Przegrywamy medialnie, przekaz MUSI być prostszy !!!

Obrazek użytkownika Obserwator
Kraj

Przegrywamy medialnie, ludzie nie rozumieją dlaczego Prezydent nie może przyjąć ślubowania trzech "kandydatów PO", skoro dookoła szalone media trąbią im non-stop, że "Trybunał Konstytucyjny stwierdził, że Prezydent powinien niezwłocznie przyjąć od nich ślubowanie".

Mało kto rozumie narrację o unieważnianiu wadliwych uchwał sejmu i że nie ma żadnych kandydatów PO do ślubowania, "no bo przecież Trybunał Konstytucyjny tak powiedział".

Dziś w "GW" produkował się Rzepliński (PT zresztą, niech mu będzie, już mu tylko pycha została): ]]>http://wpolityce.pl/polityka/274155-prezes-trybunalu-konstytucyjnego-robi-krok-w-tyl-fakt-jest-taki-ze-na-trzy-stanowiska-sedziowskie-wybranych-jest-szesciu-sedziow]]>.

I cóż ów mąż uczony w piśmie stwierdza? Ano mówi, że: "...Fakt jest taki, że na trzy stanowiska sędziowskie wybranych jest sześciu sędziów. Trzech wybranych w październiku, którzy muszą być zaprzysiężeni niezwłocznie - o czym mówi czwartkowy wyrok Trybynału - i trzech kolejnych w grudniu - już zaprzysiężonych...".

 

Zwróćcie uwagę, "Trzech wybranych w październiku". I na dodatek nazywa to faktem (!!!).

 

To jest właśnie ta pułapka narracyjna, w którą ludzie mimowolnie wpadają. Dlatego bo słyszeli że była uchwała PO powołująca kandydatów, że PiS coś koło niej kręcił, że ją unieważnił i powołał nowych kandydatów, a tu Prezes Trybunału Konstytucyjnego stwierdza, że czwartkowy wyrok Trybunału nakazuje Prezydentowi niezwłocznie przyjąć ślubowanie od kandydatów PO !!!

Czyli tło narracji jest takie, że PiS nie miał racji twierdząc że może unieważnić uchwały PO, skoro w dalczym ciągu ich kandydaci powinni złożyć ślubowanie, inaczej byłoby to sprzeczne logicznie, prawda? A jaki leming nie chciałby myśleć logicznie?

 

Błąd narracji po stronie PiS polega na tym, że skoncentrował się na wyjaśnianiu wadliwości uchwał PO, podczas gdy istota zagadnienia jest dużo prostsza: uchwały były prawidłowe, tylko że ich podmiotu, czyli kandydatów na sędziów do Trybunału Konstytucyjnego, nie było !!!

Jeżeli chcemy zagrać w LOTTO, to musimy obstawić zakład w określonej przepisami formie. Tak samo PO miała OBOWIĄZEK zgłosić kandydatów w określony przepisami (własnej nowelizacji zresztą) sposób: Prezydium Sejmu oraz grupa posłów. A ponieważ kandydatów zgłosiło tylko Prezydium, to od strony formalnej kandydaci w ogóle nie zostali zgłoszeni !!! Cały Sejm uchwalił kandydatury których NIE BYŁO !!!

Równie dobrze można żądać wypłaty za "szóstkę" w totku na podstawie kuponu, choć nie obstawiliśmy zakładu, proste?

 

Trybunał Konstytucyjny wskazał jednoznacznie, że Platforma i PSL naruszyły Konstytucję nie zgłaszając żadnych kandydatów w wymaganym terminie i doprowadzając do sytuacji niedopuszczalnego zmniejszenia ilości sędziów Trybunału wobec liczby wymaganej Konstytucją !!!

 

A Rzepliński broni po prostu siebie, bo skoro był jednym z autorów nowelizacji, to ponosi odpowiedzialność za delikt konstytucyjny !!! On, Prezes Trybunału Konstytucyjnego pomagał PO i PSL złamać Konstytucję !!! Wraz z dwoma wiceprezesami !!!

