Prosty sposób na załatwienie reparacji od Berlina

Obrazek użytkownika zuberegg
Idee

Domaganie się przez nasz kraj reparacji wojennych od Berlina jest czymś całkowicie naturalnym. Przez agresję Niemiec i wywołaną przez nich IIWŚ Polska straciła część swego terytorium, wiele ofiar, zabytków oraz została na pół wieku odcięta od  cywilizacji zachodniej, została zmuszona do życia w ustroju totalitarnym. Każdy rok takiego życia powodował kolejne straty które musimy odrabiać do dziś. Nie widzę niż złego w tym że Berlin skróci nam ten czas o kilka lat wypłaconymi reparacjami.

Oczywiście będzie tu opór Berlina, jest on zrozumiały. Nikt nie che płacić, opór jest też strategią handlową. Jest prosty sposób by załatwić tę sprawę, a przy okazji inną, uciążliwą dla nas..

Część środowisk żydowskich domaga się od Polski zwrotu pieniędzy za majątek utracony w Polsce podczas IIWŚ. Nasze stanowisko winno więc być takie- oczywiście zapłacimy wam, zaraz po tym jak otrzymamy zapłatę od Niemców. Pomóżcie nam załatwić u nich tę sprawę.

Liczę że dzisiejsze spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z przedstawicielami środowisk żydowskich dotyczyło tej sprawy i takiego sposobu jej załatwienia:).  

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.1 (głosów:7)

Komentarze

stanowili Żydzi, to jaki odsetek owych niemieckich reparacji powinni otrzymać? Zwłaszcza że już te reparacje płaciliśmy, swego czasu, różnym krajom, nie tylko ościennym (pierwsze z brzegu - Dania, USA), ale też płaciliśmy Sowietom, a tam również przebywali Żydzi z Polski. Jak to skalkulować?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1546556

 Jak to skalkulować?

Dać im jakiś procent wynegocjowanej sumy. Już oni wycisną Berlin, akurat względem nich Niemcy są bezbronne

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1546567

Proszę się nie martwić przez stulecia dzięki Żydom nasi przodkowie wiązali koniec z końcem. Exemplum Kazimierz Wielki zaprosił swoich królewskich gości do Wierzynka, a ten w zastępstwie króla ich nakarmił. (Słynna uczta u Wierzynka). Ciekawy jestem, czy ta Polska murowana została już spłacona?!  Nasza Wielka Emigracja wydzierżawiała im majątki na bardzo długi okres czasu, (sprzedawać na szczęście dobry Car nie pozwalał)  i bawiła się w Paryżu. Kilka lat temu obiegł świat komunikat, o rozliczeniu się któregoś francuskiego banku z jakimiś krewnymi naszej Rózi Thun, (Piszę krewnymi bo te nasze wielkie rody były wszystkie ze sobą spokrewnione). Bank wypłacił wszystkim spadkobiercom pieniądze za zdeponowane w nim przed wiekami wielkie złote koło pod zastaw którego cała rodzina przez ostatnie stulecia pożyczała pieniądze. To Żydom sprzedawaliśmy płody naszej ziemi, a wcześniej poddanych. Któryś z żeńskich zakonów (nie pamiętam już który specjalizował się w kształceniu i nawracaniu panien z bogatych żydowskich rodzin i wydawaniu ich za naszych arystokratów. Romanse i współpraca kwitną do tej pory.

Ponoć ojciec naszego króla Augusta Poniatowskiego był owocem romansu Sapiechy z jakąś piękną Żydówką i został przez "dziadka" Poniatowskiego adoptowany.

Na rycinie u góry Nasz król Kazimierz wielki i Esterka.

P.S. Proszę nie oburzać się na mnie za słowa prawdy i za bardzo nie minusować tego wpisu. Tylko prawda jest ciekawa!

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1546618