Zetjot w fazie leminga

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

W kwestii stanu Polski są mniej więcej trzy odmienne stanowiska. Pierwsze głosi, że to złoty wiek, drugie, że Polska jest w ruinie, a trzecia, że obie poprzednie wersje są kłamliwe. Niestety żadna z tych trzech wersji ocennych nie odpowiada faktycznemu stanowi rzeczy, ponieważ nie precyzuje założeń, w oparciu o które dokonano oceny ani nie rozróżnia odmiennych sfer. Tymczasem sfera prywatna rządzi się, do pewnego stopnia tylko oczywiście, odmiennymi prawami niż publiczna.

Po przeczytaniu wielu tekstów wyrażających różne odmienne, acz krytyczne stanowiska, przypomniał mi się incydent z mojej osobistej biografii, który pokazuje jak trudno coś ocenić bez właściwych, precyzyjnych założeń.

Kiedyś, dawno temu, za Gomułki jeszcze, przejeżdżałem przez Płock z wycieczką szkolną i uderzył mnie las anten telewizyjnych na dachach domów. To była przecież gomułkowska bida. U mnie w domu długo jeszcze telewizora nie było. Więc byłem szczerze zadziwiony.

Parę lat później, będąc u rodziny w USA, przytoczyłem ten obraz lasu anten na podparcie tezy, że w peerelu nie jest tak źle. Brakowało mi adekwatnej aparatury krytycznej, więc wyszedłem na obrońcę komuny. Problem tkwi w tym, że ludzie w sposób naiwny, wiążą nie te skutki i nie z tymi przyczynami co należy. A oko nie jest właściwym instrumentem oceny. Teraz mamy podobny problem z oceną rzeczywistości w przypadku środowisk określanych mianem lemingów. Nie potrafią oni rozróżnić odrębnych sfer, świat to dla nich jeden wielki miszmasz.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:13)

Komentarze

Ocena rzeczywistości jest trudna dla leminga, bo brak mu narzędzi. Posiada co prawda oczy i uszy ale boi sie im zawierzyć. Woli polegać na cudzej ocenie, najlepiej jakiejś fajnej redaktorki telewizyjnej albo dziennikarza GW. Dodatkowo leming nie ma pojęcia o prawie administracyjnym czy konstytucyjnym, niezbyt mocno pamieta różne fakty historyczne, a prawdy nie szuka. Ponadto lemingi boją się bardzo słyszeć prawdę: Polska dla nich pieknieje, bo postawiono kolejne niepotrzebne nikomu muzeum i mamy aż 3 autostrady. Leming nie zauważa, że te autostrady na ogól nie łączą stolicy z dużymi miastami. Tej piekności Polski nie lączą  z odpływem za granicę mlodych ludzi, niskiej dzietności,  rządami w Polsce obcych instytucji. Uszło ich uwagi, że upadla całkowicie idea demokracji, a obywatele przestali mieć wpływ nawet na nauczanie i wychowanie dzieci w placowkach.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1494552

Napisałeś Zetjocie........

.....A oko nie jest właściwym instrumentem oceny..... 

Pozwolisz, że nie zgodzę się z Twoim powyższym stwierdzeniem. A raczej nawet powiedziałbym, że oko nasze jest idealnym instrumentem do oceny wielu aspektów naszej rzeczywistości. Szczególnie ten pierwszy rzut oka jest niesamowity. Spójrz na ten obrazek, co niżej. Na wypowiedź człowieka. Dla mnie, nie jest on żadnym autorytetem. Paskudny były komuch, co wielokrotnie działaniami swymi i wypowiedziami potwierdzał. To stwierdzenie pod obrazkiem,  "WIOSNY" NIE CZYNI, TAK JAK JEDNA JASKÓŁKA JEJ NIE ZWIASTUJE.

Osobnik wstrętnym POstkomuchem POzostanie do zgonu swego, ale spójrzcie na obrazek i przeczytajcie sami jego słowa. Czy można im cokolwiek zarzucić ? Że słowa głoszą nieprawdę ?

Andrzej Celiński o Ewie Kopacz: "Twarz jak drobnej złodziejki". I dalej: "Nie zasługuje na pozycję premiera mojego ukochanego Kraju"Tak więc, kobieta o twarzy drobnej złodziejki  jak i jej mocodawcy i te sitwy ją otaczające, winny znaleźć swe miejsce na długiej ławie oskarżonych, KS i długoletnie wyroki w ZK.....Kwintesencja słuszności. Może korekty wymagałoby tylko słowo drobna. No ale te złodziejstwa kobiety o twarzy drobnej złodziejki, to sprawa dla śledczych, którzy z pewnością znajdą dowody na gigantyczne złodziejstwa, o czym my, zwykli Obywatele Polski wiemy doskonale. I wiemy także, że skala złodziejstw kobiety o twarzy drobnej złodziejki, stojącej na czele zbrodniczej, przestępczej formacji POszustów i POstkomuchów też, panie Celiński, czyli pana i kolesi jak Miller & Co, jest gigantyczna. 

 

 
Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1494574

Oko jest instrumentem do postrzegania, tak jak ucho czy dotyk, służy do rejestracji bodźców.. Ocena należy do komponentu emocjonalno-poznawczego umysłu.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1494578

a pamiętasz Zetjocie słowa Księgi Ksiąg:

.....MAJĄ OCZY A NIE WIDZĄ... MAJĄ USZY A NIE SŁYSZĄ.....?

mnie oczy powiedziały lata temu, kim jest obecna złodziejka. Pierwszy rzut oka mi powiedział. Żadne inne postrzeganie. Podobnie pierwszy rzut oka mi powiedział na zdjęcie DOTU, zwanego matołem. Tamtej czerwcowej nocy.

i ten jego wystraszony jęk....panowie policzmy głosy,.... i ten wstrętny wytrzeszcz tych jego patrzałek....

 

Jeden rzut oka Zetjocie, i bez żadnego postrzegania ani angażowania, żadnego komponentu emocjonalno-poznawczego umysłu i żadnej wiedzy o tym gówniarzu, wiedziałem, że to gnojek i ścierwo.

Przyszłość tylko potwierdziła trafność oceny tego pierwszego rzutu oka. Potwierdzała każdego dnia przez lata. Tu mamy do czynienia z obecną premierzycą, która jaka jest każdy widzi. Wtedy mieliśmy do czynienia z głupkiem, który głupkiem zaczynając był i który swoją "karierę" głupola dalej kontynuuje. A powinno ścierwo jedno i drugie wisieć.

 

HOWGH !

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1494586

gdzie rozwinięcie tematu? I wniosek? Chętnie przeczytam dalszą część tekstu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1494577

To jest tylko incydentalny komentarz do powszechnych mniemań nawiążujący do osobistej biografii, a nie tekst tematyczny.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1494579

Witam! Jako krotkofalowiec ,anteny moja przypadloscia! W stanie wojennym aresztowano nam nasze rasiostacje! Ale glowy nie zaaresztowano ! Pojawily sie nowe konstrukcje kolegow z poludnia i centralnej Polski! Wszystkie relacje stanu wojennego caly czas byly przekazywane USA ,bo tylko im wierzylismy! Wyrywkowo, nie schematycznie,ale intensywnie byly nadawane komunikaty z wydarzen okupacji Polski przez ZOMO!  Nawet 5 lat kwarantanny otrzymali moi koledzy ,ktorych zatrzymano w trakcie nadawania! Po latach wspominalismy i identyfikowalismy sie z kolegami z USA! Czesto byla ,to nasza Polonia! Pozdrowienie amatorskie na swiecie vy 73! Klaniam sie SP9...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1494582