Złodziej powołuje komisję śledczą

Obrazek użytkownika zetjot
Blog
W Polsce trwa w najlepsze, dynamiczny, niemal jak za Gierka, rozwój wszystkiego. Szczególnie dynamicznie rozwija się transformacja i przepływy finansowe niegdyś, w czasach gdy nie wynaleziono jeszcze  nowomowy, określane mianem złodziejstwa. Działalność ta wkroczyła obecnie na wyższy szczebel zaawansowania. Do pewnego momentu ograniczała się ona do taktyki tradycyjnego nawoływania "Łapaj złodzieja", potem  w szatni złodziej wyjaśniał nam, że nie ma naszego płaszcza i co mu zrobimy, teraz na nowym etapie, po udanej operacji "Wołomin", złodzieje podejmują kroki w celu powołania komisji śledczej. Będą dociekać, kto bojkotował ten tak owocny tryb wdrażania nowej, postkapitalistycznej ekonomii. Należy domniemywać, że na kolejnym etapie czynione będą próby wejścia do strefy euro, by utrudnić lokalizację sprzeniewierzonych funduszy i rozmyć odpowiedzialność w ogólnoeuropejskim rozgardiaszu..
 
Moje notki, ostatnimi czasy, generalnie sprowadzają się do odnotowywania  przypadków, pardon, ale to nie są żadne przypadki, squrwielstwa, które toczy polską(?) politykę(?) jak czerw drewno. Staram się też przypomnieć, że pozostawienie sprawy bez konsekwencji ociera się o samobójstwo. Dzisiaj nie powiem nic nowego, ale jako osoba bezpośrednio zainteresowana, jako członek SKOKu, informuję, że mam nie tylko publiczny lecz także i prywatny obowiązek przeciwstawienia się tym squrwielom. Jakby na tę sprawę nie patrzyć, ci ludzie postawili się poza prawem, a poza prawem nie obowiązują nas reguły gry i możemy z nimi zrobić to, co zechcemy. Jeśli moja kasa w SKOKu poniesie najmniejszy uszczerbek z powodu działania tych gangsterów, odbiorę swoje w naturze od gdańskich platformersów. 
 
Warto pomyśleć o powołaniu lokalnych grup rekwizycyjnych i tworzyć listy tłustych misiów upasionych na publicznym groszu. Najpierw Budyń, potem Sławek od Zegarków, no i jest jeszcze urząd marszałkowski z bardzo licznym gremium urzędniczym, któremu także należałoby zapewnić należytą ochronę, żeby się te dochody nie zmarnowały na jakichś kontach na Kajmanach czy innych Cyprach.
 
Tyle o złodziejstwie finansowym, a należy także pamiętać i o innych formach złodziejstwa - np. o złodziejach  i fałszerzach pamięci. Są różne dobra i je też można poddawać różnm formom manipulacji. Z wydarzeń tych wypływa prosta nauka - system totalitarny ma to do siebie, że działa jak równia pochyła, zna tylko jeden kierunek -  w dół, a przy tym nie toleruje elementów sprzecznych i stara się je usunąć. Dlatego musi zniszczyć konkurencję i demokrację. Chyba że natrafi na zdecydowany opór i dopiero dwtedy decyduje się cofnąć.
Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:22)

Komentarze

ustawili się nie tylko ci od SKOKów ale cała reszta tych, co to mają usta pełne demokracji. Tylko usta. Polska stała się swoistym Eldorado dla wszelkiej maści przekrętasów i złodziei. Dlatego robią oni wszystko aby ich nie odsunąć od koryta, bo któż by tam dobrowolnie oddał taki pyszny paśnik. Żeby to wszystko wróciło na normalnie cywilizowane tory, to jakoś nie widzę w najbliższej przyszłości jakiegoś remedium na wylecznie się z tej choroby. Ludzie tak bowiem dali się zaszufladkować, że dla nich istnienie normalnie funkcjonującego państwa jakoś nie stanowi żadnego priotytetu, poza własną kieszenią.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#1470730

Jest jednak potencjał pozwalający na obalenie systemu, tylko że należy zdać sobie sprawę z tego, że to jest jedyna metoda. I nie jest to sprawa partii politycznych, lecz niezależnego ruchu np. konfederacji.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1470732

Jestem całym sercem za powołaniem (na wzór tego z XVI wieku) Ruchu Egzekucji Dóbr, który zająłby się egzekwowaniem zagrabinych zrówno państwowych, jak i prywatnych "dóbr".

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

jan patmo

#1470731

Witaj

 

Na naszym terenie tłuste mise przestały się czuć bezkarne. Jak to się kiedyś mówiło - saks im lata. Peowski ultrakombinator prezydent Gdańska Adamowicz zaczął w pośpiechu wyprzedawać swoje skombinowane mieszkania. Już spieniężył pięć i trzy mu pozostały. By zdążyć przed prokuraturą. Ja bym mu na wszelki wypadek zabrał paszport. Całej jego rodzinie.

