Rosyjskie lotniwo szarżuje nad Europą.

Obrazek użytkownika Kowalsky
Świat
Aktywność rosyjskiego lotnictwa w ostatnich dniach.

 

Ostatnie agresywne zachowania rosyjskiego lotnictwa budzi coraz większy niepokój. Zaniepokojenie wyraziła Angela Merkel..

Obserwujemy niespotykaną aktywność wojskowego lotnictwa Rosji nad Morzem Bałtyckim, Północnym i Czarnym – poinformowało w środę NATO.







W ciągu ostatnich dwóch dni samoloty NATO były w związku z aktywnością rosyjskiego lotnictwa podrywane kilkakrotnie. Maszyny należące do armii Federacji Rosyjskiej wykonały loty nad Morzem Bałtyckim, Północnym i Czarnym, a także w rejonie Oceanu Atlantyckiego. - pisze dziennik



Do sprawy odniósł się Minister Siemoniak.

To pokazuje sprawność i czujność systemów NATO - powiedział szef MON.

http://www.wprost.pl/ar/477526/Szef-MON-o-aktywnosci-rosyjskiego-lotnictwa-NATO-jest-czujne/



http://wiadomosci.onet.pl/szef-mon-o-wzmozonych-dzialaniach-rosyjskiego-lotnictwa-nato-czujne/1x46v

http://www.washingtonpost.com/world/europe/nato-says-russian-jets-bombers-circle-europe-in-unusual-incidents/2014/10/29/6098d964-5f97-11e4-827b-2d813561bdfd_story.html?hpid=z4

 

Powyższa mapa dobrze obrazuje skalę rosyjskich działań. Do czego dąży Putin?

 Odpowiedzi sugeruje Marc Chamion. Rosjanie przypominją Europie o swojej sile militarnej,posiadanej broni atomowej. Przypominają takim krajom jak Szewcja czy Finlandia o słabości ich obrony. Rosja pokazuje też że Ukraina nie jest warta tego by wywoływać zagraożenie wojną a poza tym Rosjanie testują jak działa NATO.

W każdym razie ja dostałem ostatnio kartę do uzupłeniania w ramach Powszechnego Obowiązku Wojskowego. Lekarze też mogą powiedzieć o pewnych przygotowaniach.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:9)

Komentarze

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Kazek został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Kazek

#1448359

Ostatnio amerykanie spieprzali nad Szwecje gdy ruscy ich pogonili po wleceniu w ruska strefe graniczną.....

Jakieś bliższe dane? Kiedy ? Gdzie?

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2


#1448365

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Kazek został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Kazek

#1448372

Zapracowany, a nie leniwy ! Dziękuję za link ! Przeczytałem. JA przeczytałem. Ciekaw jestem czy TY zrozumiałeś to co przeczytałeś ?

Amerykański samolot szpiegowski RC-135 Rivet Joint prowadził wywiad elektroniczny poruszając się w międzynarodowej przestrzeni powietrznej w pobliżu Obwodu Kaliningradzkiego. Gdzie tu naruszenie terytorium ROSJI ?!

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2


#1448378

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Kazek został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Kazek

#1448383

Amerykańskie samoloty w przestrzeni międzynarodowej to prowokacja, rosyjskie w szweckiej przestrzeni powietrznej to spacerek.

http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/470208,samoloty-rosji-naruszyly-przestrzen-powietrzna-szwecji.html

