Kryj się, kto może!

Obrazek użytkownika Zawiedzony
Kraj

 Czerska publikuje apel, by do walki ze skutkami epidemii zatrudnić Balcerowicza. Najpierw likwidacja trzynastych emerytur i ograniczenie 500 plus 

Okazuje się, że dla „Gazety Wyborczej” żadne granice żenady nie obowiązują. Pismo z Czerskiej opublikowało apel anonimowego przedsiębiorcy, który apeluje, by do walki ze skutkami epidemii koronawirusa zatrudnić Leszka Balcerowicza. Przedsiębiorca pisze do byłego wicepremiera, by podjął się opracowania „planu Balcerowicza 2.0”.

Co miałby on zawierać? Oczywiście likwidację lub ograniczenie programów społecznych Prawa i Sprawiedliwości. „Nie da się obronić dzisiaj trzynastej emerytury, bo bardzo prawdopodobne, że w ogóle nie stać nas będzie na renty i emerytury w obecnym wymiarze (system teraz ledwo się domyka, a co będzie przy kilkunastoprocentowym bezrobociu). Trudno obronić bezwarunkowe wsparcie dla osób posiadających dzieci bez jakiegokolwiek kryterium dochodowego w obliczu utraty dochodów milionów obywateli” - apeluje przedsiębiorca.

Co jeszcze? Jak najbardziej osłabić państwo. „Należy rozważyć wszystkie możliwe oszczędności, takie jak zakupy samolotów, które mają być dostarczone za kilka lat, likwidację wszelkich niepotrzebnych wydatków (dziwne fundacje, dotacje do mediów itd.), odchudzenie administracji, daleko idącą cyfryzację (jak widać, teraz większość spraw da się załatwić zdalnie), restrukturyzację wszystkich firm skarbu państwa celem przygotowania do prywatyzacji w dobrej koniunkturze (poza absolutnie strategicznymi) itd., itp.” - czytamy w publikowanym przez „GW” liście.

Trudno w ogóle polemizować z tak żałosnymi argumentami. I bez tego listu wiemy, że Balcerowicz - gdyby mógł - zrealizowałby ten plan z wielką ochotą. Na szczęście dla Polaków nie może. I to Czerską gryzie najbardziej.

 

/Źródło: Twitter / Gazeta Wyborcza

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)

Komentarze

Dlaczego po 5 latach rządów PiS, jeszcze nie mają postawionych zarzutów, za złodziejską prywatyzacje i ograbienie Polski na setki miliardów, a miliony Polaków na biedę i wegetacje.

I możesz mi wytłumaczyć Zawiedzony, na czym ten fenomen nie karania ze strony PiS polega, a szczególnie złodziei z pochodzenia żydowskiego???

I skąd u nich tak olbrzymie fortuny w krótkim czasie, choć byli golcami jak Frasyniuk i jego koledzy???

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1622644

 ...odczep się wreszcie od PiS-u ... a swoje pytanie powinieneś zadać "przedstawicielom totalnej opozycji - wybrańcom zaprzańców" którzy przy pomocy takich kanalii jak Bolek i postkomunistyczna świta z poparciem tzw. lewicy, PO i PSL wspólnie z zapyziałą "nadzwyczajną kastą" i lewacką wierchuszką unijnych przywódców robili i nadal robią wszystko by było jak było!

 Możesz sobie do usr...j śmierci próbować rozliczać postkomunistycznych złodziei ale bez zmiany kadry i systemu działania sądownictwa i prokuratury nikt ich nie skaże a obecnie dopóki sprawa się nie przedawni będą co najwyżej pozorować prowadzenie procesu. 

 Ryzyko, że nadzwyczajna kasta w szemranych procesach ich wszystkich uniewinni (tak jak Wałęsę) jest zbyt duże a nawet graniczy z pewnością i dlatego lepiej by byli sądzeni dopiero wtedy gdy sądy w Polsce będą sprawiedliwe i prawe!

 A swoją drogą jak się ma Twój komentarz do treści artykułu o GW?

 Nawet nie tak jak piernik do wiatraka, bo je chociaż łączy to że są zrobione z mąki.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

niezależny Poznań

#1622648

A kto wetował ustawy o sądach i ustawę degradacyjną, kosmici, a może PO???

I mam prawo do swojej myśli, "..odczep się wreszcie od PiS-u "  co jesteś moim sumieniem i będziesz decydował za mnie co mam myśleć???

Nie doczekanie twoje człowieku.

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1622668

Nie polecam tej gazety nawet w czasie kryzysu w zastępstwie papieru toaletowego (chyba, że ciemnej toalecie uniemożliwiającej jej czytanie) bo przy jej "twórczości" można nie dokończyć tej fizjologicznej czynności a przy próbie spłukania może się okazać to niemożliwe bo za dużo w niej gówna. Już sam tytuł GW przyprawia mnie o odruch wymiotny bo kojarzy mi się z propagandą wyborczą (czytaj z kłamstwami wyborczymi na miarę PRL-u a nie jak to nazywają "obietnicami," bo obietnic się dotrzymuje lub chociaż próbuje się je realizować a nie działać odwrotnie śmiejąc się wyborcom w twarz.)

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

niezależny Poznań

#1622646

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1622778