Europejski establishment w szoku i to dobry news

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Parę dni temu w trakcie rodzinnego obiadu, nawiązując do lecących z głośników starych przebojów, młody zauważył: dlaczego teraz nie ma tak dobrej muzyki? No właśnie.

Jeżeli kultura, ta wysoka, upada, bo jak inaczej można określić wyczyny duetu “Strzępka i Demirski” czy pana Mieszkowskiego, jeżeli spada nawet poziom usiłującej zastąpić ją popkultury, to o czym tu mówić ? A w Trujce przebój “Alkohol tuli mnie do snu”. Niedawno przebojem była pioseneczka wzywająca: “Uciekaj...”. Czyż to nie jest symptomatyczne ?

W takim kulturowym kontekście trzeba patrzeć na wybory w USA. Kandydaci na urząd prezydencki byli dowodem, że kultura polityczna i klasa polityczna w USA, i nie tylko, uległy degeneracji. Świadoma tego jest, od czasu kryzysu finansowego, duża część społeczeństwa amerykańskiego, która widzi w tym fakcie objaw degeneracji systemu lew-lib-konsumpcjonistycznego. Dowodem schorzeń systemu była ewidentna rozbieżność między sondażami a wynikami, powodowana politpoprawnością i negatywnie ocenianą dominacją obecnego establishmentu.

Ktoś mógłby zakwestionować porównywanie sytuacji w Polsce i USA ze względu na czasowe różnice rozwoju, ale tu trzeba zaznaczyć, że w Polsce występuje jeden czynnik dodatkowy, który przyśpiesza procesy destrukcji, a jest nim postkomunizm.

Polityka amerykańska nie ulegnie większej zmianie, ale wyraźnie widać, że zaczynają się zmieniać czynniki systemowe i system zaczął ulegać dekompozycji. Przecież już osiem lat temu Obama wygrał obiecując zmiany, ale zawiódł na całej linii.

Sam Trump jest tu mało ważny, jest tylko objawem, ważna jest fala antysystemowa rozlewająca się po świecie, elementem której był przecież Brexit. Nawet fakt, że w rękach republikanów znalazła się pełnia władzy wykonawczej i ustawodawczej nie jest decydujący. To tylko sygmał, że rozpoczęły się zmiany tendencji cywilizacyjnych.

Co najbardziej cieszy, to szok jaki wyniki wyborów wywołały w lew-lib establishmencie europejskim.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.4 (głosów:16)

Komentarze

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

ale cósik się mi wydaje, że i prezio Dudłaj w szoku i Antonio "Banderas" tyż w szoku:))

http://fakty.interia.pl/raporty/raport-usa-wybory2016/aktualnosci/news-putin-zapowiada-pelna-odbudowe-stosunkow-z-usa,nId,2303528

 

łojej, łojej, ajwaj, ajwaj...co wymyśli Tomuś Sakiewycz, jaką historyjkę stworzy dla swojej niezależnej sekty:)))))...będzie się musiał wić jak wąż, żeby przekuć to wszystko w antyrosyjską narrację:)) będzie musiał użyć całej swojej mocy, całego uroku, całego sznytu, aby wymyślić coś, co powali plebs niezależny na kolana:)))

wiem...okaże się ,że Trump, to ruski szpion, zainstalowany od wczoraj w Białym Domu...biada, biada, biada:))))

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-12

http://trybeus.blogspot.com/

#1525107

Ale chyba Ty, człowieku, w jeszcze większy szok popadłeś, sądząc po komentarzu.

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
-1
#1525108

sądzę, że jest mu bliżej niż dotychczas do lewitacji, poza Niepoprawnych.

Ten kurak, czy kogucik zapomniał, że praktycznie jest nielotem i że nie powinien "porywać się" na jakiekolwiek próby latania.

Co najwyżej (najbezpieczniej) - na podróże kamperem. Teraz już, rzeczywiście, "zdobył" ponad 200 pkt. blogera i ma niezerowe szanse, że ostatecznie stąd "wyleci".

Zawsze ma przecież swoje miejsce u Ruszkiewicza.