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1448403

Tego typu awanturnicze zachowania Rosji nie powinny być tolerowane. 
Przeloty rosyjskich samolotów w międzynarodowej przestrzeni powietrznej z pełnym uzbrojeniem, być może nawet wyposażonych w broń jądrową i ćwiczących ataki na europejskie miasta muszą się natychmiast skończyć. Takie działania powinny być Rosjanom zakazane. Rosjanie to mogą sobie latać, ale nad własnym terytorium. 
Każde opuszczenie granic FR przez samolot bojowy z pełnym uzbrojeniem powinno się zakończyć jego bezwzględnym zestrzeleniem. Nie wolno nam się z nimi cackać, bo takie pobłażanie może się dla nas źle skończyć. Oni gotowi jeszcze uznać, że mogą robić co chcą.
Niestety nie mogą. Dopóki Rosja będzie państwem rewizjonistycznym, imperialistycznym, faszystowskim, totalitarnym, nie przestrzegającym umów i norm międzynarodowych i sponsorującym światowy terroryzm tak długo powinno się traktować je jak bandytę i dzikusa i rozmawiać z nim przy pomocy pałki i kopniaka w d..., bo tylko taki język rozumieją kgbiści na Kremlu, bo to jest ich poziom.
Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1448392

Szwecja uznała panstwo palestyńskie, a to wg niektórych kól bardzo bardzo nieładnie:). Czyż dzialając tak przeciw interesowi Izraela - choć co prawda Szw.  przodują, w tak b. propagowanym przez wielu Żydów (z tym, ze poza Izraelem), multi kulti - nie powinni pobać się trochę Rosji, zauważyć tzw. ruskie zagrożenie?

Jakiś okręt niepokoil Szwecyję. Pono Ruski.

Amerykańskie samoloty wlatując sobie w ich przestrzeń po spięciu z Ruskimi, specjalnie raczej nie zwiekszają bezpieczenstwa Szwecji, wręcz na odwrót.:) . Może liczyli, że Ruscy choć troche wjadą w szwedzką przestrzen, zresztą i tak bylo blisko i bylo naruszenie.

Oczywiscie nie snuję domysłów,  ze izraelski okręt kombinowal na wodach szwedzkich, ale malo to Iz. ma przyjaciól politycznych!:)) I to raczej nie dotyczy Rosji.

A tak w ogóle może spojrzeć,  jak postępują przedstawiciele państwa,  które zawsze będzie wspierane przez każdy rząd RP (juź nie będę przypominał który polityk tak zapewniał). Jeden wojskowy samolot Iz., poleciał polecial nad obozem Auschwitz, wbrew uzgodnieniom co do wizyty, czy ktokolwiek w Polsce ośmielił się nieśmiało choćby zwrócić uwagę naruszającemu, ze np. loty cywilne itd?

A co robią w swojej okolicy?

 

"Wojskowe przeloty samolotów izraelskich są źródłem napięć między Izraelem a Libanem. Zdaniem Bejrutu – powtarzające się przeloty wojsk izraelskich stanowią naruszenie rezolucji ONZ nr 1701, która zakończyła wojnę izraelsko-libańską w 2006 r. Władze libańskie wielokrotnie wnosiły w tej sprawie skargi do ONZ, które kończyły się dotychczas jedynie apelami o zakończenie naruszeń." wiadomosc chyba z 2008 r.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#1448401

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Mind Service został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Nzyw t sę clwym dwrcnm wg d mwng tmt. Szwcj, Żydz, mlt-klt m nby sprwdlwć bndyck wybryk Rsj? Krwn dysksj n jkś wymgnwn lty smltów zrlskch n m nc wspólng z rlnym zgrżnm dl ns z strny swtów, którzy dążą d rzpętn -j Wjny Śwtwj . 

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5
#1448404

kościoła chodzili Twoi dziadkowie -moi do katolickiego. No chyba, że to nie Ciebie pytalem, to sorry - teraz pytam w takim razie.

Poszukalem sobie w sieci, o czym wspomniał Kazek:  były/są loty ruskie kolo amerykanskiej i kanadyjskiej strefy powietrznej , amerykańskie na morzu Ochockim i Czarnym. Jak rozumiem, Kazek stwierdził, że trzeba zauważać jedne i drugie. Ja też tak sądzę, oba rodzaje dzialalnosci wplywają na bezpieczenstwo światowe, ty sądzisz inaczej?

