Mężowie stanu, politycy i figuranci

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Ja się wcale nie dziwię pogłosom i zarzutom, że Kaczyński nie chce rozmawiać z niektórymi tzw. politykami, ale zastanawiam się nad ich sensem. Rozmawiać to można z poważnymi ludźmi, samostanowiącymi o sobie. Rozmawiać należy z realnymi decydentami a nie z figurantami. Czy Sławek Pendolino był realnym, kompetentnym decydentem czy figurantem? Czy Petru i Schetyna to kompetentni, realni decydenci ?. Zejdźmy niżej – czy pani Kluzik-Rostkowska, pani Szumilas czy pani Hall byłyby kompetentnymi partnerami do rozmowy z panią minister Zalewską ?

Może o to właśnie chodzi – o uwikłanie w niekończące się przepychanki i jałowe dyskusje z figurantami ? Może na tym polega strategia sterników układu postkomunistycznego by uniemożliwić, a przynajmniej utrudnić czy spowolnić przeprowadzenie niezbędnych reform ?

Kto jest odpowiedzialny za pojawienie się takich miernot na scenie publicznej, za tych figurantów opłacanych na naszą szkodę z naszych podatków ? W ostateczności odpowiedzialność spada na wyborców głosujących na idiotów. Kajać się też powinni i dziennikarze udostępniający takim durniom czas antenowy. Czyli znowu pojawia się kwestia niekompetentnych lub skorumpowanych mediów.

I teraz warto wziąć pod lupę tekst pana Wszołka, bo on mi dostarczył, jak na zamówienie, ilustracji problemu:

]]>http://wszolek.salon24.pl/746167,niedobra-zmiana-w-wiadomosciach-tvp]]>

Kluczową kwestią, którą Wszołek pomija jest kwestia, czy obecna opozycja, poza Ruchem Kukiza, jest prawdziwą opozycją czy tylko figurantami – wioską potiomkinowską dla mamienia wyborców. Jeżeli chodzi o mnie, jest dla mnie rzeczą oczywistą, że “opozycja” ta jest wyłącznie reprezentacją układu postkomunistycznego, a nie przejawem oddolnych działań demokratycznych. A jeżeli przyjmiemy moją tezą, to cały tekst pana Wszołka traci sens.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (4 głosy)

Komentarze

oczywiście "totalni" to tylko atrapa opozycji, wynajeci ludzie do niszczenia Polski...tylko ich mocodawcom jest obojetne co stanie się z agenturą gdy przestanie byc potrzebna,,,

Vote up!
3
Vote down!
0

Yagon 12

#1530089

Potężny kryzys przywódczy całej opozycyjnej kierowniczej trójki. I nikt nowy się nie wyłania, kto wyrastał by ponad przeciętność.

 

 

 

 

 

Vote up!
3
Vote down!
0
#1530100

Jedno mnie zastanawia - czy ci faceci nawet porżądnie ubrać się nie potrafią ? To świadczy o błędnej ocenie siebie, zarówno aspektu fizycznego jak i duchowego.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1530157