Mentalność polskich komentatorów polityki

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Zwrot “polskie obozy koncentracyjne” nie mający nic wspólnego z rzeczywistością jest tylko małym fragmentem szerszego zjawiska widzenia II WŚ, w ramach którego Polska, pierwsza ofiara tej wojny, została zaliczona do jej sprawców. Idiota uczył idiotę I dzięki takiemu nauczaniu Polacu uważani są za naród sprawców. To jest jeden z efektów braku suwerenności po r.1945.

Taka jest mentalność za granicami Polski, ale w Polsce przecież nie jest lepiej. Ludzie widzą rzeczywistość po prostacku i nie są w stanie dostrzec jej wielowarstwowości, nie potrafią też zastosować żadnych narzędzi do jej interpretacji. Duży w tym kreowaniu wypaczonej wizji świata udział mediów.

Oto, w tygodniku “Do Rzeczy” z 8 sierpnia Roman Graczyk oznajmia o swoim rozczarowaniu PISem.

Marzy mu się Polska bez podziałów.

Podzieleni jesteśmy?

Jak jesteśmy podzieleni? Fizycznie? Biologicznie ?

Nie, podział ma charakter umysłowy. No to skąd się wziął ten podział umysłowy?

Czyżby treści umysłowe Polaków decydujące o podziale Polaków wyrosły ot tak sobie z neuronów?

Chyba pan Roman Graczyk słyszał o manipulacjach propagandowych, o marketingu politycznym, o politycznych i gospodarczych instytucjach wyzyskujących i realnych interesach wpływowych ( co to znaczy wpływowych?) grup interesu ?

Pan Graczyk wierzy w moc słowa Jarosława, które ten wyrzekł, a ono stało się ciałem i podzieliło Polaków?

Pisze Roman Graczyk, że nie podzielał alarmistycznych nastrojów, gdy PIS szykował się wczesną jesienią do przejęcia władzy. A teraz podziela ?

Sądził też pan Graczyk, że partia JK, mimo iż ma rys populistyczny oraz niedobrą hipotekę z lat 2005 – 2007, jest partią demokratyczną, która nie podejmie próby rewizji zasad, na których opiera się porządek liberalnej demokracji. A teraz sądzi inaczej ?

Takiej dawki infantylizmu dawno nie widziałem.

A dalej pan Graczyk mowi o niezbędnej koncyliacyjności. Koncyliacyjność w relacji między, pardon, dupą a kijem? Z którego kierunku od 25 lat wylewa się presja propagandowa, materialna, ekonomiczna oraz represje polityczno-prawne poprzebierane w rozmaite legalistyczne szatki ? Gdybym chciał wytoczyć tzw. III RP i jej macherom proces, to miałbym do dyspozycji wiele setek albo i tysięcy pękatych tomów akt.

Doradzam panu Graczykowi analizę wszystkich instytucji ustrojowych, politycznych i gospodarczych w Polsce pod kątem ich zawartości formalnej, deklaratywnej oraz realnej i sprawdzenie na ile mają one charakter włączający a na ile wyzyskujący. Trochę dobrej analizy systemowej i dobrej socjologii panu Graczykowi by nie zaszkodziło, uniknąłby wypisywania wierutnych głupstw na poziomie gimnazjalisty.

Nie do wiary, mamy XXI w., mamy wyrafinowane metody i koncepcje społeczno-polityczne w naukach szczegółowych, w antropologii, kogniwistyce, psychologii ewolucyjnej i neuronaukach, a panu Graczykowi polityka sprowadza się do deklaratywności i prostej zamiany złego rządu PO na potencjalnie dobry rząd PIS, który go jednak rozczarował. Nie do wiary, że mozna pisać takie głupoty i do tego na tak banalnym poziomie realiów. Generalnie można powiedzieć, iż obraz polskiej rzeczywistości tworzą architekci, którzy budują dom poczynając od dymu z komina. Od dymu z komina ? Koniec cywilizacji jest zaiste tuż, tuż.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)

Komentarze

Graczyków ci u nas dostatek.

Wciąż rosną jak grzyby po deszczu.
kijowskich, POmaskich to światek:
stukniętych POtuskich "wieszczów".
 
Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1518797

Niestety to trend szerszy niz tylko Graczyk - zawód,że PiS nie realizuje tego co sobie autro wymyslił...tylko czemu pan Graczyk nie dostrzega prostego faktu - stanu państwa po osmiu latach nie-rzadów PO....

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1518799

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika 3671bajtuf został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1518806

że pan Graczyk, jako wytwór po części epoki, a po części propagandy, może sobie nie poradzić z tym problemem. Podobnie jak, niestety, znaczna część naszych bliźnich. Ale to wszystko to część zaledwie większej całości. Przypomnijmy sobie ideę postmodernizmu. W nim nie jest ważna prawda, która podobno wcale istnieć nie musi; w nim ważna jest dyskusja, relacja...

Z tego punktu widzenia pan Graczyk jest baaardzo nowoczesny. Ponowoczesny?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1518800

....że pan Graczyk, jako wytwór po części epoki, a po części propagandy....

Czyli nie wytwór Drogi Honic, a nowotwór, bardziej adekwatnym określeniem tego dziwoląga. No i bardzo pasuje do POtuskich, nowoczesnych, odlecianych kijowskich i swetrowych rubikoni.

mondrych inaczej Aj ! Waj !

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1518805

Witam! Fizyczną budowę domu zaczyna się od fundamentu. Częściowo zdrajcy i kolaboranci się już ujawnili.A postrzegając wrzaski i wycie gadzinówek medialnych z GW na czele przez ostatnie miesiące dowodzi o skuteczności prób naprawy Państwa.Myślę że ustawa o reformie sądownictwa będzie tym przełomowym bodżcem.Dalej twierdzę,że pilna dekomunizacja i lustracja! Pozdrawiam!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1518813

naprawdę interesujące spojrzenie.

ciekawe, czy tacy sami zdają sobie jeszcze z tego sprawę. czy też już całkiem uwierzyli w to, co 'powinni' myśleć, pisać.Tak to jest być trybikiem systemu.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1518825