Treści z tagiem: ordynacja wyborcza

Obrazek użytkownika Maciej Krogulski
Świat

 

 

 

 

Od samego początku

urzędowania

prezydenta Donalda

Trumpa, przez

wieloletnie próby

impeachmentu, przez

wielomiesięczne

zamieszki w wielu

...

4.3
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.3 (głosów:7)
Obrazek użytkownika Zawisza Niebieski
Kraj

Jak Polska Polską, tak cynicznie postępujących władz jeszcze nie mieliśmy. Oni bawią się naszym zdrowiem, naszym bezpieczeństwem i systemem prawnym jak dziecięcą zabawką, czy też grą komputerową.

 

Wprowadzona nocą poprawka do ordynacji wyborczej i do tego w układzie, w którym głosowanie prowadzone było zdalnie a ta poprawka...

1.5
Twoja ocena: Brak Średnio: 1.5 (głosów:9)
Obrazek użytkownika Marek Ciesielczyk
Kraj

To jest agonia tej partii - wywiad telewizyjny z dr. Markiem Ciesielczykiem, tutaj:

https://www.tarnowska.tv/wiadomosci/4375,to-jest-agonia-tej-partii-stwierdzil-radny-ciesielczyk-na-pytanie-o-zawieszeniu-dzialalnosci-politycznej-przez-prezydenta-tarnowa

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:2)
Obrazek użytkownika Marek Ciesielczyk
Kraj

Jeden z konstytucyjnych przymiotników, określających wybory w Polsce, wskazuje, iż powinny one być proporcjonalne. Tymczasem by wprowadzić do Sejmu posła jeden z komitetów wyborczych musiał zdobyć ponad trzy razy więcej głosów niż inny, ubiegający się o taki mandat parlamentarny!

Na wszystkich kandydatów do Sejmu Prawa i Sprawiedliwości...

1.45
Twoja ocena: Brak Średnio: 1.5 (głosów:5)
Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Kraj

Prawo i Sprawiedliwość wciąż pracuje nad zmianami w ordynacji wyborczej. Projekt zakłada dwukadencyjności wójtów, burmistrzów i prezydentów, likwidację jednomandatowych okręgów wyborczych (JOW-ów) w wyborach do rad gmin, zmniejszenie liczby mandatów w okręgach wyborczych do rad powiatów i sejmików województw. Wybory do rad gmin mają być...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)
Obrazek użytkownika Jerzy Zerbe
Kraj

Polski Sejm - instytucja w państwie ważna, wymagająca uczestnictwa w jej szeregach ludzi światłych i akceptowanych przez społeczeństwo. Ordynacja wyborcza sprawia jednak, że przez długie lata kluczowy skład osobowy sejmu zmienia się w stopniu minimalnym. Te same twarze, niekiedy nawet obrzydłe gęby, które interesujący się życiem publicznym...

4.7
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:15)
Obrazek użytkownika Janusz 40
Kraj

Nasila sie dyskusja na temat ordynacji wyborczej i możliwości manipulacji wynikami wyborów - myślę, iż należałoby problem rozwiązać radykalnie i ostatecznie; wiązałoby się to z pewnymi zmianami w owej ordynacji, ale sadzę, żę proponowane zmiany doprowadziłyby do znacznego uproszczenia przepisów i uczynienia ich bardziej zrozumiałymi.

...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Peacemaker
Kraj

Oto sześć moim zdaniem największych wad jednomandatowych okręgów wyborczych, które - wbrew opiniom ich zwolenników - mogłyby doprowadzić do całkowitego zabetonowania sceny wyborczej w Polsce i ostatecznego zniechęcenia wyborców do jakiejkolwiek działalności obywatelskiej.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika LunarBird
Kraj

Temat homomałżeństw nazywanych dla niepoznaki "związkami partnerskimi" wraca jak bumerang. Z braku możliwości zmiany Konstytucji ideolodzy Palikota musieli wymyślić coś innego, żeby zmusić to durne, zacofane społeczeństwo do światłej nowoczesności.

 

Zanim zacznę, muszę przypomnieć kilka podstawowych definicji.

