Kowalsky - blog

Obrazek użytkownika Kowalsky
Idee

Negatywny obraz Polski w zagranicznych mediach skłania do refleksji. 

Warto zastanowić się skąd się bierze to zjawisko.

 

 

Jak to się robi. Praca korespondenta.

 

Ciekawie opisuje to zjawisko Marek Magierowski (wieloletni dziennikarz, obecnie rzecznik prezydenta) w wywiadzie dla Gościa Niedzielnego.

 

„ - Jak często w ogóle zwracają się do Pana dziennikarze zagraniczni z pytaniem: „Co się u was...

3.7
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.7 (6 głosów)
Obrazek użytkownika Kowalsky
Kraj

Na stronie tygodnika  Do Rzeczy zamieczono fragmenty mającej się ukazać ksiązki Jurgena Rotha.

 

Niektóre fragmenty są wyjatkowo frapujace. Przeczytajmy:

 

 

"Poszlaki i relacje naocznych świadków eksplozji

Wiele poszlak wskazywało na to, że mogło jednak dojść do jednej lub kilku eksplozji. Tu należy przypomnieć raport BND z marca 2014 roku. W dokumencie tym nie tylko utrzymywano, że zlecenie...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)
Obrazek użytkownika Kowalsky
Kraj

Szczęście niepomierne, po dwóch latach MSZ zlikwidował pełnomocnika do spraw estetyki wnętrz budynków. Czytasz i nie wierzysz oczom? Tak, tak. Pełnomocnik do spraw estetyki.

W zarządzeniu MSZ czytamy:

Do zadań Pełnomocnika należy:

1) koordynacja i nadzór nad standaryzacją procesów organizacyjnych, systemowych i projektowych w kształtowaniu estetyki wnętrz budynków resortu;

2) pełnienie nadzoru...

4.7
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (7 głosów)
Obrazek użytkownika Kowalsky
Idee

Cezary Bielakowski opisał na swoim blogu ciekawą rzecz.

 

„Oto fragment raportu firmy z branży public relations dla dużego, państwowego klienta, który płaci z publicznych pieniędzy (przedsiębiorstwo to ma problem z pracownikami, bo trwają zwolnienia):

„Pojawiły się w publikacje w Internecie prezentujące stanowisko liderów protestu (Salon 24, Facebook). Jest to niebezpieczne zarówno w komunikacji...

4.8
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (24 głosy)
Obrazek użytkownika Kowalsky
Kraj

W ostatni piątek Sejm - głosami rządowej koalicji PO-PSL - zalegalizował obrót nasionami genetycznie modyfikowanymi . Tym samym żywność GMO staje się w naszym kraju legalna. W mediach rządowych na ten temat cisza.Głosowanie nad przyjęciem w całości projektu ustawy o organizmach genetycznie zmodyfikowanych oraz niektórych innych ustaw, w brzmieniu proponowanym przez Komisję Ochrony Środowiska...

4.75
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (9 głosów)
Obrazek użytkownika Kowalsky
Kraj

Platforma chętnie szantażuje wszystkich którzy protestują oskarżając ich o destabilizowanie państwa, awanturnictwo.

 

Pokażmy, że władzy w Polsce nie można przejąć na ulicy, a jedynie przy urnie wyborczej i że każdy ma tyle władzy, ile przyznali mu obywatele, a nie tyle ile przyznaje sobie sam.”- mówiła premier Kopacz.

 

Wróćmy się kilka lat wstecz. Jest styczeń 2006 roku. Gazeta Wyborcza...

4.75
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (11 głosów)
Obrazek użytkownika Kowalsky
Kraj

Niedawno we wpływowym brytyjskim tygodniku The Economist ukazał się artykuł szkalujący Jarosława Kaczyńskiego. Czy tezy do niego zostały napisane w Polsce? Wiele sugeruje że tak.

 

Często artykuły ukazujące się w tzw. zachodniej prasie są inspirowane w Polsce. A pisze się je na użytek wewnętrzny w naszym kraju. Artykuł w New York Times może służyć by powołała się na niego na przykład Gazeta...

4.95
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (19 głosów)
Obrazek użytkownika Kowalsky
Kraj

 

Czy wybory są fałszowane? Na to pytanie może pomóc matematyka twierdzą naukowcy.

 

Wydana w 2014 roku przez Wydawnictwo Sejmowe książka pt. Każdy głos się liczy (autorzy: K. Rzążewski, W. Słomczyński, K. Życzkowski ) trafiła w swój czas.

