Zróbmy więc wybory, jakich nie przeżył nikt

Obrazek użytkownika Zawisza Niebieski
Kraj

Jak Polska Polską, tak cynicznie postępujących władz jeszcze nie mieliśmy. Oni bawią się naszym zdrowiem, naszym bezpieczeństwem i systemem prawnym jak dziecięcą zabawką, czy też grą komputerową.

 

Wprowadzona nocą poprawka do ordynacji wyborczej i do tego w układzie, w którym głosowanie prowadzone było zdalnie a ta poprawka nie była uwzględniona w planie prac sejmu na ten dzień jest już co najmniej złamaniem dobrych obyczajów i świadectwem na to, że PiS zwykłym cwaniactwem chce osiągnąć sukces wyborczy. Ale to akurat żadna nowość, honor, uczciwość, prawdomówność, kultura języka w PiS jest w niskiej cenie.

 

Ale popatrzmy na samą poprawkę. Zasadą prawną jest, że zmian w ordynacji wyborczej nie wolno wprowadzać później niż na 6 miesięcy do daty wyborów. Rozstrzygnął to Trybunał Konstytucyjny orzeczeniem z roku 2006. I jak wygląda nasz „kryształ” co kilka dni temu udawał wierność konstytucji (bolszewickiej, ja ją kiedyś nazwał), mówiąc o braku możliwości zmiany daty wyborów.

 

Popatrzmy dalej, na ustalenie iż korespondencyjnie mogą głosować osoby, które w dniu wyborów mają skończone 60 lat. Dlaczego? Przecież zgodnie z oświadczeniami PiS 10 maja już ma być bezpiecznie, koronowirus ma przestać nam zagrażać, pewnie zostanie zmyty śmigusem-dyngusem?

 

Nie wolno, bez koniecznej potrzeby posyłać obywateli kraju do czynności zagrażających ich zdrowiu i życiu, więc dlaczego posyłamy? Czyż wybory prezydenckie to konieczna potrzeba wystarczająca do posłania ludzi w miejsca zagrożone, jak kiedyś posyłano żołnierzy do zabezpieczania reaktora w Czernobylu? Więc jak już będzie bezpiecznie to niech wszyscy którzy uwierzą w takie „Pinokiowe” zapewnienia idą ramię w ramie do urn.

 

Czy możemy 60-latków + uznać za osoby niepełnosprawne, których niepełnosprawność upoważnia zastosowania udogodnień? Nie, 60 letni mężczyzna to przecież osoba czynna zawodowo jeszcze przez co najmniej 5 lat. Dlaczego nie umożliwić tego wszystkim Polakom? Czyżby dlatego, że elektorat 60+ jest jednym z wierniejszych elektoratów PiS?

 

Jeśli 10 maja koronowirus nie będzie zarażał, to stanowczo żądam, by wszyscy ministrowie, wiceministrowie a także Jarosław Kaczyński zasiedli w komisjach wyborczych bez żadnych zabezpieczeń. Przecież będzie bezpiecznie, prawda panie „Pinokio” Morawiecki, panie „krysztale” Kaczyński? Czego się Panowie obawiają. Przecież w tych komisjach zasiądą tacy sami jak Panowie Polacy. Czyżby ich zdrowie jest mniej cenne niż wasze?

 

PiS wie, że wybory te stanowią duże zagrożenie zdrowotne dla wyborców ale szczególnie dla osób obsługujących te wybory. Patrząc na wyniki wyborów we Francji uzyskano gwałtowny przyrost zarażonych szczególnie wysoki wśród członków komisji i woluntariuszy.

 

Pewnie gdy ci którzy sami nie odważą się być w komisjach sypną groszem podatnika, znajdą się tacy, co dla pieniędzy zaryzykują życiem i zdrowiem swoim i swoich rodzin. Rząd wie, że jest wysokie prawdopodobieństwo iż spowoduje to nawrót pandemii dlatego pismem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia, Józefy Szczurek Żelazko wprowadzono całkowitą blokadę udzielania informacji przez wojewódzkich konsultantów medycznych*. Możliwość udzielenia informacji przez samych lekarzy blokują PiSiewicze rozmieszczeni po poszczególnych placówkach szpitalnych w randze dyrektorów. Świadczy o tym dyscyplinarne zwolnienie położnej z Nowego Targu, która przekazała prasie informacje o brakach środków zabezpieczających w szpitalu. Jej prawdomówność potwierdziło ogłoszenie szpitala, które pojawiło się w prasie niedługo później zawierające prośbę o przekazywanie lub sprzedaż na rzecz tegoż szpitala maseczek i płynów do dezynfekcji. Dziś informacje o pracy szpitali lekarze przekazują sobie na forach zamkniętych z zachowaniem anonimowości.