Pozdrawiam Cię, Zetjocie. Z radością - z wygranej Trumpa.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-1

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1525110

...widzę, że też udziela ci się ta tematyka punkcików:))...przecież te punkty nic nie znaczą, popatrz najwięcej ich zgromadzili ci co najmniej piszą, albo trollują...taka jest prawda...

co do meritum ...wygrana Trumpa mnie cieszy, z dwóch powodów, po pierwsze primo, że być może Antonio "Banderas" Wojna siądzie na rzyci i spokojnie przkalkuluje, czy warto porywać się z samą Obroną Terytorialną na Rosję:))...po drugie primo zacieśnienie stosunków z Rosją daje nadzieje na zażegnanie demonów wojny, które ostatnio coraz śmielej sobie poczynały i wręcz perfidnie parły do III wojny Światowej...no i teraz najciekawsze ...jeśli USA pod batutą Trumpa zacznie żyć w przyjaźni z Rosją, to i jest nadzieja na pokój na Ukrainie:)) 

teraz jeszcze bardziej najciekawsze:)) co wymyśli Tomasz Sakiewych, odznaczony przez ukraińskie SBU medalem za działalnosć proukraińską, aby zachować pozory, że ładuje w bambuko swoich czytelników tzw Gazety Polskiej ?:))))to będzie prawdziwy majstersztyk...ale nie widzę tego ...to już... jestem pewny schyłek Sakiewycza, Gapola i jego ściemy ...daj Boże...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6

http://trybeus.blogspot.com/

#1525124

 co wymyśli Tomasz Sakiewycz :

Poczytaj - to 

Rok wolnej Polski

"Dokładnie rok temu po raz pierwszy zaśpiewaliśmy „Ojczyznę wolną pobłogosław, Panie”.
 
Tuż po wygranych wyborach parlamentarnych przy kolacji głowiłem się, co dać jako tytuł na czołówkę tygodnika. Siedziałem wtedy w restauracji gruzińskiej  z jednym z naszych  udziałowców, Andrzejem Salskim, emerytowanym dziennikarzem, który przeznaczył oszczędności swojego życia, by podtrzymać istnienie „Gazety Polskiej” i Telewizji Republika. Takich ludzi było co najmniej kilkoro. Warto o nich pamiętać, bo kierując się  sercem, pomogli w najtrudniejszych chwilach.
 

 

Naprawdę nie wiedziałem, jak opisać ten sukces. Wybraliśmy swojego prezydenta i większość parlamentarną. Przed Polską otwierały się wymarzone szansę. Można wreszcie zacząć zmieniać nasz kraj. Teraz już można!"
 
http://niezalezna.pl/88931-rok-wolnej-polski
Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1525154

Zawsze ma przecież swoje miejsce u Ruszkiewicza.

To takie dwa Neonowe Hadacze :-))))

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2
#1525140

"Ty, człowieku, w jeszcze większy szok popadłeś, sądząc po komentarzu."

To tylko amok i zwidy.
 
To efekt "współpracy" ze Spirto Libero
 
Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2
#1525164

Lewactwo pokrzykujace ze strachu to zdrowy objaw...kolejny kraj skręca w prawo...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1525126

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1525141

jeszcze bardziej to, że Autor, czy inni ma tyle entuzjazmu i ufności (bo nie ośmielę się powiedzieć: naiwnosci:) by cieszyć się jakims zwycięstwem w wyborach. Rozumiem, ze Autorowi bardziej chodzi o ducha czasów, którego dostrzegł, a nie o Trumpa, ja jednak nie sądzę by ten "duch czasów", nawet jeśli istnieje, mógł coś zmienić, czy nawet chciał coś zmienić, a już na pewno nie drogą demokrtyczną (co nie znaczy, że marzę o wojnie/rewolucji/zamachu stanu/przewrocie, tylko sądzę, że takie są fakty). "Duch czasu" zmieni/osłabi rządy globalnej banksterki? Raczej nie,

No ale fakt,po co kraczę i narzekam, zamiast jakoś cieszyć się, gdy tak rzadko jest okazja do choćby skrmnej satysfakcji,  lepszy Trump niż Hilara....

Jesli gw się martwi - nie wiem bo nie czytam  - to nawet jeśli to tylko mydlenie oczu, to już będzie to trochę pocieszające....

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3
#1525151

Otoz co ulegnie zmianie to wlasnie polityka zagraniczna USA bo Trump w swych wypwiedziac stawia na scisla wspolprace z Putinem. Oczywiscie na tyle na ile obu stronom to bedzie sluzylo a bedzie bo Putin sie postara. I to jest punkt NR JEDEN Trumpa w polityce zagranicznej. Jaki bedzie drugi zobaczymy. Nie nalezy zapominac, ze Trump jest pol Niemcem i wie o tym i w Niemczech ma zyjaca jeszcze rodzine.

 

pozdrawiam,

 

 

 

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

Vik

#1525213

"Trump w swych wypwiedziach stawia na scisla wspolprace z Putinem."

Jakoś nie słyszałem o "ścisłej współpracy". Natomiast słyszałem wypowiedzi na spotkaniu z Polonią, brzmiące optymistycznie.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1525232