Nie oczekujcie od Żydów wzajemności

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Warto zwrócić uwagę na różnice cywilizacyjne między Polakami a Żydami. Oto nawet krytyczny wobec Izraela prof. Norman Finkelstein, uważający się za Amerykanina, stwierdza co następuje:

Dlatego nie mogę porównać kolaboracji Żydów z kolaboracją Polaków, mimo że ta sprawa dotyczyła relatywnie małego ułamka społeczności po obu stronach. Zawsze powinniśmy zachować to rozróżnienie dotyczące kolaboracji, o którym mówiłem powyżej. Przypomniał mi się pewien przykład. Żydzi zbudowali bunkier w getcie, a inni Żydzi wskazali Niemcom gdzie on się znajduje. Zrobili to, żeby uratować swoje życie. Pokazywali, gdzie ich własne rodziny się ukrywały, żeby ratować własne życie.”

Ratowanie własnego życia, nawet kosztem kogoś bliskiego, to, dla mentalności ukształtowanej w kulturze żydowskiej, argument przesądzający i rozgrzeszający. W naszym kręgu kulturowym wydawanie kogokolwiek jest złem, a tłumaczenie tego dążeniem do ratowania swego życia może być tylko argumentem łagodzącym negatywną ocenę, ale jej nie zmieniającym. Porównajmy ten żydowski model z zachowaniem Pileckiego czy Inki, ikon naszej kultury.

https://wpolityce.pl/polityka/382435-nasz-wywiad-prof-norman-finkelstein-izrael-wykorzystuje-zmiany-w-polskim-prawie-aby-po-raz-kolejny-zagrac-karta-holokaustu

W internecie toczą się rozmaite dyskusje na temat relacji polsko-żydowskich, więc wydaje mi się, że dobrą rzeczą byłoby zaaranżowanie merytorycznej dyskusji między znawcami judaizmu i chrześcijaństwa oraz kulturowych konsekwencji tych religii. Wtedy łatwiej możnaby ustalić pola zbieżności i rozbieżności.

https://www.salon24.pl/u/mczerw/846083,dzis-to-zydzi-sa-sprawcami-przemocy

Moim zdaniem, Żydzi odwrócli interpretację narodu “wybranego przez Boga”. Pierwotna interpretacja oznaczała, że to Bóg wybrał sobie naród, bez żadnej zasługi Żydów, może tylko z uwagi na wiarę Abrahama. W swojej interpretacji, Żydzi sobie Boga wybrali i potraktowali go instrumentalnie jako swoją własność. Skutki znamy.

To są jednak refleksje dość abstrakcyjne. Jednak nawet na poziomie konkretnym niektórzy Żydzi nie zdają sobie sprawy z realiów i z tego jak ich wypowiedzi od takich realiów daleko odbiegają.

Chyba wszyscy znamy wizerunek typowego Żyda z małego miasteczka, który zdecydowanie się oróżniał od polskiego otoczenia. Jak taką osobą można było się zaopiekować, a następnie ukryć ? Przecież w warunkach okupacyjnych, w warunkach okupacyjnego zagrożenia i okupacyjnej nędzy, było to nie byle jakie przedsięwzięcie. A weźmy jeszcze inny konkret, z Jedwabnego, o którym nikt nie wspomina – chodzi mi o ową słynną stodołę. Czyja to była stodoła ? Czy ktoś by dobrowolnie udostępnił swoją stodołę by w niej spalić Żydów ? Rozumiem, że pod wpływem emocji ludzie mają kłopoty z logicznym rozumowaniem, ale w dyskusji takich rzeczy nie mozna ignorować, bo diabeł siedzi w szczegółach.

Ale są też wśród Żydów chlubne wyjątki:

http://niezalezna.pl/217558-my-zydzi-musimy-uznac-polskie-cierpienie-wazne-oswiadczenie-jonny39ego-danielsa

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:11)

Komentarze

W nawiązaniu do J. Danielsa - czytałam w Internecie, że to Samal (סמל) ?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Stopnie_wojskowe_w_Si%C5%82ach_Obronnych_Izraela#/media/File:IDF_Ranks_Samal.svg

Jeżeli prowadzący jest samal'em to prowadzonego "wyceniono"  jedynie na cztery belki?

PS

Tak się zdarza [...], że pozornie nic nieznaczące szczegóły doprowadzają do najtrafniejszych wniosków.

~ Rafael Ábalos

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

casium

#1558469

Do puki nie zapłacimy 64 miliardy dolarów, za odszkodowania, za które już zapłacili szwaby, sprawcy tych zniszczeń.

