Demokracja parlamentarna czy trybunalska?

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Do tej pory myślałem że Polska jest państwem demokracji parlamentarnej. W wyborach decydujemy która partia będzie realizować swój program. Od jakiegoś czasu środowiska "rozumnych" starają się mnie przekonać ze byłem w błędzie. Tak naprawdę-mówią mi-o wszystkim decyduje Trybunał Konstytucyjny. Wybory nie są ważne. "Rozumni" czynią to tak usilnie że sam Rzepliński w to uwierzył. 

Interesuję się polityką i wiem że do tej pory, jeśli jakieś prawo uznawano za wadliwe (i w związku z tym wysyłano je do TK) było ono OBOWIĄZUJĄCE do czasu wydania wyroku przez TK. Wyrok wchodził w życie wraz z momentem publikacji przez rząd. 

PiS który rządzi samodzielną większością parlamentarną przegłosował ustaw o TK. Miał do tego pełne prawo. Stała się rzecz dziwna. TK olał sobie tę ustawę przed orzeczeniem jej niekonstytucyjności. 

Chciałbym w tym miejscu zdać jedno pytanie-na jakiej podstawie prawnej sędzia Rzepliński olał ustawę sejmu i obradował na zasadach sprzed jej uchwalenia? Przecież nie mógł znać wyroku TK?

Ale to jeszcze nic. Premier Szydło oznajmiła że nie opublikuje tego wyroku TK. 

Tu następują kolejne kuriozalne pomysły "rozumnych". Np. prof. Strzembosz mówi  Nie widziałbym nic złego, gdyby TK wysyłał swoje orzeczenia z jakimś skrótem uzasadnienia do gazet - mówił prof. Strzembosz. ]]>www.tvn24.pl]]> 10-III-2016

Zaślepienie i zacietrzewienie "rozumnych" sprawi że za chwilę pójdą jeszcze dalej. Za chwilę Rzepliński przyjdzie do sejmu sprawdzi listę głosowań i zakreśli które ustawy będzie uznawał przed wyrokiem TK. A później wzorem Radka Sikorskiego na "twiciku" poda informacje o swej decyzji.  

Do tego zmierza szaleństwo "rozumnych". Jeszcze chwilę temu ustawy były nieważne po wyroku TK i publikacji przez rząd. Dziś mamy sytuację w której prezes TK PRZED WYROKIEM decyduje czy ustawa go obchodzi. A jego poplecznicy szepczą mu-idź dalej. W gazecie publikuj wyroki.

Za chwilę okaże się że Rzepliński to nowy król. On jednoosobowo decyduje co i jak będzie robić. "Rozumni" krytykując Kaczyńskiego że nie objął żadnego urzędu zarzucają mu że nie odpowiada za swe poczynania. Kaczyński jak każdy polityk odpowiada przed wyborcami. Pytanie przed kim za swe decyzje odpowiada Rzepliński? 

I kolejny raz zadaję pytania-na jakiej podstawie on przed wyrokiem TK zdecydował że obowiązująca uchwała go nie dotyczy? Jaką mamy gwarancję że za chwilę kolejny raz nie zachowa się podobnie....

Żyjemy jeszcze w demokracji parlamentarnej?   

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)

Komentarze

My Naród Obywateli POkrzywdzonych przez STRATegów „konstytucyjnych” ->  PiSzemy prawdę.

Gdy cały ogon psa jest w rzepach , to taki ”RZEPlikowy” ogon psa  - „ogrodnika konstytucji”  - macha całym psem , jak trybem magla …

W ogóle nazwa teoretycznego „trybunału” nie oddaje sedna zadań POlitycznych rzeczywistego trybukanału  - wpuszczającego miliony Obywateli Polski w maliny propagandowe, rzekomej praworządności TrybuKanałów „konstytucyjnych” -  „na podstawie”  - art. 44 -  Konstytucji RP…

  Artykułu  - 44 (ni stąd ni zowąd) -przewrotnie „prawniczo” wmanewrowanego - w Konstytucję RP

  ABY- aby  ->  od 1997 roku,  mafie antypolskie, miały zagwarantowane (przy udziale „służb bezpieczeństwa”)  - „legalnie” zagwarantowane -> nie ściganie  (siłami Policji i Prokuratury)  - nie ściganie  najhaniebniejszych zbrodni ludobójstwa - uprawianego na Narodzie polskim - w Polsce… wypełnionej  instytucjami „państwa prawa”…

Utrzymywanymi krwawicą Podatników ustroju. – „konstytucyjnie”  nie zezwalającego (Policji i Prokuraturze) na ściganie  najhaniebniejszych  zbrodni urzędniczych  - POpełnianych  na Narodzie „na rondzie sejmowym” (?) -  z przyczyn POlitycznych…

Pozdrawiam

Janusz Krzemiński

PS. -Powyższa prawda jest stwierdzona prawnie - na podstawie rzetelnego śledztwa policyjno prokuratorskiego  przeprowadzanego od  stycznia 1998 roku  w Prokuraturze Rej, Łódź Polesie od  sprawy  1Ds. 392/98 przez 1Ds 2828/00 i 1 Ds. 26/00 - oraz  przez kolejne  lata  spraw sądowych  POwiązanych z represjami  administracyjnymi – latami gromadzącymi  twarde  dowody mafijnego wpływania  na sędziów, którzy POstanawiali  przez 17 lat  - rażąco łamać  prawa nie jednego praworządnego Polaka.

