Kukiz, chcesz leczyć grypę cholerą ?

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Zastanawia mnie u Kukiza ta chęć leczenia grypy cholerą. (Taki też miał być tytuł, ale okazuje się, nie do wiary, że cholera jest chorobą zakazaną w s24. Widzicie Państwo, jak daleko sięga ta fiksacja ? I proszę nie zwalać tego na Unię, bo to pomysł lokalny.) .

Cenię Ruch Kukiza za zdecydowaną próbę zdemokratyzowania polskiej polityki i jestem za jego wspieraniem, ale pewnych głupstw nie mam zamiaru akceptować. Zaczynam się zastanawiać, czy Kukiz ma wszystko po kolei w głowie, bo nadal powtarza, co słyszałem w Trujce, refren o likwidacji finansowania partii z budżetu, więc i ja za nim powtarzam swoje, że to głupota, jak leczenie grypy cholerą.

Kukiz chce wyplenić partyjniactwo, co jest diagnozą tylko pozornie słuszną, ale zamierza wprowadzić na jego miejsce prywatę, a to jest leczenie grypy cholerą, bo partyjniactwo polega właśnie na prywatyzowaniu sfery publicznej. Kukiz infantylnie ignoruje zasadę, że sfera prywatna jest sferą prywatną, a sfera publiczna sferą publiczną i nie powinny się przenikać. Czy Kukiz tego nie rozumie, czy też może chodzi mu o coś innego ?

To, że ja, na poziomie mikro, jako jednostka spełniam jednocześnie i funkcję polityczną, publiczną jako obywatel, a zarazem, jako ZJ, jestem osobą prywatną, nie oznacza, że na poziomie makro, na poziomie państwa może być tak samo i ma funkcjonować ten sam schemat. Na poziomie publicznym funkcjonują instytucje a nie osoby. Na poziomie mikro, na poziomie indywidualnym, z prostych względów biologicznych  te dwie sfery rozdzielone być nie mogą. Cały problem z czeciąerpe polega właśnie na tym, że ludzie nie potrafią oddzielić sfery prywatnej od publicznej i zawłaszczają sferę publiczną, państwową do swoich własnych prywatnych celów, stąd te permanentne platformerskie afery. Niech Kukiz sobie te puzzle lepiej pouklada, bo na razie ma bałagan poznawczy.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:15)

Komentarze

Muszę dodać wyjaśnienie: zatytułowałem tekst tak jak powyżej i chciałem go umieścić w s24. Niestety tytuł został odrzucony ze względu na  słowo niedozwolone "cholera". Musiałem więc je zastąpić "dżumą". Do czego to dochodzi.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1494802

Taki lajf ;-)

Nie wiem czy nadal to obowiązuje, ale wiosną tego roku opisywany był przypadek pani Renaty Cygan, która nie mogła założyć konta Microsoft (zalecana procedura przy instalacji np. Windows 8) gdyż filtry anty-dyskryminacyjne uznały, że jej nazwisko obraża grupę społeczną Romów ;-)

Jeszcze lepszy był komunikat na stronie MS, bo brzmiał... "Wybierz nazwę bez przekleństw" ;-)))

pozdr...

/benjamin

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1494805

- CO BY NIE LECZYŁ DUPY ZIMNYMI KOMPRESAMI.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Racjonał

#1494809

Zabawne : kiedyś leczono kiłę malarią. Naprawdę ! Wysoka, malaryczna gorączka zabijała krętki, a na malarię miano już chininę. Kto jednak kalał by sobie język nazwą :kiła ! Jeszcze dzieci pytały by skąd się to bierze.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0


#1494811

I uzupełniając - Paweł Kukiz niestety co innego mówi, a co innego robi.

W trakcie układania list wyborczych jednym z fundamentalnych kryteriów (skądinąd słusznym) była eliminacja osób w jakikolwiek sposób związanych z partiami komunistycznymi i postkomunistycznymi. Po czym oglądamy prezentację pierwszych trójek na listach i co widzimy? W Opolu jedynkę dostaje pan Sanocki, wieloletni działacz PZPR i jednocześnie bliski kolega Kukiza. Czyli jak to z tą eliminacją kolesiostwa i aparatczyków jest? Wszytskie zwierzęta są równe, ale niektóre są równiejsze?

Paweł Kukiz grzmiał w wywiadach, że zależy mu na tym, aby jego kandydaci byli ze społeczności lokalnych (taka jest zresztą idea JOWów), słusznie piętnował "spadochroniarzy" mających ciągnąć listy. Cóż więc możemy zobaczyć np. na łódzkiej liście? Na jedynce pan Piotr Apel, dziennikarz z... Warszawy, listę sieradzką otwiera Piotr Zyzak, który przez Sieradz zapewne co najwyżej przejeżdżał...

I tak można by jeszcze dalej...

Z sympatią i zainteresowaniem obserwowałem budowę ruchu społecznego pod egidą Pawła Kukiza. Niestety swoimi decyzjami skompromitował go bardziej niż ma to miejsce w kontestowanych PO i PiS. Tam przynajmniej wiadomo, że za miejsce na liście odpowiadają władze, można się z tym zgadzać bądź nie, ale tak jest i już. W Kukiz15 nie wiadomo kto rozdaje karty. Lider plecie jakieś farmazony o przejrzystości, listy układa "aktyw" skupiony wokół Pawła, nie wiadomo czy przy jego akceptacji czy poza jego plecami...

Szkoda... ale może tak musiało być. Może, tak jak już ktoś na NP napisał, Kukiz będzie tylko forpocztą, a na prawdziwe zmiany musimy jeszcze poczekać.

pozdr...

/benjamin

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1494803

 

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1494813

Grypę cholerą? :)))

A może wystarczy izolować głupków, niech się kiszą we własnym sosie gdzie indziej:))

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1494817