Będą nas szmaciarze pomawiać, zniesławiać, opluwać na cały świat, puki nie ulęgniemy i nie padniemy przed nimi na kolana. 

Czekam co zrobi strachliwa i prawie służebna żydom Zjednoczona Prawica.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1558471

Zakładam, że umowa była i niewiele brakowało by stała się ciałem.

Szli na wydrę, a udziały procentowe określono precyzyjnie.

Nie przewidzieli :

-1. Golony sprzymierzył się z batiuszką.

- 2. Batiuszkę wq*a próba zmiany strefy wpływu.

- 3. Batiuszka, koneser prowokacji, skorzystał z okazji by:

a.) - zakręcić w tyglu chazarskim w trzech strategicznych strefach;

b.) - wykorzystać/wesprzeć pobudzonych mantyków;

c.) - urządzić zasadzkę, do której oślepieni łatwym łupem, wlecieli jak muchy do gnoju!

4. Sztynks się zrobił taki, że póki co 64 diabli wzięli i łatwo nie popuszczą!

Wniosek.

Dożyłam czasów, w których skopiec stał się Polakowi Mecenasem, a byle gopnik Ojcem Chrzestnym.

PS

Brakuje instrumentów na uczciwe przejęcie odszkodowania i 100 % zagospodarowania li tylko dla Polski i dla Polaków.

Bonanza jest rozwojowa i dlatego  tu widzę zielone światełko w czarnej dziurze!

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

casium

#1558474

Te 64 miliardy, to tylko jest przekąska...oni chcą tym razem wszystko. Długo się do tego przygotowywali i to nie tylko politycznie , ale i społecznie i gospodarczo.Po pierwszej wojnie chcieli część Polski, teraz nawet nie żądają tylko przejmują...to jest proces powolny, ale widoczny...Europę załatwili Arabami, a Polskę Ukraińcami i będą się później z nimi układać...wiadomym jest , że Ukraińcy z ochotą na to pójdą...podzielą łup...obca armia już jest w Polsce, tak jak dawniej sowiecka...zauważ o czym dzisiaj politykowanie ? Czym się zajmują i czego nie ruszają...ciekawe, że nagle narazie w tym antysemickim wrzasku EU jakoś " przycichła...narazie...słowem zwykła ustawia...a co z Zamachem Smoleńskim? Czy stracił na ważności?  Dlaczego nie słyszymy prawdy ? I.. .i...i...przecież to chodzi o śp.brata...i o byłego Prezydenta naszego kraju... na co Kaczyński czeka? Na Marsjan? Naród ma prawo wiedzieć,  że..." jesteśmy w dupie" ! Sprzedani...  powtarza się 1939 rok ...wybucha wojna , a rząd spierd.... za granicę...by...była ciągłość ...ciągłość czego pytam? Ludzkiego nieszczęścia czasów NKWD ? Teraz to samo...Naród trzymany w niewiedzy...by się dowiedzieć po czasie...że rząd i Prezydent wiedział,  Ale nie powiedział...bo ? Bo nie mógł ...Kaczyński również ratyfikował traktat...bo MUSIAŁ... no do qrw&*? $/ nędzy,  a właśnie,  że NIE MUSIAŁ !!!  i Kowalska tego nie podpisała,  tylko on i to własnoręcznie...pzdr.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

chris

#1558475

  Witaj! Zadziwia mnie Twoja zdecydowanie opozycyjna postawa w stosunku do obecnego rządu, jak i Pana Kaczyńskiego. Patriotyczny obecnie  rząd wyboru Polskiej większości społeczeństwa w mojej ocenie, radzi sobie nad wyraz dobrze. Chyba zapominasz o wściekłej opozycji wewnętrznej i zewnętrznej. To walka z komuną i gangsterami postkomuny. Z pokoleniową strukturą kolaborantów okupacji sowieckiej. Komuna w Polsce nie wyginęła. Zjednoczeni towarzysze nadal w układach na urzędach. Przykład samorządów lokalnych, gdzie była PZPR i SBcja podtrzymują stare układy. To zjawisko jest wszechobecne, które musimy w następnych wyborach zmienić, bo tam kształtuje się rzeczywista Polska wśród obywateli. Nikt nie mówił, że będzie łatwo, ale to my musimy zdecydowanie w jedności wspierać obecny rząd. Nie wszystko się dzieje po naszej myśli. Ale gdzie drwal rąbie, tam wióry lecą. Tu potrzeba kilku lat kadencji kontynuacji, aby wyczyścić kraj ze złogów robactwa i przywrócić Polakom rzeczywistą godność i suwerenność państwową. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