Autorzy opisali w niej nie tylko różne systemy wyborcze ale i ukazali panoramę historyczną wyborów w różnych krajach i kulturach.

Książka ma swoją stronę...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (17 głosów)
Obrazek użytkownika Kowalsky
Kraj

Ta władza nie ma żadnego poszanowania demokratycznych standardów.Okupacja siedziby PKW zakończyła się zatrzymaniem 12 osób. Wśród zatrzymanych znaleźli się także relacjonujący wydarzenia dziennikarze: Jan Pawlicki z Telewizji Republika oraz fotoreporter PAP Tomasz Gzell.

 

Jeszcze raz. Zatrzymani dziennikarze relacjonowali co się dzieje pod siedzibą PKW. Wykonywali zatem swoją pracę.

 

Okazuje...

4.85
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (18 głosów)
Obrazek użytkownika Kowalsky
Kraj

Wybory samorządowe mamy za sobą. Dla wielu Polaków mają one znacznie większe znaczenie niż wszystkie pozostałe wybory razem wzięte. Dlaczego? Decydują o ich być albo nie być. Dosłownie.

 

W wielu gminach wójt jest drugi po Bogu. Od niego zależy czy ktoś ma pracę, czy przedsiębiorca wygra przetarg itp. Niepokornym wobec władzy grozi zbyt wiele by śmieli podnieść głowę. Efekty tego stanu rzeczy?

 

...
4.75
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (12 głosów)
Obrazek użytkownika Kowalsky
Świat
Aktywność rosyjskiego lotnictwa w ostatnich dniach.

 

Ostatnie agresywne zachowania rosyjskiego lotnictwa budzi coraz większy niepokój. Zaniepokojenie wyraziła Angela Merkel..

Obserwujemy niespotykaną aktywność wojskowego lotnictwa Rosji nad Morzem Bałtyckim, Północnym i Czarnym – poinformowało w środę NATO.W ciągu ostatnich dwóch dni samoloty NATO były w związku z aktywnością...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)
Obrazek użytkownika Kowalsky
Idee

W poniedziałek (tj. 13 października) odbyło się spotkanie z z Edwardem Lucasem.

Pretekstem była polska premiera jego książki "Operacja Snowden". Parę miesięcy wcześniej ukazała się polska edycja Deception - (polski tytuł Podstęp).

Sala na pierwszym piętrze w Empiku przy Marszałkowskiej. Przybyli ludzie przeglądają nową książkę „Operacja Snowden”. Dwadzieścia minut przed godzina 18 tylko...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)
Obrazek użytkownika Kowalsky
Kraj

Kto by pomyślał, że szpieg czytał mojego bloga. A jednak.

Zacznijmy od początku. Niedawno czytałem kolejne teksty o sprawie profesora Kieżuna.

Naszła mnie luźna myśl, że przypomina mi to pewną sprawę z książki Nielegalni Vincenta V. Severskiego . Ot takie luźne, skojarzenie dwóch niezwiązanych ze sobą spraw. Napisałem o tym notkę na Salonie24 i zapomniałem o sprawie bo też i samemu nie wydawała...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)
Obrazek użytkownika Kowalsky
Kraj

Co działo się za kurtyną afery podsłuchowej? O tym mówi książka Sylwestra Latkowskiego i Michała Majewskiego o aferze podsłuchowej.

Czy warto po nią sięgnąć? Czy wnosi nowe fakty a może jest tylko próbą szybkiego zarobku?

 

16 września Latkowski na Twitterze pisał „Postawiliśmy z @MajewskiMichal ostatnią kropkę i wysłaliśmy do wydawnictwa Zysk i s-ka ostatnią część książki” Już 19 września...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (5 głosów)
Obrazek użytkownika Kowalsky
Kraj

W filmie Służby Specjalne Patryka Vegi, pokazano  kilakrotnie jak służby likwidują niewygodne osoby. To tylko fikcja? Na pewno istnieją służby, które potrafią zlikwidować człowieka i praktycznie nie zostawić śladów. Przy użyciu metod, o których nie mamy pojęcia. Nauka i technika w tym przypadku poszły bardzo do przodu. - mówi w wywiadzie dla  gazety Wybiórczej technik kryminalistyki.

 

Swego...

