.

Jednak informacje o ustaleniach pakietu są bardzo pokrętne i skrajnie różne.

Nie wiadomo, co zrobiła.

Mówią, że jednak nie podpisała wyroku.

?????

 

Pozdrawiam.

Vote up!
4
Vote down!
-4

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1447221