ronin

#1558486

Cześć,  a cóż to Cię tak dziwi? Mnie Kaczyński interesuje o tyle o ile pracuje jako polityk na rzecz RP.Prywatnie mnie ten człowiek w ogóle nie interesuje.Nie odniosłeś się do mojego komentarza... wszyscy tutaj na Niepoprawnych wybraliśmy PiS , a większość Dude, bo stymulacją był Zamach Smoleński... papierkiem lakmusowym dla charakteru Kaczyńskiego jest , dlaczego do dzisiaj nie jest wyjaśniony...to tyle o Naczelniku prywatnie.Ja ronin żadnej Rzeczpospolitej Przyjaciół nie chcę! BASTA ! Życie toczy się szybko i szybko następują zmiany, na powolno myślących pozostaje niewolnictwo...zrozumiałeś? Tutaj i dzisiaj nie ma miejsca na tłumaczenia,  to nie przedszkole, to PAŃSTWO,  nasze Państwo!  Głupki, nawet jeżeli wykształcone to mordy w kubeł,  kury szczać prowadzać ...co Cię dziwi ronin ? Nie widzisz co dzieje się w Sejmie, co u PAD ?Co to do qrwy nędzy za Daniels?pytanie czysto retoryczne ! Mjako stymulacjia do rozmowy ! Powtarzam do qrwy nędzy co to za cyrk? Na coś takiego to nawet komuchy w PRL po Gomułcę sobie nie pozwalali... wiadomo Rusek jest panem i kropka!, ale żaden inny prach! Bo ? Mieliśmy własnych parchów ...co Cię dziwi do qrwy nędzy dziwi ?że Państwa już nie ma i teraz Żydostwo zakłada pętlę Narodowi na szyję...ach nie chcę się denerwować,  ze mnie ronin żaden nauczyciel , ja " Ułan " mnie nie słowem,  dla mnie przyslowiowa szabelka do ręki, gdy o prawdę idzie, a nie zgniły kompromisy w kuluarach przy przyciemnionym świetle i zakurzonym habicie...nie mam cierpliwości...jezeli rzeczywiscie nie jesteś zorientowany? No cóż może Jack Caleib na początek,  on tłumaczy na bieżąco i ma chłop nerwy do...Narodu...czy też tej garstki, która z niego pozostała.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

chris

#1558490

Polska nie pozwoliła i nie dała Hitlerowi korytarza do Prus wschodnich, mimo że Hitler groził Polsce.

Dzisiaj żydostwo straszy, a rząd Polski tłumaczy się jak dzieciak który coś zbroił, zamiast ostro zadziałać.

I to jest ta różnica, między Polską z 1939, a tą dzisiejszą która boi się nawet własnego cienia.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1558492

Jest sporo pozytywnych wyjątków wśród tłumu Żydów domagających się "rekompensat"...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1558488

Komentować wydarzenia można dowolnie, proszę bardzo, ale zachować trzeba pewien porządek i logikę. Podstawowy mankament w komentarzach jest ten, o którym piszę od paru lat - procesy społeczno-polityczne toczą się w swoim trybie,wymagającym lat. Ich skuteczność lub nieskuteczność objawi się dopiero za jakiś czas.

Niektóre komentarze stanowią próbę, próbę idiotyczną, tworzenia alternatywnego trybu zastępującego realne działania, tworząc szkodliwą, bo fikcyjną werbalną alternatywną rzeczywistość, a to uniemozliwia skupienia się na programie realnie podejmowanych działań.

Tego typu komentowanie uznałem, niezależnie od intencji, którymi kierują się tacy komentatorzy, za działalnośc "ruskich agentów". Bo szkodliwe jest szkodliwe.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1558497

No tak, niezależne od tych ruskich agentów i innych takich, to jednak to Twoje naukowe podejście do tematu na które tak pledujesz ma  kilka słabych stron... czytając Twoje komentarze wnioskuję żeś albo socjolog albo Cię to bardzo kręci. Że na efekty trzeba czekać latami, to jest oczywista oczywistość. Problem w tym, że niektórzy Polacy nie chcą czekać na efekty działań i to szkodliwych działań, które zachodzą obecne ...i niezależnie ile byś chciał tego naukowego podejścia wtłoczyć,  to i tak prostota działania przeciwnika i tego proste konsekwencje przykrywają Twoje starania naukowego określenia przyszłości i w tym świetle Twoje ocenianie rzeczywistości. Taka percepcja prowadzi jedynie do rozczarowania i to w bardzo bliskim czasie...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