 

I taki motyw trzeba nagłaśniać na Zachodzie: przyczyną zamieszania i w efekcie kryzysu konstytucyjnego w Polsce jest Prezes Trybunału Konstytucyjnego wraz z dwoma wiceprezesami, którzy wbrew prawu zaangażowali się w proces legislacyjny, doprowadzając do sytuacji złamania Konstytucji przez poprzedni Sejm.

 

I tyle...

 

Zaś stwierdzając to co stwierdza w "GW", po prostu się totalnie błaźni, nawet nie ośmiesza tylko właśnie błaźni.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)

Komentarze

Do Polaków musi byc przekaż n/t dodatków na dzieci, emerytur, 6 -cio-latków. próg podatkowy,

pzdr

Vote up!
6
Vote down!
0

antysalon

#1500894

Niestety, nie masz racji, cały czas na bieżąco kontaktuję się z ludźmi mającymi obraz świata tylko z mass-mediów. Ten obraz jest porażający, że rządzi Jarosław i tak cwanie się ustawił, że odpowiedzialność będzie ponosił kto inny, że obydwie bandy się tłuką ośmieszając Państwo, że - i to chyba jest najbardziej istotne - że najwyższy czas żeby przyszedł ktoś, kto z tym wreszcie zrobi porządek.

Kłania się Jurij Bezmienow - jest to już faza totalnej destabilizacji, ludzie zaczynają tęsknić do "Wybawiciela", niedługo będzie więc uderzenie "stabilizacyjne", czyli faza "normalizacji", po prostu tak ten mechanizm działa.

Istotne jest to, że ostatnio Amerykanie znowu zaczynają odpuszczać Europę Wschodnią w zamian za ISIS, czego papierkiem lakmusowym jest postawa TVN i rosnąca siła Schetyny (aczkolwiek "frontmenem" jest Petru).

Ludzie mają dość kłótni o Trybunał, zgadzam się, ale mają go dość dlatego, bo zbyt wiele sprzecznych opinii słyszą, więc wycofują się z tego, ale wyrabiają w sobie takie przekonanie, o jakim pisałem.

I to jest cholernie groźne, bo z takimi można zrobić wszystko, byle nie czuli się bezpośrednio zagrożeni.

 

Ale jak im uświadamić, że są bezczelnie robieni w Romana, to może się wkurzą, bo nikt nie lubi się dowiadywać że jest uważany za głupca, któremu można wcisnąć dowolną ciemnotę.

 

Pozdrawiam niepoprawnie

/-/ Obserwator 

Vote up!
4
Vote down!
0

Obserwator

#1500895

którzy z przekonaniem głosowali na PIS wynikaja podbne wnioski, jak w tekscie Obserwator. Ludzie nie całkiem rozumieją to co się dzieje i mają bardzo mieszane uczucia. Niestety trzeba odzyskać media publiczne, bo one zakłamują całkowicie rzeczywistość.

Przekaz PIS'u, dotyczący koniecznych działań porzadkowych, niewątpliwie słuszny, nie dociera we właściwy sposób do wyborców.  Skoro jest taka potrzeba, to powinien to być przekaz bardziej bezpardonowy, bo pełosko-peezelowsko-komusza sitwa nie cofa się przed wytoczeniem "najcięższych dział" - podjeciem najbardziej haniebnych działań.

Pamietajmy, że po drugiej stronie stoi mafia składajaca się z pełowsko-ubecko-lewackich zdrajców, manipulantów i kłamców, którzy właśnie traca wpływy. Łatwo pola nie oddadzą, zatem my też walczmy z równą determinacją i nie cofajmy sie przed użyciem "broni ciężkiej".

Nie ma litości dla rozhulanego chamstwa i bezprawia i trzeba im to dać do zrozumienia.

 

Vote up!
4
Vote down!
0

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1500903

Prosty przekaz to taki:

Odwołany dyrektor, na kilka dni przed odejściem zatrudnia nową sekretarkę, mimo, że juz wiadomo, że będzie nowy dyrektor. I ten nowy dyrektor musi przez jakiś czas zatrudniac osobe, która jest niekompetentna, pali w sekretariacie papierosy i załatwia sie na wycieraczki. Watpię, żeby nawet najprostszy człowiek nie zrozumiał tej historyjki.