 Rzetelne początkowe  policyjno prokuratorskie śledztwo w szpitalach - przestraszyło zaKODowaną  mafię „łowców skór”, która doprowadziła  do politycznego zabójstwa Pryncypała Policji gen. M. Papały, a następnie całego łańcucha (takiego jak wiążącego psa ogrodnika - Konstytucji RP)  - z ogniw politycznych zleceń -  „prokuratorskiego:  fałszowania zeznań  świadków zbrodni szpitalnych – tajnych …

Fakty podaję Narodowi polskiemu – przez Internet  -  na podstawie całego 18 letniego ciągu dowodów  prawnych i  ogniw specjalnych - prokuratorskich zakupów kontrolowanych „biegłych sądowych” –politycznie kupowanych  do bronienia  mafii lekarsko sędziowskich  i  wielu wielu  - POlitycznych zamachów na życie kluczowych świadków systemowych zbrodni „seryjnych samobójców” generalicji Wojska Polskiego i najważniejszych głów pro polskich władz Polski …

Zmielonych w trybach POdziału łupu ”trójPOdziału władzy” i POlitycznego POdziału owocami dzieł zleconych … samorządowym zabójcom - zabójcom Gospodarzy gospodarki Polski.

Tekst jest – przeznaczony ( również) - do wiadomości właściwych władz „wymiaru sprawiedliwości”  i  pana A. Rzepińskiego -  prezesa „Trybunału Konstytucyjnego” -  ponieważ działam  - nie w sprawie  indywidualnej,  ale  PUBLICZNEJ i SPOŁECZNEJ  – dotyczącej sumień tysięcy Pryncypialnych Policjantów , Prokuratorów, Sędziów, Lekarzy, Pielęgniarzy :  ustrojów Obywateli, ustroju państwa i stroju sensu Konstytucji - obowiązującej w Polsce -  jakby spętanej plątaniną „ dzieł prawników ~ pracowników”  dobrze karmionych z  budżetu Polskich Podatników.

 Z poważaniem suwerennej  demokracji,

Janusz Krzemiński – ojczystegoiowego@interia.pl   

Vote up!
0
Vote down!
0
#1509155

Pana  A. Rzeplińskiego - prezesa "Trybunału Konstytucyjnego" .

Pozdrawiam.

J.K.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1509161

Bezspornym jest fakt, że Trybunał Konstytucyjny w obecnej formie szkodzi polskiej demokracji. W kraju europejskim takim jak Szwajcaria nie ma Trybunału Konstytucyjnego a demokracja świetnie funkcjonuje.
Swoje poparcie dla idei rozwiązania TK w Polsce można wyrazić na stronie:
http://www.citizengo.org/pl/33494-referendum-w-sprawie-rozwiazania-trybunalu-konstytucyjnego-w-polsce
Zachęcam do składania podpisów.

Vote up!
0
Vote down!
0

Grzest

#1509249

jeszcze nie wybrał się samopas  na kolejną. Nawet jak nie rozbudzony to pobudzony Budka, ani niedorzecznik praw obywatelskich jeszcze mu nie przypomnieli, że najwyższy czas...

Hehehehe....

Pozdrawiam. 

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1509250

Gwoli scislosci wg obecnej Konstytucjie RP wladza zwierzchnia nalezy do narodu wiec jesli narod sprawuje ja przez swych przedstawicieli to wladze maja robic to co wiekszosc obywateli chce a nie tylko co wladza chce tylko dlatego, ze maja w Parlamencie wiekszosc. Dlatego tez dobrze by bylo aby wiekszosc obywateli demonstrowala jakie ma zyciowe priorytety.

To powinno przypomniec PiS kto im daje mandat i w jakim celu. Jesli PiS poslucha to opozycja w miare szybko sie rozwieje bo finansowi mocodawcy widzac, ze partia rzeczywiscie reprezentuje wole wiekszosci narodu przestana tracic kase na lemingow. Beda jej potrzebowali i to w znacznie wiekszej ilosci na ewentualne kupienie sobie przychylnosci we wladzach. Od czasow niewolnictwa poprzez feudalizm az do dzis tak zawsze bylo.

Ktos tu wspomnial Szwajcarie. W Szajcarii wszystkie wazne ustwy musza byc zatwierdzone wiekszosciowo przez obywateli w powszechnych referendach, ktorzy sami projekty wszelkich ustaw moga zglaszac. Ustawy, ktore parlament sam wymysli i zatwierdzi musza byc poddane refereferendalnej weryfikacji jesli w ciagu 100 dni od zatwierdzenia ustawy jakis obywatel zwola referendum zbierajac 50,000 podpisow.

 

pozdrawiam,

 

Vote up!
0
Vote down!
0

Vik

#1509261