Obrażeni na logikę czyli na złość mamie uszy sobie odmrożę

Obrazek użytkownika zetjot
Blog
Kwestia finansowania partii politycznych dostarcza przykładu sytuacji, gdy emocje biorą rozbrat z racjonalną refleksją.
 
Emocje odgrywają istotną rolę w dostarczaniu wstępnego materiału decyzyjnego do dalszej racjonalnej obróbki przy pomocy refleksji przed podjęciem ostatecznej decyzji, ale tu mamy przyklad, gdy proces kończy się na tej pierwszej fazie, odruchowej i bezrefleksyjnej, wskutek zewnętrznych manipulacji ideami, nałożonych na deficyt charakterologiczny.
 
O jakości polityki przesądzają nie tyle rozwiążania formalno-prawne, co oddolna aktywność obywatelska, która rekompensuje wady ustrojowe. Tymczasem Polacy chcieliby, żeby, bez ich osobistej aktywności, przy pomocy jakiejś czarodziejskiej różdżki, dało się sterować polityką. Różdżki nie było, nie ma i nie będzie.Tak to oto wychodzą na wierzch brzydkie cechy  charakteru Polaków czy raczej polactwa, motywowanego emocjonalnie bez racjonalnej refeksji. Polityka jest be, więc nie będę na nią płacił.
 
Partie polityczne są częścią ustroju politycznego Rzeczypospolitej, instytucjami nie prywatnymi lecz publicznymi i sama goła logika nakazuje finansować je ze środków publicznych. Takie czy inne finansowanie samo przez siebie nie rozwiązuje realnych problemów politycznych, lecz je tylko ułatwia bądź utrudnia, a problemy wynikają z czego innego - z marazmu społecznego i charakteru struktur władzy.Likwidacja finansowania z budżetu byłaby wylewaniem dziecka z kąpielą.
 
Czy komuś się podoba czy nie, partie są częścią ustroju oolitycznego i jeżeli ktoś nie chce swego państwa finansować, to oznacza to, że zgadza się, żeby finansowanie przejęły ośrodki zagraniczne - Moskwa lub Berlin, jak to już drzewiej bywało. Nie ma darmowych lunchów, drodzy Państwo.
5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (9 głosów)

Komentarze

Jezus , Maria, Józef , znowu nic nie rozumiem, przynajmniej naukowych wywodow na poczatku. Prosto powiedziawszy ogromna wiekszość ludzi jak tylko by nie musiala , to by nie płacila , bez wzgledu na jakie  wzniosłe cele ich pieniadze mialy by być przeznaczone. A niech na partie płacą Moskwa . lub Berlin, co mnie to obchodzi , bylem ja nie placił nawet te pare zlotych . Taka jest mentalność ogromnej masy ludzi i , żadne rozsądne , czy nierozsądne argumenty ich nie przekonają. A stwierdzenie Kukiza w wywiadzie dla Republiki , że partie powinny być finansowane z dobrowolnych datków to już zupełne kuriozum w dzisiejszej Polsce.

 

Vote up!
1
Vote down!
0
#1492171

Na takie poglądy znalazłem gdzieś znakomity cytat, ale gdzieś mi się zawieruszył. Chodzi o to, że jeżeli Pan nie będziesz chciał płacić na własne państwo, to będziesz musiał płacić na ruskie wojsko i w nim dodatkowo służyć. Takie są zgubne skutki głupoty. Już przecież przetestowane.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1492178

a to to akurat doskonale rozumiem i  w 100 % sie zgadzam. Natomiast w moim pierwszym komentarzu w pierwszej osobie cytuje poglad przecietnego "polaka" , który mówi : mnie nic nie obchodzi , tylko moja kasa.

 

Vote up!
1
Vote down!
0
#1492185

A czyja to demokracja, takie "dziecko" wyleję chętnie z kąpielą - za Ural !!! - w mojej wsi w miejsce ok. 4 000 wymordowanych i wypędzonych mieszkańców sprowadzono z Ukrainy ok. 70 000 bolszewików - dlatego 

 

CHĘTNIE PRZYJMĘ UZBROJONYCH ARABÓW !!!

 

Na ziemi mojej rodziny chętnie przyjmę nawet 10 000 uzbrojonych Arabów

(W miejsce wymordowanych i wypędzonych ok. 4 000 mieszkańców sowieci przywieźli ok. 70 000 bolszewików z Ukrainy)

Jestem pewien, że pomogli by mi przepędzić panoszących się od 1945 roku w moim domu bolszewickich okupantów - tak jak Tatarzy pomogli pobić krzyżaków pod Grunwaldem, czy Mongolską Złotą Ordę na Kresach

W przeciwieństwie do okupujących naszą Ojczyznę, rozmnażających się już nawet bezpłciowo (w sodomistyznych probówkach) bolszewickich, germańskich i żydowskich bezbożników - Muzułmanie mają jasne cele i zasady, w dodatku w wielu punktach zbieżne z Chrześcijańskimi ! 

Jako (chyba) jedyna siła stawiają (mimo wielu strat) ciągle czynny opór sowieckiemu imperializmowi i bezbożnej technokracji i (prawdopodobnie), gdyby nie Czeczeni - to po Gruzji i Armenii nie byłoby już śladu - Czerkiesję już dawno zamieniono na "Noworosję", a Polska wciąż jest sowieckim kołchozem z (w większości) żydowskim zarządem i germańskimi udziałowcami. 

 

Dodam, że za rządów Tuska okaleczono mnie w podkrakowskim obozie koncentracyjnym w Kobierzynie a nasilające się napady i tortury - tylko w 2013 roku dokonano na mnie ponad pół tuzina napadów, tortury w Nowej Hucie i w katowickim wieżowcu-więzieniu ABW oraz w bytomskiej komorze gazowej "policji" przy ul. Rostka. Zrabowano mi narzędzia, dzieła sztuki a nawet ubranie i protezę, zajęto konto bankowe, zastraszano znajomych, zrabowano dokumenty i mój dom (wszystkie domy mojej rodziny zajęto już w 1945 roku) i dano wyraźnie do zrozumienia, że wywiezienie mnie w las i strzał w potylicę kosztuje ich zaledwie 2,50 zł (tyle, ponoć, kosztuje policyjna amunicja) !!! 

 

Również w 2013 roku Komorowski vel Szczynukowicz razem  Buzkiem i resztą okupujących moją wieś bandytów zabrał się OSOBIŚCIE za redagowanie bolszewickiej-ukraińskiej wersji "oficjalnej" historii mojej wsi i rodziny - ja w tym czasie byłem zaledwie kilkaset metrów dalej torturowany

http://bytom.naszemiasto.pl/artykul/bytom-rozbark-historia-dzielnicy-i-parafii-sw-jacka,2681806,artgal,t,id,tm.html

http://bytom.naszemiasto.pl/artykul/prezydent-bronislaw-komorowski-w-bytomiu-zdjecia-wideo,1870963,artgal,t,id,tm.html

Vote up!
1
Vote down!
0
#1492193