Debatowa klęska PO, brednie Petru i dewiza Kuczyńskiego

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Miało być jak u Hitchcock napięcie miało rosnąć. Już rano przed debatą TV donosiły-nerwowa atmosfera w Strasburgu. Okazało się że miast Hitchocka mieliśmy nudę, jak w polskim filmie. Nic się nie działo. Większość miejsc pustych, na pierwszym planie uśmiechnięta premier Szydło. Myślę sobie, pewnie nie przyszli bo wystawili pistolety, będzie brutalny atak-to ci spokojniejsi europosłowie nie przyszli. Ale, ale oglądam dalej, a tu 75% to pochlebne komentarze. Nikt o nic nie pyta. Tylko frakcja "zielonych" coś tam smędzi. 

To żeście nawalili-pomyślałem pod adresem tzw. zaniepokojonej Europy. Po debacie Trzaskowski z PO płacze że PiS stoi w jednym rzędzie z eurosceptykami. Muszę powiedzieć że po debacie to widać że PO stoi razem z "zielonymi" jeśli do nich Wam bliżej to gratuluję-już widzę rozwój Europy pod rządami "zielonych". Grodzka przy nich to mały pikuś. 

Dzisiejsze tony PO jasno pokazują że sami rozumieją ogrom swej porażki. Martwi tylko jedno-zapowiedzi jakiejś drugiej części. Jakiej drugiej części? Nikogo nie interesuje rzekomy "zamach stanu" w Polsce, to będziecie teraz jeździć po Europie i PROSIĆ o atakowanie kraju?  

Wczorajszy dzień i dzisiejsze komentarze, a raczej ich brak w zachodnich mediach jasno pokazał że sytuacja w Polsce nikogo nie interesuje. No, chyba że ktoś będzie NALEGAĆ by zainteresowała. 

Na koniec coś o kabarecie pod nazwą Petru. Najpierw gość mówił że liczy na wcześniejsze wybory. Dziś znów to powtórzył dodając że PiS skończy jak AWS. 

Ryszard Petru podkreślił, że liczy na wcześniejsze wybory, ale będzie to możliwe jeżeli dojdzie do rozłamu w PiS. Według Petru szanse na taki scenariusz są "bardzo wysokie". - Ale trudno mi powiedzieć, kiedy.[...] Moim zdaniem tego typu zachowanie, jak słoń w składzie porcelany, utrata popularności, robienie rzeczy, które są niezgodne z polską racją stanu, doprowadzą do tego, że PiS skończy jak AWS - stwierdził Petru.interia.pl./pap

Historyczne braki wiedzy u niego są ogromne, ale że ktoś tak bredzi o niedawnych czasach politycznych? Przecież to premier Buzek z AWS był pierwszym który pełnił funkcje przez pełną kadencję. Do tego formacja ta wygenerowała kilku późniejszych premierów, a premier rządu AWS został przewodniczącym Parlamentu Europejskiego.

Więc porównanie z AWS po pierwsze wyklucza wcześniejsze wybory. Po drugie w rządzie AWS był szef Petru-Balcerowicz. Był jak już wspomniałem- Buzek który jest do dziś w europarlamencie, a był jego przewodniczącym:) Był też w rządzie AWS Komorowski którego Petru..poparł w wyborach prezydenckich. Więc albo Petru krytykuje Balcerowicza, Komorowskiego  i Buzka za prowadzaną wtedy politykę. Albo Petru uważa że Szydło zostanie przewodniczącym PE, Macierewicz przyszłym prezydentem, a Szałamacha drugim Balcerowiczem. 

Petru w ilości wygadywanych głupot zaczyna wyprzedzać Kopacz, choć tamta z powodu zajmowanego stanowiska miała mniej czasu na przygotowanie swoich wypowiedzi.

Mimo całkowitej klęski opozycji wczorajszy dzień i dzisiejsze jej wypowiedzi niosą smutny obraz sytuacji. Ci ludzie nie mają żadnych zahamowań i będą napuszczać obcych polityków do ataku na nasz rząd ponieważ sami, co pokazują na każdym kroku nie są w stanie mu zaszkodzić. 

