Jak wygrać z Prawem i Sprawiedliwością

Obrazek użytkownika Zawiedzony
Kraj

I widziałem ich wodza: przybiegł, Supporterem skinął
I jak ptak jedno skrzydło wojska swego zwinął;
Wylewa się spod skrzydła ściśniona Koalicja
Długą czarną kolumną, niczym błotna koicja ...

Proniemiecka faszyzująca już Platforma Obywatelska, wraz z całą jej, lewacko liberalną antyklerykalną koalicją z PSL i LGBT, Już dawno straciła moralny mandat aby reprezentować katolicki elektorat

PO  to obraz właśnie takich ludzi. Mówią o wolności i tolerancji. Nigdy im nie zależało na Polsce.

 

Męczy się nasza ukochana opozycja w kształcie Koalicji poszukując politycznego Graala: Jak by tu odsunąć od koryta Prawo i Sprawiedliwość. Nie mogę patrzeć na ich cierpienie bowiem i ja, człowiek wrażliwy, doznaję męki i utrapień. Trzeba wspomóc naszych Braci w potrzebie i tęsknocie, podając im na tacy skuteczną drogę do wygrania wyborów parlamentarnych. Niestety, te europejskie są już raczej nie do odzyskania a i o wygranej tam trudno mówić bo władzy w Polsce zasadniczo nie daje. Poza zasobną kasą, którą można spożytkować ku radości własnej i zaprzyjaźnionych.

Kiedyś już o tym pisałem. O tych pomysłach. Było to zresztą tuż po wyborach. Ale w tamtym czasie mało kto z opozycji interesował się przyszłością. Bardziej interesujące było rozważanie: czy i o której przyjdą i w drzwi załomocą... Jak sądzę teraz mogę liczyć na większą uwagę Platformy Obywatelskiej, która już bez skrępowania i udawania czeka zbawienia jak kania dżdżu. Dlatego piszę ...

Sposobów jest kilka: jest taki, który gwarantuje w niemal 100% wygraną ale raczej nie do przełknięcia przez elitę Platformy Obywatelskiej. Jest też sposób wymagający nadzwyczajnej odwagi; nie wiem, czy członkowie i sympatycy Platformy Obywatelskiej byliby skłonni podjąć takie wezwanie. Jest też sposób ... powiedzmy ... ekologiczny czyli naturalny. Od lat praktykowany w krajach utrwalonej demokracji. Tej "liberalnej" także. Niczego nie niszczący, nie stosujący pestycydów i używek. Niestety efekt przychodzi po dłuższym czasie i trochę się obawiam, że zanim PO zrozumie o co chodzi, może być już za późno. No ale ...

Pierwszy sposób jest najbardziej oczywisty. Członkowie PO powinni zaproponować stanowisko Przewodniczącego panu Jarosławowi Kaczyńskiemu. Wiem, wiem...nie zgodzi się. Ale kto nie próbuje nie pije szampana i nie je carpaccio z mlecznej jagnięciny a do tego sam musi jechać po pizzę. Zrozumiem, jeśli idea nie przypadnie do gustu członkom PO, tym bardziej, że de gustibus non disputandum est. Faktem jest, że ryzyko jest spore ale premia za ryzyko może być równie okazała. Jestem przekonany, że partia, to jest PO, by ten transfer przetrwała chociaż parę(?) osób by niewątpliwie nie przetrwało. No cóż, ale przecież liczy się dobro partii a nie komfort poszczególnych członków. Powtarzam: rozumiem obawy ale zaproponować musiałem - zgodnie ze swoją najlepszą wiedzą i wolą. Zresztą, pomyślcie: jeżeli Prezes będzie stał na czele PO to nie będzie stał na czele PIS. Przecież tak robią uwielbiane przez Was najlepsze kluby piłkarskie! I dlatego Wasza kochana Legia odpada kiedy odpada.

Sposób drugi może wydać się brutalny. Owszem, krótkoterminowo tak ale perspektywicznie jest to najłatwiejsze - dla PO - rozwiązanie omijające trudny problem związany z pomysłem numer jeden. O tej propozycji również kiedyś wspomniałem albowiem cały czas uważam, że są w PO osoby mądre, inteligentne i zacne, które szczerze martwią się o naszą Ojczyznę i życzą Jej jak najlepiej. Niestety nie mają nic do powiedzenia albowiem ukryte są gdzieś w zakamarkach PO. Ale do rzeczy, pomysł jest banalnie prosty: należy wywalić z partii (tj. z PO) pierwszych 20 najważniejszych szeregów polityków. No, może 30 ... Jestem pewien, że wielu obecnie zdeklarowanych zwolenników (a raczej głosujących na) PIS przychylniej spojrzałoby na ugrupowanie o charakterze stricte obywatelskim, pozbawionym powszechnie znanych aktualnych "atrybutów intelektualnych".

