Gdzie się podział rozum ?

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

]]>https://www.google.com/search?rlz=1C1AOHY_plPL751PL785&q=blokada+woz%C3%...]]>

Od dłuższego czasu obserwują dziwne mody, które wyraźnie wskazują na stadne zachowania wywoływane brakiem refleksji. Tu szczególnie wdzięcznym obiektem krytyki są rozmaite biegi czy przejazdy rowerowe. Jestem jak najbardziej zwolennikiem działań wspólnotowych, ale takie zbiegowiska podyktowane modą nie mają nic wspólnego ze wspólnotowością, to są takie flash-moby typowe dla groupies, przygłupów owładniętych jakąś ideą-fix. Irytował mnie czasem Łukasz Warzecha, gdy opisywał tego typu zachowania blokujące miasto, ale teraz muszę mu przyznać rację.

Wydawało mi się, że jestem nadmiernie krytyczny, ale gdy zobaczyłem film demonstrujący durne zachowania biegaczy w Łodzi, szczęka mi opadła. Jadą wozy strażackie na sygnale, a biegacze jakby nigdy nic, nie zwracają na nie uwagi, blokując przejazd. W końcu rzucają się do akcji organizatorzy próbując zatrzymać biegnących, co im się z trudem wreszcie udaje. 

To nie jest jakieś przypadkowe zdarzenie, to jest zachowanie wręcz modelowe dla niektórych środowisk. Gdzie się podział rozum w tamtym momencie ? 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)

Komentarze

i nie ma teraz w tym "bieganiu". Tylko chory umysł podpowiada bieganie po bruku, asfalcie i betonie. Mój Dziadek znał przyrodę i zalecał bieganie po zielonym, ale już nie żyje. Czy się mylił? Czy to jakiś odruch stadny, niezgodny z genotypem, ale zalecany dla zajęcia i wytrzepania mózgu?

Vote up!
1
Vote down!
0

yenom

#1594562

O jakim my tu rozumie piszemy jak to zwykli kretyni tam biegają - zobaczcie zachowują się dokładnie jak lemingi, bezmyślnie biegną jeden za drugim nie zważając co się wokół nich dzieje, nawet jak wielkie ciężarówki straży pożarnej na sygnale chcą przejechać.

Mnie od dawna irytowało to, jak np. można uczcić święto Niepodległosci biegiem z punktu A do punktu B? Przecież to jakiś debil wymyslił, żeby choć na trasie były jakieś np. zadania do zrobienia mające związek z Patriotyzmem itp. ale oni tylko biegna a większość z nich nie ma zielonego pojecia nawet z jakiej okazji biegną.

Vote up!
1
Vote down!
-1

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1594570