Strach pomyśleć, gdyby tak samo jak Ty mysleli "starcy z Kremla", gdy w latach 60-ch Amerykanie prowadzili dyżury nuklearne, oblatując na B52 z atomówką świat dookoła i to chyba non stop.:)) Nie powinni z ich punktu widzenia, ich zaatakować? Czy byli bardziej odpowiedzialni, niz Ty który chcesz wszczynać wojnę by .... nie było wojny?:))

A szwedzka przestrzeń  w aspekcie naruszeń, stała się b. modna, warto się zastanowić czy dlatego, ze Ruscy są  wojowniczo antyszwedzko nastawieni:)) No i niebezpieczenstwo wybuchu "gorącej" wojny jest większe na Bliskim Wschodzie, niź w Europie.

OK, to moje tematy, a co Ty proponujesz? Mamy pisać wszyscy: Ruscy latają jak latali (czasem więcej,  czasem mniej). Amerykanie latają jak latali. No ale media wspominają/wskazują, ze Ruscy latają, to ich zestrzelmy, czymkolwiek co jest do dyspozycji, i to doprowadzi do spokoju. :))))) 

Jeszcze jedno Mindziu- to te izraelskie loty byly wyimaginowane? :))))))

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3
#1448411

Jeżeli nie to przeczytaj jeszcze raz moje poprzednie komentarze. Wyjaśniam w nich dlaczego latać innym wolno a ruskim nie. To, że kiedyś wybryki kacapskich bandytów były tolerowane nie znaczy że mamy nadal przymykać na to oko. 

Uważam, że państwa NATO powinny wyznaczyć czerwoną linię - strefę wokół granic Rosji i każde opuszczenie jej przez wrogi nam uzbrojony samolot z czerwoną gwiazdą powinno skutkować jego bezwzględnym zestrzeleniem. 

I przestań mieszać do tego Szwedów, Amerykanów i inne nacje, a nawet kto do jakiego kościoła chodził, bo to może być potraktowane tylko jako prymitywne trollowanie a nie głos w poważnej dyskusji na określony temat.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1448413

"kościoła" chodzili dziadkowie?:). Nie przyznasz, że pochodzenie etniczne wpływa na punkt widzenia, no bo widzisz to chyba u Kacapów? :)))

Widzisz, inni widzą szerzej, Rosja nie jest jedynym podmiotem polityki międzynarodowej. Ba, mało tego, sama Rosja nie jest monolitem: oligarchowie są z reguły nierosyjskiego pochodzenie - tak ci co współpracują z Putinem, kacapski antypolski film 1612 finansował niejaki Wekselberg, a "ruska" mafia w USA ma z reguły izraelskie paszporty.

Rozumiem, że twoja jednostronna "analiza" ma odwracać uwagę od wszystkiego i wszystko kierować na Rosję n'est pas?:)) Mało tego - w jakiś sposób zrozumiałe byłoby, gdybyś twierdził, że w Rosj widzisz główne zagrożenie itd, ale ty widzisz w niej jedyne zagrożenie i chcesz wszczynać wojnę. Cóż, pewnie na jakimś forum gazpolowym, takie "wyjasnienia" biorą za wyjaśnienia.

Mówisz, uznane za trollowanie? Przez ciebie, jakiś sanherdryn:)?  Bacz by twoje jednostronne pisanie nie było poczytanie, jako np. tzw. hasbarowanie:))

Znam Polaków lemingów, gazpolowców, Żydów lub może Polaków żydowskiego pochodzenia (nie wiem jak dziś jest au courant, no i jak to do końca jest)  gazwybowych i "prawicowych", naprawdę ludzie mają najrózniejsze poglądy,pisz pisz, może tam kogoś przekonasz. No ale z "wojną" się nie ograniczaj , co tam atakowanie samolotów, od razu zbombardować lotniska, zaatkować okręty, szczególnie te z atomówkami, wysadzic gazociągi itd. Wtedy na pewno osiągnięmy osłabienie Rosji i pokój :))))))))

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1448753