Gomułka, Tusk, Schetyna - ciąg tradycji i kompromitacji

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

“Łapaj złodzieja” to jest właśnie taktyka złodzieja dla odwrócenia uwagi.

W swojej krytyce PIS, opozycja, a szczególnie Platforma oskarża PIS o peerelowskie skłonności.

Prześledzmy tę taktykę i na czym ona bazuje.

 

Konsolidując swoją władzę po okresie Październikowej odwilży i walcząc z rozbuchanymi nadziejami na demokratyzację, Gomułka publicznie potępiał, snując insynuację i fałszując przy tym fakty, historyka Pawła Jasienicę, wypominając mu działalność w oddziałach Łupaszki. Mało tego, podstawił mu agentkę za żonę.

 

Postpeerelowska tzw. III RP i jej reprezentanci polityczni do tych peerelowskich tradycji się odwołują. Oto Tusk, w reakcji na publikacje historyków zajmujących się historią Lecha Wałęsy, groził publicznie represjami wobec nich i takie represje podejmował zarówno wobec osób jak i instytycji, takich jak UJ czy IPN.

 

Teraz Schetyna, konsekwentnie, realizuje tę samą strategię i wchodzi w buty Tuska, publicznie grożąc osbom i instytucjom zaangażowanym w badanie historii Wałęsy. Czy nie są to groźby karalne?

 

Gomułka, Tusk i Schetyna – co za zabawny ciąg tradycji. I nieunikniony ciąg kompromitacji.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:11)

Komentarze

Na swój sposób i panujące w tamych latach uwarunkowania polityczne tow Gomółka był patriota,czego nie mozna powiedziec o wspomnianym tusku czy schetynie.Oni sa pospollitymi warchołami politycznymi jak by to okreslił tow.Gomółka.Za czasów Gomułki gdyby znalazł sie taki bolek to dawno by siedział na warszawskim mokotowie a obok zasiadali by jego poplecznicyObecnie mamy tzw demo    kracje i wszyscy wszystko mogą a szczególnie ci z wyzszej półki zwani politykami.Nie mozna nawet czegos w miare jak na tamte czasy normalnego porównywac do czegos  co jest obecnie uwazane za ??.No własnie za co?Dlaczego jest pozwolenie ustawodawcze na takie warcholstwo?Kiedy to sie definitywnie skonczy a warchoły zostaną  pozbawieni prawa głosu i obecnosci w mediach wszelkiego rodzaju?Pytanie retoryczne?Nie,to pytanie związane z przyszłoscia Polski i podyktowane troską  o   jej normalnosc i stały rozwój.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1531893

U Gomułki, na pierwszym miejscu był komunizm. Patriotyzm, o ile w ogóle można o nim mówić, na pewno nie był na drugim miejscu. W każdym razie nie zauważyłem go, a do umysłu jego dostępu nie miałem.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1531915