chris

#1558499

Czy Ty wiesz co dzieje się z rodziną wielodzietną, w której dzieci skądinąd dobrze wychowane są jednak przez rodziców oszukiwanie w kwestii finansowej, tzn.rodzina jest w plajcie... córki idą pod latarnię  ( może jedna ta najtwardsza pojedzie w wielki Świat i ciężką pracą jakoś da sobie radę,  a chłopcy synowie staną się bandytami, złodziejami,  cynikami w garniturach pod krawatem i może jeden lub dwóch z tego rodzenstwa zachowa swoją duszę i pozostaną  prawimi ludźmi ...tak wygląda proza życia Zetjot ! I to jest scenariusz dla Polski Zetjot ..., czy to jesteś w stanie pojąć ? Żyjesz w Polsce od 89', widzisz dzisiaj tą Polskę?  Co widzisz? I kogo widzisz ?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

chris

#1558503

Miałeś na myśl siebie, pisząc "ruskich agentów" bo siebie znasz najlepiej.

Jak łatwo ci to idzie przyklejać łatki "ruskich agentów" tym co mają inny poglądy jak ty.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

'

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1558500

tekstach ,to my spacerujemy ...nie trzeba brać tego do siebie, bo jakże to ? z jakiej racji ? 

Pzdr.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

chris

#1558501

Ja się nie unoszę, to tylko tak pro formo, że kij którym zetjot wymachuje, ma dwa końce i oby o tym pamiętał.

To moja skromna odpowiedź i to tyle.

Pozdrawiam 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1558505

Ale czasami to i mądry głupstwo  palnie... trochę tolerancji ;-) nam też się w życiu zdarzało :-)

Pzdr.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

chris

#1558506

Komentuję jedynie z tego powodu,że kontynuuję niezależną działalność podziemną, którą prowadziłem do r. 1989 i zdecydowałem się ją podjąć ponownie w latach 2000ych. Zajmuję się krytyką w zakresie kwestii systemowych, a nie personaliami, chyba że chodzi o patentowanych idiotów takich jak Frasyniuk czy Tusk.

A jeżeli chodzi o rząd PISu, to na razie brak przesłaneksystemowych do takiej krytyki. Krytyka pojedyńczych posunięć nie ma sensu w tak krótkiej perspektywie czasowej i dlatego mam tak radykalne zdanie na temat nieopierzonych komentatorów.

Albo się komentuje merytorycznie i trzeba wiedzieć co to znaczy "merytorycznie", albo występuje w roli trolla, który albo ma za duzo wolnego czasu i nie wie co z nim zrobić albo jest frustratem.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1558534

Dziękuję za rychłą odpowiedź. Wiemy na czym stoimy. Osobiście jestem za zmianą systemu i również wycieczki personalne, to dla mnie działanie peryferyjne o ile dany delikwent nie przekracza zdrowego rozsądku. Dyskutujemy więc równolegle, gdyż już w PRLu byłem za zmianą systemu, a nie za " kosmetycznymi" zabiegami w ramach ówczesnego systemu, podobnie jak chciała tego ówczesna UBozycja...& tzw .kanciasty stół...i u mnie do dzisiaj nic się nie zmieniło... argumentem dla mnie jest sytuacja po 89' do chwili obecnej. Jestem w każdym razie za kontrolowaną konfrontacją ...gdyż uważam,  że drogą " ewolucji" nic nie osiągniemy,  kolejnym argumentem tej tezy jest sytuacja do chwili obecnej...jest coraz gorzej. Ludzie się starzeją, miliony młodych wyjechało i wyjeżdża,  a przeciwnik rośnie w siłę i wzmacnia okopy... Przyszedł czas,by bez strachu pomyśleć właśnie o zmianie systemu rządzenia państwem. Rzeczpospolita w swojej historii była prekursorem w Europie w temacie wolności. Dlaczego nie powrócić do owych wartości. Partie z definicji dzielą Naród. Dają możliwość manipulacji i korupcji. Jednak najgorsze to, że dzielą a nie łączą...to o czym powyzej piszę nie jest żadną utopią. Przyszedł bowiem czas, w którym stoimy przed murem. Pożerają nas żywcem. 

Pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

chris

#1558543

Naiwność widzę, naiwność...

Otóż mamy do czynienia ze zmianą systemu, dokonującą się po części spontanicznie, w otoczeniu międzynarodowym, a po części w trybie sterowanym jak na Węgrzech czy w Polsce. Zmiany zawsze wprowadzają chaos w fazie przejściowej i nie należy temu się dziwić, bo ludzie to nie mrówki zaprogramowane instynktownie, muszą się przekonać na własnej skórze, by zmienić zdanie, a to musi trwać.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1558582