Nie ma miejsca w urzędach dla ludzi takich jak pan Bodnar

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Polska jest krajem o tradycji republikańskiej i ustroju republikańskim, skażonym wprawdzie przez postkomunistyczną konstytucję, ale nazwa “Rzeczpospolita” mówi sama za siebie. Można wybierać rozmaite opcje polityczne, ale realizujące wartości republikańskie. Jak ktoś nie potrafi, to fora ze dwora. Decyduje racja stanu.

Jakim więc cudem urząd Rzecznika Praw Obywatelskich sprawuje pan Bodnar ? Wielokrotnie dał do zrozumienia, że z wartościami republikańskimi nie ma wiele wspólnego, więc już dawno powinien się był podać do dymisji. Zlekeważenie tego wymogu doprowadziło w efekcie do skandalicznych wypowiedzi w sprawie polskiego udziału w holocauście.

Jest prosta potoczna zasada, “zaszyj dziurkę póki mała” i, jak widać, jej nierespektowanie doprowadza do tego rodzaju skandali. Cała tzw. III RP okazała się jednym wielkim skandalem.

Szefowie najważniejszych urzędów w Polsce powinni jednogłośnie wystąpić z żądaniem dymisji pana Bodnara. A poza tym, czy w Polsce nie ma republikanów ? Po ulicach szwendają się resortowe męty kodziarskie. Dlaczego na ulicę nie wyjdą zwolennicy Rzeczypospolitej i zrobią z mętami porządek ?

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)