Niemcy chwalą Sikorskiego.

Obrazek użytkownika Kowalsky
Kraj

Der Spiegel zaprezentował sylwetkę Radosława Sikorskiego. 

 
Artykuł jest pełen zachwytu nad Radkiem. Tygodnik zachwyca się jaki wykształcony, jaka inteligentna żona( tu pełna zgoda, diabelnie inteligentna kobieta).
Zachwytom nie ma końca.
 
Nie ma się czemu dziwić. Warto przypomnieć parę wypowiedzi ministra Sikorskiego, po których lepiej zrozumiemy dla czego Niemcy tak ciepło o nim piszą.
 
 
Bardziej niż niemieckiej potęgi obawiam się braku aktywności ze strony Niemiec - powiedział Sikorski. - Co jest największym zagrożeniem dla Polski? Nie terroryzm, na pewno nie niemieckie czołgi, a nawet nie rosyjskie rakiety, które Moskwa chce rozmieścić przy granicy z UE w naszym bezpośrednim sąsiedztwie. Największym zagrożeniem jest upadek strefy euro - dodał polski minister, podtrzymując swoje tezy z przemówienia, które jesienią zeszłego roku wygłosił w Berlinie.
 
 
 
W zamian za uczciwą pozycję w silniejszej Europie Polska wnosi również do Europy gotowość do kompromisu, nawet w zakresie wspólnego podejścia do suwerenności - powiedział minister Sikorski w Berlinie.
 
 
 „Popierając Traktat Akcesyjny, Polacy upoważnili nas do wprowadzenia Polski do strefy euro – gdy tylko ona i my będziemy na to gotowi. Polska wnosi również do Europy gotowość do kompromisu – nawet w zakresie wspólnego podejścia do suwerenności – w zamian za uczciwą pozycję w silniejszej Europie” – powiedział Sikorski. Szef MSZ stwierdził również, że należy pogłębić integrację w UE. Komisja Europejska mogłaby m.in. za zgodą Parlamentu Europejskiego ingerować w budżety krajów członkowskich.
 
 
Niemcy stały się niezbędnym narodem Europy. Nie możecie sobie pozwolić na porażkę przywództwa” – przekonywał Sikorski.
 
Polska wnosi do Europy gotowość do kompromisu – nawet w zakresie wspólnego podejścia do suwerenności – w zamian za uczciwą pozycję w silniejszej Europie”
 
Korzyścią dla Polski będzie przetrwanie i rozwój federacji, przez członkostwo w której realizujemy nasze potrzeby bezpieczeństwa i dobrobytu. Nie chcemy wyszarpywać jakichś prerogatyw po to, żeby z nimi uciec na peryferie, tylko abyśmy jako patriotyczni Polacy i patriotyczni Europejczycy zadbali, żeby z jednej strony federacja działała dobrze, a z drugiej szanowała tożsamości narodowe.

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)

Komentarze

Po takich wypowiedziach Niemcy mogą tylko chwalić Sikorskiego, który wypowiada się w ich interesie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#1426671

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1426705