Jaka może być wspólnota dupy z kijem?

Obrazek użytkownika zetjot
Blog
Cwana jest ta postkomuna, oj cwana, i to jeszcze jak. 
 
Hasło PAD o odtworzeniu wspólnoty i łączeniu podzielonych Polaków odnosi się w sposób naturalny do zwykłych obywateli. Do tego sztucznie wywołanego przez Platformę podziału, mającego na celu zamaskowanie podziału realnego należy dodać właśnie ów podział realny na naród i na postkomunistyczną klasę rządzącą pochodzącą jeszcze z peerelu, czyli establishment, w imieniu którego rządzi Platforma, a rządziła przedtem Unia Wolności czy SLD razem z PSL.
 
Taki jest realny podział społeczny, zbliżony do podziału klasowego, a oparty na dostępie do instrumentów władzy wykorzystywanych dla realizacji rozmaitych grupowych interesów zamiast interesu narodowego. Oczywiśćie, jawność tego podziału nie jest w interesie establishmentu i podejmowane są działania w celu jego przykrycia..
 
No i możemy właśnie na żywo obserwować jak PEK usiłuje ten podział zamazać, domagając się a to audiencji u prezydenta, a to udziału w obchodach Solidarności i bezpodstawnie głosząc hasło o dążeniu do jedności, któremu na drodze staje rzekomo PAD. PEK liczy na to, że realny podział na nomenklaturę i naród uda się zamazać, a w jego miejsce wykreować podział na Platformę i PIS i obwiniając o to oczywiście PIS, by za parawanem tego podziału postkomuna mogła dalej łupić kraj. No, ale coraz mniejsza liczba ludzi daje się nabrać na te stare sztuczki. Cwana jest ta postkomuna, ale na szczęście repertuar ma ograniczony.
 
Pozwolę sobie na zakończenie na mocny akcent, bo mnie już to cwaniactwo irytuje: Jaka może być wspólnota dupy z kijem ?
Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.3 (głosów:4)

Komentarze

Platformie chodzi tylko o czasowe zamaskowanie przepaści pomiędzy kradnacym i okradanym.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0


#1492058