Kto podkręca emocje w relacjach polsko - żydowskich ?

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Ale jaja. W ramach budowy lewackiego świata na opak, powstaje jakaś

" nowa polska szkoła historii" 

Mało tego że "nowa", to do tego jeszcze "polska". Ponadto ów zbiór wymysłów określany jest mianem "historii". Nowość tego rodzaju pomysłow jest nieco podstarzała, bo pochodzi jeszcze z działań propagandystów oświeceniowych z w. XVIII. 

Naukowcy, szczególnie neurobiolodzy i ewolucjoniści zainteresowani rozwojem moralnośći w ludzkiej kulturze, zajmują się ciekawymi przypadakami ludzkich reakcji w sytuacjach ekstremalnych. I tu pojawia się słynny, regularnie analizowany i interpretowany dylemat "wagonika". Jak już kiedyś pisałem, zamiast tego abstrakcyjnego, konstrukcjonistycznego przykładu dylematu należy rozpatrywać realne dylematy stojące przed mieszkańcami polskich wsi w czasach niemieckiego terroru, związane z przechowywaniem polskich Żydów.. I to jest zadanie dla polskich naukowców - nagłaśniać tekie przypadki. 

Czy dylemat wagonika, przecież dylemat krańcowo ekstremalny, miałby być podstawą do dyskusji o postawach ludzkich w casach Zagłady ? Jaki sens ma opieranie się na przypadkach ekstremalnych, przecież normalnie powinno się odwoływać do postaw przeciętnych ? Ano odpowiedź jest prosta - czasy pod okupacją były czasami ekstremalnego rodzaju i to od tego końca trzeba rozpoczynać dyskusję. 

https://www.salon24.pl/u/zetjot/913314,o-zydowskich-bajkopisarzach-z-tytulami-naukowymi-uwag-kilka 

Niestety część polskich, zapewne tylko z nazwy polskich, środowisk uprawia politykę V kolumny, korzystając zapewne z naszych publicznych funduszy. PAN w końcu nie jest instytucją prywatną.. Pojawja się pytanie, bo to pod auspicjami tej instytucji produkują swoje rasistowskie narracje pani Engelking i pan Grabowski, czy PAN nie powinien zmienić nazwy na ŻAN ? 

https://wpolityce.pl/polityka/434175-zgody-na-oczernianie-polski-nie-bedzie-polonia-protestuje 

Mamy wystarczające przesłanki, żeby tego towarzystwa pozbyć się z Polski. Dla tego rodzaju dywersji miejsca w Polsce nie ma.

https://wpolityce.pl/polityka/434409-wildstein-pan-katz-nagadal-rasistowskich-bzdur

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:11)

Komentarze

- za uratowanie Żydom życia w wojne powinni się zastanowić, czy nie przyjechać pod ambasedę Izraela w Warszawie i tymi medalami rzucić im w pysk.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1581104

... mówił "Nie podpalajcie komitetów budujcie własne" .Coś w tym może być . Więc może ustanowić polski medal ,dla Żydów niezakłamujących historii .

Dwie "nominacje":

https://wpolityce.pl/historia/392499-to-co-stalo-sie-z-zydami-to-jest-niemiecka-historia

http://www.fronda.pl/a/prof-norman-finkelstein-czym-jest-przedsiebiorstwo-holocaust,122440.html

Oj chyba państwo polskie za dużo nie wyda na surowce potrzebne do tłoczenia takich "odznaczeń" .

 

PS

Emocje da się podkręcać tylko do pewnego progu , później to już ... ???

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1581108

Gangsterzy z Tel Awiwu nie tylko mają w dupie sojusz z Polską, ale wysadzają w powietrze amerykańską politykę wobec głównego sojusznika w Europie. No chyba, że uzgodnili swoje bandyckie występy z Amerykanami. Wtedy pora na rewizję naszej polityki wobec USA.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1581148

Nie zapominajmy o wpływach rosyjskich w Izreaelu. A poza tym warto pamiętać,że tak jak są idoci w Polsce w postaci totalnej opozycji, tak też mogą być idoci w Izraelu. Trzeba myśleć realistycznie.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1581156

Rosyjskie wpływy w Izraelu - masz rację.

Co do idiotów... nie rób za papugę premiera, ministra SZ Izraela bo obrażasz ich inteligencję :-))

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

casium

#1581159

W linku poniżej bardzo interesująco - analiza światowego żydostwa. Skąd się toto wzięło i dlaczego tak śmierdzi. Czyli lektura OBOWIĄZUJĄCA ! dla każdego Polaka.

Rok temu można było czytać na Naszych Kochanych Niepoprawnych

http://niepoprawni.pl/comment/1556827#comment-1556827

Pozdrowienia i DZIĘKI WIELKIE Dla Eni

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1581254