Przywilej...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Janusz 40
Kraj

Nie wiem, czy JOW są lekarstwem na całe zło; na pewno byłyby ostrym sprawdzianem dla całej polskiej klasy politycznej. Wprawdzie zostały przetestowane w wyborach do senatu, ale to jednak coś innego. Tylko z tego powodu, iż dają praktyczną możliwość odwoływania posła w trakcie trwania kadencji - z powodu odstąpienia od deklarowanych poglądów w...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika elig
Kraj

  PKP to były kiedyś Polskie Koleje Państwowe. Podzielono jej jednak na wiele spółek i skrót ten przestał do nich pasować. Może za to nabrać nowego znaczenia: PKP = Polski Kartel Polityczny. Ten termin zawdzięczam pani profesor Jadwidze Staniszkis. W wywiadzie udzielonym w dniu 31.07 dziennikowi "Fakt" /TUTAJ/ powiedziała ona:

  "...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Leopold
Kraj

W powszechnej opinii PiS ma niekwestiowanego lidera i dobre władze centralne, a słabość partii wynika z mizerii struktur wojewódzkich i terenowych.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Anonymous
Kraj

Podważanie wyniku wyborczego zanim dojdzie do wyborów to jakby wybieganie na spotkanie nieszczęściu. To tak, jakby diabła wyganiać belzebubem.

30 sierpnia na portalu blogerskim nowyekran.pl Łażący Łazarz opublikował artykuł pt. Już nie trzeba fałszować wyborów, w którym w obszernych słowach przedstawił i napiętnował wszelkie możliwe...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Piotr Franciszek Świder
Kraj

Polska demokracja pozorów przebija kolejne dno gloryfikowania bezprawia w majestacie prawa. Tak da się odczytać niezborne ruchy PKW. W grze o prawo Sąd Najwyższy zdaje się trzymać litery prawa i prawidłowo odczytywać meandry Ordynacji Wyborczej.

Ale po namyśle pojawia się pytanie: A co, jeśli ponad płaszczyzną litery prawa i sporów...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika faxe
Kraj

Obowiązujaca ordynacja wyborcza w Kanadzie to podobnie jak w Wielkiej Brytanii to"first past the post" (FPTP) w jednoosobowych okręgach wyborczych.

Canada Election Act reguluje wszystkie kwestie prawne, finansowe, rejestracji partii, prawa wyborczego biernego i czynnego uprawnionych, organizacji wyborow, liczenia glosow etc. w wyborach...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika AdamDee
Kraj

A gdyby tak wszystko miało rozstrzygnąć się dopiero po wyborach ?

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Jacyl
Idee

W związku z opracowywaniem ordynacji wyborczej do samorządu mam do Was prośbę o doradzenie jak Wy widzielibyście taką ordynację.

Na początek trochę wstępu.

Zgodnie z projektem ustawy zasadniczej wybory do samorządu są dokonywane w okręgach jednomandatowych, głosowanie jest na konkretnego kandydata.

I tutaj mam pierwszy...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika zib1
Kraj

Naród czyli NIKT.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika zib1
Kraj

Zapewne znów wpis „nie zostanie zauważony”,ale co mi tam.

Jacyl poruszył dziś bardzo istotny temat, zresztą co jakiś czas, ktoś z nas pisze o utraconej demokracji, o złej konstytucji, czy tragicznej ordynacji wyborczej. Szkoda że to wszystko kończy się tylko na wymianie zdań, i nic z tego więcej nie wynika.
Należę zapewne do...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika faxe
KrajKilka dni temu Kokos26 opublikował artykuł „Nie wierzę w żadne państwo, żadną Polskę!!!”, którym zainspirował Jaku do napisania „Pretekstu do rozważań nad upadkiem Rzeczpospolitej”.

 
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kokos26
Kraj

Do opowiedzenia się za Jednomandatowymi Okręgami Wyborczymi (JOW) dojrzewałem stopniowo.

Na samym początku tej drogi uważałem, że w wyniku ordynacji większościowej ławy parlamentarne wypełnią w 100%, klony różnej maści Stokłosów, Gawroników oraz pomazańców salonu.

Z biegiem czasu jednak zauważyłem, że gdyby rzeczywiście takie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kokos26
Kraj

Widzimy wyraźnie, że frekwencja w wyborach do Parlamentu Europejskiego systematycznie spada, a decydenci zastanawiają się i drapią w głowę z udawaną powagą, zadając pytanie - dlaczego tak się dzieje?

Hans-Gert Pöttering, przewodniczący PE, szansę na poprawę sytuacji widzi w zwiększeniu środków finansowych na popularyzację prac parlamentu...

0
Brak głosów