Jak się pozbyć demokracji metodą "na wolność"

Obrazek użytkownika zetjot
Blog
Większość Polaków przywiązana jest do idei wolności i demokracji. Właściwie, demokracja, w tym przypadku demokracja liberalna, została sprowadzona do sensu członu "liberalna", czyli do samej, gołej i mętnie rozumianej idei wolności. Pozbyto się więc w ten sposób kłopotliwych warunków dodatkowych towarzyszących wolności.
 
Jednak i sama wolność okazuje się bardzo wymagającym postulatem, bo zakłada konieczność dokonywania wyboru, a tę konieczność można przy pomocy odpowiedniej propagandy obrzydzić, by w jej miejsce podstawić wolności podróbkę. Jak wygląda podróbka ?
 
Tu musimy wrócić do osławionych haseł " świętego spokoju" i "ciepłej wody w kranie". Ich popularność wskazuje, że ludzie nie są skłonni do dokonywania realnego wyboru,  o czym świadczy doskonale znany od dziesięcioleci fenomen "ucieczki od wolności".
 
"Święty spokój" oznacza po prostu pseudowolność nowego rodzaju - wolność od dokonywania wyboru. Ale wolność jest ? Jest, formalnie jest. A jak jest, to dla leminga jest i demokracja. I tak oto i wilk jest syty i owca niby cała. 
Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)

Komentarze

Pies który urodził się w niewoli gdy urwie się z łańcucha to przeważnie ginie - podobnie jest z Polakami : http://bardzo-wirtualna-polska.abceblog.com/platforma-obywatelska-oplaca-pis-w-zamian-za-swiety-spokoj/

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2
#1459256

Grill wystarcza, i pełna micha, to nic że kajdany przeszkadzają.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1459258