Kopacz rzuciła ręcznik

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

PO broniła się, broniła...aż przegrała. Stało się to co stać się musiało. Nagrywający osiągnął swój cel-zmusił platformę do uznania swego odejścia. Politycy PO myśleli że jakoś taśmy prawdy uda im się "rozchodzić", że dotrwają do wyborów. Platforma już snuła plany nowego otwarcia, nowych pomysłów które mają  przyciągnąć wyborców. Wczoraj te wszystkie plany i nadzieje uległy zniszczeniu. Nagrywający przypomniał im że pewne grzechy nie ujdą na sucho i ujawniono całość materiałów (niby że 75%, ale przecież nawet dziecko wie że do wyborów wypłynie wszystko). W tych materiałach jest bomb politycznych że można by nimi grać w kilku kolejnych kampaniach, nie tylko w tej najbliższej. PO mogłaby się szamotać, stawiać, dotrwać do wyborów jednak bombardowana cytatami z ujawnionych nagrań byłaby bez szans wyborczych z realna groźbą katastrofy wyborczej. Kopacz która łudziła się co do szans wyborczych PO, chciała jeszcze zrobić nowe otwarcie..Jednak i ten plan został zastopowany. Pozostał jej tylko wariant Tuska. Okopanie się na swoich pozycjach, ugranie ok. 15%-20% i liczenie na kolejne wybory. Przed wakacjami żadnej ofensywy PO nie będzie. Będzie zajmowanie się sprzątaniem po taśmach prawdy. Trzeba będzie zastąpić Sikorskiego, ministrów. Będzie wałkowany temat następcy Seremeta-jak długo będzie on wałkowany, tak długo platforma się nie odklei od tej afery. Uważam że atak w Seremeta to samobój Kopacz-rozciągnie to w czasie oddziaływanie tej afery i pozwoli opozycji ciągle ją przypominać.

W tej sytuacji nowe otwarcie, wypadnie najwcześniej w wakacje lub na wrzesień i odniesie taki sam skutek jak otwarcie się Komorowskiego tuż po pierwszej turze, będzie zupełnie niewiarygodne. 

Słowa Sikorskiego potwierdzają że PO pogodziła się z wyborem wariantu Donalda. Sikorski nie ukrywa że składający dymisję nie myśli o dobru Polski, narodu, prestiżu państwa. Nie, Sikorski odchodzi dla dobra PO. I pochwalił się że będzie liderem list tej partii w Bydgoszczy. Jak widać w sprawie jego odejścia odbył się mały targ:). Wygrał Sikorski, z jedynki wejdzie do sejmu...

Dymisje dzisiejsze i słowa Sikorskiego pokazują jasno że platforma szkodzi interesom naszego państwa. Dziś jesteśmy pośmiewiskiem całego świata, pewnie politycy zagraniczni mają niezły ubaw czytając brednie opowiadane przez asów z PO. Gdyby im zależało na państwie, zmiany nastąpiłyby już rok temu, tuż po ujawnieniu faktu ich powstania. Przecież każdy wiedział że one wypłyną. Trwanie mimo tej świadomości było jawnym szkodzeniem interesom naszego państwa. Dziś są one tylko próbą ratowania PO, jej interes jest dla tych ludzi ważniejszy niż Polska. Gdyby chodziło o naprawę państwa to dziś usłyszelibyśmy o dymisji Wojtunika i rozpoczęciu odsuwania Belki. Skompromitowali się oni (prócz Sikorskiego i Bieńkowskiej) najbardziej.

Dzisiejszy dzień może być radosny tylko z jednego powodu..PO i Kopacz pogodzili się z porażką. Szkoda tylko że trzeba było tak wielkiego ośmieszenia naszego państwa. Ale ten ręcznik na ringu bardzo cieszy, oj cieszy.

Oczywiście przypomnę że uważam iż za zmianami w naszej sytuacji politycznej stoi największe mocarstwo świata. Mocarstwo to potrzebuje stabilnego sojusznika podczas swego zaangażowania na Ukrainie i takiego który nie pozwoli urosnąć Berlinowi..

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:11)

Komentarze

                          

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1483850

serwus,

na tym zdjeciu, to Schetyna nawet spodni nie potrzebuje opuszczac...

wykapany...., no tak czy inaczej w filmie Yentl mogby zagrac pierwsza role...

Jakby go przez jakas agencje przepuscic, to w HolyUdzie mozna, by jakas kase za niego wyrwac...

chociaz jeden maly pozytek bylby z tego szkodnika...

pzdr ;-)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

chris

#1483877

Wątpie by Schetyna sie cieszył....

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1483902

Ostatni akapit celny bardzo. Amerykanie wymienili ambasadora w Warszawie i od razu - buuum! Dla wszystkich w kraju i za granica PO jest juz tylko balastem, niepotrzrbnym wrzodem korupcji i zlodziejstwa. Dlatego padnie, choc "liderzy" zdaje się nadal niczego nie rozumieją...a Zdradek - jak zwykle swą wypowiedzia znów odebrał swoim ze dwa procentowe punkty...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1483855

swego WSI-owego genproka zanim odejdzie na śmietnik, aby w ten sposób związać albo wykręcić ręce prezydentowi Dudzie na 6 lat.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1483864

.... oczywiście, że  o to chodzi !

pozdr.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1483866

Wątpie by taki był cel. Przecież zaraz po wyborach PiS zapewne zniesie urząd prakuratora geenralnego jako osobną funkcję...

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1483904

Najpierw te wybory trzeba wygrać i nawet wygrana nie gwarantuje PiSowi samodzielnego rządzenia... bo przypominam, że sitwa jeszcze panuje nad wszystkim.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Ula

 

#1484036

"Najpierw te wybory trzeba wygrać i nawet wygrana nie gwarantuje PiSowi samodzielnego rządzenia"

Zycięstwo PiS jest na 90% przesądzone. PO już sie nie podniesie, przed wyborami wypłyną kolejne taśmy. Zwycięstwo PiSowi mógłby odebrać jedynie Kukiz ale tylk ow sytuacji przejecia 70% elektoraru lemingowego co jest mało prawdopodobne ataki na niego.

Niestety, samodzielne rząd yrównież są mało prawdopodobne. Jednak Kukiz wchodzący do sejmu jako antysystemowiec-dla młodych antyPO-będzie "skazany" na wspólpracę z PiS.  Pytanie tylko, na ile jego klub będzie zdyscyplinowany?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1484051