Sposób trzeci, jak już wspomniałem, jest jak najbardziej naturalny. Ale jednocześnie jest najtrudniejszy do realizacji przez PO w warunkach określanych jako ceteris paribus. Wiąże się on, znaczy ten sposób, z dpełnieniem tzw. krytycznego czynnika sukcesu (ang. Key Success Factor). Domyślam się, że teraz wszyscy czytający wstrzymują oddech i w napięciu oczekują ...

Otóż ów sposób, ów krytyczny czynnik sukcesu jest niezwykle prosty w treści: trzeba po prostu zacząć myśleć.

Że co, trudne? Trudno ...
 

 

Na zakończenie zwracam się do wszystkich Czytelników, nie tylko tych z PO i sympatyzujących z PO: od dawien dawna wiadomo, że istnieją wyłącznie dwie drogi do zrobienia kariery:

Pierwsza jest taka, że pracuje się byle jak, "po łebkach", bez idei i pomysłu, bez zwracania uwagi na potrzeby innych. Druga droga natomiast polega na tym, że pracuje się ciężko, wytrwale, rzetelnie i z szacunkiem dla otoczenia.

Radzę wybrać tę drugą drogę, tam jest po prostu znacząco mniejsza konkurencja...

 

 

https://www.salon24.pl/u/starywrocek/953916,jak-wygrac-z-prawem-i-sprawiedliwoscia

 

ps.

A u Ruskich Narodników czytam, że obrazy Świętych to "bałwochwalstwo". Zniszczyć Kościoły, wydrapać freski i spalić Cudowny Obraz Matki Boskiej, ikony i relikwie.Prowokują mordy zdradzieckie. Nie zdają sobie sprawy że gdy przegną to im się te głupie łby miejscami z dupami zamienią

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.8 (głosów:10)

Komentarze

I dodaj że w walce o powrót do koryta nawet obraz Matki Boskiej jest profanowany przy ich aplauzie i wielkiej radości
Nawet Hitler nie ruszał Obrazu Matki Boskiej z Częstochowy. Musieliśmy poczekać, aż pojawi się Biedroń, GW i TVN. O krulu europy rudym chuju nie wspomnę z grzeczności

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2
#1589125

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1589126

Skoro lewackie śmieci mówią że Maryja w barwach tęczy to nie jest profanacja to Tusk w barwach niemieckich tym bardziej nie jest takową.

Czy się mylę ?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1
#1589134

Z jednej strony racja ale z drugiej strony przyrównujesz tym ważność postaci tuska do Matki Boskiej. Jak by tusk był muzułmaninem i tak byś zrobił z mahometem, to by mogło być - w innym razie nobilitujesz niestety tuska, bo on nie wart nawet spojrzeć na obraz Matki Boskiej.

Ps. a to, ze tusk to szwab, to wiedzą nawet lemingi z PO ale im to na ręke, bo sami są antypolakami.

dałem + ale troche zbyt pochopnie

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1589143

Donald Tusk: "Ojciec miał silną rękę a ja byłem dzieckiem dość niesfornym. Po śmierci ojca poczulem pewną ulgę".

Powiedzcie mi, jakim to trzeba być chu...jem żeby po śmierci swego ojca poczuć ulgę?

Kto normalny tak czuje, myśli i mówi?!

Dla mnie ten człowiek jest po prostu nikim.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1589162

"A u Ruskich Narodników..." - rozumiem, że chodzi ci o tych "zawiedzonych"?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-7

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1589128

"A u Ruskich Narodników czytam, że obrazy Świętych to "bałwochwalstwo". Zniszczyć Kościoły, wydrapać freski i spalić Cudowny Obraz Matki Boskiej, ikony i relikwie.Prowokują mordy zdradzieckie. Nie zdają sobie sprawy że gdy przegną to im się te głupie łby miejscami z dupami zamienią"

Ruskie, prawosławni, wierni obrządku wschodniego etc. jak nikt inny cenią IKONY! Nawet komuna tego nie zmieniła. Ikonostasów nie widział Pan?  Byłam kiedyś w Supraślu, wiem o czym mówię.

Bałwochwalstwem są obrazy świętych dla protestantów i ateistów (sic!)

Proszę podać link uzasadniający ww słowa!

A może to tylko Pańska wzmożona wyobraźnia?

 

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

CISZA

#1589130