Treści z tagiem: relacje

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

W moim blogowaniu, moje refleksje obracają się wokół problematyki ludzkiej natury, bo pojęcie ludzkiej natury jest niezbędne przy wyjaśnianiu ludzkich zachowań. Ludzka natura zaś kształtowana jest w procesie ewolucyjnym przez siły występujące w toku złożonych interakcji w grupie. W toku interakcji ludzie wchodzą w relacje, które umożliwiają im...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)
Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Rzeczy należy, dla uniknięcia bałaganu, nazywać po imieniu. Oczywiście są ludzie zainteresowani powiększaniem bałaganu, więc pojawiają się określenia kuriozalne, takie jak "Strajk Kobiet". Ale to jest margines, a ja chciałbym zwrócić uwagę na kwestie podstawowe.

Problem z dobieraniem nazw dla rzeczy bierze się stąd, że są rzeczy...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:2)
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Polski rząd musi wymóc na rządzie Szwecji wydanie Stefana Michnika i przykładnie ukarać tego żydokomunistycznego zbrodniarza.

Kac nie tylko po...Katzu!

Czas pokaże, kto będzie miał większego kaca po ordynarnej, antypolskiej i rasistowskiej wypowiedzi p.o. ministra spraw Izraela niejakiego Izraela Katza.

Brakuje mi nie tylko...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:12)
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Dopłacę temu, kto przyjmie ode mnie psa, owczarka mocno podpalanego, czystej krwi z papierami.
Sprawa pilna, więc niestety nie warunkuję mojej oferto/prośby, by były to dobre ręce.
Oddam w każde.

Kupiłem wnukom psa z rzekomo dobrej, sprawdzonej hodowli.
Zapewniano mnie, że z rodowodem, z dobrych rodziców, trzeci w...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:20)
Obrazek użytkownika Mieszczuch7
Kraj

W Moskwie jest -12 stopni Celsjusza. Putin wypowiedział się o roli nauki... Młodszy brat byłego pracownika FSB, Maksym Litwinienko, wyznaje, że ani przez chwilę nie wierzył, ani on, ani ich ojciec,  w to, że brata zabiła Moskwa, krytykuje wywody Londynu w sprawie jego śmierci. Zaprzecza też pogłoskom, jakoby w podniesieniu bankrutującego...

3.55
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.6 (głosów:3)
Obrazek użytkownika miarka
Idee

Właśnie odkryłem bardzo ważny wpis sprzed paru tygodni: http://niepoprawni.pl/blog/matka-trzech-corek/czarna-owca , co do którego, w mojej ocenie, dyskusja nie dotarła do sedna problemu. A sprawa jest „wyborczo fundamentalna”.

 

 „Dokonać przeobrażeń na tak wielką skalę mógł...

4.55
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:6)
Obrazek użytkownika zetjot
Blog
Większość Polaków przywiązana jest do idei wolności i demokracji. Właściwie, demokracja, w tym przypadku demokracja liberalna, została sprowadzona do sensu członu "liberalna", czyli do samej, gołej i mętnie rozumianej idei wolności. Pozbyto się więc w ten sposób kłopotliwych warunków dodatkowych towarzyszących wolności.   Jednak i sama wolność...
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)
Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Kulawy Wiesiek ?

Czy "ułomna demokracja" to to samo co "kulawy Wiesiek" ?

Kulawy czy nie kulawy, Wiesiek jest Wiesiek. To ten sam facet. Ale demokracja ? 

Zadziwiają mnie takie zwroty w ustach, wydawałoby się, poważnych ludzi i, dodajmy, akceptowane przez nawet reżimowe media:

" Nasza demokracja jest...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)
Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Brak demokracji sprawia, że wypowiadane opinie mogą być skażone błędem niereprezentatywności, bo skąd brać prawdziwy obraz sytuacji w Polsce. Dworska socjologia nie będzie się pzecież zajmowała realiami. Skazani jesteśmy na opinie cząstkowe, sugestie, wrażenia i znajomość tylko fragmentów rzeczywistości.Nie jestem więc...

4.75
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:14)
Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Boże Narodzenie- o co naprawdę chodzi w tym święcie? Zgodnie z Biblią bunt człowieka odseparował  nas od Boga. Ta "separacja" w Piśmie Świętym oznacza duchową śmierć. A duchowa śmierć znaczy, że jest się zupełnie oddzielonym od Boga, życia i światła.

Biblia nieposłuszeństwo  nazywa grzechem,  oznacza to też nietrafienie do celu tak jak...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika rosemann
Kraj

Kiedy pan Donald Tusk klarował nam, że wraz ze swą partią zaplątał się semantycznie dla dobra Polski, którą najpewniej zaraz o ludobójstwo mogły oskarżyć ofiary akcji „Wisła”, pewnie nie tylko ja zacząłem zgadywać skąd pan Premier zna stanowisko tych ofiar. Przywołanie akcji „Wisła” w kontekście sporu o ostrość oceny a w szczególności...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika 35stan
Kraj

Dzisiejszy ND zamieszcza rozmowę z ppłk.Krzysztofem Dacewiczem, funkcjonariuszem Biura Ochrony Rządu, który 10 kwietnia 2010 r. był na służbie w Smoleńsku.
Relacja ta jest dowodem nieistnienia niezależnego państwa polskiego i jego instytucji.
Z treści wypowiedzi ppłk. wynika, że on nie zdaje sobie sprawy, iż działania organów...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika R.Zaleski
Kraj

Autorzy tej gazety nazywają uczestników zamieszek, które miały miejsce 11 listopada „bandyci”, „dranie”,
„chuligani”, „bandziory”, „bandy smarkaczy”.

Z kolei w relacjach np. z Grecji, czy innych krajów, przy ostrzejszych zadymach, to samo robiący ludzie określani są (co sprawdziłem), przez ten sam „Fakt”:
„demonstrant”, „...

0
Brak głosów