Giertych nagrany. Opadają kolejne maski.

Obrazek użytkownika Kowalsky
Kraj

Ciekawe informacje o zapowiadanych nagraniach z rozmowy Romana Giertycha ujawnia Michał Majewski.

 

 https://twitter.com/MajewskiMichal

Zapowiedziane przez "Wprost" nowe nagranie, które tygodnik ma opublikować w poniedziałek, dotyczy rozmowy Romana Giertycha i dwóch dziennikarzy, Piotra Nisztora i Jana Pińskiego.

"Gazeta Wyborcza" twierdzi, że tematem rozmowy była sprzedaż za 400 tys. zł praw autorskich do książki, którą Nisztor napisał o Janie Kulczyku. Chodziło o to,by się ona nie ukazała.

Wprost zaś odpowiada:

Giertych nie odpowiedział na pytania, które do niego skierowaliśmy. Poszedł natomiast do „Gazety Wyborczej”, która w weekendowym wydaniu wydrukowała jego wersję całej historii.

 

 Sprawę nagrań i książki o Kulczyku opisywała Wojciech Surmacz:

Tu przypomnijmy inną historię, często pojawiającą się w opowieściach bardzo dobrze poinformowanych osób. Otóż pewnego dnia pewien dziennikarz śledczy pojawił się w siedzibie jednego z polskich biznesmenów z informacją, że oto właśnie napisał o nim książkę. Książkę, zawierającą sensacyjne informacje na temat jego inwestycyjnej aktywności w Afryce. Książkę, która opowiada o podejrzanych relacjach Polaka z pewnym afrykańskim satrapą, w tym dostarczaniu mu rozmaitych uciech. Książki nigdy nie została opublikowana, bo jej jedyny egzemplarz miał zostać kupiony w imieniu wielkiego biznesmena za około 1 mln zł.

 

http://wpolityce.pl/polityka/203697-tasmy-na-kulczyka-i-ksiazka-o-nim-w-centrum-kolejnej-zakulisowej-rozgrywki-graja-giertych-pinski-i-nisztor-potwierdzaja-sie-ustalenia-tygodnika-w-sieci

Jan Piński, który bral udział w spotkaniu z Gierychem przyznał, że umówił Nisztora z mecenasem Giertychem
 „Piotr Nisztor rozważał zmianę wydawcy lub sprzedaż zgromadzonego materiału. Umówiłem go m.in. z Romanem Giertychem na towarzyskie spotkanie na wódkę, aby przedyskutować sprawę. [...] Mecenas przekonywał Nisztora, że książka jest mu potrzebna na potrzeby prowadzonej wówczas sprawy [chodzi o sprawę Sieczkowskiej – red.], a zebrany materiał może pomóc w jej wygraniu lub zawarciu korzystnej ugody” – napisał naczelny „Uważam Rze
 
Stwierdził, że nie był umówiony z Giertychem na żadne wynagrodzenie za załatwienie tej sprawy. Piński dodał również: „Na prośbę Piotra Nisztora umówiłem go równolegle z przedstawicielami Jana Kulczyka. Z tego, co wiem, Piotr doszedł z nimi do porozumienia i [...] zrezygnował z publikacji książki. Nie są mi znane warunki finansowe tych uzgodnień”.
 
Co na to Nisztor? – To wymysł. Piński nie umówił mnie na spotkanie z przedstawicielami Kulczyka. Nie sprzedawałem książki.

  Sprawa niewydanej książki krążyła w środowisku dziennikarskim już dawno. Zresztą takich sytuacji było więcej. 

W rozmowie z Witold Gadowski w klubie Ronina o książce "Wieża komunistów" Piotr Gociek opowiada o ciekawym zjawisku.

Wspomina mianowicie o tym że zna przypadki iż autorzy otrzymywali propozycję za nie opublikowanie napisanej już książki. Polecam poniższe nagranie od 31 minuty.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Gqx9_ic_Des   Polecam od minuty 31:00

 

 Taką historię opisuje też Piotr Pytlakowski (Przemysł wydobywczy IPN, Polityka, nr 8/2014 str, 19)

Głośno było niedawno w warszawskim środowisku dziennikarskim o udanym geszefcie pewnego byłego już dziennikarza, bywalca IPN. Miał napisać demaskatorską książkę o pewnym biznesmenie, jednym z najbogatszych w Polsce. Swojego dzieła wydać jednak nie zamierzał. Jak niesie wieść, po udanych negocjacjach sprzedał prawa do książki opisanemu biznesmenowi. Transakcja opiewała ponoć na milion złotych. Kilka lat temu inny dziennikarz chciał 150 tysięcy od człowieka biznesu tylko za to, że nie napisze o nim książki.”

 

Sławomir Cenckiewicz powiedział swego czasu:

Żyjemy w kraju, w którym nie pisze się biografii naszych przywódców, premierów, prezydentów, ministrów spraw zagranicznych, przywódców partii.

