Czy jest jakieś lekarstwo na głupotę ?

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Czy jest jakieś lekarstwo na ludzką głupotę ? Sądzę, że na głupotę prywatną lekarstwa nie ma, bo gwałtem nikogo rozumu się nie nauczy, ale w kwestii głupoty instytucjonalnej powinno już być nieco inaczej. Tu są formalne procedury, które powinny mieć charakter racjonalny, chroniące przed przeniesieniem prywatnej  głupoty na poziom publiczny. Okazuje się, że w III RP głupota kwitnie na poziomie także instytucjonalnym. Wczoraj napisalem tekst o haniebnej III RP, a dzisiaj mam potwierdzenie.

http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/259906-samorzadowcy-nie-chca-inki-na-patrona-podgdanskiej-szkoly-preferuja-niemca-ktory-cale-zycie-nas-nienawidzil-odpolszczanie-polski-trwa

Tożsamość charakteryzyje się przywiązaniem do pewnych cech, które uosabiają pojawiający się w przestrzeni publicznej bohaterowie naszej pamięci. Tu mamy tożsamość opierającą się na zdurnieniu.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)

Komentarze

że mieszkańców Wiśliny ktoś z gdańskiego IPNu powinien poinformować o sylwetce proponowanego przez urzędników niemieckiego patrona Forstera, bo skąd ludzie mają wiedzieć co to był za polakożerca?

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#1488332

Żeby wybrać kogoś na patrona, trzeba coś o nim wiedzieć, co dobrego zrobił dla wspólnoty ludzi  na patrona go wybierających. Widzę tu kompletną bezmyślność, lub jakiś rodzaj durnej chiitrości.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1488345