4.6
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (13 głosów)
Obrazek użytkownika Kowalsky
Kraj

Jak często Polska podsłuchuje swoich obywateli? Warto sięgnąć do wydawałoby się "nudnych" sprawozdań i informacji ze służb.

 

Prokurator Generalny informował iż „w 2013 roku wszystkie uprawnione organy skierowały łącznie wobec 4509 osób wnioski o zarządzenie kontroli i utrwalanie rozmów lub wnioski o zarządzenie kontroli operacyjnej, przy czym:

1) sąd zarządził kontrolę i utrwalanie rozmów lub...

4.35
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.4 (10 głosów)
Obrazek użytkownika Kowalsky
Idee

 

Sąd Najwyższy wydał wyrok sprawie sikha którego Straż Graniczna prosiła o zdjęcie turbanu podczas kontroli na Okęciu.

Dla sikhów zdjęcie turbanu uważane jest za zniewagę, ponieważ turban nie jest dla nich częścią garderoby a atrybutem religijnym.

 

Sąd oddalił skargę sikha. Sędzia argumentował iż kontrola bezpieczeństwa na lotnisku zawsze wiąże się z naruszeniem dóbr osobistych. "Nawet fakt...

3.75
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.8 (8 głosów)
Obrazek użytkownika Kowalsky
Idee
Kultura z 1968

 

 

Sprawa „polskich obozów” wraca wciąż jak bumerang. Temat funkcjonuje nie od dziś. W 1968 roku temat zaistniał w Kulturze. Warto przypomnieć tekst Józefa Czapskiego.

 

 

W 1968 roku ukazał się ciekawy tekst Józefa Czapskiego, warto poświęcić mu czas.

Wydaje się nam, że kłamstwo o tzw. „polskich obozach” szczególnie często występuje w dzisiejszych czasach. Ciekawy w tym...

4.4
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.4 (5 głosów)
Obrazek użytkownika Kowalsky
Gospodarka

Coraz więcej przedsiębiorców otrzymuje osobliwe wezwania do zapłaty za rejestrację w Centralnym Rejestrze Płatników. Sprawę opisała dziś Rzeczpospolita.

 

Pismo które dostają sugeruje wyglądem iż dostali pismo z urzędu a opłata jest konieczna. Wspomniana opłata za rejestrację wynosi 195 zł.

 

To kłamstwo. Niestety wielu przedsiębiorców z całej Polski dało się nabrać na tą sztuczkę. Sygnały o...

4.95
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (4 głosy)
Obrazek użytkownika Kowalsky
Kraj

Jutro zapoznamy się z całą rozmową Romana Giertycha z Piotrem Nisztorem. Fragmenty są już dostępne. Redaktor Wprost, Michał Majewski tak podsumowuje sens rozmowy Giertycha. 

"Mecenas władzy proponuje kupienie pod stołem książki do grożenia biznesmenowi, chce grupę hakową zakładać na miliarderów. Nie piszmy. Po co?"

 

 

Fragmenty rozmowy Giertycha z Nisztorem:

 

https://twitter.com/mmlisiecki/...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (2 głosy)
Obrazek użytkownika Kowalsky
Kraj

Ciekawe informacje o zapowiadanych nagraniach z rozmowy Romana Giertycha ujawnia Michał Majewski.

 

 https://twitter.com/MajewskiMichal

Zapowiedziane przez "Wprost" nowe nagranie, które tygodnik ma opublikować w poniedziałek, dotyczy rozmowy Romana Giertycha i dwóch dziennikarzy, Piotra Nisztora i Jana Pińskiego.

"Gazeta Wyborcza" twierdzi, że tematem rozmowy była sprzedaż za 400 tys. zł praw...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)
Obrazek użytkownika Kowalsky
Kraj
 

 Z informacji podawanych na Twitterze  wynika, że nagrania były wcześniej oferowane innym redakcjom.

 - Podobno taśmy dostały też inne redakcje. Ciekawe rozumienie misji, zrezygnowanie z czegoś takiego -napisała  Kataryna.

 

 - Też mam takie informacje o co najmniej jeszcze jednej redakcji - uzupełnił  Tomasz Sekielski

 

 - Dlaczego „Rz” omawia artykuł „Wprost”, a nie napisała swojego? Przecież...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Kowalsky
Kraj

Gazeta Times of Israel informuje że niedawno podpisana nowelizacja tzw. ustawy kombatanckiej sprawi że Polska będzie wypłacała emerytury 50 tysiącom Izraelczyków(100euro/osobę).