 

Sam porwał się na książkę o Donaldzie Tusku. Miały się w niej pojawić informacje przemilczane.

Dr Sławomir Cenckiewicz pisze książkę o Tusku wspólnie z politologiem Adamem Chmieleckim. Planowany pierwszy nakład jest imponujący: 50 tys.

 

– Liczymy, że to będzie wydawniczy hit – mówi „Rz" Adam Zysk z wydawnictwa Zysk i s-ka. – Dlatego od razu drukujemy dziesięć razy więcej egzemplarzy niż zwykle w przypadku książek historycznych.”

 

Tak pisano w 2011 roku. Od tego czasu książki brak. Ptaszki śpiewają, że zbyt wiele osób odmówiło wypowiedzi pod nazwiskiem o premierze.

http://wpolityce.pl/wydarzenia/13964-nasz-wywiad-slawomir-cenckiewicz-o-swojej-ksiazce-o-premierze-tusku-wylania-sie-oglad-osobowosci-pasujacy-do-niektorych-aktorow-teatru-i-filmu

http://www.rp.pl/artykul/709426.html

Cenkiewicz mówił w wywiadzie:

-Czy w planach ma Pan książkę o jakimś innym polityku?

 

-O każdym, kto wywiera istotny wpływ na bieg spraw w naszym kraju powinniśmy posiadać pogłębioną wiedzę. Jest grupa takich osób, których życiorysy zawierają niepokojące białe plamy. Informacje o pewnych osobach przyrastają mi niejako przy okazji pracy nad biografią polityczną Donalda Tuska. Marzy mi się sytuacja, której doświadczam odwiedzając księgarnie w Nowym Jorku czy Chicago, gdzie na półkach widzę przynajmniej kilka różnych biografii Obamy, Busha czy McCaina, a nikomu nie przychodzi na myśl potępiać ich autorów i angażować w to instytucje państwowe oraz zaprzyjaźnione media. Nikt nie wytwarza tam również atmosfery, w której – jak u nas – zakłopotane naszą prośbą władze Uniwersytetu Gdańskiego odmawiają udostępnienia pracy magisterskiej Tuska uzależniając to od jego woli. Takie zachowania pokazują jak wiele brakuje nam do zachodnich standardów.

http://wpolityce.pl/wydarzenia/13964-nasz-wywiad-slawomir-cenckiewicz-o-swojej-ksiazce-o-premierze-tusku-wylania-sie-oglad-osobowosci-pasujacy-do-niektorych-aktorow-teatru-i-filmu

 

Na książkę o Tusku nie ma już co liczyć.

Odkłada się też ukazanie książki o aferze FOZZ pt „Tajne Pieniądze. Wywiad PRL w labiryncie biznesowych gier”.

http://wpolityce.pl/wydarzenia/32757-jeszcze-troche-cierpliwosci-tajne-pieniadze-ksiazka-cenckiewicza-i-chmieleckiego-o-aferze-fozz-ukaze-sie-w-przyszlym-roku

 

Na stronie wydawnictwa jest zapowiedź iż ukaże się w drugiej połowie 2014 roku. www.zysk.com.pl/pl/Zapowiedzi/Tajne_pieniadze_-_Slawomir_Cenckiewicz_Adam_Chmielecki

Sylwester Latkowski, tłumaczył w radiowej Jedynce, że jak media są uzależnione od reklamodawców. – Nikt się nie chce przyznać, że jest uzależniony od dużych koncernów, firm. Potężny reklamodawca trzyma w garści media. Zawsze prezes firmy może się zemścić i zabrać reklamę – konkluduje Latkowski.

http://www.polskieradio.pl/7/3040/Artykul/751993,Potezny-reklamodawca-trzyma-w-garsci-media

 Najciekawsze tematy to często te przemilczane. III Rzeczpospolita ma wiele tematów zakazanych. Wielka sfera tabu w naszym kraju pokazuje jak bardzo nikła jest wolność słowa. 

Gazeta Polska pisze zaś:

Po ujawnieniu aferalnych rozmów ministrów rządu Platformy Obywatelskiej należy zastanowić się, jakimi nagraniami w sprawie katastrofy smoleńskiej dysponują Rosjanie. Bo to, że jakieś posiadają, jest „oczywistą oczywistością”. O podsłuchiwaniu i nagrywaniu Polaków badających tragedię smoleńską mówił nawet płk Edmund Klich, akredytowany rządu Donalda Tuska przy MAK.

http://www.gazetapolska.pl/30811-smolenskie-tasmy-na-tuska 

Już niedługo zobaczymy...

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:9)

Komentarze

Pomyśleć ze ten kon-walach był kiedyś wicepremierem, a teraz zachowuje się jak typowy gangster i szantażuje ludzi próbując wyłudzić od nich pieniądze . Należy jak najszybciej uznać III RP za Państwo kierowane przez zorganizowane grupy przestępcze począwszy od 1989 roku , jej przywódców uznać za bosów mafijnych i jak najszybciej wszystkich osądzić, ażeby mogło urodzić się coś nowego w tym kraju, takiej patologi jaka jest w Polsce nie można już dłużej tolerowa

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1430314

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

konski leb przyszpilili.