Vote up!
6
Vote down!
0
#1500905

PiS wysuwa autorytety (np.Piotrowicz, Nowak, Andrzejewski) do wyjaśniania kryzysu konstytucyjnego, a PO  wystawia przeciwko nim robaczywe orzechy Petru i Heńkę Krzywonos. To ich widać i słychać, natomiast prawdziwe autorytety to głos wołającego na puszczy. 

Wojna trwa, PO będzie walić teraz  w prezydenta Dudę bo wie, że nawet jeśli zostanie jej wytoczony proces za obrazę głowy państwa to kumple Rzeplińskiego go Platformie wygrają. 

PO ma ten komfort, że ma po swej stronie media tzw.państwowe. Nikt nie będzie wnikał w szczegóły, że np. te media  służyły latami partykularnym interesom Platformy Obywatelskiej. PO ma też inny komfort - Polak tak już ma, że przychylniej patrzy na opozycję niż na jej oponenta. To taka pokrętna logika, że każda opozycja z racji tego, że jest opozycją - ma rację, a cechą każdej władzy są niepopularne środki. 

Choć Polacy postawili na PiS to trzeba mieć na uwadze, że 2/3 tych, którzy na PiS głosowali, głosowali będąc w szpagacie, nie w 100-procentowym przekonaniu, że PiS powinien sprawować władzę. I na tym żeruje dziś PO. Dlatego wystawia np. Henię tramwajarkę przeciwko specjalistom PiS od prawa konstucyjnego.

Gdy media zaczną spełniać misję mediów - tę informacyjną zamiast misji propagandowej i lansowania "mamy Madzi" w różnych wariantach, PO straci swoje komforty. 

... Głowa boli od pytania - co najpierw zmieniać w Polsce bo praktyka pokazuje, że tu trzeba wszystko na raz i szybko.

Walczmy i wspierajmy - prezydenta Dudę, rząd Beaty Szydło i niech Pan Bóg ma w swej opiece Polskę i nas wszystkich, skupionych wokół polskich spraw, stojących za polską racją stanu! 

Pozdrawiam.

 

Vote up!
5
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1500915

Prosta sprawa na naprawe wszystkiego od demokracji ( kreacji demona ), po konstytucje ( wygodna dla nie ktorych ).

Krol i 10 przykazan.  Przeczytalem ze co nie ktorym marzy sie bron nuklearna dla Polski.  A mi sie marzy by Polacy byli najbardziej inteligentnym Narodem na swiecie.  Wiec edukacja powinna byc na najwyzszym poziomie i dostepna darmowo.

Rozaniec, karabin, Bog, Honor i Ojczyzna.

Vote up!
3
Vote down!
0

casey

#1500931

Cześć Janku

 

Trzeba wymyślić prosty i chwytliwy przekaz niezbicie mówiący, że to Prezydent i PIS mają rację i bronią Konstytucji przed zakusami PO i TK.

 

To zabieg socjotechniczny, który powinien stworzyć hasło - kalkę, logiczną i prostą, a potem należy ją powtarzać tysiąć razy.

W rozmowach na temat tego, bądź co bądź, ważnego kryzysu widzę:

- brak głębszego zainteresowania sprawą, objawiający się konkluzją, że PIS i PO kłócą się o coś, a Prezydent łamie Konstytucję,

- całkowite niezrozumienie problemu i, niestety, niechęć do zrozumienia, bo to zbyt mętne.

A dalej jest, jak piszesz. Naprawdę zdolni fachowcy winni sformułować przekaż, który będzie głoszony tysiąc razy w tysiącu miejsc.

 

Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1500939

Tekst powinien być powielany i wysyłany szeroko, bo jest czytelny i zrozumiały tażke dla ludzi nie mających pojęcia o prawie konstytucyjnym. Dziękuję Autorowi...

Vote up!
2
Vote down!
0

Yagon 12

#1500944

.... dzięki za link.

Polecam wywiad z Grzegorzem Braunem :

Vote up!
3
Vote down!
0
#1501042