Jeśli nie można dłużej grać głupka, trzeba zacząć grać idiotę…

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Kraj

"Premiera polskiego rządu rozsierdził dzisiaj raport Międzypaństwowej Komisji Lotniczej ws. katastrofy samolotu prezydenta Polski 10 kwietnia pod Smoleńskiem" – poinformował dzisiaj serwis newsru.com. Jak wyjaśnił serwis, Tusk nazwał raport "niedopuszczalnym". - Projekt raportu Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK) - dotyczący katastrofy smoleńskiej - w tym kształcie, w jakim został przysłany przez stronę rosyjską, jest bezdyskusyjnie nie do przyjęcia - powiedział dzisiaj premier Donald Tusk.

- Projekt raportu nie został upubliczniony, a premier Tusk nie wdawał się w szczegóły. Powiedział tylko, że projekt raportu został sporządzony z naruszeniem zasad przewidzianych w konwencji chicagowskiej o międzynarodowym ruchu lotniczym – napisał newsru.com.

Ten nowy zabieg pijarowski, polegający na przedstawieniu Tuska, jako zaniepokojonego rezultatami śledztwa smoleńskiego polskiego patriotę, należałoby jednak zderzyć ze skandalem, jakim było jego spotkanie z rodzinami ofiar katastrofy –  i to zaledwie niecały tydzień temu. Tam Tusk nie tylko obrażał rodziny ofiar, ale nie potrafił sensownie odpowiedzieć na żadne z zadanych mu pytań. Nie będę szczegółowo się odnosić do tego, gdyż pisano o tym wielokrotnie. Ale na tym właśnie spotkaniu, Tusk przedstawił się bardziej, jako przedstawiciel tow. Tatiany Anodiny, niż premier Polski – odpowiadając rodzinom ofiar w stylu MAK-u.

Ministerstwo Prawdy zadecydowało zatem, że jednak trzeba coś z tym zrobić i zacząć budować wizerunek Macho-Tuska, który Putinowi się nigdy nie kłaniał i kłaniać nie będzie. Ten pijarowski zabieg może by i coś dał, gdyby nie fakt, że to właśnie Tusk oddał śledztwo smoleńskie Rosji, a więc i MAK-owi: niby to Międzypaństwowemu Komitetowi Lotniczemu. Tusk nie może więc dalej grać głupka, że nie wiedział, czym jest MAK i co może teraz Macho-Tusk MAKowi zrobić. Tusk może teraz MAKowi skoczyć….

MAK to instytucja mocno wrośnięta w system postsowiecki i obarczona wieloma jego patologiami – od korupcji po nepotyzm. Ciało to jest bowiem reliktem Związku Sowieckiego. W grudniu 1991 r., kiedy rozpadało się imperium, republiki związkowe powołały Wspólnotę Niepodległych Państw, a wraz z nią komitet mający odpowiadać za przestrzeń powietrzną nowej konfederacji. Wspólnota obumarła, ale MAK rozkwitł. Zachował status i kompetencje.

Na czele MAK-u nieprzerwanie stoi generał lotnictwa Tatiana Anodina, która pracowała w ministerstwie lotnictwa ZSRR, m.in. jako szefowa zarządu technicznego lotnictwa. Unikatowy status komitetu polega na tym, że z jednej strony działa on na zasadzie przedsiębiorstwa (za wydawanie certyfikatów pobiera opłaty) – w oparciu o kodeks handlowy Federacji Rosyjskiej i urzęduje na jej terytorium, z drugiej zaś ma przywileje... przedstawicielstwa dyplomatycznego. Dzięki temu szefów MAK, niczym dyplomatów, chroni immunitet, a Komitet nie podlega rosyjskiej ani żadnej innej instytucji. Od jego decyzji – zarówno w sprawie przyczyn katastrof lotniczych, jak i typowo administracyjnych, gdy wydaje lub odbiera któryś z setek certyfikatów – nie ma odwołania.

Oburzenie Macho-Tuska na raport MAK-u, to nic innego jak szczekanie, zamkniętego w klatce kundelka, który sam do tej klatki wskoczył. Oczekiwanie, że teraz Tuskowi przyjdzie z pomocą najwierniejszy z przyjaciół, któremu Tusk zaufał zaraz po katastrofie TU-154, to czyste mrzonki. Demonstracyjny gniew Tuska nie jest przecież skierowany do przyjaciół, którym Tusk z Komorowskim zaufali, ani też nie jest skierowany do tow. Anodiny, której (jak wskazałem wyżej), Tusk Donald może najwyżej skoczyć – i to nie za wysoko.