Nalezalo sie tej szmacie Giertychowi od dawna i wyszlo do konca co to za bydle i cwaniaczek za razem.

Mozna sobie tylko wyobrazic jak by ten sukinsyn dostal te obiecane stanowisko toc to mafiozo by byl pierwszej wody.

A chyzy roj chodzi jak by byl nacpany w dodatku jak by mial pelne gacie zwrok ten zdrajca ma oblakany za sama morde to dozywocie bez wyroku sytacja gnoja przerosla czuje swoj rychly koniec ciekawe czy sam zniknie czy jego znikna z Polski

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3
#1430331

Panie Jozefie , powtarzam moj komentarz z wczesniejszego wpisu na ten temat .

Dobrze , ze Polacy dowiedzieli sie o tasmach i o tym co jest na nich zapisane , zastanawiam sie jednak czy wydajacy te tasmy kierowali sie patriotycznymi odruchami . Tygodnik Wprost nie ma "najlepszej reputacji" i nie cieszy sie szacunkiem patriotow . Czy nie chodzi w tej grze tasmami o sprowokowanie Polakow do wyjscia na ulice aby poprosic sasiadow o pomoc , aby ostatecznie rozprawic sie z opozycja i patriotami , prawa do wezwania sasiadow o pomoc sa juz zatwierdzone . Skoro nie skonfiskowano tych tasm redakcji Wprost , to znaczy , ze ktos bardzo silny otworzyl parasol ochronny nad nimi . Nawet po ujawnieniu najbardziej kompromitujacych rozmow miedzy czlonkami tej mafii , POlszewicy nie oddadza wladzy , wiedza czym to im grozi . Pozostaje wiec pytanie co robic , czy czekac i jak dlugo jeszcze ?

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1430333

Roman Giertych zapowiada cywilny pozew o 500 tys. zł przeciw tygodnikowi "Wprost" i doniesienie do prokuratury o złamaniu prawa przez Piotra Nisztora.Oj zabolało mecenasa..A tymczasem znamy już okładkę nowego Wprost.

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1430317

"Tusk stracił rozum, czy jakiegoś możnego protektora? Od kilku dni szef rządu robi wszystko, aby bardzo szybko pozbawić się władzy,

Przepraszam ale nie sądziłem, że kiedykolwiek będę bronić kretyna Tuska, choć od zawsze walę w tego żydoszwaba jak w bęben, no i proszę: nie ten piłkarzyna Tusk nie stracił rozumu (przecież on podwórkowiec go nigdy nie miał i mieć go już na starość nie będzie, zgodnie z przysłowiem: czego Jaś się nie nauczył Jan nie będzie umiał/pojmował) i nie robi niczego od kilku dni co miałoby go pozbawić władzy. To bardzo naiwna teza. Kretyn Tusk został wrobiony. A autor tego newsa też naiwnie wierzy, że redaktor Wprost własną piersią bronił laptopa na którym niby coś było, a ABW poczekała na zlot dziennikarzy i kamer żeby w ich obecności pokazać swoja nieudolność i łamanie prawa. Autor naprawdę w to wierzy? Powtórzę, z pałacowego żyrandola spuszczono sznur z pętlą, a TW. Sokrotka Monika czyli Rzecznik prasowy Koszer Nostra oficjalnie podziękowała płemiełowi za współpracę. 

… Służby rozdają nowe karty, bo stare się zużyły. To nie zasługa opozycji i fasadowej “demokracji”. To porażka demokracji tej prawdziwej i zarazem opozycji, że to nie oni odwołają Tuska tylko ci co tego kretyna i trampkarzynę “nic nie mogę “namaścili/na piedestał wystawili. Czas zacząć się o naszą Polaków i Polski naprawdę bać a nie triumfować. Tuskowi chodzi właśnie o to by pozbyć się premierostwa i te wszystkie ostatnie sprawy potwierdzają tylko to, że sprawy są reżyserowane aby mógł on odejść suchą nogą i bez odpowiedzialności. Kraj stoi nad przepaścią rola jaką dostał Tusk od swych mocodawców została wykonana reszta się nie liczy…".

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1
#1430318

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1430334

 

 

 

 

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1430527

Marek Falenta był zbyt księżycowy, by brać jego zamieszanie w aferę podsłuchową wprost. Teraz pojawia się Czarnecki i Sołowow, którzy udzielili ponad rok temu wywiadów Pulsowi Biznesu.

http://natemat.pl/66405,leszek-czarnecki-jeden-z-najbogatszych-polakow-placenie-podatkow-ma-niewiele-wspolnego-z-patriotyzmem

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1430343