Myślę że ich dewizą są słowa Waldemara Kuczyńskiego z 2006 roku:  „Życzę porażek na wszystkich frontach, bo każde zwycięstwo tego Układu to porażka Polski i zagrożenie dla wolności. Życzę także porażek gospodarczych, choć za to płacą ludzie. Ale tylko one mogą wstrząsnąć bazą wyborczą tej wstecznej władzy i uniemożliwić dalsze hodowanie Chwasta zwanego IV RP. Kuczyński 14-VII-2006

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:14)

Komentarze

polityka z tych co to grabie grabią tylko do siebie pokazują że można być w polityce nie mając nic do powiedzenia,za to mając poparcie urzędasów.W samej UE,ilu jest takich specjalistów od wygięcia banana.Prezesi,dyrektorzy od spraw zbędnych.Stanowiska robione tylko po to by dawać pieniądze swojemu za nikomu niepotrzebnną zrobioną czy niezrobioną prace.Nikt się za to nie bierze by to drastycznie ukrócić.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

staryk

#1505310

ani, madry, ani elokwentny, ani uczciwy, bo sztucznie wykreowany przez salon razem ze swoja partią Nowoczerską jako zamiennik dla PO i jego miernych elit.

Kogóż jednak ten plastikowy człowiek, o rozdętym ego może przekonać - tylko lemingi. Oni rzeczywiście poszli za nim i przez pewien czas go wspierali uważając to za dobrą zabawę i fajną zemstę na PIS'ie i Kaczorze, ale skończyło się, bo przyszła zima, bo Rząd wymiata służalców z ciepłych posadek. Obawa o własną "skórę i furę" wzięła górę.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Cognoscetis veritatem, et veritas liberabit vos --- Poznajcie prawdę, a prawda was wyzwoli.

#1505314

Aby przeciwnika politycznego skutecznie kontrować należy go dobrze poznać. Ludzie "blogi piszą"...

Pan Ryszard Petru na swoim Blogu 9 września 2015 r. zamieścił opinię na temat uchodźców.  

cytuję: „Naszym obowiązkiem jest przyjmowanie uchodźców.” „Niestety chwiejność Premier Kopacz (bo to ona w 2015 była adresatem pouczeń blogera) nie tylko kompromituje nas w Europie, ale także podgrzewa społeczne emocje.  Jeżeli rząd naprawdę, a nie dla propagandy chce zająć się uchodźcami, to musi jak najszybciej:

§ Uruchomić nowe ośrodki potrzebne na 2-3 krotne zwiększenie liczby uchodźców.

§ Poprawić standard ośrodków dla uchodźców tam, gdzie jest to potrzebne.

§ Zapewnić w ośrodkach opiekę psychologiczną na odpowiednim poziomie (w wielu miejscach zajmują się tym osoby nie mające odpowiednich kompetencji profesjonalnych i językowych);

§ Zapewnić terapię dla osób cierpiących na PTSD;

§ Zapewnić w ośrodkach naukę języka polskiego dla dorosłych;

§ Uruchomić szybką ścieżkę na granty dla organizacji społecznych i pozarządowych służące integracji uchodźców w społeczności.”

I co istotne dla pani Premier Beaty Szydło w polemice o imigrantach:

cytuję pana R. Petru: „Ważna tu jest jeszcze jedna kwestia – znalezienia różnicy między uchodźcami a imigrantami. Tych pierwszych każdy kraj europejski powinien przyjąć z powodów humanitarnych. Emigracja natomiast jest zwykle ekonomiczna – Polska jako biedny kraj UE nie jest w stanie przyjąć rzeszy imigrantów zarobkowych. To się po prostu nie uda.

ps

To jak w końcu Panie Petru? Polska, jak pan twierdzi, to kraj mlekiem i miodem płynący czy Polska to biedny kraj?

 "Polityka to nie zabawa, to całkiem dochodowy interes."

~Winston Churchill

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

casium

#1505325

Po zachowaniu widać, że jest nieprzeciętnym chamem służącym Sorosowi i banksterom. Jego odezwanie się do poseł Pawłowicz, "niech się pani nie wali w łep jak ja do pani mówię", stawia tego chama w jednym szeregu z Niesiołowskim.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1505328