Homo sovieticus rozkwita w III RP

Obrazek użytkownika zetjot
Blog
Za komuny pojawił się osławiony homo sovieticus, pozbawiony własnych cech, skłonny spełniać, za drobne fanty, wszelkie zalecenia władzy. Za komuny, sposób jego działania ograniczony był sztywnym gorsetem biurokracji i ramami struktury partyjnej, nie pozwalającymi na zbytnią dowolność i kreatywność. Nawet stopień lizusostwa był ograniczony, bo stanowił zagrożenie dla aparatu partyjnego jako przejaw niezdrowej wewnętrznej konkurencji.
 
III RP zniosła te ideologiczne i strukturalne ograniczenia i homo sovieticus, z poparciem establishmentu postkomunistycznego, mógł w pełni rozkwitnąć i poświęcić się swej pasji służenia władzy, szczególnie za rządów Platformy, jako że rynek dostarczył znakomitej aparatury do doskonalenia tego rodzaju działalności. Zmarginalizowano środowiska opowiadające się za rozwiążaniami demokratycznymi, więc homo sovieticus nie musiał przejmować się mechanizmami demokratycznej, oddolnej kontroli, która patrzyłaby mu na ręce. Skoro znikło wiele formalnych przeszkód, indywidualna incjatywa homo sovieticusa w zakresie spełniania życzeń władzy mogła się dynamicznie rozwijać. W mediach zaroiło się więc od autorytetów i celebrytów, wysławiających wspaniałość królewskich szat i od zbłąkanych owieczek, skłonnych złożyć samokrytykę, potępić zatwardziałych warchołów i wrócić pod opiekuńcze skrzydełka władzy.
 
Nie powinniśmy być więc zaskoczeni roznącą bezustannie piramidą wszelakiego absurdu przejawiającego się w działaniu mediów prorządowych i instytucji z rządem związanych, jak np. te zwiążane ze śledztwem smoleńskim. Wystarczy porównać fakty związane z działalnością SB i Giewu by dostrzec oczywisty postęp. Ot, weźmy przykład pierwszy z brzegu. SB wykorzystywała rozmaite potknięcia księży do werbowania tajnych współpracowników, podczas gdy obecne Ministerstwo Prawdy pod batutą Adama Michnika wykorzystuje pychę i naiwność księdza Lemańskiego, który ochoczo bierze udział w jawnym szerzeniu dezinformacji w jawnej przestrzeni publicznej. 
Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:16)

Komentarze

http://www.poloniatube.com/?p=2147

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-5

Poloniatube

#1462711

Jaki tu jest związek z tematem notki? Proszę rozjaśnić....

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Stasiek

#1462718

Dziś telewizor i różne buraczane "elity" i "autorytety" wyhodowały roślinopodobnego "homo nemo"co można tłumaczyć jako "czlowiek - nikt"...mówienie na to cos  - leming obraża te skądinąd mało mądre ale miłe zwierzaki. Homo nemo przyjmie każdą bzdurę podana w TVN-ie albo innym Polsacie jako objawiona prawdę, jeżeli wyżelowany krytyn na ekranie coz zachwala znaczy ,że jest to "trendy" i trzeba to mieć, jeżeli wydekoltowana idiotka pokazuje coś ""warościowego" do kupienia, noszenia, wystrojenia domu - to homo nemo to kupi.Potem rzuci w kąt, ale będzie miał a sąsiad nie...kolejnym etapem będzie lobotomia takich osobników - po co im mózgi? Dlatego PO ma dziś 31 % PO-parcia...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1462726

powiela stare, sprawdzone metody!!! Elity zostały utworzone na wzór rosyjski, czy praktycznie bardzo niewielu ma kasę z pracy własnych rąk-ponieważ niektórym(!!!) to się udało, to już kolejnym naiwniakom takie zostały stworzone "ułatwienia" w prokreacji własnego biznesu, że wyżej pępka nie podskoczą lub....dostaną taką czy inną propozycję, ale nic za darmo!.Wracając do tych, co nie z pracy własnych rąk, to podwaliny tych forun nie rzadko sięgają lat międzywojennych vide Pan K lub wczesnopowojennych, w trakcie tworzenia socjalizmu a co za tym idzie są wygenerowane przez służby-jasne. że usłyszę o manii prześladowczej, ale wystarczy prześledzić rodowe korzenie wieloletnich i wielopokoleniowych(!!!) pracowników MSZ, Policji, SB(jak ją zwał tak zwał). Ktoś powie, że prześladowanie za błedy ojców...etc, ale ja się zapytam ile pokoleń Rodzin Bojowników o Polskę jest do tej pory, w pewien swoisty sposób napiętnowana...Do tej pory w Małopolsce byli partyzanci z różnych organizacji nie usiądą przy jednym stole...Ale tylko JEDNI wygrali ubiegłą wojnę. Warunki stworzone mlodzieży są także repliką sowieckiego systemu i tylko ci , którzy z tymi u żłobu mają na coś szanse a reszta won praktycznie bez prawa powrotu, jadą ci najbardziej kreatywni i do czegoś dochodzą, byle nie tu.Praktycznie tak się rzecz ma w każdej dziedzinie czy to prawo, czy to medycyna...Nie są dostrzegani wartościowi, z prostego powodu-mogą zbyt szybko stać się zagrożeniem a NIE są dziećmi staszka czy tadka ...no wiecie skąd.Homo sovieticus jest to termin ukuty przez zachodnie, pseudolewackie elity a te ty wiedziały o prawdziwym zyciu sovieticusów, co świnia o gwiazdach. Obecny stan rzeczy, osobiście uważam, że jest świadomie sterowany i z homo sovieticusem NIE MA nic wspolnego a na obecną chwilę interes w tym mają przede wszystkim, jak zwykle Niemcy i Rosja, by bękart tratatu wersalskiegoi znikął po wsze czasy z map.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1462742

Korzenie rodowe, o których przecież piszesz, czynią homo sovieticusa. Resortowe bachory się reprodukują.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1462833

Homo sovieticus to hybryda chłopa pańszczyźnianego i robotnika z socjalistycznych zakładów pracy. Obaj nie dostali nigdy szansy na samodzielne myślenie - chyba że myslenie o tym, jak przetrwać. Obaj zawsze dostawali baty za próbę niezależności - chłop prawdziwe, a robotnik socjalistyczne baty samokrytyki. Za to, że w dzisiejszej Polsce dominuje ta hybryda, winę ponoszą naziści i komuniści - bo wymordowali i wygnali elitę tego kraju. Ale ponoszą też za to winę ci, którzy chcą Wolnej Polski - bo szukają wroga tam, gdzie go nie ma (Żydzi, masoni itp.), bo kłócą się o to, kto jest bardziej prawicowy, bo nie widzą rzeczywistości, tylko idee. Co musi się stać, żeby nastąpiła zmiana?! Co musi się stać, żeby Wolni Polacy przestali się wyrzynać w bratobójczych wojnach?! Czy naprawdę nikt nie widzi, że własnymi rękami realizujemy zalecenia carycy Katarzyny, które przekazała Paninowi? Przecież TO się właśnie dzieje!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1462911