Gniew Macho-Tuska jest skierowany na użytek wewnętrzny, by złagodzić wśród wiernych wyborców PO, wizerunek tandemu Tusk – Komorowski, liżący stopy władców imperium. Za chwilę możemy się spodziewać, że i odważny druh Bronek pogrozi MAK-owi swoją fuzyją…

Bo przecież, w każdej sprawie na tej ziemi istnieje związek przyczynowo-skutkowy:  Przyczyną dzisiejszego gniewu Tuska jest to, że to właśnie Tusk oddał Rosji śledztwo, w oparciu o konwencję chicagowską, pomijając porozumienie lotnicze Polski i Rosji z 1993 roku, na mocy którego, zgodnie z art. 11: "wyjaśnienie incydentów lotniczych, awarii i katastrof spowodowanych przez polskie wojskowe statki powietrzne w przestrzeni powietrznej FR lub rosyjskie wojskowe statki powietrzne w przestrzeni powietrznej RP prowadzone będzie wspólnie przez właściwe organy polskie i rosyjskie".

Przyczyną dzisiejszego gniewu Tuska, jest zatem sam Tusk, który udaje głupka w całej sprawie smoleńskiego śledztwa. Ale tak się dłużej nie da - teraz trzeba spróbować zagrać idiotę, który zaczyna się w istocie - samobiczować!!! Oczywiście do czasu... Do czasu następnego spotkania z rodzinami ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Wtedy Tusk pokaże prawdziwą swoją twarz: osobnika, który mataczy nie gorzej niż Tatiana Anodina.

Brak głosów

Komentarze

W pelni racja , co piszecie kapitanie n.
PR,PR i tylko PR co POmioty robia...

richo

Vote up!
0
Vote down!
0

richo

#116887

Daragoj Wołodia!

Muszę lokalnych idiotów uciszyć, więc nie bierz mi za złe, że tymczasem obsobaczę - Ciebie i Twoje służby. Oczywiście śledztwo prowadzicie wspaniale i tak, abyśmy byli poza podejrzeniem. Moim rzucę jakiś temat zastępczy, a resztę załatwi Bronek. On potrafi - właśnie ich powkurwiał jeżdżąc z wieńcami do ich głupich kapliczek.
Całuję -
Twój Donek

contessa

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#116892

Zatrybiłaś, jak Donald rozgrywa!

Tyle, że nie całkiem trafiłaś...

Donek woła Niesioła, Wajdę, Bartosza, Monisię, Schetynę, Arabskiego i gada: ty Andrzejku jutro u Monisi wyśmiejesz Kaczora za ... coś tam wymyślisz. Ty Władziu we wtorek kopniesz ficownię w swoim bydełkowym stylu, ty Stefciu obśmiejesz w środę ... no coś tam obśmiejesz, postaraj się. A ty Tomciu na poniedziałek przygotujesz ustawę o podwyżkach, a ty Grzesiu we wtorek przeforsujesz pierwsze czytanie. Panowie, plan jest taki: do końca tygodnia filcownia ma wrzeć o tematy zastępcze, a kaska ma być przegłosowana. Rozejść się do zajęć.

pozdrawiam

PS.

O ile wzrastają czynsze komunalne od nowego roku?

O ile wzrasta cena energii el. i przesyłu?

Ile kosztuje litr ON?

Ile kosztuje litr LPG?

Nieważne... Smoleńsk! Smoleńsk! Kaczor! Kaczor!!!

Vote up!
0
Vote down!
0
#116945

Ludzie uwierzą w najgłupsze wytłumaczenie, jakie im się poda - przecież gazety i telewizja nie kłamią!

Dzisiaj zagadnąłem pracownika obsługi stacji o cenę gazu. Rzuciłem komentarz, że jakiego wysłaliśmy negocjatora do umowy gazowej takie mamy teraz ceny. Na to on zupełnie poważnie stwierdził, że właśnie czytał w Fakcie, że cena gazu rośnie bo... za trzy lata ma zabraknąć ropy na świecie. Brak słów.

Vote up!
0
Vote down!
0
#117072

Ty odsłoniłeś kulisy lokalne, ja korespondencje intermetropolitalną. ;P;P;P

"Zagraniczną" nie mogę jej nazwać bo się Donko-Bronki postarały by kurica nie była ptica.

contessa

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#117075

A czym było zaproszenie jaruzela do RBN, jak nie zagotowaniem filcowni?

Chyba nie spodziewasz się, że gajowy liczył na rzeczywiste doradztwo dziadygi, który ledwo panuje nad zwieraczami?

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#117192

Dobosz
w pewnych przpadkach nie trzeba wcale grać...
pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Dobosz

#116901

ELAT Zgadzam się z tezami Kapitana Nemo. Tak właśnie odebrałam te krytykę tuska - cynizm. A ćwiercinteligencja młoda, wykształcona, z dużych miast znów będzie piała z zachwytu dla POlszewii.

Vote up!
0
Vote down!
0

ELAT

#116890

Ale powiedz czy masz dalsze zdjęcia,bo POczątek bardzo obiecujący.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#116894

Przecież raport MAK wskazuje winę pilotów, a ta jak wiemy przez wielu fachowców została obalona. Stąd coś powiedzieć musiał.
Nie wiem, czy Tusk od początku był tylko pożytecznym idiotą we wszystkim, co dotyczy Smoleńska, ale z pewnością to co robi teraz i jak się zachowuje, świadczy o jego wielkim strachu.