 

Nie ulega żadnej wątpliwości iż są to przygotowania do tego, by ocenzurować informację o wpływie wyborów na stan zdrowia wyborców, tak więc po wyborach możemy się spodziewać iż będzie tylko lepiej, w przemówieniach „Pinokia” Morawieckiego.

*********

Prawa autorskie: Jestem autorem tekstu i zdjęcia. Zdjęcie, pogrzeb całopalny Słowianina, muzeum w Trzcinnica

 

* https://www.press.pl/tresc/61014,wladza-knebluje-wojewodzkich-konsultantow-medycznych

2
Twoja ocena: Brak Średnia: 1.5 (9 głosów)

Komentarze

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

... wybory te stanowią duże zagrożenie zdrowotne dla wyborców czy też wie, że wcale nie są groźne...nie ma znaczenia.
Takiej pogardy narodowi nie zgotował dotąd żaden rząd. Z tego powodu na pewno przejdzie do niechlubnej historii. To zdrada narodowa.
Ale nie to jest najgorsze.
Gorsza jest ta banda antypolaków, którzy ich wybierają, którzy poddają się tej zbiorowej manipulacji, którzy ich popierają i propagują. Ten strach, izolacja, niewolnicze posłuszeństwo-to kryzys rozumu.

5 osób w kościele...to kpina i szyderstwo z Polaków.
A Polacy (?) ze strachu poddają się temu jak owce idące na rzeź.

Za okupacji niemieckiej było więcej odwagi w narodzie.
Czy godząc się na takie idiotyzmy okazujemy ,że bawiliśmy się w religijność, że to były spektakle teatralne a nie żywa wiara, skoro pozwalamy się zapędzić przed telewizory i tam "celebrować" mękę Pana Jezusa? Wiara jest abstraktem?

Kościół sam pozbawił się wszystkiego co najcenniejsze, pozbawił się sakramentów.

Czy to pokolenie podniesie się z tego upadku...czy musie wymrzeć?
"Jezu, ufam Tobie"- w takiej sytuacji jest bez sensu...raczej trzeba błagać o zmiłowanie.

Vote up!
2
Vote down!
-3

Verita

#1623634

           "zwisza" antypolska żółć wściekłości z nienawiści do Polaków, polskości i polskiego patriotyzmu.

      Załgany "zwisza"-jący czerwony politruk jak zwykle stosuje typowe łgarstwa sowieckich politrukow - jakich go latami nauczano w zbrodniczych sowieckich organizacjach w rodzaju WSI czy SB w sowietyzowanym PRL.

       Opara ze „ścierwoneonówki” w filorosyjskich gęstych oparach putinowskiej V kolumny z centrum w Królewcu

Vote up!
3
Vote down!
-2

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1623635

jest to, ze nawet Bosak chociaz lepszy od Dudy, nie jest w stanie zagrozic mu w pelnieniu nastepnej kadencji.

Kiedy zobaczylem liste tych dziewieciu kandydatow, wiedzialem o tym. Przesuniecie terminow wyborow nic tu nie zmienia.

Dlatego prosby o przesuniecie tego terminu nie wyplywaja z wydumanych "przyczyn politycznych", tylko ze zwyklej obawy o zycie ludzkie.

Tylko najwiekszy idota, albo bezwzgledny wrog, bedzie nawolywal do wychodzenia na ulice w momencie przypuszczalnie nawiekszego zagrozenia choroba.

Zezwolenie glosowania droga elektroniczna, tylko wybranej grupie ludzi (i z pominieciem Polakow na emigracji), jest nastepnym podlym wybiegiem, podobnie jak poprawka wprowadzona noca bez konsultacji.

Polska zaczyna coraz bardziej przypominac PRL z okresu stanu wojennego.

Przywileje tylko dla wybranych. reszta niech zdycha.  Rzad sie wyzywi!

Pozdrawiam.

P.S.

Bardzo podobaja mi sie komentarze Ryana i Andego na temat mysli rzuconej w powyzszym artykule. Ciekawe kto do nich dolaczy?  Husky?

 

Vote up!
1
Vote down!
-3

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1623643