Wystarczy nie kraść, wystarczy nie kłamać

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Wiele się mówi o sukcesach polskiego rządu i celnie jedno ze źródeł tego sukcesu ujawnia hasło “wystarczy nie kraść”. Automatycznie też hasło to wskazuje na źródło porażki rządzącej uprzednio tzw. opozycji, czytaj układu postkomunistycznego – złodziejstwo jako modus vivendi.

Jest jeszcze drugie źródło sukcesu Prawa i Sprawiedliwości, wyrażające się hasłem “wystarczy nie kłamać”. Obiecał PIS reformy i obietnice te realizuje.

Jest tylko jeden problem – złodziejstwo zostało usunięte, ale kłamstwo pozostało i króluje na ustach tzw. opozycji i środowisk medialanych z nią związanych, że aż hadko słuchać. Stąd kolejne zadanie dla polityków PIS - konieczność usunięcia z przestrzeni publicznej instytucji propagujących i wspierających kłamstwo.

Więc niech tzw. opozycja wyuczy się tych haseł na pamięć:

po pierwsze, nie kraść

po drugie, nie kłamać

Czy opozycja jest w stanie te hasła przyswoić można mieć wątpliwości, jako że system postkomunistyczny oparty był na kłamstwie i złodziejstwie i rezygnacja z tych środków oznacza upadek układu postkomunistycznego, bo to są jego cechy strukturalne. Instytucje systemu postkomunistycznego miały charakter wyzyskujący, złodziejski a ukrycie tego czynnika wymagało z kolei kłamstwa. Układ postkomunistyczny nie dysponuje żadnymi innymi motywami i aktywami, które zapewniłyby mu trwałość i w związku z tym skazany jest na upadek.

Można z góry przewidywać, jak pewne procesy się potoczą, gdyż są pewne reguły, zakodowane w cywilizacji, kierujące procesami. Wielokrotnie pisałem, że cywlizacja Zachodu oparta jest na pakiecie relacji - prawda, miłość i wolność – a jakiekolwiek naruszenie tych relacji skończy się, zależnie od zakresu naruszeń, albo ciężkim kryzysem albo upadkiem totalnym. I podobne reguły obowiązują w Polsce, więc nietrudno przewidzieć, co się stanie.

Z tego pakietu widać też, że relacja prawdy pełni rolę kluczową, bo jeżeli się mówi prawdę, złodziejstwo nie wchodzi w grę. Ponadto widać z logiki relacji, że proces odzyskiwania państwa nie zostanie zakończony, dopóki nie zlikwiduje się obszarów kłamstwa. 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)

Komentarze

Nie ma zgody, albowiem oni opanowali kłamstwo jako rację bytu i doprowadzili do swojej doktryny. Choćby ich założenie iż są partią spokoju i miłości w efekcie ich wyznawca, który w to uwierzył zastrzelił pracownika kancelarii Pis-owskiej w Łodzi.

Kłamstwo w polityce w naszym kraju będzie żyło tak długo jak długo będzie żyło pokolenie wykształcone w kłamstwie. I jakakolwiek próba wyrugowania kłamstwa jest kłamstwem (skazana na porażkę). Mam w rodzinie kilku stronników obecnej opozycji. Ludzie poważni, wiekowi, nie jedno w życiu przeżyli, a mimo to pan Grzesio jest dla nich półbogiem. Jedna z wielbicielek mieszka w kamienicy która była w kolejce do "sprywatyzowania" przez układ i tylko wszedł PiS i wstrzymał procedury. Już siedzieli na walizkach. Pytam tę moją rodzinę: co oni muszą jeszcze wyciąć abyś zrozumiał (zrozumiała), że to krętacze. Odpowiadają: ty nic nie rozumiesz, tu chodzi o demokrację, o niezawisłość sądów, o zamach na TK.

Lecz Ty autorze (bez obrazy) zapewne masz inną rodzinę, może przyjechali z Marsa więc brak Ci odniesienia.

 Mimo wszystko: pozdrawiam serdecznie !

Vote up!
5
Vote down!
0

Apoloniusz

#1548218

Chwileczkę, nie bardzo pojmuję o co Panu chodzi.

Wszystko opisałem dokładnie, ale mogę temat uszczegółowić: Kłamstwo zawsze występuje w ludzkich populacjach, ale są systemy, oparte na instytucjach, czyniące z kłamstwa element konstytutywny systemu. I wtedy kłamstwo się reprodukuje rozszerzając na cały system. Nic specjalnie odkrywczego.

 

Vote up!
3
Vote down!
0
#1548243

Kłamstwo jest stałym elementem działania totalnych, bo okradanie Polski możliwe jest tylko za zasłoną łgarstwa...

Vote up!
4
Vote down!
0

Yagon 12

#1548240

O to właśnie mi chodziło.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1548244

TyPOwy system żydo-komuny, a efekt tego widzieliśmy przez 8 lat rządów PO-PSL, a teraz do tych kłamców dołączyła jeszcze Nowoczesna.

Geneza jest prosta, zakamuflowane niszczenie Polski i wyprowadzanie majątku narodowego na rzecz innych państw, a teraz do obalenia rządu i ponownego dojścia do koryta.

Zakamuflowanie, przykłady: złodziejska prywatyzacja Balcerowicza, czy złodziejska reprywatyzacja kamienic w Warszawie Hajki bufetowej i tysiące innych przewał.  A społeczeństwu wciskali kit, że to dla dobra Polski i obywateli.

Węgierski czerwony premier nie pamiętam nazwiska, został złapany jak mówił, kłamaliśmy, kłamiemy i będziemy kłamać by zostać przy korycie i tak jest wszędzie, gdzie rządzą lewaki i żydo-komuchy.

Pozdrawiam.

Vote up!
3
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1548287

który później, w ramach jakiegoś protestu, nawet "głodował" przed węgierskim parlamentem.

Pozdrawiam,

Vote up!
1
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1548322