Pozdrawiam

PS. Mocna fotografia.

____________________________
"Tylko orły szybują nad graniami i nie lękają się przepaści, wichrów i burz. Musicie mieć w sobie coś z orłów!-serce orle i wzrok orli ku przyszłości."-Prymas Tysiąclecia St.Wyszyński

Vote up!
0
Vote down!
0
#116896

Trudno śledzić wszystkie media na bieżąco , w każdym razie wczoraj wpadł znajomy i spytał czy wiem jaki jest nowy tytuł Tuska. Nie wiem odparłem,więc mnie poinformował:

POGROMCA WDÓW I SIEROT.

Poetą nie jestem ,jednak mała próbka grafomańskiej twórczości:

O jaśniejące Słońce Peru,
Ty władco mądry ,sprawiedliwy,
Miłością swą ochraniaj naród tępy.

Nim minie zimy krótka chwila,
wnet się przemienisz w Kim Dzong Ila
Nieustraszony pogromco wdów i sierot.

Vote up!
0
Vote down!
0
#116898

Ja już tylko cierpliwie czekam, kiedy sobie go sam odgryzie.
Piotr Franciszek

Vote up!
0
Vote down!
0

Piotr Franciszek

#116910

O tym, że Tusk jest cynikiem i hipokrytą nikogo myślącego nie trzeba przekonywać. Dla niego zawsze się liczyły tylko pijar i słupki sondażowe. Jednak w tym przypadku chyba ma też strach koło dupska, bo przeginać można, ale tylko do momentu kiedy przeginany przedmiot zacznie pękać. Projekt raportu MAK jest właśnie takim popękanym przegięciem i tego nie dało się ukryć. Apropos fotografii, to czy ten facet nie może wreszcie zeskoczyć z tego stołka, było by lżej nam wszystkim.

Vote up!
0
Vote down!
0

czarek

#116911

Spodziewam się, że teraz Tusk z Putinem odegrają jeszcze rolę dobrego i złego policjanta, przy czym tym dobrym będzie Tusk z Putinem a tym złym MAK.
Putin pogrozi w mediach MAK-owi palcem, po czym MAK zmieni w którymś zdaniu rapartu wykrzyknik na pytajnik i po kłopocie.
Polszewia oszaleje. Wszyscy będą szczęśliwi, pokochają Donka i Wladimira do szaleństwa za poskromienie potwora o imieniu MAK.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#116919

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#116923

bo wtedy w "imie milosci i wspolnoty, pokoju ...."

 zgodzil sie  na MAK.

A w to,

zeby Tusk skorzystal z takiego sznura jak na zdjeciu to nie wierze - wsrod wspolczesnych tzw jaja ( no Honor  poniekad ) miala tylko Baska Blida - najdzielniejsza , jedyny MEZCZYZNA wsrod wielu doopkow

Vote up!
0
Vote down!
0
#116950

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#116960

 Gra? Zbyt naturalnie to wygląda. Jedni zjadają zęby "w pracy" a inni .... .

Vote up!
0
Vote down!
0
#117003

obwodzie Kaliningradzki. Wołodia groził że rozmieści Iskandery (zasięg 500km, głowice konwencjonalne i jądrowe) jeśli "priwislańki kraj" zechce budować na swoi terytorium amertykańską tarczę rakietową. Tarczy niet a Iskandry są

Vote up!
0
Vote down!
0
#117022

i zainstalowali sie dopiero w 45' a teraz jeszcze mierza stamtad w Prage i nie tylko WSIowa uliczke

Vote up!
0
Vote down!
0
#117052

...Unikatowy status komitetu polega na tym, że z jednej strony działa on na zasadzie przedsiębiorstwa (za wydawanie certyfikatów pobiera opłaty) – w oparciu o kodeks handlowy Federacji Rosyjskiej...
No ale co... znaczy, że Donio się wściekł, bo cena na odwrocie i fakturze była za wysoka? Wszystkiemu winien Macierewicz! To przez niego trzeba było tyle papieru podmieniać.

A tak na serio jestem niemal pewien, że zmierzają do zerwania rozmów z rodzinami ofiar. To był szczyt głupoty Donia, żeby dać się tak złapać w siatkę na własnym podwórku i pozwolić na zadawanie kompromitujących pytań.

Tym zabiegiem PR zrobi z Donia kolesia z tej samej drużyny co rodziny ofiar. Jeżeli zmierza się do zerwania rozmów to inaczej tej farsy przerwać się nie da bez szkody dla słupka poparcia...

P.S.
Są gdzieś dostępne materiały z rozmów? Strasznie ciekawi mnie stwierdzenie o przejęzyczeniu paniusi z Chlewisk.

Vote up!
0
Vote down!
0
#117071