 

Tekst w izraelskiej gazecie odnosi się do podpisanej w maju przez Bronisława Komorowskiego nowelizacji tzw. ustawy kombatanckiej. Times of Israel zwraca uwagę na istotną zmianę. Otóż chodzi o ułatwienie wypłacania...

4.8
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (7 głosów)
Obrazek użytkownika Kowalsky
Świat

 Co roku ponad 100 tysięcy osób ginie ze względu na wyznawaną wiarę. Tak jest w XXI wieku. Chrześcijanie doświadczają prześladowań w kilkudziesięciu krajach świata.

 

 

Chrześcijanie doświadczają prześladowań w kilkudziesięciu krajach świata.

 

Organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie w raporcie „Prześladowani i zapomniani. Raport o prześladowaniach chrześcijan w latach 2009-2010” pisze o...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)
Obrazek użytkownika Kowalsky
Gospodarka
 

Głośny wyrok w sprawie Google przynosi już pierwsze efekty. The Financial Times twierdzi, że już 41 tysięcy użytkowników złożyło stosowne wnioski.

 

http://www.ft.com/intl/cms/s/0/21d841d6-eb13-11e3-bab6-00144feabdc0.html#axzz33hrc30jZ

http://www.techtimes.com/articles/7968/20140604/right-to-be-forgotten-rule-in-europe-floods-google-with-41-000-requests-in-four-days.htm

http://rt.com/news/...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Kowalsky
Kraj

Der Spiegel zaprezentował sylwetkę Radosława Sikorskiego. 

  http://www.spiegel.de/international/europe/polish-foreign-minister-sikorski-in-the-limelight-in-ukraine-crisis-a-972239.html Artykuł jest pełen zachwytu nad Radkiem. Tygodnik zachwyca się jaki wykształcony, jaka inteligentna żona( tu pełna zgoda, diabelnie inteligentna kobieta). Zachwytom nie ma końca.   Nie ma się czemu dziwić. Warto...
5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (5 głosów)
Obrazek użytkownika Kowalsky
Kraj

Największymi zwycięzcami wyborów do Europarlamenu są partie eurosceptyczne. Ciekawe zestawienie podaje The Economist. 

https://twitter.com/TheEconomist/status/470972665919209472/photo/1 

http://www.economist.com/blogs/graphicdetail/2014/05/daily-chart-16?fsrc=scn/tw/te/dc/acertainideaofdisunion#sthash.iUKBC0VD.dpbs 

OBWIESZCZENIE PAŃSTWOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ Z DNIA 26 MAJA 2014 R. O WYNIKACH...
5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)
Obrazek użytkownika Kowalsky
Kraj

Jak wynika z pierwszego sodażu, który podała Telewizja Polska, wybory do Parlamentu Europejskiego wygrała Platforma Obywatelska - o jeden punkt procentowy nad PiS: 32.8% do 31.8%. Trzecią polską siłą w europarlamencie będzie SLD - uzyskał 9.6%

 

Miałem dziś okazję być zarówno w Warszawie jak i na wschodzie Polski.

Zwraca uwagę niska frekwencja. W stołecznej komisji wyborczej widziałem z jednej...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Kowalsky
Kraj

Krzysztof Czyżewski dostał nagrodę Dana Davidaa, zwaną izraelskim Noblem.

 

 

http://pogranicze.sejny.pl/news,645,18_maja_2014___wreczenie_the_dan_david_prize_.html 

Czyżewski jest szefem Fundacji Pogranicze w Sejnach, która wydała w 2000 r. książkę Tomasza Grossa „Sąsiedzi”.

 

Czyżewski dostał nagrodę za pracę nad tworzeniem społeczeństwa "zdolnego zgłębić skomplikowaną przeszłość i połączyć...

4.95
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)
Obrazek użytkownika Kowalsky
Kraj

Wczoraj polską premierę miała książka "Snowden. Nigdzie się nie ukryjesz" - Glenna Greenwalda.

Czytelnik znajdzie w niej wątek Polski. NSA podsłuchiwała miliony Polaków. O tym jednak piszę trochę dalej.

Historia Edwarda Snowdena od samego początku wzbudziła zainteresowanie. Od pierwszych chwil, kiedy ujawnił sekrety NSA, można się było spodziewać iż ktoś zechce opisać tą postać. Na rynku...

4.45
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (2 głosy)

Strony