Może to skromny początek?

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1470737

Stworzono najwieksza mafie urzednicza w dziejach naszego kraju,aby miec wierny elektorat wyborczy z pociotkami! Nie mowie o zwyklytch urzednikach,tylko o tych zarabiajacych niebotyczne krocie,otrzymujacych milionowe odprawy za krotkofala niby prace! Ta patologia niszczy nasz kraj ! Sluzby i bractwo w togach rozpoztarlo parasol ochronny dla bandytow grabiacy Polske!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1470764

III RP jest marną repliką PRL-u, jakimś komiczno -groteskowym wynaturzeniem. Tylko niestety realnie dotyka nszzego życia, kradnie realne pieniądze i niszczy wszystko co polskie. takie grupy by sie przydały - PO-szuści są bezkarni bo anonimowi, gdyby sąsiedzi najbliżsi nazywali ich prawdziwie "złodziejami" i "przestepcami" byłoby inaczej...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1470765

pisaniem nie zrobimy nic!!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

adolfnr2

#1470766

Co proponujesz?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1470767

Zgadzam się co do tego, że samym pisaniem nic nie zrobimy.Jedynym rozwiązaniem jest zbiorowe i regularne prezentowanie naszej postawy w przestrzeni publicznej a następnie powołanie ogólnonarodowej konfederacji, która wywierać będzie rosnąćy nacisk na władzę aż do jej siłowego obalenia, jeśli zajdzie taka konieczność.

Jest to jedyna droga bo przeciwnik, czyli establishment postkomunistyczny, nie uznaje demokracji i negocjacji. Jeżeli chcemy przeżyć musimy podjąć realną walkę w realu a nie tylko w wirtualu. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1470773

...jak daleko może posunąć się i to absolutnie bezkarnie banda nami rządząca!!! Rzuca nam się ochłapy informacji n.p. o SKOK Wołomin, co było tajemnicą poliszynela ale jednocześnie wmawia, że gazoport jest ukończony w 95% ale na takiej zasadzie jak sieć wodociągowa- bez zaworów i kranów jest to faktyczne wykonanie i zamrożony bezproduktywnie kapitał... Wielu uważa z nas, że pochodzenie "riezuńskie" prezydenta jest wysoce prawdopodobne ale z drugiej strony ŻADNE prawicowe media nic nie robią by to rzetelnie podać do publicznej wiadomości!!! Bandytyzm wyników wyborów samorządowych niby wszyscy znają, ale czy ktoś oficjalnie przeliczył ilość nieważnych oddanych głosów i podał do wiadomości NIE a jest to około 4-5 mln. głosów!!! Marzy nam się prezydent Duda, a aktualny, wobec wcześniejszych faktów ma głęboko w d.... calą kampanie, bo przypuszczalnie wynik zna!!! O tym jak daleko wstecz jest planowy rosyjski imperializm, tak naprawdę przekonujemy się dopiero teraz-ni mniej nj więcej ograbiają Polskę rosyjscy agenci, chronieni przez rosyjskich agentów i sympatyków, a z drugiej strony, niemieckiej, już padły słowa na temat NIE dostarczenia nam kolejnej transzy Leopardów...Co dzieje się z opracowaną platformą Anders, nad którą wisi fatum specjalistów po "woroszyłówce"??!!Kto stał za Amber Gold, jeżeli nie kapitał pochodzący z GRU (oczywiści trop w tym kierunku jak najszybciej wyciszono), ale, co ważniejsze, kto wziął kasę..???.Wszyscy wiedzą, bo mają podaną wiedzę na talerzu, ale co z tego, skoro w krajem rządzi SOWA ...A gwiazdami telewizji są panowie G,D,i inni, ważniejsi, ale w cieniu...Owszem, pierwszy punktem na drodze oderwania od koryta całej zgraji POlszewii jest Nasz Prezydent, ale czy tym razem Go upilnujemy, czy też chronić go będą nieudacznicy, rzeczywiści i rzekomi...??? I co dalej będzie można zrobić z cała tą chołotą o moskiewskim kubku??!!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1470778

Bez nadmiaru tragiczności. Repertuar środków działania jest znany - Polska ma za sobą ponad 1000 lat historii i chcący zawsze coś znajdzie. Wymaga to oczywiście nakładu środków i rezygnacji ze statusu żaby tkwiącej w podgrzewanej wodzie w garnku.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1470779

Dlaczego  (a może który) Budyń??? 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Niueste

#1470791

Ten od mieszkań bez liku, ścigany przez CBA. Bo ma kasę.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1470795

Dzięki, bo już myślałam, że nasz Budyń.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Niueste

#1470810