Elita i chamy

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Mówi się, że twarz jest zwierciadłem duszy i to się często, choć nie zawsze, sprawdza. Jeśli popatrzeć na twarz Krzysztofa Skiby, to powiedzenie się sprawdza. Żeby to bardziej zobiektywizować, dodać muszę, że poczucie humoru tego pana też mi się wydaje, delikatnie ujmując, mało wyrafinowane. Dlatego nie widzę powodu by pan Skiba miał występować w TVP. Właściwym miejscem dla Skiby są programy Polsatu.

http://wpolityce.pl/media/315125-zwolniony-z-tvp-za-skandaliczne-drwiny-z-ekshumacji-ofiar-katastrofy-smolenskiej-krzysztof-skiba-nie-bedzie-juz-prowadzil-w-tyle-wizji

Zachowanie pana Skiby jest symptomatyczne i pokazuje ciekawe zjawisko, do którego interpretacji może posłużyć wypowiedź prof.Marcina Króla po wyborach amerykańskich. Pan MK stwierdza mianowicie, że

“mamy do czynienia z buntem chamstwa wobec elit. Za elity w tym przypadku uważam górne 30 proc. społeczeństwa.”

MK nie dostrzega, że to te tzw. elity składają się z osób o mentalnośći lew-lib wywodzące się z pokolenia '68, a więc pokolenia barbarzyńców. W Polsce dochodzą do tego pokolenia komunistyczne i postkomunistyczne, reprezentujące mentalny i obyczajowy lumpenproletariat, dlatego obraz konfliktu jest bardziej klarowny niż w USA.

 http://www.polskatimes.pl/opinie/a/marcin-krol-wygrana-trumpa-to-triumf-chamstwa-i-koniec-zachodniego-swiata-nadchodza-barbarzyncy,11444347/” 

Mamy chyba do czynienia z czystym przypadkiem ostrego dysonansu poznawczego.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:16)

Komentarze

Dla MK elitą jest gość żywiący się ostrygami i zapijający je toskańskim winem. On jest przykładowym okazem pustogłowych elyt, które rekrutują się wg znamion luksusu zamożności i przynalzności do stada "intelektualistów", których mądrość  polega na powtarzaniu banałów. Ktoś z gronaelit tradycyjnychnigdy nie pozwoliłby sobie nazwać chamami ludzi mniej edukowanych uboższych, stojących niżej w społecznej strukturze. Mogli narzekać na tych ludzi w salonie w swym gronie, ale nigdy publicznie. MK odchodzi od ważnego przesłania polskich demokratów z XIX wieku, którzy marzyli o tym by "lud zaprosić do salonu".On chce lud trzymać w suterenie bo tam jest jego miejsce. Zapomina jednak o tym, że jeśli elity stają się zapatrzonymi w siebie elytami, władzę nad ludem przejmują na ogół zbrodniarze o mentalności bolszewików i robią z salonu sutereną a elyty wieszają.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Traczew

#1525430

Magdalena Ogórek i Rafał Ziemkiewicz roznieśli marsz KOD-u i Jandę

[Pani Magda i RAZ tworzą świetny zespół i program. A to bydlę Skiba jest out of TVP. - Andy]

 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-1

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1525434

komunistra Król i lewacki błazen Skiba to tylko część grymasów elyty...prosze popatrzeć na Jande wieszcząca wojne czy wrzeszcząca wczoraj do szKODników Dorote Stalińską...idiotki przekonane o swej inetelktualnej wyższości...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1525451

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1525453

0 + 0 + 0 + 0 = 0

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1525468

co potrafi artykułować różne dżwięki w tym nasladowac mowę ludzką zupełnie jak Skiba.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1525457

Gdy mu płacą srebrnikami, to promuje i wychwala żydo-komunę.

Sprzedajna czerwona męska ladacznica.

I takie coś wpuszczają do prowadzenia programu w TVP.

Panie Kurski jak panu nie wstyd, promować te g*wno w TVP.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1525463

Uważajcie!

Wulgarne, agresywne i homofobiczne radosne buraki mogą być tam, gdzie się ich nie spodziewacie.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1525474