Wrogie przejęcie umysłu

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Drodzy Państwo demoliberalizm zoperował wam umysły, bo dostęp do mózgu danej osoby ma nie tylko ta osoba. Ma go całe środowisko. Ze spolecznej natury człowieka wynika, że umysł czlowieka jest otwarty na bodźce z zewnątrz, i tylko te bodźce mają moc kształtowania umysłu, a przecież wcale nie muszą to być bodźce wyłacznie pozytywne. Tak więc wasze umysły mogą paść ofiarą wrogiego przejecia, a wy nawet możecie nie mieć o tym pojęcia.

Umysł jest poddany ogromnej presji technologii medialnej i cybersfery. Dodajmy do tego stwierdzenia neurobiologów, którzy oceniają, że tylko 5% zachowań jest kontrolowanych świadomie. Poza naszą kontrolą pozostaje więc bardzo obszerna sfera. Aż strach się bać, co się tam dzieje, kto się tam włamuje. 

Na tym właśnie opiera się ideologia demoliberalna, która nierozłącznie sprzężona jest z konsumpcjonizmem. Oparty na wyrwanej z kontekstu natury ludzkiej koncepcji skrajnej wolności doprowadził do zamknięcia jednostek w osobnych bąblach, z których im się trudno wyrwać, ponieważ pozbawione zostały dostępu do pozostałych składników natury ludzkiej, takich jak prawda i miłość.Okaleczone w ten sposób osoby mają kłopoty z nawiązywaniem pełnych relacji. 

W kwestii formalnej, przypominam, że to model abstrakcyjny, uwzględniający tylko cechy kluczowe, pomijający drugorzędne cechy szczegółowe. Każdy z nas musi więc dopisać do modelu sam te cechy szczegółowe, jakie mu się w życiu przytrafiły. 

Tak więc wrogie przejęcie umysłu nie jest jakąś fantazją s-f. Mało tego, wiedza potoczna dysponuje już pewną znajomością faktów dotyczących umysłu. Przecież nie bez kozery funkcjonuje powiedzenie, że ogon macha psem. Oznacza ono powszechną świadomość faktu, że człowiekiem mogą miotać nieuświadomione popędy. Wiedzą o tym marketerzy i wykorzystali swoją wiedzę do wrogiego przejęcia umysłów, które jest szczególnie widoczne w reklamie bazującej na wykorzystaniu motywów seksualnych. Toteż możemy to powiedzenie zmodyfikować stwierdzając, że to penis w tym przypadku macha psem. W psi ogon zaimplantowano czipa lub wirusa i teraz ogon psa jest na łańcuchu albo on-line i macha na komendę z zewnątrz.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)

Komentarze

zauwazylem to już dawno na Niepoprawnych, ile umysłów zostało przejętych przez wrogie siły. Niektóre mózgi nawet do tego stopnia zostały opanowane, ze popierają rządy Knesetu w Polsce. I jeszcze nazywają to dobra zmiana.

Qń by się uśmiał, ale nie może bo jego łeb tez zaczadzony.

Vote up!
0
Vote down!
0

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1570960

Polityka ma to do siebie,że prowadzi się ją w realu, w takiej a nie innej strukturze społecznej. Nie prowadzi się jej w wyobraźni, nawet tej najbogatszej w pomysły.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1570968